Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: Τραγικο!!

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή Τραγικο!!

    Δεν ηξερα σε πιο τομεα να το βαλω ας το διορθωσουν οι μοντς αυτο...Φιλος μου με s3 με το που ανοιξε κλιματισμο εκανε μια καθετη ρωγμη ΡΩΓΜΑΡΑ δηλαδη το παρμπριζ απο πανω ως κατω!!!!!Κατι επαιξε λεει με ψυχρο θυλακα και κατι εγινε με τον αερα και κατι τετοια δεν τα ξερω γω αυτα ειμαι απο χωριο!Οποτε ρωταω....Να ανησυχω μην το παθω και γω που ειμαι απο χωριο?πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο!!!!!Δηλαδη ελεος!!Εχετε ξανα ακουσει κατι τετοιο ποτε αν ναι υπαρχει κατι να κανουμε να προστατευτουμε?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ηξερα σε πιο τομεα να το βαλω ας το διορθωσουν οι μοντς αυτο...Φιλος μου με s3 με το που ανοιξε κλιματισμο εκανε μια καθετη ρωγμη ΡΩΓΜΑΡΑ δηλαδη το παρμπριζ απο πανω ως κατω!!!!!Κατι επαιξε λεει με ψυχρο θυλακα και κατι εγινε με τον αερα και κατι τετοια δεν τα ξερω γω αυτα ειμαι απο χωριο!Οποτε ρωταω....Να ανησυχω μην το παθω και γω που ειμαι απο χωριο?πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο!!!!!Δηλαδη ελεος!!Εχετε ξανα ακουσει κατι τετοιο ποτε αν ναι υπαρχει κατι να κανουμε να προστατευτουμε?
    Μηπως καπου ειχε ραγισει το τζαμι του απο πετρα προπορευομενου? Και ηρθε ο κλιματισμος με το κρυο..σε καυτο τζαμι..και εδεσε το γλυκο?

  3. #3
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θραυση κρυσταλλων...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

  4. #4

    Προεπιλογή

    To θρεντ μεταφερθηκε στην καταλληλη ενοτητα!

    Μπορεις να μαθεις περισσοτερα να μας πεις αναλυτικα τι εγινε?

  5. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θραυση κρυσταλλων...
    Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    Action Man (18-05-10), bimmer-corfu (23-05-10), Dimzan (24-05-10), NickE60 (18-05-10)

  7. #6
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το πιο πιθανο ειναι να ειχε γινει μια ανεπαισθητη ζημια στο κρυσταλλο,και με τη διαφορα θερμακρασιας που δημιουργηθηκε ,η συστολη-διαστολη να εκανε το θαυμα της!!

  8. #7
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  9. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλε ΤΟΜΙS, άλλο s3 και άλλο Μ3!!!

    fanisk Παράθεση:
    Μηπως καπου ειχε ραγισει το τζαμι του απο πετρα προπορευομενου? Και ηρθε ο κλιματισμος με το κρυο..σε καυτο τζαμι..και εδεσε το γλυκο?
    Και ενα απλό χτυπηματακι,με τη συστολή- διαστολή, μπορεί να εξελιχθεί σε ράγισμα.
    Στη συνέχεια, πας Ασφάλεια για θράυση κρυστάλων.

  10. #9
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Την ιστορία λοιπόν αυτή την έχω ζήσει κι εγώ:

    Δύο μήνες αφότου παρέλαβα το καινούργιο ΤΤ 225 μου τον Μάρτη του 2001, και αφού το είχα αφήσει παρκαρισμένο μια ηλιόλουστη μέρα κάτω από το πατρικό μου, πήγα και το βρήκα με ραγισμένο παρμπρίζ στη μέση χαμηλά.

    Το σίγουρο είναι πως το αίτιο ήταν η συστολή-διαστολή λόγω θερμοκρασιακών μεταβολών. Το κακό ήταν πως αυτό ήταν σύνηθες στα roadster ΤΤ και όχι στα coupe όπως το δικό μου.

    Για τη ιστορία, το θέμα δεν ήταν η αστοχία υλικού αλλά η ύπαρξη τάσεων εξ' αρχής λόγω λανθασμένης κόλλησης του παρμπρίζ στο πλαίσιο.

    Τελικά το αντικατέστησε η KARENTA στην εγγύηση, αφού πρώτα έκανε εξονυχιστικό έλεγχο για να διαπιστώσει πως δεν επρόκειτο για χτύπημα. Θραύση κρυστάλλων είχα βέβαια, απλώς δεν ήθελα να χρεωθεί η ασφαλιστική την ποιότητα κατασκευής της Audi (ή μάλλον την έλλειψη αυτής).

    Το καλύτερο όμως είναι πως το ίδιο καλοκαίρι θα άλλαζα 2 φορές τα πλαϊνά φλας των φτερών γιατί έσπαγαν τα κλιπς τους από τη ζέστη και τα έβρισκα να κρέμονται από το καλώδιο και το ντουί.

    Τελειώνοντας, ν' αναφέρω κάτι ακόμη:

    Δε χρειάζεται καν να συγκρίνουμε τα Audi S με τα μοντέλα Μ, αφού και τα BMW σειράς είναι έτη φωτός μπροστά. Εγώ έχω μια ταπεινή 5άρα 2 ετών, μεταχειρισμένη από 2ο χέρι, η οποία όχι μόνο είναι χρηματοκιβώτιο σε αίσθηση αλλά επιπλέον δεν κάνει το παραμικρό τσικ μέσα. Ό,τι VAG και να 'χα έτριζε σα ράντζο νοσοκομείου από τον 1ο κιόλας μήνα. Εν προκειμένω, το πάχος στα κρύσταλλα της BMW είναι πολύ μεγαλύτερο απ' ό,τι εκείνο στο GTI που είχα, στο παλιό S3 του αδερφού μου, ακόμη και στο προαναφερθέν ΤΤ το οποίο δεν είχε καν πλαίσιο στις πόρτες. Με τα VAG είχα γίνει ο καλύτερος πελάτης της Carglass, τι συζητάμε τώρα?

    Μπορεί να γελάμε γιατί στη χώρα μας η 316 Ci έφτασε να κοστίζει 40.000 ευρώ, όσο δηλαδή και το τουρμπάτο Α5, αλλά εγώ θα έπαιρνα την 316 every single f*cking time.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    bimmer-corfu (23-05-10), m-power_01 (18-05-10)

  12. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    65
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.
    +1

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP