Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 69

Θέμα: turbo z3 m43b19

  1. #41
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    91
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδες! ψαχνομαι για τουρμπινιτσα σιγα σιγα....
    Οι ληστες ζητουν η τα λεφτα η την ζωη σου....οι γυναικες απαιτουν και τα δυο........

  2. #42
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ή δεν ξερεις να διαβαζεις ή δεν βλεπεις καλα, με 1000 ευρω παιρνεις καινουρια τουρμπινα, ιντερκουλερ σωληνωσεις και κουλουρια για το δρομο με τα ρεστα συμφωνω.

  3. #43
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή δεν ξερεις να διαβαζεις ή δεν βλεπεις καλα, με 1000 ευρω παιρνεις καινουρια τουρμπινα, ιντερκουλερ σωληνωσεις και κουλουρια για το δρομο με τα ρεστα συμφωνω.
    Προφανεστατα πλεον δεν εχεις ιδεα!!Αυτα μονο χρειαζεσαι για ενα τουρμπισμα σε bmw με υποδομη 300+ ιππων??Πες μου οτι εισαι και μηχανικος τωρα,να γελασω ελευθερα!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  4. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    paganis (16-10-13)

  5. #44
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή δεν ξερεις να διαβαζεις ή δεν βλεπεις καλα, με 1000 ευρω παιρνεις καινουρια τουρμπινα, ιντερκουλερ σωληνωσεις και κουλουρια για το δρομο με τα ρεστα συμφωνω.
    εχεις δικιο...τα αγοραζεις με το 1000..και τα βαζεις στο ραφι να τα κοιταζεις..γιατι στο αμαξι για να μπουνε και να δουλεψουνε θελουν αλλα 1,5 με 2χιλ.
    οσο για το αρχικο σχολιο..παλι δικιο εχεις , γιατι και μυωπια εχω αλλα και το δημοτικο το εβγαλα με το ζορι...

  6. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    Nickolas_s2k (20-10-13)

  7. #45
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανεστατα πλεον δεν εχεις ιδεα!!Αυτα μονο χρειαζεσαι για ενα τουρμπισμα σε bmw με υποδομη 300+ ιππων??Πες μου οτι εισαι και μηχανικος τωρα,να γελασω ελευθερα!
    δεν αντιλαμβανεσαι το πνευμα του...
    αρχικα θα τα αγορασει..και μετα θα τα βαλει επανω........στο πορτ παγκαζ.
    μετα θα μαζεψει και τα υπολοιπα λεφτα...και θα βαλει στην τραπεζα, μιας και τα 1000 του φτανουν για τα εχει επανω στο αμαξι...........................μην ξεχνιομαστε, στο πορτ παγκαζ.

  8. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    Stunt Mike (16-10-13)

  9. #46
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε οταν μιλαω ξερω πολυ καλα τι λεω, και για το τι εχω στο νου μου δεν ειμαι υποχρεωμενος να δινω λογαριασμο,
    εχω βρει με 800 ευρω τουρμπινα garret 25ara , πολαπλή εισαγωγης ,intercooler, σωληνωσεις ,σκαστρα, εξατμιση μεχρι και τον λαμδα, ρυθμιστη πιεσης καυσιμου,4 mpek, εγκεφαλο με προγραμμα 180ps απο φιλο που τα εβαλε πανω το ειχε στο 1.2 και οταν το πηγε στο 1.6 σκαλιζοντας το με μαμα εντοσθια του εκαψε φλατζα , τωρα μου δινει τα πραγματα , και συμφωνα με καποια πραγματα που εχω διαβασει δεν θες και τρελλες γνωσεις για να τουρμπισεις το μοτερ αυτο
    https://www.bmwforums.info/forced-in...6-1-8-m43.html

    βεβαια αν εσας σας αρεσει να δινετε λεφτα σε μηχανικους γουστο σας, εγω μιλησα για την περιπτωση μου, μπορεις καλλιστα να πας και να αγορασεις καινουρια τα πραγματα δινοντας 3000 ευρω.
    εχω παραγγειλει το μεγαλυτερο ψυγειο και κατι αλλα ψιλολοιδια, αλλα δεν μπορω να βρω με τιποτα σφυριλατα μπιελοπιστονα (απο 2014 το βλεπω) για m43b18 βρισκω για m40 , m44 m42 αλλα δεν υπαρχει τιποτα για m43 ξερει καποιος αν ειναι συμβατα?
    προς το παρων ειμαι σε αναζητηση μιας τουρμποφλατζας για να κατεβασω τη συμπιεση ξερει κανεις που θα βρω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη astraxan : 19-10-13 στις 18:54

  10. #47
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    paganis και stunt mike διαβαστε απτην αρχη τα ποστ μου με τη σειρα και προσπαθηστε να δειτε τι καταλαβατε λαθος και εδω ειμαι εγω για να σας ξεμπλεξω οπου μπερδευτειτε, τα 1000 περιπου ευρω θα φυγουν για να παω περιπου στα 170 αλογα με τα πραγματα που εχω βρει , δεν μιλησα ουτε για καινουρια ουτε για 300 αλογα, μετα ειπα για περιπου 300 αλογα με σφυριλατα και εσεις υποθεσατε οτι με 1000 παιρνω τα παντα καινουρια και το ριξατε στο καλαμπουρι

  11. #48
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καπως ετσι ξεκινησα και εγω το πρωτο μου τουρμπισμα...αγορασα ενα μεταχειρισμενο ολοκληρωμενο κιτ...στο χιλιαρικο και εφτασα να δωσω ακομα 1 μιση με 2 για να λειτουργησει υποτιθεται σωστα , κανεις δεν σου εγγυατε την κατασταση της τουρμπινας . το σωστο προγραμμα στο δικο σου αμαξι και το ποσο θα αντεξουν.
    θα σου τελειωσω ,,,λεγοντας , πως ολα αυτα ξηλωθηκαν απο το αμαξι μου στο τριμηνο και εγινε βαρβατη δουλεια απο την αρχη...πληρωνοντας για την εποχη , ενα σκασμο λεφτα,
    κανεις δεν ξυλωνει ενα τουρμπο κιτ που δουλευει σωστα...παρα μονο αν εχει φαληρισει με τις ζημιες του..! παρτο εσυ λοιπον , μπας και εισαι τυχερος και δουλεψει..
    παντως αν εσυ ξερεις καλα ,για τι μιλας....., εμεις που τα εχουμε περασει...ας σωπασουμε.
    you are on your own...

  12. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    Bassakos (20-10-13)

  13. #49
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    350 σε καροτσι ε36 καμπριο...
    το μπατζετ που διαθετω μεχρι στιγμης ειναι 1000 ευρω , το θεμα ειναι οτι θελω και εγω κατατοπιση , πολυ μαλιστα μιας και δεν εχω ξανακανει κατι παρομοιο και για αρχη θα το δουλεψω 170 αλογα, αλλα θελω τα πραγματα που βαζω επανω να εχουν υποδομη για 300+ αλογα. ακουμε συμβουλες, και 200 αλογα να το δουλευα θα εβαζα σφυριλατα και παραλληλο γιατι καλιο γαιδουροδενε, παρα γαιδουρογυρευε...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    paganis και stunt mike διαβαστε απτην αρχη τα ποστ μου με τη σειρα και προσπαθηστε να δειτε τι καταλαβατε λαθος και εδω ειμαι εγω για να σας ξεμπλεξω οπου μπερδευτειτε, τα 1000 περιπου ευρω θα φυγουν για να παω περιπου στα 170 αλογα με τα πραγματα που εχω βρει , δεν μιλησα ουτε για καινουρια ουτε για 300 αλογα, μετα ειπα για περιπου 300 αλογα με σφυριλατα και εσεις υποθεσατε οτι με 1000 παιρνω τα παντα καινουρια και το ριξατε στο καλαμπουρι
    Εγω δεν μπερδευτηκα καθολου...διαβασε τι εχεις γραψει παραπανω γιατι τα γραπτα μενουν.....Τωρα αν εσυ βρηκες τα πραγματα που περιγραφεις με 800 ευρω και πιστευεις οτι αυτα μονο χρειαζεσαι για να τουρμπισεις ενα bmw E36,προχωρα.....Εμεις οι υπολοιποι θα συνεχισουμε να πληρωνουμε κερατιατικα στους μηχανικους μας.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  14. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    paganis (21-10-13)

  15. #50
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να συμπληρωσω βεβαια οτι εχουμε καθε καλη διαθεση να βοηθησουμε οποιονδηποτε εχει ορεξη και θεληση να μαθει 5 πραγματα παραπανω απο αυτα που νομιζει οτι ξερει.....Ομως στους ξεροκεφαλους ξερολες αξιζει να παθουν για να μαθουν....Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την ψυχολογια καποιου που εχει ηδη αποφασισει τι θελει να κανει,αλλα εντουτοις μπαινει σ'ενα φορουμ να ρωτησει και γειωνει οποιον προσπαθει να του πει 5 πραγματακια παραπανω...Οπως ειπε και ο Λευτερης,you're on your own......
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Bassakos (20-10-13), paganis (21-10-13)

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP