Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 116

Θέμα: MegaSquirt άγραφος εγκέφαλος!!

  1. #11
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αρχηγε μου ψηνομαι ηδη για αγορα!!Ετοιμου ομως....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  2. #12
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απλός Μικε να ξέρεις ότι θα πρέπει να ασχοληθείς ΕΣΥ με αυτό και να ξέρεις πως δουλεύει!
    Δεν ξέρω πόσο καλά μπορεί να φτιάξει τους χάρτες του μόνο μου, αλλά και σε δυναμόμετρο να πας θα πρέπει να ξέρεις πως δουλεύει το λογισμικό του. Δεν μπορείς να περιμένεις απο τον προγραμματιστή να ξέρει που έχει και τι έχει το πρόγραμμα.
    Πάντως μέχρι τώρα δείχνει πολύ κατανοητό και όντως μπορεί να φτιάξει τους χάρτες μόνο του!(Δεν λέω για τις μικροδιορθώσεις που κάνει στο μείγμα απο τον λάμδα!)

  3. #13
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μόλις επιβεβαίωσα απο το autodata οτι μεχρι τώρα όλες οι συνδέσεις είναι σε καλό δρόμο και δεν είχαμε κάνει λάθος. Απ ότι φαίνεται είναι εφικτό να χρησιμοποιήσουμε την μαμα πλεξούδα και στην φύσα τις να ενώσουμε την πλεξούδα του megasquirt. Μετά διάβασμα όλες τις οδηγίες απο την αρχή να σιγουρευτούμε οτι δεν έχουμε αφήσει κάτι στον αέρα και μετά λύσιμο.

    Για αρχή θα δοκιμάσω να ψεκάζω καύσιμα σε κάθε κύλινδρο ξεχωριστά και όχι ανα δύο όπως τώρα, άρα αναμένεται το μείγμα να είναι ακόμα πιο ακριβές! Όλα δείχνουν ότι είναι εφικτό, η νεκροψία θα δείξει....

  4. The Following 2 Users Say Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    BILL007 (09-05-11), Panos 316T (08-05-11)

  5. #14
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολυ καλος εγκεφαλος και πολυ διαδεδομενος στην Αμερικη, κανει πραγματικα οτι του πεις... συνεχισε την καλη δουλεια

  6. The Following User Says Thank You to S54POWER For This Useful Post:

    kloukakis (08-05-11)

  7. #15
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλός Μικε να ξέρεις ότι θα πρέπει να ασχοληθείς ΕΣΥ με αυτό και να ξέρεις πως δουλεύει!
    Δεν ξέρω πόσο καλά μπορεί να φτιάξει τους χάρτες του μόνο μου, αλλά και σε δυναμόμετρο να πας θα πρέπει να ξέρεις πως δουλεύει το λογισμικό του. Δεν μπορείς να περιμένεις απο τον προγραμματιστή να ξέρει που έχει και τι έχει το πρόγραμμα.
    Πάντως μέχρι τώρα δείχνει πολύ κατανοητό και όντως μπορεί να φτιάξει τους χάρτες μόνο του!(Δεν λέω για τις μικροδιορθώσεις που κάνει στο μείγμα απο τον λάμδα!)
    Κι εσενα τι σ'εχω ρε επιστημονα! και μετα στο δρομο για τελειοποιηση χαρτογραφησης...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  8. #16
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εσενα τι σ'εχω ρε επιστημονα! και μετα στο δρομο για τελειοποιηση χαρτογραφησης...
    Ρε τρελιάρη εννοείτε ότι θα σε βοηθήσω, αλλά αν το αποφασίσεις να ξέρεις οτι θα πρέπει να ασχοληθείς γιατί δεν είναι haltch ή κάποιος αντίστοιχος για να πεις ότι θα πας σε ένα μαγαζί να στο βάλουν και να δουλέψει. Βέβαια θα γλυτώσεις και ένα σκασμό λεφτά. Θέλει ψάξιμο πρώτα, αλλα πιστεύω ότι αξίζει και με το παραπάνω!! Στο Αμέρικα το δουλεύουν και σε Μ3.
    Προς το παρόν με τα καλώδια είμαι κατά 95% έτοιμος, το μόνο με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί είναι το A/C.

  9. The Following User Says Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    BILL007 (09-05-11)

  10. #17
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικά το ΣΚ δεν πρόλαβα γιατι πλάκωσαν κάτι εργασίες + το οτι πάω βήμα βήμα! Ελπίζω να λύσω άμεσα εχω μεγάλη αγωνία, ευτυχώς νιώθω αρκετά σίγουρος για τα όσα έχουμε κάνει μέχρι τώρα.

    Ο προυπολογισός ανέβηκε κατα 45Ε καθώς θα πρέπει να αγοράσω ένα φιλτρο για να μπορώ να συνδέσω τους knock sensors στο MS, αλλά τι να κάνουμε...

  11. #18
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν εχτές καθίσαμε με τον φίλο μου τον Θανάση ενα 3ωράκι κάτω απο το καπό με το autodata απο δίπλα και τσεκάραμε πάνω στη φύσα αν όλες οι συνδέσεις είναι όπως τις υπολογίζαμε και πως θα παίρνει ρεύμα ο εγκέφαλος. Ευτυχώς όλα δείχνουν καλά και μένει μόνο να συνδέσουμε πλεον! Εν τέλη θα χρησιμοποιήσουμε τον μαμα πλεξούδα με την φύσα της στην οποία θα πηγαίνουν τα καλώδια απο τον εγκέφαλο με μια "πλεξούδα αντάπτορα" που θα φτιάξουμε.

    Το μόνο που θα αλλάξουμε και γι αυτό χρειάστηκε να λύσουμε την πολλαπλή εισαγωγής είναι το τρόπος ψεκασμού. Θα ψεκάζουμε πλεον αν κύλινδρο και όχι αν δύο όπως πριν, γι αυτό θα χρειαστεί να περάσουμε δύο καλώδια μέσα απο την υπάρχουσα πλεξούδα.

    Ο φίλος μου ο Θανάσης και ο "πάγκος"


    Τώρα το αυτοκίνητο είναι έτσι.....


    ...πάω να το κάνω χειρότερα

  12. The Following 7 Users Say Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    A8hnaios (13-05-11), BILL007 (12-05-11), bill_m3 (11-05-11), fanisk (11-05-11), Jimmakos (12-05-11), Kostas_1 (13-05-11), Stefanos_Cool (14-05-11)

  13. #19
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ο Φροζιτο του "Γρηγορη" ειναι ιδανικος για τετοιες δουλειες !
    Κραταει πολλη ωρα !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1400 : 11-05-11 στις 16:51 Αιτία: ή μηπως "Γλυμιδακης" ?!
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  14. #20
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Φροζιτο του "Γρηγορη" ειναι ιδανικος για τετοιες δουλειες !
    Κραταει πολλη ωρα !
    Ατύχησες φρεντο ήταν...

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP