Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 69 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 1959676869707179119169 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 681 έως 690 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #681
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν βρεθεί έστω κι ένας που θα υποστηρίξει ότι το Insignia 1.6T είναι οικονομικό αυτοκίνητο σε βενζίνες, θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο.

    Το είχε ο κουνιάδος μου (υποψήφιος για τον ρόλο του σωφέρ της Κας Daisy) και του κόστιζε με τις παλιές καλές τιμές βενζίνης 20 λεπτά το km.

    Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ο κινητήρας 1.6Τ στο Insignia (a16let) απαιτούσε min 95 οκτανίων βενζίνη, ενώ στο Astra (z16let) min 98 οκτανίων. To ποιες δομικές διαφορές υπάρχουν ανάμεσα στους δυο κινητήρες που αποδίδουν την ίδια ιπποδύναμη και την ίδια ροπή δε μπορώ να το γνωρίζω, αλλά αυτά τα τερτίπια της Opel δε μου αρέσουν καθόλου.

    1000 φορές προτιμότερο να πληρώσεις τα τέλη και τις εισφορές από το να παντρευτείς το Insignia. Γιατί θα το παντρευτείς θες δε θες.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    gnx (05-07-11), Ptboul (05-07-11)

  3. #682
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τελικά οι μπάσταρδοι πότε θα το ανακοινώσουν???έχει μια βδομάδα σχεδόν που πέρασε απο το κωλόσπιτο
    τους την βουλή, και ακόμα ανακοίνωση δεν είδαμε...τι ρωτάς πές...αφού πέρασε στο πότε θα ανακοινωθεί
    κόλλησες!!!
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. #683
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικά οι μπάσταρδοι πότε θα το ανακοινώσουν???έχει μια βδομάδα σχεδόν που πέρασε απο το κωλόσπιτο
    τους την βουλή, και ακόμα ανακοίνωση δεν είδαμε...τι ρωτάς πές...αφού πέρασε στο πότε θα ανακοινωθεί
    κόλλησες!!!
    Τι να ανακοινωσουν Θωμα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  5. #684
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να ανακοινωσουν Θωμα?
    το μεσοπρόθεσμο τι άλλο...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  6. #685
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μεσοπρόθεσμο τι άλλο...
    Οτι εχει να κανει με ελευθερους επαγγελματιες και ιδιωτικους το μαθαμε σε αυτο που ψηφιστικε πριν λιγες μερες, ο επομενος εφαρμοστικος εχει να κανει με τις ΔΕΚΟ και το δημοσιο τομεα......ιδιοτικοποιησεις και απολυσεις...που ελεγαν οτι δεν θα κανουν!!!...βαλε και οτι πρεπει να βρουν εναν τροπο να ανακοινωσουν οτι καθε υπουργειο θα εχει και εναν επιτηρητη απο την ΕΕ.....μιλαμε οτι χανουμε ακομα και την διοικηση...

    Εκτος και μας κρατανε για το τελος τιποτα ασχημοτερο....εγω παντος πεμπτη πρωι κανω παραδοση......μετα θα μπαζω και θα γυαλιζω for my eyes only
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  7. #686
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη δεν ανεβαίνεις μια γρήγορη βολτούλα προς τα εδώ και μετά να πας να παραδώσεις;

  8. #687
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Talking .....................

    Να πω και εγω τη γνωμη μου.Το 2010 ειχα καταθεσει της Μ3 Ε46 μου γιατι την κοροιδια και την αλητεια δεν την ανεχομαι απο καμια πουτ@ν@ πολιτικο.

    Ξερω οτι ολοι σας-μας μπορουμε να τα βρουμε (θα λειψουν απο αλλου σιγουρα) αλλα εγω προτρεπω τον καθενα να κανει την δικη του επανασταση.Εγω την εκανα περυσι και αισθανθηκα πολυ καλα μεσα μου,οποιος αισθανετσι το ιδιο ας το κανει σαν μια μικρη-ατομικη επανασταση.

    Θα γλιτωσετε τελη-εισφορα-ασφαλεια-service-βενζινες και μπορειτε να μπαξετε οτι θελετε (να γελασουμε και λιγο).

    Φετος εκανα το ονειρο μου πραγματικοτητα και πηρα την Μ3 Ε30 μου (2302 κ.εκ),δεν εχει εισφορα καθολου και τα τελη πανε+ερχονται (660 ευρω).Αν αποφασισω να φτιαξω καποια πραγματα που θελω για να την τελειοποιησω και να ''μπαξω πραμα'' τοτε δεν θα ζοριστω καθολου να τις καταθεσω για να παρουν τους γιαλυστερους μου @ρχεις για ακομη μια φορα!!!!!!!!!!!
    insane in the ///Midbrain

  9. The Following 4 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    beliris (06-07-11), bill_m3 (05-07-11), JOHNNY 69 (05-07-11), Thomelef (05-07-11)

  10. #688
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντος πεμπτη πρωι κανω παραδοση......
    Τόσο νωρίς; Πότε γίνονται οι παραδόσεις πινακίδων; Νόμιζα Νοέμβρη - Δεκέμβρη.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #689
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα γυρίσουμε στα λίγα κυβικά θέλοντας και μη. Και όσο πιο γΛήγοΛα τόσο το καλύτερο. Τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό από εμάς. Και ευτυχώς που (πλέον) υπάρχουν και τα turbo να σώσουν λίγο τη κατάσταση.

    Εκείνοι οι λίγοι, που θα έχουν πλέον αυτοκίνητο μεγάλου κυβισμού θα πρέπει πληρούν και τις δύο παρακάτω κατηγορίες :


    α) Να έχουν να καλύπτουν τα (πολλαπλά) τεκμήρια διαβίωσης, άρα να βγάζουν μπόλικο δηλωμένο χρήμα.

    β) Να θέλουν να πληρώνουν τα αστρονομικά τέλη κυκλ., τις παράλογες έκτακτες εισφορές και ότι άλλο σκεφτούν του χρόνου, κοινώς να πληρώνουν ακριβά τη κ@ύλα (?) που λέγεται αυτοκίνητο. Που? Στην Ελλάδα ??


    Υπάρχει λοιπόν πολύς κόσμος που ενώ είναι οκ με το α), δεν δέχεται με τη καμία το β), έτσι σαν πρώτη κίνηση καταθέτουν πινακίδες.


    Επίσης θα διαφωνίσω με τον αγαπητό Άρη, όχι συγκεκριμένα προς το Insignia που ούτε κρύο ούτε ζέστη μου κάνει, αλλά ούτε και το ξέρω σαν αυτοκίνητο / κατανάλωση, αλλά τα Turbo αν οδηγούνται σωστά δλδ στρωτά και όχι άτσαλα (βλ. το σανιδώνω στις 2Κ στροφές γιατί αρπάει αμέσως και φτιάχνομαι) και σβέλτα είναι αλλά και οικονομικά.

  12. #690
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο νωρίς; Πότε γίνονται οι παραδόσεις πινακίδων; Νόμιζα Νοέμβρη - Δεκέμβρη.

    Όποτε θες καταθέτεις Πάνο.

  13. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Ptboul (05-07-11)

Σελίδα 69 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 1959676869707179119169 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP