Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: Ταξιδι στη Γερμανια

  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ταξιδι στη Γερμανια

    Λοιπον, κυριοι, στις 26 Δεκεμβριου ξεκιναω ενα ταξιδι προς τη Γερμανια οδικως και οχι μεσω Ιταλιας. Αρχικα θα παω στο Regensburg, επειτα στη Νυρεμβεργη για μια επισκεψη σε συγγενεις και μετα περνωντας απο Φρανκφουρτη, Βοννη, Κολωνια να φτασω στο Ντυσσελνορφ, οπου θα μεινω μερικες μερες. Στο γυρισμο για Regensburg θα ακολουθησω αλλη διαδρομη για να παω και στη Χαϊδελβέργη, που δεν εχω παει ποτε και ειναι πανεμορφη και μετα θα παω Στουτγκαρδη, Ulm, Augsburg για να φτασω στο Μοναχο να δω και τον ξαδερφο μου και ισως το φιλο μας alexk και την επομενη μερα θα γυρισω για δυο-τρεις μερες ακομη στο Regensburg πριν γυρισω στη Θεσσαλονικη.
    Η διαδρομη προβλεπει να ξεκινησω χαραματα απο Θεσσαλονικη να περασω Σκοπια, Σερβια, Κροατια, Σλοβενια, Αυστρια και μετα να φτασω στο Regensburg της Γερμανιας. Οι διαδρομες ειναι δυο. Τη μια την εχω κανει, την αλλη οχι. Η πρωτη ειναι να παω στο Μοναχο και απο κει να παω στο Regensburg περνωντας απο Ζαγκρεμπ και Λουμπλιανα και επειτα Σαλτσμπουργκ και να περασω στη Γερμανια. Ως εδω ολα καλα μιας και εχω ξανα παει. Αν παω απο το δρομο αυτο θα κανω +125 χιλιομετρα Μοναχο-Regensburg. Για να βγω απ'αυθειας, ομως, στο Regensburg γλιτωνοντας αυτα τα χιλιομετρα μπορω απο το Ζαγκρεμπ να μην παω στη Λουμπλιανα αλλα να φυγω προς το Μαριμπορ της Σλοβενιας και απο κει μετα στο Graz της Αυστριας και να περασω στη Γερμανια, δρομος που δεν εχω παει και δε ξερω τι γινεται απο κει. Γνωριζει καποιος τι γινεται απο κει; Οποιαδηποτε γνωμη-συμβουλη δεκτη.
    Εννοειται πως θα παω με το κομπακτ.

  2. The Following 11 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    A8hnaios (25-11-12), alexk (21-11-12), apostoles46 (25-11-12), Bazil Van Sinner (21-11-12), BILL007 (25-11-12), bill_m3 (21-11-12), katrin_bmw (25-11-12), Kazakos Garage (25-11-12), Skyline_IS (21-11-12), spar@ (21-11-12), Vasilis (21-11-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    97
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλε καλό ταξίδι, αν και δε μπορώ να βοηθήσω καλά να περάσεις. Ονειρό μου αυτό που πας να κάνεις. Μία χάρη, όταν γυρίσεις αν μπορέσεις πες μας τα έξοδα σε βενζίνες κυρίως!!!
    M40B18, 8-valve, Aluminium cylinder head, Hydraulic valves, Cast iron block, Forged steel rods, 6 counter-weights, DME Bosch motronic 1.3 > 115(BHP)@5500 rpm, 165(NM)4250 rpm.

  4. The Following User Says Thank You to Dimitrios For This Useful Post:

    giannis_compact (21-11-12)

  5. #3
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε καλό ταξίδι, αν και δε μπορώ να βοηθήσω καλά να περάσεις. Ονειρό μου αυτό που πας να κάνεις. Μία χάρη, όταν γυρίσεις αν μπορέσεις πες μας τα έξοδα σε βενζίνες κυρίως!!!
    Οσα και να ειναι φιλε Δημητρη ειναι κατι που δεν το κανεις συχνα και οταν το κανεις αξιζει να δωσεις κατι παραπανω. Εξαλλου, θα πρεπει να νοικιασω εκει αυτοκινητο για να κανω ολα αυτα τα χιλιομετρα και επισης τα αεροπορικα ειναι ακριβα εκεινη την περιοδο, οποτε ερχεται μια η αλλη.

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    97
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τη λογική σου, δεν γίνονται κάθε μέρα αυτά.... πάντως οτιδήποτε καταγράψεις θα είναι χρήσιμο για όλους εμάς τους μελλοντικούς road-trippers..!!!
    Και παρέα με ένα compact. Πρόσφατα κάθισα σε ένα και εξέπληξε πολύ ευχάριστα. Καλά να περάσεις!!
    M40B18, 8-valve, Aluminium cylinder head, Hydraulic valves, Cast iron block, Forged steel rods, 6 counter-weights, DME Bosch motronic 1.3 > 115(BHP)@5500 rpm, 165(NM)4250 rpm.

  7. The Following User Says Thank You to Dimitrios For This Useful Post:

    giannis_compact (21-11-12)

  8. #5
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ρε γιανν που πας?/
    θα φας χιονι....

  9. #6
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα χει πολυ λες;
    Μπες κανα μσν να τα πουμε.

  10. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γιάννη είμαι κάτι το οποίο κάποια στιγμη θέλω να κανω και εγΩ με το ΙΧ και όχι με το φορτηγό.
    Πάνε από το γκρατς.....μια Χαρούλα ειναι ο δρόμος.....και γλυτώνεις και λίγα χιλιόμετρα.στην ουσία δεν κανείς γύρω.
    Καλό ταξίδι να χεις.καλα θα ήταν να φορόυσες από εδΩ χιονολαστιχα.....αλυσιδουλε να έχεις μαζί......και άντε με το καΛο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    freddys (08-03-13), giannis_compact (21-11-12)

  12. #8
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα χει πολυ λες;
    Μπες κανα μσν να τα πουμε.
    μέσα ήμουν τώρα ξαπλωσα μιλάμε αύριο μπες οπότε θες μέσα θα μαι!

  13. #9
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη είμαι κάτι το οποίο κάποια στιγμη θέλω να κανω και εγΩ με το ΙΧ και όχι με το φορτηγό.
    Πάνε από το γκρατς.....μια Χαρούλα ειναι ο δρόμος.....και γλυτώνεις και λίγα χιλιόμετρα.στην ουσία δεν κανείς γύρω.
    Καλό ταξίδι να χεις.καλα θα ήταν να φορόυσες από εδΩ χιονολαστιχα.....αλυσιδουλε να έχεις μαζί......και άντε με το καΛο.
    Θανο σε ευχαριστω πολυ. Εχω παρει ηδη χιονολαστιχα και θα τα φορεσω στις 16αρες οσονουπω.

  14. #10
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλο ταξιδι Γιαννη και καλο κουραγιο με ΤΑ χιλιομετρα που ετοιμαζεσαι να κανεις.

    Γεννηθηκα στο Augsburg και μεγαλωσα στο Mannheim (1966-1978)..... τι χρονιες εγραψα???.....λες και εγραφα ιστορια για τον Κολοκοτρωνη!!!

    Στην Χαϊδελβέργη, ειναι οντως πανεμορφα για εκδρομες,αλλα και γενικα η Γερμανια τα Χριστουγγενα ειναι καταπληκτικη.

    ...και παλι να περασεις καλα!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP