Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: F40 και Harman

  1. #1
    Εγγραφή
    07-04-23
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή F40 και Harman

    Kαλησπερα.Επειδη η παραγγελεια εγινε αλλα υπαρχουν αμφιβολιες (με βαση το κοστους του) εχεις μηπως καποιος αποψη για το συστημα της Harman στην 118 (F40)?

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η μερα με τη νυχτα σε καθαροτητα και τονικες στον ηχο αναλογως του πως ακους μουσικη.
    Ουτε το ενα ουτε το αλλο ειναι ηχοσυστηματα που θα περνας στο δρομο και οι απεξω θα ακουνε μπγκ τς τς γκντ τς τς τς, ειναι δηλαδη φτιαγμενα για νορμαλ ανθρωπους.
    Το ΗΚ εχει βαθος, πεντακαθαρο και κρυσταλινο πριμο και δινει καλη αισθηση στις μεσαιες. Το μπασο του ειναι τοσο οσο εχει η κυμματομορφη του τραγουδιου που ακους.
    Ενισχυση μπασου στο ΗΚ μπορει να γινει απο τη ρυθμιση στην οθονη, αλλα ποτε δεν θα φτασει σε επιπεδο *smart με 70 γουφερ*.
    Το απλο ηχοσυστημα απλα θα παιξει αξιοπρεπως μεχρι τη μιση του ενταση και απο εκει και μετα θα κλαταρει.

    Ενα απλο ηχοσυστημα με αναβαθμισμενα ηχεια θα παιξει αρκετα καλυτερα αλλα δεν θα εχει τουιτερ απο τη μανα του και μαλλον θα πρεπει να παρεις και τα φιλετακια στις πορτες για να τα προσθεσεις.

    Κοινως, αν ψαχνεις εκκωφαντικη δυναμη και μπασο να τριζουν οι πορτες, δεν το κανει. Βαλε το απλο και πειραξε το με ηχεια και sub σε ενα μαγαζι με στερεοφωνικα. Θα ερθει φτηνοτερα απο το ΗΚ.
    Αν εισαι απαιτητικος και θελεις να ακους καθαρη μουσικη και να γεμιζει η καμπινα νοτες, ναι κανει.

  3. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Eleni (05-06-23)

  4. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχουν ενα με ΗΚ στον Σπανο. Μπορεις να κανεις μια δοκιμη αν το ζητησεις. Θα καταλαβεις αμεσως αν αυτο ψαχνεις η οχι.

  5. #4
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    150
    Thanked
    176
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω από το συγκεκριμένο, πάντως στο Χ3 μου που έχω το "καλό" Η&Κ (688 αντί 674/676), να πω την αλήθεια μου, αν το ξαναconfigureριζα σήμερα θα το αντάλλαζα με το "πρώτο στάδιο" BMW HiFi και αντί του Η&Κ και των ασύμμετρων 20αρων (συνολικά σχεδόν 4Κ€ διαφορά) θα επέλεγα, 19αρες ή συμμερικές 20αρες, ηλιοροφή και ηλεκτρικά καθίσματα. Σημείωση δεν είμαι ούτε καν κοντά στον ορισμό του audiophile, ποτέ δεν είχα κάνει τρέλες με τον ήχο, μου αρκεί ένα καλό, καθαρό και σωστό σύστημα για να ακούω μουσική, άρα η δική μου άποψη μπορεί να διαφέρει σημαντικά από τις δικές σας....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Ace : 15-05-23 στις 16:16

  6. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το Χ3 εχει ογκο και ακουγεται ανεκτα ακομα και το απλο.
    Στο F40 για να ακουσεις «καθαρα» θελει αναβαθμιση.
    Εκτος αν εισαι νταπαντουπας η το μαξιμουμ που ασχολεοσαι ειναι ραδιοφωνο το πρωι με τον εκφωνητη να μοιραζει γλυκιες καλημερες σε ολα τα αγουροξυπνημενα ζοζουνακια της παρεας οποτε τα ειπαμε.

    Το τραγουδι αναφορας για συγκριση ειναι το I will survive απο Toms Mucenieks.
    Αν το ακους οκ στο απλο, ολα καλα.

  7. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Eleni (05-06-23)

  8. #6
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Της Gloria GAY-nor?

    Σταμάτη, μετά βάλε και το Crucified των Army of Lovers για να ακούσεις τη χροιά και τη μουσικότητα.

    Για μεστά πρίμα και βαθιά μπάσα δοκίμασε το Chiquitita των Abba προκειμένου να κρίνεις τις δυναμικές και το πώς ανεβάζει στάθμες.

    Τέλος, ολοκλήρωσε τη δοκιμή σου με το I'm coming out της Dianna Ross. Εδώ θα πρέπει να μην ακούγεται συγκρατημένο και να αποδίδει πολύ καλά τη λεπτομέρεια.

    Σταμάτη, καλό είναι όλα αυτά να τα δοκιμάσεις στο Athens Pride.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S8N : 15-05-23 στις 20:47

  9. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    GiannisRob (15-05-23), Kostas_1 (17-05-23)

  10. #7
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εγώ είχα Harman Kardon στο Ε46 και είμαι λάτρης του καλού ήχου και έχω να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ, μέχρι και τέρμα που το έβαζα δεν παραμόρφωνε. Προσθέτει πολύ στην εμπειρία ήχου στο αυτοκίνητο.
    E30 318i

  11. The Following User Says Thank You to PetrosD For This Useful Post:

    S8N (15-05-23)

  12. #8
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το είχες δοκιμάσει με το I will survive απο Toms Mucenieks;

  13. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν εχει νοημα να μιλαω. Για τον τράγο, το πιο ωραίο πράγμα είναι η κατσίκα. Για τον μπετοβλαχο απο πάνω το λεω.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    GiannisRob (16-05-23), Kostas_1 (17-05-23), S8N (15-05-23)

  15. #10
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.912
    Thanked
    3218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικά δε μας διευκρίνησε ο φίλος billykran τι σκοπεύει να ακούει στο αμάξι του, κλαρίνο, ξεροντάουλο και πίπιζα ή όπερα;

  16. The Following User Says Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    S8N (16-05-23)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP