Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: Γνωμες για ανακατασκευη κινητηρα σε e36 316i

  1. #11
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλο θα είναι να σκεφτεις ότι και ο Μ42 θα θελει μαζεμα δηλαδή μια γενικη επισκευή. καθως είναι μοτερ σχεδόν 30 χρονων.αν μη τι άλλο θα τα εχει τα χλμ του. αφου εχεις ένα προσεγμενο ε36, καλο θα ηταν να υπολογισεις και το κοστος μιας γενικη επισκευης στον Μ42. καλυτερα να αγορασεις ολοκληρο αυτοκινητο όπως προτεινε ο Βασιλης. πακετο με το μοτερ, θα παρεις πισω δισκους και κιβωτιο. εκτος αυτου η πωληση καποιων ανταλλακτκικων από το is και το δικο σου μοτερ, θα καλυψουν μερικως, και τα εξοδα τοποθέτησης και επισκευης στο δικο σου ε36

  2. The Following User Says Thank You to dark knight For This Useful Post:

    A8hnaios (02-11-19)

  3. #12
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απο καταναλωση το is ειναι οικονομικοτερο σε οικονομικη οδηγηση ...θα καψει παραπανω μονο εαν το πατας

  4. The Following User Says Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    nik200 (11-11-19)

  5. #13
    Εγγραφή
    30-10-19
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο θα είναι να σκεφτεις ότι και ο Μ42 θα θελει μαζεμα δηλαδή μια γενικη επισκευή. καθως είναι μοτερ σχεδόν 30 χρονων.αν μη τι άλλο θα τα εχει τα χλμ του. αφου εχεις ένα προσεγμενο ε36, καλο θα ηταν να υπολογισεις και το κοστος μιας γενικη επισκευης στον Μ42. καλυτερα να αγορασεις ολοκληρο αυτοκινητο όπως προτεινε ο Βασιλης. πακετο με το μοτερ, θα παρεις πισω δισκους και κιβωτιο. εκτος αυτου η πωληση καποιων ανταλλακτκικων από το is και το δικο σου μοτερ, θα καλυψουν μερικως, και τα εξοδα τοποθέτησης και επισκευης στο δικο σου ε36
    Κοιταξε εγω ετσι κ αλλιως ημουν στην λογικη οτι θα χαλασω για την αμαξαρα που λατρευω γυρω στο εναμιση χιλιαρικο, οποτε αν μπορω ν βρω ενα μοτερ με 700-800 ευρω και να παει μαζι με επισκευη και τοποθετηση κοντα στο εναμιση χιλιαρικο τοτε ολα καλα! για καινουργιο αυτοκινητο δεν με ενδιαφερει γτ εχω δει κατι bmw που τα λυπομουν που τα εβλεπα, σαπισματα, χτυπηματα, ξεσκισμενα ολα. το δικο μου το αυτοκινητο το εχω στην πενα σε ολα! ουτε ενα σαπισμα σε 30+ χρονων αμαξι.

  6. #14
    Εγγραφή
    30-10-19
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συμφωνω! Σκεψου οτι μενω επαρχεια, Στερεα Ελλαδα, εχουμε κατι στροφαρες εδω (Ελα Γιωργη) οποτε δυσκολο να αντισταθω, γ αυτο σκεφτομαι στο is να βαλω και ενα καλο αεριο πανω.

  7. The Following User Says Thank You to ckondilis For This Useful Post:

    nik200 (11-11-19)

  8. #15
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν ειναι να κανεις ανακατασκευη στο μοτερ που θα παρεις κοιταξε να παρεις με 400 500 ευρω..δεν υπαρχει λογος για ακριβοτερο εφοσον θα το φτιαξεις απο την αρχη..δε σου λεω να παρεις κατι σαπιο...αλλα αν κοιταξεις απο πριν συμπιεση στους 4 κυλινδρους με ενα συμπιεσομετρο , πατουρα στους εκκεντροφορους απο το ψευτοκαπακο και αν εχει πιασει μουργα το μοτερ απο μεσα και γενικα διαρροες και το ποσο καθαρο ειναι απο μπουζι, φιλτρο εισαγωγης κλπ τοτε μπορεις να βγαλεις ενα σχετικο συμπερασμα.. αυτα ελεγχονται μεσα σε ενα δεκαλεπτο

  9. The Following 2 Users Say Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    A8hnaios (11-11-19), nik200 (11-11-19)

  10. #16
    Εγγραφή
    30-10-19
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ///Maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι να κανεις ανακατασκευη στο μοτερ που θα παρεις κοιταξε να παρεις με 400 500 ευρω..δεν υπαρχει λογος για ακριβοτερο εφοσον θα το φτιαξεις απο την αρχη..δε σου λεω να παρεις κατι σαπιο...αλλα αν κοιταξεις απο πριν συμπιεση στους 4 κυλινδρους με ενα συμπιεσομετρο , πατουρα στους εκκεντροφορους απο το ψευτοκαπακο και αν εχει πιασει μουργα το μοτερ απο μεσα και γενικα διαρροες και το ποσο καθαρο ειναι απο μπουζι, φιλτρο εισαγωγης κλπ τοτε μπορεις να βγαλεις ενα σχετικο συμπερασμα.. αυτα ελεγχονται μεσα σε ενα δεκαλεπτο
    Ωραια τα εχω σημειωσει ηδη φιλε μου, Ευχαριστω πολυ! Θα ψαξω να βρω καποιο μοτερ στα χρηματα που προτεινεις αλλα μονος μου ειναι λιγο δυσκολο. Θα προσπαθησω να βρω εναν καλο μαστορα που να μπορει να το κανει το ολο σκηνικο και ισως βοηθησει κ αυτος στην ευρεση μοτερ

  11. The Following User Says Thank You to ckondilis For This Useful Post:

    nik200 (11-11-19)

  12. #17
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εννοουσα να αγορασεις ένα μεταχειρησμενο 318 is για ανταλλακτικα. σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα να δωσεις το δικο σου, εφόσον είναι σε καλη κατασταση. θα μειωνες το κοστος, καθως ότι δεν σου χρειαζοταν από το αγορασμενο αυτοκινητο θα το πουλαγες για ανταλλακτικα μαζι με το παλιο σου 1.6 μοτερ.

  13. #18
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα. Προσωπικά θα πρότεινα να αγοράσεις ολόκληρο αμάξι σαν δότη από το οποίο εκτός από το μοτέρ του is να πάρεις και το διαφορικό το οποίο νομίζω έβγαινε μπλοκε. Με τις στροφές αυτό είναι που χρειάζεσαι για αρχή. Μετά κρατάς και ότι μπορείς από άκρα αισθητήρες κτλ που και στο δικό σου θα έχουν ταλαιπωρηθεί λόγω ηλικίας.

  14. The Following User Says Thank You to merbeind For This Useful Post:

    nik200 (11-11-19)

  15. #19
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όχι Μιχάλη στα iS ήταν έξτρα το μπλοκέ!

  16. #20
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ας βρει κάποιο με αυτό το έξτρα τότε.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP