PDA

Επιστροφή στο Forum : Eπικαιροτητα-Προβληματισμοι...2



Σελίδες : 1 2 3 [4]

Stamatis
05-11-11, 00:13
Λοιπον εγώ είμαι με τον Παπανδρέου και να πά να κάνετε κολοτούμπες.

Ψήφο εμπιστοσύνης πήρε, αύριο θα πάει στον Παπούλια για να κάνει κυβέρνηση για τα θέματα της χώρας, θα πάρουμε την δόση, θα κάνουμε και κούρεμα.

Κείνη τη φούντα, πότε θα την κάνουν νόμιμη ρε παιδια;

kplc16
05-11-11, 00:15
Λοιπον εγώ είμαι με τον Παπανδρέου και να πά να κάνετε κολοτούμπες.

Ψήφο εμπιστοσύνης πήρε, αύριο θα πάει στον Παπούλια για να κάνει κυβέρνηση για τα θέματα της χώρας, θα πάρουμε την δόση, θα κάνουμε και κούρεμα.

Κείνη τη φούντα, πότε θα την κάνουν νόμιμη ρε παιδια;

μπορεις να τη καπνιζεις δε μπορεις να τη πουλας.

Περιμενω να ερθει η 17 Νοεμβρη (ως ημερομηνια, οχι ως οργανωση)

Stamatis
05-11-11, 00:17
μπορεις να τη καπνιζεις δε μπορεις να τη πουλας.

Περιμενω να ερθει η 17 Νοεμβρη (ως ημερομηνια, οχι ως οργανωση)

αμα δεν μπορώ να την πουλάω δεν μπορώ και να την αγοράσω - γιατί δεν την πουλάει κανείς.
αρα το μονο που μου μένει είναι να την καλλιεργήσω.

η καλλιέργεια για προσωπική χρήση επιτρέπεται;

Stamatis
05-11-11, 00:17
μπορεις να τη καπνιζεις δε μπορεις να τη πουλας.

Περιμενω να ερθει η 17 Νοεμβρη (ως ημερομηνια, οχι ως οργανωση)

κοντος ψαλμός αλληλούια

kplc16
05-11-11, 00:20
αμα δεν μπορώ να την πουλάω δεν μπορώ και να την αγοράσω - γιατί δεν την πουλάει κανείς.
αρα το μονο που μου μένει είναι να την καλλιεργήσω.

η καλλιέργεια για προσωπική χρήση επιτρέπεται;

οχι.Γνωριζω ανθρωπο ελληνο-νορβηγο ο οποιος ειχε φυτο στη κατοχη του χωρις ανθους.Το μαγγωσαν και περιμενει 3 χρονια να δικαστει.Κινειται εντος Ελλαδος χωρις διαβατηριο.Του το πηραν.Εκανε ΣΚ αυτοφορο.

m-power_01
05-11-11, 00:33
Δεν μπορούμε να την πουλήσουμε , δεν μπορούμε να την αγοράσουμε , δεν μπορούμε να την εισάγουμε , δεν μπορούμε να τη καλλιεργούμε ... Τι στο διάολο θα πάρουμε παγανια τους εθνικούς δρυμούς να βρούμε την άγρια φούντα ;

Stamatis
05-11-11, 00:34
Δεν μπορούμε να την πουλήσουμε , δεν μπορούμε να την αγοράσουμε , δεν μπορούμε να την εισάγουμε , δεν μπορούμε να τη καλλιεργούμε ... Τι στο διάολο θα πάρουμε παγανια τους εθνικούς δρυμούς να βρούμε την άγρια φούντα ;

Κανας γεωπόνος;

να πουμε οτι κάνουμε πειραματική καλλιέργεια;
υβρίδιο που λένε...

m-power_01
05-11-11, 00:42
Κανας γεωπόνος;

να πουμε οτι κάνουμε πειραματική καλλιέργεια;
υβρίδιο που λένε...

Το βρήκα φίλε ... Έχω κάτι καλύτερο ! Παππού 86 χρόνων με εξοχικό και κήπο με αγάπη για τα σπαρτά!

katsaraios
05-11-11, 01:01
Το βρήκα φίλε ... Έχω κάτι καλύτερο ! Παππού 86 χρόνων με εξοχικό και κήπο με αγάπη για τα σπαρτά!

εγω σας εχω κατι καλυτερο...
νοικιαζω παππου για αυτοφωρο ειναι γνωστος στην πιατσα δουλευει σε μπαρμπουτιερα...

Δεν κανω πλακα εχει κονομησει

m-power_01
05-11-11, 01:11
εγω σας εχω κατι καλυτερο...
νοικιαζω παππου για αυτοφωρο ειναι γνωστος στην πιατσα δουλευει σε μπαρμπουτιερα...

Δεν κανω πλακα εχει κονομησει

Θέλω δυο συστατικές επιστολές από προηγούμενους εργοδότες του να πιστοποιούν 5 Ετή
εμπειρία σε αντίστοιχη θέση .
Συγγνώμη αλλά ο πρόεδρος είναι πολυ αυστηρός με τις προσλήψεις

katsaraios
05-11-11, 04:33
στην υγεια του Νεοελληνα ..ολοι στις καλτσες:thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=QJ-vYAA06gk


https://www.youtube.com/watch?v=o077DmJPHHg&feature=related

Thomelef
05-11-11, 07:38
βρε βρε τα πιζιά!!!
ρε το ευάκι...βρε την λούκα...βρε την βασούλα!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
05-11-11, 07:40
βρε βρε τα πιζιά!!!
ρε το ευάκι...βρε την λούκα...βρε την βασούλα!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Τελικα αυτο το κομμα ειναι Φοινικας.......

Απιστευτοι ολοι τους....και μονο η σκεψη να χασουν καρεκλα και μισθο τους κανει ακομα και να πουλησουν τα παιδια τους.......

Thomelef
05-11-11, 07:49
Τελικα αυτο το κομμα ειναι Φοινικας.......

Απιστευτοι ολοι τους....και μονο η σκεψη να χασουν καρεκλα και μισθο τους κανει ακομα και να πουλησουν τα παιδια τους.......

εύκολα τους βάζεις...καρέκλα ή παιδιά???σαν να σε βάζουν να διαλέξεις εσένα,
αν θέλεις...down pipe - cats - reflash - cooler - intake - lsd - big brakes kit - rims
- performance package, ή καλύματα για τα καθίσματα του IQ...τι θα διάλεγες???

Z4 DCT
05-11-11, 07:52
εύκολα τους βάζεις...καρέκλα ή παιδιά???σαν να σε βάζουν να διαλέξεις εσένα,
αν θέλεις...down pipe - cats - reflash - cooler - intake - lsd - big brakes kit - rims
- performance package, ή καλύματα για τα καθίσματα του IQ...τι θα διάλεγες???

Αυτα τα εχω ρε.....βαλε κατι αλλο...:th_Laie_67-1:



Θωμα, οπως και να εχει, εχουμε μπλεξει ασχημα.....εχθες το βραδυ ΟΛΑ τα μεγαλα καναλια του εξωτερικου μας ειχαν live απο την βουλη.....γελουσαν ακομα και οι παρουσιαστες........:thumbsdown::thumb sdown:

Thomelef
05-11-11, 07:56
Αυτα τα εχω ρε.....βαλε κατι αλλο...:th_Laie_67-1:



Θωμα, οπως και να εχει, εχουμε μπλεξει ασχημα.....εχθες το βραδυ ΟΛΑ τα μεγαλα καναλια του εξωτερικου μας ειχαν live απο την βουλη.....γελουσαν ακομα και οι παρουσιαστες........:thumbsdown::thumb sdown:

δεν θα γελάνε ρε γιάννη???βλέπουν ότι αυτοί που κυβερνάνε, δεν είναι τπτ άλλο,
απο διακοσμητικά στοιχεία, που δεν ξέρουν την τύφλα τους την μαύρη. δεν έχουν
ιδέα απο οικονομία, δεν έχουν ιδέα απο τπτ...κουστουμάκι - θεσούλα με καρτελάκι
- κουλουράκι - και έναν μλκ να τους πειγαίνει νερό όταν ανεβαίνουν στο βήμα...
λές και δεν μπορούσαν να έχουν μαζί τους ένα μπουκαλάκι νερό. πρέπει να
πληρώνουμε και τους υπηρέτες τους...τι δουλειά κάνεις???δουλεύω στην βουλή...
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ έλα ρε...και τι κάνεις???το γκαρσόνι για τα νερά...

atha
05-11-11, 08:14
pantos skefteite ti esoda tha eixame san kratos an ginomastan san tin ollandia kai epitrepontan ta cofee shops , polemos tha ginotan sta nisia mas ta kalokairia (olokliri i europi ntagla stis paralies ta kalokairia ).bebaia emeis imastoi ikanoi na ta trome san salata ta xasisia alla toulaxiston tha eixame kai esoda .

Thomelef
05-11-11, 08:27
pantos skefteite ti esoda tha eixame san kratos an ginomastan san tin ollandia kai epitrepontan ta cofee shops , polemos tha ginotan sta nisia mas ta kalokairia (olokliri i europi ntagla stis paralies ta kalokairia ).bebaia emeis imastoi ikanoi na ta trome san salata ta xasisia alla toulaxiston tha eixame kai esoda .

εγώ θα έλεγα, ας ξεκινούσαμε να παράγουμε έστω και τα απαραίτητα, και μετά
βλέπουμε και για αυτά...αν και είμαι κάθετα αρνητικός σε τέτοιου είδους δουλειές.
αν είναι δυνατόν, να υπάρχει περίπτωση να πειγαίνουν τα παιδιά μας για καφέ,
και να καπνίζουν και το χορταράκι τους άνετα...ας μείνει η ολανδία το μαύρο
πρόβατο...εμένα δεν με πειράζει να μην δούμε ποτέ τέτοια μαγαζία στην ελλάδα.
θα αδειάσουμε απο τους λαθρομετανάστες, και θα πίξουμε στους χασισοτουρίστες.

atha
05-11-11, 08:34
ego eimai thetikos se mia tetoia idea sti theoria , sti praxi omos arnitikos giati poly apla den mas exo ikanous ta doume kati tetoio apo tin pleura tis emporikis kai oikonomikis ekmetyaleusis alla san xabale kai stilaki stripse ena na ginoume oso perimenoume sti stasi gia to leoforeio

Nino
05-11-11, 08:35
το γνωστο τραγουδι του Γιαννη Μαρκοπουλου σε νεα εκτελεση διασκευη ( με την αδεια του)
σε ερμηνεια Κων/νου Ματσικα


https://www.youtube.com/watch?v=hG1BdaKBrFQ"]https://www.youtube.com/watch?v=hG1BdaKBrFQ

Samaro
05-11-11, 08:37
βρε βρε τα πιζιά!!!
ρε το ευάκι...βρε την λούκα...βρε την βασούλα!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Αυτό θα πεί πολιτικός ! Να μπορείς να φάς εκεί που χέζεις !!!:thumbsdown:

Samaro
05-11-11, 08:43
το γνωστο τραγουδι του Γιαννη Μαρκοπουλου σε νεα εκτελεση διασκευη ( με την αδεια του)
σε ερμηνεια Κων/νου Ματσικα

Καλό ! Το άκουσα χθές στην εκπομπή της Λιάνας !!

m-power_01
05-11-11, 15:55
Είχα μια δασκάλα στο δημοτικό που μου έλεγε " πρόσεχε , ένα κόμμα μπορεί να σου χαλάσει ολόκληρη την σύνταξη" . Τώρα καταλαβα τι έλεγε η τρελή ...

m-power_01
05-11-11, 19:51
https://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383159_10150378262547552_776087551_8087824_1836133 625_n.jpg

Vasilis
05-11-11, 20:25
σημερα γυρισαν πολλοι δικα μου συγγενικα προσωπα απο τουρ εις τας ευρωπας!

Ειχαν παει εδω κ 10 περιπου μερες με γκρουπ Ιταλια,Γαλλια,Καννες,Μοντε Καρλο!

Η αντιμετωπιση που ετυχαν σε Ολες τις χωρες ηταν η ΧΕΙΡΙΣΤΗ με αποκορυφωμα της Γαλλιας!!!
Οι καρτες τους (visa k master) δεν γινονταν αποδεκτες σε κανενα σημειο της Γαλλιας.
Αν δεν ειχες μετρητο , θα μενες πεινασμενος κ διψασμενος

Οταν ακουγαν οτι εισαι ΕΛΛΗΝΑΣ, ΔΕΝ σε εξυπηρετουσαν κ εξυπηρετουσαν τον πισω σου (σε καφετερια ή σε φουρνο ή ζαχαροπλαστειο κτλ)

Στις λοιπες χωρες, οταν ελεγαν οτι ειναι Ελληνες απλα κουνουσαν το κεφαλι ή τους ελεγαν οτι πρεπει να ναι απο τους ΜΑΤΣΟ ελληνες ποιυ με τετοια κριση μπορουν κ πανε στο εξωτερικο!!!

Καπου τους κοιτουσαν κ σαν εγκληματιες ή τεμπεληδες οπως μας αποκαλουν!


Αυτα ειναι τα χαιρια μας!

Z4 DCT
05-11-11, 20:32
Οι καρτες τους (visa k master) δεν γινονταν αποδεκτες σε κανενα σημειο της Γαλλιας.
Αν δεν ειχες μετρητο

Αυτο κατι υπονοει απο μονο του κατι....δεν εχουν δικαιωμα να μην την δεχτουν οι εμποροι...αρα η τραπεζες....προνοουν.....γιατ πολυ απλα η πληρωμη θα γινει οχι αμεσα.....και στο μελλον δεν ξερουν καν αν θα υπαρχει ρευστο.....:whistle::whistle:

Μας το φωναζουν ολοι!!!!!!!! εμεις δε θελουμε να το δουμε....

Thomelef
05-11-11, 20:40
@@ καλαυρέζικα λέω'γω...δεν υπάρχει κανένας λόγος να τους δώσεις λογαριασμό
απο που είσα στον φούρνο, ή στην καφετέρια, ή στο εστιατόριο, ή σε κάποιο άλλο
κατάστημα. όσο για τις κάρτες, δεν έχει κανείς κανένα δικαίωμα να μην την δεχτεί,
εφόσων η κάρτα είναι οκ, και το κατάστημα δέχεται συναλλαγές μέσο πιστωτικής.
μπορείς άνετα να τους κουβαλήσεις τις αρχές, και εκεί δεν αστειεύονται καθόλου...
για μένα, τζάμπα χαλάστηκαν οι φίλοι σου μπίλι...

Z4 DCT
05-11-11, 20:42
@@ καλαυρέζικα λέω'γω...δεν υπάρχει κανένας λόγος να τους δώσεις λογαριασμό
απο που είσα στον φούρνο, ή στην καφετέρια, ή στο εστιατόριο, ή σε κάποιο άλλο
κατάστημα. όσο για τις κάρτες, δεν έχει κανείς κανένα δικαίωμα να μην την δεχτεί,
εφόσων η κάρτα είναι οκ, και το κατάστημα δέχεται συναλλαγές μέσο πιστωτικής.
μπορείς άνετα να τους κουβαλήσεις τις αρχές, και εκεί δεν αστειεύονται καθόλου...
για μένα, τζάμπα χαλάστηκαν οι φίλοι σου μπίλι...


Η μονη περιπτωση θωμα ειναι το συσστημα να μην δεχεται καρτες απο ελλαδα....το βλεπει αυτο πριν εγκρινει την συναλλαγη......:whistle:

PANOS-E60
05-11-11, 20:47
Η μονη περιπτωση θωμα ειναι το συσστημα να μην δεχεται καρτες απο ελλαδα....το βλεπει αυτο πριν εγκρινει την συναλλαγη......:whistle:

Δεν παίζει αυτό Γιάννη, μιά χαρά τις εγκρίνει τις συναλλαγές το σύστημα. Ο διεθνής οικος με το σήμα VISA κόβει αμέσως τους αριθμούς των καρτών αν έχουν εκδοθεί από αφερέγγυα Τράπεζα. Ως τώρα καμμία ελληνική δεν έχει το παραμικρό τέτοιο θέμα.

Z4 DCT
05-11-11, 20:49
Δεν παίζει αυτό Γιάννη, μιά χαρά τις εγκρίνει τις συναλλαγές το σύστημα. Ο διεθνής οικος με το σήμα VISA κόβει αμέσως τους αριθμούς των καρτών αν έχουν εκδοθεί από αφερέγγυα Τράπεζα. Ως τώρα καμμία ελληνική δεν έχει το παραμικρό τέτοιο θέμα.

τοτε πως εγινε και ειχαν θεμα?......αμα δεν το βλεπει το συστημα τοτε οι εμποροι ηταν πολυ λαλακες

hades7
05-11-11, 20:49
Ρε παιδια τι δράκοι είναι αυτοί που συνέβησαν όλα αυτά πριν απο λίγο καιρό ήμουν έξω έκανα δεκάδες συναλλαγές και κανένα πρόβλημα ούτε βέβαια σε καμία άλλη περίπτωση είχα τέτοια αντιμετώπιση ούτε απο Ιταλούς ούτε απο Γάλλους ούτε απο Ισπανούς

Kostas_1
05-11-11, 20:50
Πριν 10 μερες και γω Ιταλια ημουν. Πουθενα δεν ειδα τετοια πραγματα. Οι καρτες μας μια χαρα δουλευαν και η αντιμετωπιση κανονικη οπως σε ολους

Kostas_1
05-11-11, 20:51
α, συναντησα και οχι 1 αλλα 3 γκρουπ Ελληνων τουριστων, μια χαρα και αυτοι δεν ανεφεραν τπτ περιεργο

Z4 DCT
05-11-11, 20:51
Αντε και χεστηκα....ερχονται και γιορτες....

Thomelef
05-11-11, 20:54
Η μονη περιπτωση θωμα ειναι το συσστημα να μην δεχεται καρτες απο ελλαδα....το βλεπει αυτο πριν εγκρινει την συναλλαγη......:whistle:

δεν παίζει αυό γιάννη...για να εκδίδουν οι τράπεζες VISA MASTERCARD κτλ,
σημαίνει ότι είναι τυπικές με την συναλλαγή τους. αλλιώς δεν μπορούν να τις
εκδόσουν σε πελάτες...το λιγότερο που μπορείς να κάνεις, είναι να τους κάνεις
μπ@@ρδέλο. δεν δέχονται λέει την κάρτα, επειδή είμαι έλληνας. τι λέτε ρε μλκς.
δεν θα κουνιόμουν μέχρι να την πάρει.

Z4 DCT
05-11-11, 20:55
δεν παίζει αυό γιάννη...για να εκδίδουν οι τράπεζες VISA MASTERCARD κτλ,
σημαίνει ότι είναι τυπικές με την συναλλαγή τους. αλλιώς δεν μπορούν να τις
εκδόσουν σε πελάτες...το λιγότερο που μπορείς να κάνεις, είναι να τους κάνεις
μπ@@ρδέλο. δεν δέχονται λέει την κάρτα, επειδή είμαι έλληνας. τι λέτε ρε μλκς.
δεν θα κουνιόμουν μέχρι να την πάρει.

Ναι μου τα ειπε και ο Πανος πριν...παλι καλα.....:original:

Thomelef
05-11-11, 20:57
Ρε παιδια τι δράκοι είναι αυτοί που συνέβησαν όλα αυτά πριν απο λίγο καιρό ήμουν έξω έκανα δεκάδες συναλλαγές και κανένα πρόβλημα ούτε βέβαια σε καμία άλλη περίπτωση είχα τέτοια αντιμετώπιση ούτε απο Ιταλούς ούτε απο Γάλλους ούτε απο Ισπανούς


Πριν 10 μερες και γω Ιταλια ημουν. Πουθενα δεν ειδα τετοια πραγματα. Οι καρτες μας μια χαρα δουλευαν και η αντιμετωπιση κανονικη οπως σε ολους


α, συναντησα και οχι 1 αλλα 3 γκρουπ Ελληνων τουριστων, μια χαρα και αυτοι δεν ανεφεραν τπτ περιεργο

και εγώ. πρίν ένα μηνα αγγλία, όλα κανονικότατα...μάλιστα σε όσους είπα απο που είμουν,
μου μιλούσαν και ενθαρυντικά για την κατάσταση που ζούμε.

PANOS-E60
05-11-11, 20:57
τοτε πως εγινε και ειχαν θεμα?......αμα δεν το βλεπει το συστημα τοτε οι εμποροι ηταν πολυ λαλακες

thumb
θα κάνω φρέσκια πρόβλεψη. Τα πράγματα θα πάνε καλύτερα από αύριο - μεθαύριο, κάτι καλό ψήνεται και μου μυρίζει ... :original::original::original:

Z4 DCT
05-11-11, 20:58
Εν ολιγης ολα οκ.......Μιλανο κι αγιος ο θεος.....

Z4 DCT
05-11-11, 20:59
thumb
θα κάνω φρέσκια πρόβλεψη. Τα πράγματα θα πάνε καλύτερα από αύριο - μεθαύριο, κάτι καλό ψήνεται και μου μυρίζει ... :original::original::original:

Απ το στομα σου και στον μαλακισμενων το αυτι.....:whistle:

Vasilis
05-11-11, 20:59
παιδες...

ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΑΛΛΙΑ!

Οπουδηποτε αλλου οι καρτες ΕΠΑΙΖΑΝ μια χαρα...

παρακαλω να διαβαζετε τι λεω...

οσον αφορα τους ΔΡΑΚΟΥΣ που καπου διαβασα,

δεν ειναι διαδωσεις απο τυχαιους ανθρωπους...τα πεθερικα μου ειναι αυτα που ταξιδεψαν!





οσον αφορα το αν ελεγαν απο που ειναι, σαφως οταν σε ρωτουν οι αλλοι γιατι σε βλεπουν για τουριστα τον τοπο καταγωγης σου, ΚΑΝΕΙΣ μας δεν θα κρυβε την καταγωγη του!

σαφως κ δεν σε αναγκαζει κανεις να πεις απο που εισαι...τιμη μου κ καμαρι μου να λεω ομως οτι ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ!

Vasilis
05-11-11, 21:02
Να επισημανω οτι σε ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ της ΓΑΛΛΙΑΣ δεν γινοταν αποδεκτη η ελληνικη καρτα!!!

οπουδηποτε αλλου ολα ηταν οκ!


επιτρεψτε μου να θεωρω αξιοπιστα τα πεθερικα μου κ εκτος των αλλων δεν μιλαμε για καταστασεις προ μηνος που εισασταν εσεις εξω αλλα προ ολιγων ωρων!


θενκς μποις!

Z4 DCT
05-11-11, 21:04
Να επισημανω οτι σε ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ της ΓΑΛΛΙΑΣ δεν γινοταν αποδεκτη η ελληνικη καρτα!!!

οπουδηποτε αλλου ολα ηταν οκ!


επιτρεψτε μου να θεωρω αξιοπιστα τα πεθερικα μου κ εκτος των αλλων δεν μιλαμε για καταστασεις προ μηνος που εισασταν εσεις εξω αλλα προ ολιγων ωρων!


θενκς μποις!


Δε χτυπαμε κανα Μπανσκο Χριστουγεννα να κανουμε ενα τεστ ντραιβ στα βαλκανια???:whistle::whistle:

PANOS-E60
05-11-11, 21:11
Εν ολιγης ολα οκ.......Μιλανο κι αγιος ο θεος.....


Δε χτυπαμε κανα Μπανσκο Χριστουγεννα να κανουμε ενα τεστ ντραιβ στα βαλκανια???:whistle::whistle:

Προτείνω Μπάνσκο, στην Ιταλία μέχρι τα Χριστούγεννα θα θυμίζει Ελλάδα :th_Laie_67-1:

Thomelef
05-11-11, 21:12
Να επισημανω οτι σε ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ της ΓΑΛΛΙΑΣ δεν γινοταν αποδεκτη η ελληνικη καρτα!!!

οπουδηποτε αλλου ολα ηταν οκ!


επιτρεψτε μου να θεωρω αξιοπιστα τα πεθερικα μου κ εκτος των αλλων δεν μιλαμε για καταστασεις προ μηνος που εισασταν εσεις εξω αλλα προ ολιγων ωρων!


θενκς μποις!

το πιο πιθανό για τα διόδια που αναφέρεις, είναι ότι οι κάρτες που δέχονται είναι
μόνο προπληρωμένες, και όχι πιστωτικές...διόδια είναι. που υπάρχουν διόδια
που να πληρώνονται με έξι άτοκες πχ, ή μετά απο μία δύο τρείς μέρες...όσο
για τα υπόλοιπα καταστήματα, μένω σε αυτά που είπα. δεν έχουν κανένα μα
κανένα δικαίωμα να μην την δεχτούν.

Z4 DCT
05-11-11, 21:13
Προτείνω Μπάνσκο, στην Ιταλία μέχρι τα Χριστούγεννα θα θυμίζει Ελλάδα :th_Laie_67-1:

Νομιζα οτι δεν δεχονται greek money και νομιζα γλυτωσα ρε Πανο...με μαμησατε ......

hades7
05-11-11, 21:13
Τον μοναδικό ρατσισμό που συνάντησα ήταν που στην Νάπολι παρεγγελνα μοχιτο και του λέγα του μαφιοζου ρε θέλω ένα κόκκινο και ένα άσπρο καλαμακι και αυτός ο πατσαβουρης μου τα έφερνε με μπλε και άσπρο Το ξογαμο του Μαραντόνα μόλις όμως χαρτοθηκε το μπουρμπουαρ μόνο τον ύμνο του ολυμπιακού που δεν τραγουδησε

Z4 DCT
05-11-11, 21:17
Τον μοναδικό ρατσισμό που συνάντησα ήταν που στην Νάπολι παρεγγελνα μοχιτο και του λέγα του μαφιοζου ρε θέλω ένα κόκκινο και ένα άσπρο καλαμακι και αυτός ο πατσαβουρης μου τα έφερνε με μπλε και άσπρο Το ξογαμο του Μαραντόνα μόλις όμως χαρτοθηκε το μπουρμπουαρ μόνο τον ύμνο του ολυμπιακού που δεν τραγουδησε


Καλα που δεν εισαι εσυ ρατσιστης.................:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

hades7
05-11-11, 21:17
Βασίλη το έπαθαν τα πεθερικά σου; Το είδαν με τα ματιά τους να το παθαίνουν άλλοι, η κάποιος πονηριδης απο το γκρουπ πέταξε μια βλακεία και οι υπόλοιπο εν άγνοια τους την αναμεταδωσαν;

PANOS-E60
05-11-11, 21:18
Νομιζα οτι δεν δεχονται greek money και νομιζα γλυτωσα ρε Πανο...με μαμησατε ......

κάτσε να σιγουρευτούμε σε καναδυό μέρες ότι θα συνεχίσουμε να είμαστε στο ευρώ και μιά χαρά θα τα παίρνουνε τα greek euros. Στο φινάλε δικά τους δανεικά ξοδεύουμε ... :original:

hades7
05-11-11, 21:22
Τι φταίω εγω ρε που αυτός όπου υπήρχε τρύπα το χωνε ξέρεις ποσουσ είδα που του μιαζανε;

Z4 DCT
05-11-11, 21:26
Τι φταίω εγω ρε που αυτός όπου υπήρχε τρύπα το χωνε ξέρεις ποσουσ είδα που του μιαζανε;

Πω πω ρε κου κλουξ κλαν........


https://lh6.ggpht.com/--qBu6zwPUVA/Ry4B0Vee8XI/AAAAAAAAAZw/cxqFNeuzkE0/07.JPG

Vasilis
05-11-11, 21:55
Θα προσθέσω κ το εξής κ τελειωνω με το θέμα...

Ο ξεναγός ,έλληνας της Ιταλίας,το παρέλαβαν απο Βενετία (παντρεμένος με Ιταλίδα μένει μόνιμα εκει)

Στα διόδια της Γαλλίας που δεν γινόταν αποδέκτες οι κάρτες οι πιστωτικές του Έλληνα οδηγού κ επιβατών ,έδινε τη visa του απο Ιταλική Τράπεζα κ περνούσαν κανονικά ...

Τώρα αν σε κάποιους προ μηνός στη Γαλλία ή προ 10ημερου Ιταλία γίνονταν αποδέκτες ,νομίζω ότι μιλάμε για διαφορετικές εντελώς συνθήκες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

S8N
05-11-11, 23:15
Βασίλη, το 2007 έκανα 4.000km από Στρασβούργο μέχρι Νορμανδία μέσω κοιλάδας του Λίγηρα. Σε κανένα γαμωμηχάνημα διοδίων δεν περνούσε η ελληνική VISA. Δεν έχει σχέση με την κρίση. Έχει σχέση με τη μαλακία που τους δέρνει.

Vasilis
05-11-11, 23:21
Βασίλη, το 2007 έκανα 4.000km από Στρασβούργο μέχρι Νορμανδία μέσω κοιλάδας του Λίγηρα. Σε κανένα γαμωμηχάνημα διοδίων δεν περνούσε η ελληνική VISA. Δεν έχει σχέση με την κρίση. Έχει σχέση με τη μαλακία που τους δέρνει.

Άρη μου...

Άντε κ τα πεθερικά μου δεν το έχουν ξανακάνει κ δεν το γνωρίζουν!

Ο οδηγός κ ξεναγός που το κάνουν 2 φορές το μήνα , δεν το ξέρανε ?


Κ γιατι λένε τα παιδιά πιο πάνω ότι οι κάρτες απο τη στιγμή που είναι ενεργές ,ΔΕ παίζει να μην λειτουργούν επειδή είναι Ελληνικές?...σε σένα πως συνεβηκε αυτο?


Επαναλαμβάνω ότι είναι περιγραφές δικών μου ανθρώπων που γύρισαν σήμερα απο Ευρώπη!

S8N
05-11-11, 23:30
Άρη μου...

Άντε κ τα πεθερικά μου δεν το έχουν ξανακάνει κ δεν το γνωρίζουν!

Ο οδηγός κ ξεναγός που το κάνουν 2 φορές το μήνα , δεν το ξέρανε ?


Κ γιατι λένε τα παιδιά πιο πάνω ότι οι κάρτες απο τη στιγμή που είναι ενεργές ,ΔΕ παίζει να μην λειτουργούν επειδή είναι Ελληνικές?...σε σένα πως συνεβηκε αυτο?


Επαναλαμβάνω ότι είναι περιγραφές δικών μου ανθρώπων που γύρισαν σήμερα απο Ευρώπη!

Πες κι εσύ. Η δική μου είναι και CITIBANK. Πουθενά δεν είχα πρόβλημα, μόνο στα διόδια.

Stathis
05-11-11, 23:39
οτι και να εχει γινει με τις καρτες, το γεγονος ειναι οτι εξω ακουνε ελληνα και τους γυριζουν τ΄αντερα.
αυτη ειναι η μεγαλυτερη ζημια που εκανε ο μακακας.

εχω φιλους που ειναι χρονια στη γερμανια και εχουν δει τις δουλειες τους να πεφτουν κατακορυφα παροτι ειναι χρονια στις τοπικες κοινωνιες.
σκεφτονται μεχρι και να αλλαξουν υπηκοοτητα και ονομα.

εκει μας καταντησε ο μακακας και το λοιπο μακακοσυστημα, να ντρεπομαστε να πουμε απο που ειμαστε...

Stamatis
06-11-11, 00:05
Ευκαιρια ψαχνανε οι εξω που τους ειχαμε πρηξει τα αρχδια τοσα χρονια, ο Περικλης ετσι, ο Σωκρατης αλλιως, φατε τωρα τα σκτα τους να μαθουμε ολοι οτι ο πολιτισμος και το επιπεδο παραγονται και δεν μπορεις να απαιτεις σεβασμο επειδη ο παππους σου ηταν καποιος.
Εσυ τι κανεις ειναι το θεμα.

Σε εσενα μιλαω Γιωργακη.

gnx
06-11-11, 01:17
Σταμάτη, μήνυμα που μου έστειλε φίλος απο την Αγγλία εχτές:

Oh Man!
You guys should vote for Evi Kaili Socialist MP! She'd suck billions out of Sarkozy for sure!

Better than your current rotund finance minister...

Πάντως απεδείχθη ότι η απατεωνιά του ΓΑΠ δεν έχει όρια. Για να στριμωξει το Σαμαρά, τα γάμησε όλα το καθίκι.

kplc16
06-11-11, 07:48
Σταμάτη, μήνυμα που μου έστειλε φίλος απο την Αγγλία εχτές:

Oh Man!
You guys should vote for Evi Kaili Socialist MP! She'd suck billions out of Sarkozy for sure!

Better than your current rotund finance minister...

Πάντως απεδείχθη ότι η απατεωνιά του ΓΑΠ δεν έχει όρια. Για να στριμωξει το Σαμαρά, τα γάμησε όλα το καθίκι.

καλα τα λες αλλα δεν ειναι μονος του ο χαζοχ@ρουμενος.Ειναι μαζι του αλλοι 150+, οι οποιοι δε γουσταρουν εκλογες γιατι ουτε 50 δε θα ειναι μετα τις εκλογες. Οσο προλαβουν και φανε.thumb
Δε σε θελω πρωθυπουργο αλλα θελω να ειμαι βουλευτης!!!!

aristent
06-11-11, 08:00
Σταμάτη, μήνυμα που μου έστειλε φίλος απο την Αγγλία εχτές:

Oh Man!
You guys should vote for Evi Kaili Socialist MP! She'd suck billions out of Sarkozy for sure!

Better than your current rotund finance minister...

Πάντως απεδείχθη ότι η απατεωνιά του ΓΑΠ δεν έχει όρια. Για να στριμωξει το Σαμαρά, τα γάμησε όλα το καθίκι.

:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

εχει δικιο το φιλαρακι,τι να λεμε τωρα,ας το δουμε σε εικονες:
Ευα:
https://www.infobarrel.com/media/image/8287.jpg

Μπενι:
https://content-mcdn.ethnos.gr/filesystem/images/20110519/low/newego_LARGE_t_1101_53513777.JPG


σορυ για το μεγαλυτερο μεγεθος της εικονας του Μπενυ,αλλα δε χωρουσε σε μικροτερο!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Thomelef
06-11-11, 08:23
ψήφο στην καιλή λοιπόν, και πολιτικοποίηση του σάκη, για να κάνουμε το αντίστοιχο
στην μέρκελ...άντζυ και βίσσυ στον ερντογάν, θ'απαλλαγεί μια και καλή το αγαίο...
εεεεεεεεχμμμμμμμμμμ...την άντζυ βγάλτε την καλύτερα.

Thomelef
06-11-11, 08:31
Ευκαιρια ψαχνανε οι εξω που τους ειχαμε πρηξει τα αρχδια τοσα χρονια, ο Περικλης ετσι, ο Σωκρατης αλλιως, φατε τωρα τα σκτα τους να μαθουμε ολοι οτι ο πολιτισμος και το επιπεδο παραγονται και δεν μπορεις να απαιτεις σεβασμο επειδη ο παππους σου ηταν καποιος.
Εσυ τι κανεις ειναι το θεμα.

Σε εσενα μιλαω Γιωργακη.

συμφωνώ όσο τπτ...
όσο για την συμπεριφορά που αντιμετώπισαν οι συγγενείς σου βασίλη, δεν είπα
ότι αποκλείεται να έγινε, απλά ίσως θα μπορούσαν να το αποφύγουν σε κάποιες
περιπτώσεις...όσον αφορά τα διόδια, και αφού μόνο εκεί υπήρξε το πρόβλημα με
τις κάρτες, επιμένω πως το όλο θέμα σίγουρα πρέπει να ήταν ως προς την μορφή
της κάρτας...δλδ ή προπληρωμένη, ή πιστωτική...ακόμα και κλήση να φάς στο
εξωτερικό, υποχρεούσε να την πληρώσεις επιτόπου, πράγμα που δεν περνάει η
πιστωτική παρά μόνο το μετρητό, ή η κάρτα;, που έχει άμεσα διαθέσιμο υπόλοιπο...
στο εξωτερικό η πιστωτική έχει πεθάνει, και δουλεύει αυτό το σύστημα...για αυτό
και η ιταλική κάρτα του οδηγού πέρασε...

Vasilis
06-11-11, 09:11
Θωμα μου...

δεν θα επεκταθω αλλο στο θεμα!

εγω ειπα κατι που εκανε τρομερη αρνητικη εντυπωση σε ολοκληρο ελληνικο πουλμαν!

τωρα αν υφισταται το θεμα με τις χρεωστικες ή πιστωτικες ,αν ποτε με το καλο καταφερω να παω κ γω:whistle: θα εκφρασω τις προσωπικες μου εντυπωσεις!


Το φλεγον θεμα ειναι το Ευακι...ΟΛΑ ΤΑ Λ7!thumb

Απιθανο παιδι εμφανισιακα...στην τιβι χανει!

Αν το δεις απο κοντα:shok::shok:...αστα κ βραστα...μπορει να αρχισεις κ το παραμιλητο ,κ δεν υπερβαλλω σ αυτο που λεω!

Μετα την γυναικα μου ,ειναι η μονη γυναικα που μ αφησε αναυδο σ αυτην την ζωη!:shok:

Με ειχε κερδισει η δικια μου βεβαια, αλλιως θα την ειχα ριξει για πλακα!:whistle::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
06-11-11, 09:14
αλλιως θα την ειχα ριξει για πλακα!:whistle::th_Laie_67-1:



:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:




αν ποτε με το καλο καταφερω να παω κ γω

Ρε θα παμε Μπανσκο>>>???:whistle:

joseph
06-11-11, 09:17
Θωμα μου...

δεν θα επεκταθω αλλο στο θεμα!

εγω ειπα κατι που εκανε τρομερη αρνητικη εντυπωση σε ολοκληρο ελληνικο πουλμαν!

τωρα αν υφισταται το θεμα με τις χρεωστικες ή πιστωτικες ,αν ποτε με το καλο καταφερω να παω κ γω:whistle: θα εκφρασω τις προσωπικες μου εντυπωσεις!


Το φλεγον θεμα ειναι το Ευακι...ΟΛΑ ΤΑ Λ7!thumb

Απιθανο παιδι εμφανισιακα...στην τιβι χανει!

Αν το δεις απο κοντα:shok::shok:...αστα κ βραστα...μπορει να αρχισεις κ το παραμιλητο ,κ δεν υπερβαλλω σ αυτο που λεω!

Μετα την γυναικα μου ,ειναι η μονη γυναικα που μ αφησε αναυδο σ αυτην την ζωη!:shok:

Με ειχε κερδισει η δικια μου βεβαια, αλλιως θα την ειχα ριξει για πλακα!:whistle::th_Laie_67-1:

Για πες για πες... δωσε ρεπορταζ και για αλλες ομορφες του κοινοβουλιου μας!

Κεφαλογιαννη, Ραπτη κλπ κλπ... πως ειναι απο κοντα? χανουν κερδιζουν απο τις φωτο???


:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

kplc16
06-11-11, 09:46
Για πες για πες... δωσε ρεπορταζ και για αλλες ομορφες του κοινοβουλιου μας!

Κεφαλογιαννη, Ραπτη κλπ κλπ... πως ειναι απο κοντα? χανουν κερδιζουν απο τις φωτο???


:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Ραπτη πολυ καλη αλλα ειναι το απολυτο μηδεν μπροστα στη Καιλη.
Για τη κεφαλογιαννη δε θελω να σχολιασω

S8N
06-11-11, 11:29
Με την Καιλη εχω πιει καφέ στο Κολωνάκι πριν καναδυο χρόνια. Απίστευτα ομορφη, IQ τούρτας.

PANOS-E60
06-11-11, 11:38
Με την Καιλη εχω πιει καφέ στο Κολωνάκι πριν καναδυο χρόνια. Απίστευτα ομορφη, IQ τούρτας.

Δεν ξέρεις να πάρεις τηλέφωνο ε ?
Κάτσε να πω εγώ στον ΠιτΜπουλη να μη σου γνωρίσει την Ταμάρα γιά να μάθεις thumb Μοχαχοφαγά !

atha
06-11-11, 11:42
Με την Καιλη εχω πιει καφέ στο Κολωνάκι πριν καναδυο χρόνια. Απίστευτα ομορφη, IQ τούρτας.

kai ti na to kaneis to IQ tin simeron eimera. soi ,gnostous ade kai gam...la look. ayta thes gia na proxoriseis sti kariera sou pia sto elladistan

nikos1400
06-11-11, 11:45
Με την Καιλη εχω πιει καφέ στο Κολωνάκι πριν καναδυο χρόνια. Απίστευτα ομορφη, IQ τούρτας.

και αυτοι που ψηφιζουνε κατι τετοιους/τετοιες εχουνε αντιστοιχο.

θα μου πεις, αυτοι που ψηφισανε τα αλλα ζωα ειναι καλυτεροι...?

:innocent:

Vasilis
06-11-11, 12:04
Με την Καιλη εχω πιει καφέ στο Κολωνάκι πριν καναδυο χρόνια. Απίστευτα ομορφη, IQ τούρτας.

Δεν εχεις δικιο...

ασε που με αυτα τα:whistle: :whistle:...ματια,

μονο το IQ της δεν κοιτας φιλε μου...:thumbsup: :thumbsup:

m-power_01
06-11-11, 14:34
Το φλεγον θεμα ειναι το Ευακι...ΟΛΑ ΤΑ Λ7!thumb

Απιθανο παιδι εμφανισιακα...στην τιβι χανει!

Αν το δεις απο κοντα:shok::shok:...αστα κ βραστα...μπορει να αρχισεις κ το παραμιλητο ,κ δεν υπερβαλλω σ αυτο που λεω!

Μετα την γυναικα μου ,ειναι η μονη γυναικα που μ αφησε αναυδο σ αυτην την ζωη!:shok:

Με ειχε κερδισει η δικια μου βεβαια, αλλιως θα την ειχα ριξει για πλακα!:whistle::th_Laie_67-1:
Ποτε είπαμε ότι περνάς καφε στο γραφείο σου ;

S8N
06-11-11, 23:31
Σε τι χώρα ζούμε...

Ο GAP παίρνει τη σκυτάλη από το Playstationάκια, εκτοξεύει τα spreads με τις ανόητες δηλώσεις του σε συνδυασμό με το 'βαθύ λαρύγγι' που ποτέ δε μάθαμε ποιος ήταν, μας πάει στο ΔΝΤ, μας πηδάει στους φόρους 2 χρόνια, μας έχει καταντήσει μανιοκαταθλιπτικούς και λίγο πριν μπούμε σε τροχιά τα κάνει ξανά πουτ@ν@.

Ο Σαχλαμαράς κάνει στείρα αντιπολίτευση έως ότου φάει γερό χέσιμο από τη Merkel και αναγκαστεί να αποδεχθεί την ψήφιση της συμφωνίας της 26ης Οκτωβρίου. Εν συνεχεία αρνείται να συναινέσει σε προσωρινή κυβέρνηση συνεργασίας μέχρις ότου ξαναφάει τρελό χέσιμο από τους Ευρωπαίους, οπότε και υποκύπτει. Βαράτε με κι ας κλαίω.

Η Παπαρήγα έχει μείνει στην εποχή του Μπρέζνιεφ.

Ο Τσίπρας έχει καταντήσει ο Μητσοτάκης της Αριστεράς.

Ντόρα και Κουβέλης δεν αξίζουν καν σχολιασμού.

Ο Καραντζαφέρης ξέρει μόνο να κάνει εξυπνακίστικες ανακοινώσεις περί σπουδαρχίδηδων.

Ο Καρούλιας είναι πιο διακοσμητικός κι από Χριστουγεννιάτικο δέντρο.

Πριν λίγο ακυρώθηκε η συνάντηση των πολιτικών αρχηγών λόγω ασυμφωνίας της αριστεράς. Περίμενε ποτέ κανείς να συμφωνήσει η αριστερά?

Όλη αυτή η ιστορία έχει καταντήσει μια αηδία. Ας μπει επιτέλους ένα τέλος σ' αυτή την κατάσταση. ΒΑ ΡΕ ΘΗ ΚΑ ΜΕ.

Στον εαυτό μου που τους ψήφιζε τόσα χρόνια, αφιερώνω την Ωδή στον μ@λ@κ@.


https://www.youtube.com/watch?v=gMlG4jkZeEI&feature=related

Stathis
06-11-11, 23:35
https://www.epicurus2day.gr/index.php/guests/198-2011-11-05-00-25-55

καληνυχτα...

Stamatis
07-11-11, 06:31
Αγαπω Παπαδημο.
Νομιζω πως ειναι ο σωστος για κατι τετοιο.
Εχει αισθηση της καταστασης λογω εμπειριας και τουλαχιστον οι ξενοι θα βλεπουν και μια φατσα που ξερουν τι καπνο φουμαρει.
Μονο θεμα μου ειναι οτι μετα απο αυτο θα πρεπει να πληρωνουμε ενα ακομα συνταξιουχο πρωθυπουργο.
Δεν θελω να ειμαι μηδενιστης, αλλα ποια αραγε ειναι η πραγματικη του "εξουσια" επανω στα θεματα που θα αναλαβει να περαιωσει;
Τεσπα, χαμπεμους παπαμ, και παμε παρακατω.
Καλη βδομαδα.

Stamatis
07-11-11, 06:43
Δηλαδη τωρα που υπαρχει κυβερνηση Πασοκ ΝΔ, αξιωματικη αντιπολιτευση ειναι το ΚΚΕ;

aristent
07-11-11, 06:48
Δηλαδη τωρα που υπαρχει κυβερνηση Πασοκ ΝΔ, αξιωματικη αντιπολιτευση ειναι το ΚΚΕ;

Κοκκινο ονειρο ζωης!!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
07-11-11, 06:50
Αγαπω Παπαδημο.
Νομιζω πως ειναι ο σωστος για κατι τετοιο.
Εχει αισθηση της καταστασης λογω εμπειριας και τουλαχιστον οι ξενοι θα βλεπουν και μια φατσα που ξερουν τι καπνο φουμαρει.
Μονο θεμα μου ειναι οτι μετα απο αυτο θα πρεπει να πληρωνουμε ενα ακομα συνταξιουχο πρωθυπουργο.
Δεν θελω να ειμαι μηδενιστης, αλλα ποια αραγε ειναι η πραγματικη του "εξουσια" επανω στα θεματα που θα αναλαβει να περαιωσει;
Τεσπα, χαμπεμους παπαμ, και παμε παρακατω.
Καλη βδομαδα.

Κάτσε να δούμε Σταμάτη......γιατι τα λαμόγια δεν του έδωσαν καθόλου ευχέρεια χειρισμών στην κυβέρνηση.....υπέγραψαν ένα χαρτί για το τι θα κάνει η κυβέρνηση "εθνικής ανάγκης", και τον τοποθέτησαν.......στο μόνο που βασίζονται, ειναι ότι σαν άνθρωπος που ξέρει άο οικονομία, ιιιιισως κάνει κάτι για την μαμημενη την ανάπτυξη

Z4 DCT
07-11-11, 06:51
Κοκκινο ονειρο ζωης!!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Σκέφτομαι κάποιον που θα έχει πάρει καμία δεκαριά πόντους απο την καυλα...... Και λιωνω πρωι πρωι:th_Laie_67-1:

Stamatis
07-11-11, 07:03
Κάτσε να δούμε Σταμάτη......γιατι τα λαμόγια δεν του έδωσαν καθόλου ευχέρεια χειρισμών στην κυβέρνηση.....υπέγραψαν ένα χαρτί για το τι θα κάνει η κυβέρνηση "εθνικής ανάγκης", και τον τοποθέτησαν.......στο μόνο που βασίζονται, ειναι ότι σαν άνθρωπος που ξέρει άο οικονομία, ιιιιισως κάνει κάτι για την μαμημενη την ανάπτυξη

Τιποτα δεν θα γινει για την αναπτυξη.
Η ατζεντα ειναι ξεκαθαρη.
Ακομα και να θελει να κανει κατι, πρεπει να το περασει απο τη βουλη, οποτε θα ειναι εκτος "υπηρεσιακης αρμοδιοτητας".
Θα κανει οτι λεει η ατζεντα.
Δοση, συμβαση, εκλογες.
Η νεα κυβερνηση οποτε και αν εκλεγει θα αποφασισει για τα αλλα.

Ευχομαι στο ΠΑΣΟΚ καλη επιτυχια στην αποκατασταση της υποστασης του στα πολιτικα του τοπου, στον Αντωνακη καλη χωνεψη γιατι δεν του περασε τελικα ετσι οπως το φανταστηκε και στον Καρατζαφυρερ να σοβαρευτει πλεον.
Για τις δυναμεις της Αριστερας και της προοδου δεν εχω να πω κατι γιατι δειχνουν οτι μονο προοδο δεν επιθυμουν.
Εδω τα βρηκαν οι μεγαλοι.
Καιρος δεν ειναι να κατσει σε ενα τραπεζι και η Παπαρηγα με τον Τσιπρα να κοψουν τις γωνιες;

PANOS-E60
07-11-11, 07:59
Να το συμμαζέψουμε λίγο το πράγμα τώρα που πέσανε όλες οι μάσκες ?

Επρεπε με κάθε τρόπο να εξασφαλιστεί ότι η συμφωνία της 27/10 θα προχωρήσει χωρίς εμπόδια γιά τους ξένους. Οι αντιδράσεις στην κυβέρνηση, την ΚΟ του πασοκ και την νδ έπρεπε να καμφθούν. Δεν ξέρω τίνος ήταν η ιδέα περί δημοψηφίσματος αλλά ήταν καλή. Πέταξε τον πύραυλο ο παπανδρέου, συντονίστηκαν σωστά οι αντιδράσεις των ξένων, απείλησαν με άτακτη πτώχευση τη χώρα και όλα πήραν το δρόμο τους από εκεί και πέρα. Οσα ζήσαμε την βδομάδα που πέσασε ήταν ένα κακοπαιγμένο από τους πολιτικούς μας θέατρο σκιών γιά πετύχουν οι δανειστές τον σκοπό τους. Επιτέλους από σήμερα θα έχουν έναν δικό τους άνθρωπο να μπορούν να συνεννοηθούν.

Αλλά μήπως να το δούμε στις σωστές του διαστάσεις το πράγμα ? Εντάξει, εξυπηρετήθηκαν τα ξένα συμφέροντα, και λοιπόν ? Πότε στην ιστορία αυτής της χώρας από το 1832 και μετά έγινε κάτι διαφορετικό ? Οποιος έχει την παραμικρή αμφιβολία ας δει λίγο την ιστορία, πέρα από τα σχολικά βιβλία. Ας μην αυταπατώμεθα, το μέλλον μας ως λαός είναι να πάμε υπαλληλοι και μάλιστα κακοπληρωμένοι στις επιχειρήσεις των ξένων που ελπίζω σύντομα να κατακλύσουν αυτή τη γη των προγόνων μας, γιατί αν δεν συμβεί ούτε αυτό, τότε η μετανάστευση είναι η μόνη λύση. Και ας μην συνεχίσουμε το υβρεολόγιο προς τους πολιτικούς μας που παραδοσιακά εξυπηρετούν τα συμφέροντά τους γιατί τότε πρέπει να θεωρήσω έναν ολόκληρο λαό ότι αποτελείται από ανήλικα. Φταίμε όλοι γιά ότι έχει γίνει ως τώρα, άλλος περισσότερο και άλλος λιγότερο, η δε ψήφος δεν έχει αντίστοιχη ισχύ με το πορτοφόλι του καθενός, οπότε ...

Περηφανευόμαστε γιά τους καλούς μας συμπατριώτες που ζουν μόνιμα στο εξωτερικό. Δεν είδα κανέναν ορκισμένο φιλόπατρι να βγαίνει τούτες τις τελευθταίες μέρες σε κανένα μέσο ενημέρωσης και να προσπαθεί να ξεστραβώσει όποιον ελλαδίτη δεν έχει ακόμα καταλάβει τι συμβαίνει. Χιλιάδες προβεβλημένοι έλληνες που παρακολουθούν πολύ στενά τις εξελίξεις, που χάθηκαν ξανά ? Που ήταν ο κορυφαίος των κορυφαίων κος Μαρκεζίνης αυτές τις μέρες ?

Λοιπόν, ο κύβος ερρίφθη, προχωράμε στο δρόμο που χάραξαν οι δανειστές μας, αυτοί που κρατάνε το σωληνάκι από το οποίο αναπνέουμε ακόμα και το μόνο που ελπίζουμε είναι να μην κάνουν μαντάρα και τα δικά τους μαγαζιά γαιτί τότε το πρώτο μαγαζί που θα κλείσει θα είναι το δικό μας.

Nino
07-11-11, 08:05
Ετσι εχουν τα πραγματα Πανο οπως τα λες!
Να συμπληρωσω εκει που αναφερεις για το δημοψηφισμα, περασε ενα πολυ καλο μηνυμα σε οσους (λαους) ειχαν κατα νου κατι παρομοιο...

Thomelef
07-11-11, 08:25
εγώ δεν συμφωνώ απόλυτα, και εξηγούμε...
είμαι πλέον πεπεισμένος, ότι όλα όσα συνέβησαν έχουν μικροπολιτικό παρασκήνιο για
τα δύο μεγάλα κόμματα...με λίγα λόγια, πιστεύω πως όλα ήταν στημένα για τον πλήρη
εξευτελισμό της νδ, όπως και τελικά έγινε...φυσικά μέσα σε όλη αυτή την αναμπουμπούλα,
κάποιοι ευνοήθηκαν. οι εκλογές έρχονται τον φεβρουάριο, και το πασοκ έδωσε μια
τελευταία ευκαιρεία στον εαυτό του, να ξαναπάρει εκλογές...έχουμε δυομιση μήνες
μπροστά μας, και μέσα σε αυτούς, θα δούμε να ξεκινάει η εφεδρεία, να ξεκινάει η δέσμευση
των καταθέσεων που είχε ανακοινωθεί πολύ φευγαλέα (η φορολόγηση των καταθέσεων
δλδ, οι οποίες δεν θα καταναλώνονται), και ότι άλλο είχαν στα σκαριά οι πασοκοι...
η διαφορά όμως θα είναι, ότι έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, θα γίνονται με την συνέναιση
της νδ. πράγμα το οποίο μέχρι χθες απλά δεν έπαιζε, μιάς και ο σαμαράς δουλεύοντας
ψιλό γαζί έναν ολόκληρο λαό, φώναζε και ούρλιαζε βροντερά όχι, σε ότι ήθελε να
περάσει η κυβέρνηση...τώρα λοιπόν θα δεί ο κόσμος προεκλογικά πλέον, πόσο μα
πόσο ψέυτες ήταν και οι νεοδημοκράτες, δύο μήνες πρίν τις εκλογές. στο μυαλό λοιπόν
του περισότερου κόσμου αυτό που θα δημιουργηθεί, είνα ότι το πασοκ λοιπόν έκανε
το μοναδικό πράγμα που μπορούσε να κάνει, δλδ την πικρή αλήθεια της φτώχιας (χωρίς
αυτό να σημαίνει πως είναι και επιθυμητό για τον λαό, απλά θα φανεί σαν την μόνη
λύση), και η νδ τάιζε ψέυτικες υποσχέσεις στον λαό με πράγματα τα οποία δεν θα
γινόντουσαν ποτέ...θέλω να δώ τα ποσοστά τους πάλι μετά απο ένα μήνα...εγώ πλέον
δεν πιστεύω τπτ άλλο πλέον. είμαστε καταδικασμένοι, στο να μας διοικούν άχρηστοι,
οι οποίοι τα κάνουν όλα για την καρέκλα και τπτ άλλο...

katsaraios
07-11-11, 09:06
Δεκτες οι αναλυσεις και τα σχολια. Οχι ομως πολιτικες κατευθυνσεις παιδια.

(αν και συμφωνω μαζι σας :))

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
η ακολουθια στο φορουμ ειναι εκπληκτικη !!!!

σε 2 μηνες θα γραφετε οχι στην ψηφο ,αποχη,μαυρο κλπ...
κλασικο παραδειγμα της ελληνικης κοινωνιας που χτυπιεται δεξια και αριστερα(μαλλον αριστερα οχι συμφωνα με τα γραφομενα εδω) σαν καρυδοτσουφλο περιμενοντας οπως οι χαρτογιακαδες στις οθονες των χρηματηστηριακων γραφειων????οεο να βλεπουν θετικα προσημα για να τσεπωσουν αερα κοπανιστο....
Ξαφνικα οι πολιτικες αναλυσεις επιτελους πηραν την αρμοζουσα θεση σε ολη την επικρατεια ,καποιους μηνες πριν δεν ακουγε ειδησεις ο Ελληνας να μην χαλαει την διαθεση του ολα αυτα ηταν αγνωστα:whistle::whistle:

μετα και απο τα ευχολογια για Πασοκ-Νδ-Λαος-Κκε-Συνασπ ειμαστε σιγουροι πια ,η ζωη συνεχιζετε καλη εβδομαδα

Z4 DCT
07-11-11, 09:11
Να φανε ολοι τους χωμα...ανασκελα μεσα σε κασα.....μονο αυτο τους ευχομαι.....thumbthumb


Αναξιοι.....ακομα και να συμφωνησουν κατι για το κοινο καλο....ταφος....:thumbsdown::thumbsdown: