Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: BMW E46 - 4 cylinder turbo lpg daily?

  1. #1
    Εγγραφή
    29-07-22
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Lightbulb BMW E46 - 4 cylinder turbo lpg daily?

    Καλησπέρα παιδία.

    Σκέφτομαι να αγοράσω e46 coupe απλά τα έχω κάνει λίγο περίεργα στο μυαλό μου και αν μπορείτε να με βοηθήσετε.
    Κάνω αρκετά χιλιόμετρα τον μήνα και αδυνατώ να δώσω πολλά λεφτά σε τέλη κυκλοφορίας, θέλω την οικονομία μου (άρα πάμε σε lpg) και οδήγησα ένα 16άρι facelift με 116 άλογα και το γκάζι που έχει με απογοήτευσε αν και μου άρεσε πάρα πολύ ως αμάξι (άρα 16-18άρι turbo σκέψεις).

    Θέλω να δω τώρα αν γίνεται να κάνω ένα τέτοιο καθημερινό και ΝΟΜΙΜΟ project και να το παντρευτώ, γιατί θέλω να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια και όταν με σταματάει η αστυνομία επίσης.
    Η ερώτηση είναι: Είναι εφικτό να φτιάξω ένα μοτερ αργότερα τετρακύλινδρο μου να με πάει στην δουλεία μου οικονομικά ασπουλάριστα σε λογικά χιλιόμετρα και στο πάτα να μπορεί να ξεπεράσει τα 200+ άλογα αξιόπιστα;

    Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να βοηθήσετε και να μπω στην παρέα σας!

  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το φεισλιφτ μάλλον το ξεχνάς γιατί turbo υλοποιήσεις σε 18αρι (που είναι valvetronic) δεν έχουν αναφερθεί. Αλλά ούτε
    και σε 16αρι 16βάλβιδο (Ν4x). Αντίθετα το προφεις με το M43 to 16αρι το έχουν τουρμπίσει αρκετοί και τα πάει καλά.
    Μάλιστα κάποιος από δω το είχε και αέριο και δούλευε έτσι αρκετά χρόνια παίζοντας στα 180-190 άλογα αν θυμάμαι
    καλά. Τώρα turbo και οικονομία και ασπουλάριστο ταξίδι δεν μου κολλάει πολύ..Επίσης νόμιμος θα είσαι, αλλά τα βράδια
    με μετατροπή turbo αυτοκίνητο μάλλον δεν θα κοιμάσαι ήσυχος μέχρι να πιάσει πάτο η τσέπη σου και να δουλέψει καλά
    το αμάξι..

  3. The Following 2 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (09-08-22), katsaraios (20-08-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP