Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 43

Θέμα: Εφορευτική Επιτροπή

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!!!!
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τεληκα το χαρτι λετε να παω να το παρω η οχι?

  3. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostase46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεληκα το χαρτι λετε να παω να το παρω η οχι?
    AMA TO ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΣ!!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  4. #4
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    AMA TO ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΣ!!!!!
    Αν το φερουνε στη γυναικα μου να το παρει η να μη το παρει?

  5. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostase46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το φερουνε στη γυναικα μου να το παρει η να μη το παρει?
    αμα θελει δε το παραλαμβανει...να πει οτι εισαι για δουλεια εκτος αττικης



    ρωτα και ενα δικηγορο....αν και τα ιδια ακριβως θα σου πει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. #6
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα θελει δε το παραλαμβανει...να πει οτι εισαι για δουλεια εκτος αττικης



    ρωτα και ενα δικηγορο....αν και τα ιδια ακριβως θα σου πει
    Ρε κολλητηρι,ο ανθρωπος σου ειπε οτι ειναι απο Θεσσαλονικη,οχι απο Αθηνα!!!
    Ι donut understeer...

  7. The Following User Says Thank You to Nick bmwlover For This Useful Post:

    Z4 DCT (26-10-10)

  8. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ήμουν εφορευτική επιτροπή στις περασμένες βουλευτικές εκλογές και επειδή φοβήθηκα τις κυρώσεις που έγραφε πάνω η δικαστική εντολή (3μηνη φυλάκιση, απόρριψη πρόσληψης στο δημόσιο κλπ), πήγα, απτις 7 το πρωί μάλιστα.

    Ήμασταν κανονικά 8 στην εφορευτική επιτροπή και πήγαμε τελικά μόνο 4. Τι έπαθαν οι υπόλοιποι 4? Το παραμικρό. Μάλιστα, είχα καταγράψει τα ονόματά τους και ο ένας είχε το θράσος να έρθει να ψηφίσει και μόλις τον "κάρφωσα" στον δικαστικό αντιπρόσωπο, έκανε την πάπια και έλεγε πως δεν του ήρθε κανένα χαρτί κλπ, με το ψέμα να βγάζει μάτι. Και πάλι όμως, όταν του είπε να κάτσει έστω για μια ώρα ώστε να πάει κάποιος από εμάς να ξεκουραστεί, σηκώθηκε κι έφυγε σαν κύριος λέγοντας πως έχει σοβαρή δουλειά (κυριακάτικα). Λες κι οι υπόλοιποι είμαστε οι αργόσχολοι που δεν έχουμε τι να κάνουμε!

    Για να μην τα πολυλογώ, οι κυρώσεις που βλέπετε όταν σας έρθει το χαρτί, είναι μόνο στα χαρτιά και κατά 99% δεν θα έχετε καμία επίπτωση.
    Από εκεί και πέρα όμως, είναι μια από τις δημοκρατικές υποχρεώσεις του πολίτη και πρέπει να γίνει, οπότε αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, όποιος ειδοποιηθεί πρέπει να πάει.

    Εγώ προσωπικά θα ξαναπήγαινα αν με καλούσαν, τόσο γιατί το θεωρώ χρέος όσο και γιατί η όλη εμπειρία είχε αρκετό γέλιο (να'ναι καλά και τα υπόλοιπα άτομα που ήταν στην επιτροπή μαζί μου), ενώ αν είστε τυχεροί και πέσετε σε καλή περιοχή, ο δήμος αναλαμβάνει την πλήρη εστίασή σας. Στην περίπτωσή μου είχε μέχρι και προφιτερόλ για επιδόρπιο!
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    GiannisRob (25-10-10), oldcarskickass (26-10-10), Ptboul (26-10-10)

  10. #8
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να πανε να πλυθουνε...
    οποιος αργοσχολος η ανεργος η τεμπελης η πιτσιρικας που δεν δουλευει ακομα να παει να κανει τον υπαλληλο του κρατους.
    εμεις που δουλευουμε και εχουμε μια Κυριακη για ξεκουραση η για την οικογενεια μας γιατι να παμε???
    εκτος αμα εχει φραγκα οποτε πασο...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  11. #9
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πανε να πλυθουνε...
    οποιος αργοσχολος η ανεργος η τεμπελης η πιτσιρικας που δεν δουλευει ακομα να παει να κανει τον υπαλληλο του κρατους.
    εμεις που δουλευουμε και εχουμε μια Κυριακη για ξεκουραση η για την οικογενεια μας γιατι να παμε???
    εκτος αμα εχει φραγκα οποτε πασο...
    έτσι ακριβώς!!! δεν πρόκειται να πάω ΠΟΤΕ!!!! στην δουλειά μου δουλεύουμε βάρδιες όλο το 24ωρο 365 μέρες τον χρόνο οποτε δουλεύουμε και Κυριακές και αργίες και τα πάντα..δεν πρόκειται να ''χαρίσω'' καμιά ελεύθερη μέρα στα λαμόγια..ειδικά τα τελευταία 2-3 χρόνια με οοολα αυτά τα προβλήματα και την κοροϊδία που τρώμε από τους πολίτικους(ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως) σιγά μην τους κάνουμε και την χάρη..ρε ΟΥΣΤ! αρνούμαι να πάρω μέρος σε όλο αυτό..δεν μ'ενδιαφέρει κανένας τους, δεν τους έχω ανάγκη και δεν ζήτησα την βοήθεια τους ΠΟΤΕ και ούτε πρόκειται. Θα πάω να ψηφίσω εννοείτε οποιοδήποτε μικρο κόμμα μου έρθει εκείνη την στιγμή άλλα όχι και να φάω όλη την μέρα μου για αυτούς..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  12. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    katsaraios (26-10-10)

  13. #10
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν εφορευτική επιτροπή στις περασμένες βουλευτικές εκλογές και επειδή φοβήθηκα τις κυρώσεις που έγραφε πάνω η δικαστική εντολή (3μηνη φυλάκιση, απόρριψη πρόσληψης στο δημόσιο κλπ), πήγα, απτις 7 το πρωί μάλιστα.

    Ήμασταν κανονικά 8 στην εφορευτική επιτροπή και πήγαμε τελικά μόνο 4. Τι έπαθαν οι υπόλοιποι 4? Το παραμικρό. Μάλιστα, είχα καταγράψει τα ονόματά τους και ο ένας είχε το θράσος να έρθει να ψηφίσει και μόλις τον "κάρφωσα" στον δικαστικό αντιπρόσωπο, έκανε την πάπια και έλεγε πως δεν του ήρθε κανένα χαρτί κλπ, με το ψέμα να βγάζει μάτι. Και πάλι όμως, όταν του είπε να κάτσει έστω για μια ώρα ώστε να πάει κάποιος από εμάς να ξεκουραστεί, σηκώθηκε κι έφυγε σαν κύριος λέγοντας πως έχει σοβαρή δουλειά (κυριακάτικα). Λες κι οι υπόλοιποι είμαστε οι αργόσχολοι που δεν έχουμε τι να κάνουμε!

    Για να μην τα πολυλογώ, οι κυρώσεις που βλέπετε όταν σας έρθει το χαρτί, είναι μόνο στα χαρτιά και κατά 99% δεν θα έχετε καμία επίπτωση.
    Από εκεί και πέρα όμως, είναι μια από τις δημοκρατικές υποχρεώσεις του πολίτη και πρέπει να γίνει, οπότε αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, όποιος ειδοποιηθεί πρέπει να πάει.

    Εγώ προσωπικά θα ξαναπήγαινα αν με καλούσαν, τόσο γιατί το θεωρώ χρέος όσο και γιατί η όλη εμπειρία είχε αρκετό γέλιο (να'ναι καλά και τα υπόλοιπα άτομα που ήταν στην επιτροπή μαζί μου), ενώ αν είστε τυχεροί και πέσετε σε καλή περιοχή, ο δήμος αναλαμβάνει την πλήρη εστίασή σας. Στην περίπτωσή μου είχε μέχρι και προφιτερόλ για επιδόρπιο!
    ας κοιτάξουν πρώτα όλοι αυτοί που μας έχουν πιει το αίμα τόσα χρόνια τις ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ υποχρεώσεις και μετά βλέπουμε και τις δικές μας!!

    καλά το ότι κάρφωσες κάποιον που είχε τα @@ να μην πάει ενώ εσύ την ''πάτησες'' από φόβο και πήγες απαξιώ να το σχολιάσω!!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  14. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    katsaraios (26-10-10)

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP