Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ψιλο ρεταρισμα για μερικά δευτερόλεπτα κατά το ξεκινημα

  1. #1

    Προεπιλογή Ψιλο ρεταρισμα για μερικά δευτερόλεπτα κατά το ξεκινημα

    Καλησπέρα φίλοι μου. Κάτοχος e46 2003.2ο χέρι στα 150000 άλλαξα δισκοπλατο, αμορτισέρ, ταπετσαρια του ουρανου,ένα συρματοσκοινο πίσω παραθυρου,κομπρεσέρ air contition,φακιρη και αισθητηρα λάμδα.μεγαλη η λίστα όπως βλέπετε.... αν το ήξερα ότι θα μου έβγαζε τόσα θέματα δεθα το έπαιρνα.(πρωην κάτοχος τοyota avensis είχα φτάσει 280000 και άλλαξα μόνο δισκοπλατο προληπτικά.εκτος από τα σέρβις δε μου ζήτησε τίποτε άλλο και ήταν και αυτό από 2ο χερι) μετάνιωσα που το έδωσα. Και δυστυχώς η λίστα στο bmw συνεχίζεται.... λοιπόν φιλοι μου θέλω τα φώτα σας..... κατά την εκκίνηση δλδ βάζοντας 1η σαν σα χάνει ροπή και ένα μικρό ψιλορεταρισμα για 2-3 δευτερόλεπτα αλλα μετά όλα οκ. Check engine δε μου δείχνει τιποτα.

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 06-03-21 στις 12:29

  2. #2

    Προεπιλογή Ψιλο ρεταρισμα για μερικά δευτερόλεπτα κατά το ξεκινημα

    Χαιρετώ τη παρέα έχω ένα bmw e46 2003 μοντελο με 186000khm κατά την εκκίνηση ξεκινώντας, σαν να ψιλορεταρει για 1-2 δευτερόλεπτα χάνοντας ροπή αλλά μετά ανεβάζει μια χαρα τι μπορεί να φταίει. Πριν λίγο καιρό μου το έκανε πολύ πιο έντονα το πηγα στο μάστορα μάστορα και οι πολλαπλασιαστες είχαν λάδι με συνέπεια να μη δουλεύουν καλά.ειχε ξεραθεί η φλάντζα και έμπαινε λάδι.εν ολίγης άλλαξα τη φλάντζα και το αμάξι δούλευε ρολόι πολυ πιο ζωντανό αλλά μετά από λίγο διάστημα άρχισα παλι να παρατηρώ το ίδιο αλλά όχι το ίδιο έντονα όπως πριν.check engine δεν έχει ανάψει παντως

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νικος1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατά την εκκίνηση δλδ βάζοντας 1η σαν σα χάνει ροπή και ένα μικρό ψιλορεταρισμα για 2-3 δευτερόλεπτα αλλα μετά όλα οκ. Check engine δε μου δείχνει τιποτα.

    Καλωσήρθες στην παρέα μας Νικος1978 ! Toν αισθητήρα μάζας αέρα τον έχεις κοιτάξει? Eπίσης κολάρα εισαγωγής μήπως ρουφάς κάπου αέρα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 06-03-21 στις 12:29



Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP