Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: προετοιμασία αυτοκινήτου για γάμο

  1. #21
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    98
    Thanked
    45
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές.. δεν είμαι ο κουμπάρος, απλά ο σωφέρ.. σίγουρα θα ξέχναγα να καθαρίσω τα τζάμια τα μασπιέ, τις ζώνες και το τρέιλερ που θα σέρνει τη νύφη! τη νύφη λίγο την ξέρω για να τσεκάρω το νυφικό, εγώ έκανα πολύ παρέα με τον φίλο μου και ξαφνικά εξαφανίστηκε κάποιους μήνες και μετά ..αυτό. εν τέλη τώρα που αγχώθηκα με την καθαριότητα μετανιώνω που δεν ζήτησα βοήθεια από χέρι επαγγελματικό.. τώρα δεν προλαβαίνω να το οργανώσω.
    τέλος στο σταμάτη προσφέρομαι να αφαιρέσω το στίγμα του αυτοκόλλητου με photoshop

  2. #22
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη ομως δε κρατιεμαι ξαναποσταρω αλλα θα ειμαι off-topic.

    πριν κανα δυο χρονια παντρευοταν η κουνιαδα μου(αχωνευτη κι αυτη και η πεθερα μου.οταν τρωγονται πανηγυριζω)

    Η πεθερα μου δινει στη μελονυμφη κουνιαδα οδηγια τις παραμονες της στεψης να μεινει το νυφικο στο σπιτι της πεθερας μου(μητερας της) για το καλο.Η κουνιαδα ερχεται στο πατρικο της τελευταια μερα για να βαλει το νυφικο να ετοιμαστει κτλ.

    Ελα ομως που η πεθερα μου 3-4 μερες τηγανιζε κεφτεδακια γαυρους χοιρινα και ουι αλλο θες....Αποτελεσμα το νυφικο πηρε τσικνα.....

    Και ο καβγας να δινει και να περνει μπου χα χα
    ωραιο!!!!!! και αμα ελαχε μπορουσα να στολισω γω το CSI το δερμα των καθισματων εχει φαει ΤΟΣΟ σπρευ προστατευτικο γιαλυστικο μεχρι αντι των ακτινων ηλιου και εχει γινει σαν ταααααυρος η νυφη ΟΧΙ στρασακια να ειχε ΑΛΛΑ και λεπιδες το δερμα ΠΑΝΤΟΥ δε καταλαβαινει τιποτα,,,,,,,,,,,,,,,, τωρα θα μου πης σπορτ αμαξι προβλημα χωρου ηλ.μαζεμα καξισματων μπρος νο προμπλεμ 3 μεμορυς καθ.οδηγου αλλα θα ρθει η αποζημηωση στο σβουριλικι χουχου

  3. #23
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    δ παθαινουν τιποτα τα καθισματα για μια φορα...τα λουλουδια απεξω κοιτα μην εχουν τιποτα σιραπτικα η αλλα σιδερακια και γδαρουν το καπο...μην αγχωνεσαι κατσε κ απολαυσε το γεγονος!
    +1
    ένα καθάρισμα καλό μετά και τελείωσε !!!!!!

    να μας την βγάλεις φώτο να την δούμε .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostasxan : 23-08-11 στις 09:52

  4. #24
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πανω κατω στα ειπαν τα παιδια σχεδον ολα,εγω το μονο που θα σου προτεινω ειναι αφου φτασετε με το καλο στον χωρο που θα γινει η εκδηλωση και αρχισει το νταβαντουρι να βγεις και να καθαρισεις με ενα βρεγμενο πανι τα γκλιτερ απο τα μαλλια της νυφης.
    Κολλανε στο δερμα και δεν βγαινουν πολυ ευκολα αν τα αφησεις ειδικα με την ζεστη του καλοκαιριου.

    Το ειχα δωσει και εγω τον Ιουνιο και ηταν το μονο που ξεχασα και μετα καθαριζα 2 μερες.

    Ολα τα αλλα οπως σημαδια απο την βεντουζα της ανθοδεσμης στο καπω,τακουνιες,ρυζια και αλλα τετοια δεν τα αποφευγεις αλλα δεν τρεχει και τιποτα.

    Καλο καθαρισμα λοιπον πριν το γαμο για να ειναι κουκλα αλλα και μετα για την παρτη σου.

  5. #25
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    98
    Thanked
    45
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστώ όλους σας! , πάω τώρα να καθαρίσω το εσωτερικό αφού αύριο φεύγω για διακοπές - γάμος την κυριακή

  6. #26
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Διάβασα όλο το θρεντ και δεν εντοπισα κάτι αρνητικό.όμως επειδή έχει περάσει καιρός απο το τελευταιο ποστ,έχει να προτείνει κάποιος κάτι να προσέξω,κλπ;οδηγός σε γαμο της κολλητης μου το άλλο Σάββατο!
    Αν στα είκοσι δεν μάθεις,
    στα τριάντα δεν κάνεις,
    στα σαράντα δεν έχεις,
    τότε στα πενήντα ούτε θα μάθεις, ούτε θα κάνεις, ούτε θα έχεις.



    Τι γαρ ωφελείται άνθρωπος, αν τον κόσμον όλον κερδίσει την δε ψυχή αυτού ζημιωθή?

  7. #27
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα πω και την δικη μου εκδοχη παιδια πιστευω να μην σας πειραζει. Το σαββατο που περασε παντρευτηκα και φυσικα στολισα το δικο μου αυτοκινητο. Μηνες πριν ετοιμαζα το αυτοκινητο, ειχα κατι ψιλες λακουβιτσες στο καπο και περιμετρικα του αυτοκινητου , τις οποιες περιποιηθηκε ο γιακουμπ. Οσο πλησιαζαν οι μερες εκατσα ξηλωσα τον προφυλακτηρα εβγαλα την κεντρικη σιτα του και την φρεσακαρισα γιατι ειχε ασπρισει. Ρεγουλαρισα τον προφυλακτηρα να ερθει στα ισια του στα φτερα (ειχε φυγει λογω του οτι βρισκει κατω ο προφυλακτηρας), το επλεινα το ξαναπλυνα ετριψα τις ζαντες μεχρι που εβγαλα φουσκαλες στα δαχτυλα. Εστειλα την πισω ζαντα για βαψιμο του χειλους γιατι ειχε σημαδακια απο τα πεζοδρομια και στο τελος εφτιαξα και πινακιδα με τα ονοματα μας(3 φορες κατεβηκα στο κεντρο μονο για την πινακιδα). Το αποτελεσμα πολυ ωραιο δεν μπορω να πω. Εφτασε η μερα του γαμου ειμαι στην εκκλησια και περιμενω με την ανθοδεσμη. Ακουω τις κορνες απο το αμαξι μου και κει που ειμαι ετοιμος να με παρουν τα ζουμια βλεπω την εισοδο της εκκλησιας μπλοκαρισμενη. Ο ποντιακος συλλογος του δημου ειχε εκδηλωση με αποτελεσμα να μην μπορει να μπει το αυτοκινητο μεσα. Η νυφη ηρθε χορευοντας και εγω εβραζα για τουλαχιστον 10 λεπτα, εφυγε η συγκινηση και ολα.

    Περα απο την πλακα εκεινη την μερα Κωνσταντινε ολοι θα κοιτανε την νυφη, το αμαξι θα το προσεξουμε εγω και συ που ειμαστε bmwδακηδες.

    Να προσεξεις μην το πλυνεις με κερι για να κολλανε καλα οι βεντουζες.

    Δεν παθαινει τιποτα το αμαξι μαγκες ουτε τα δερματα ολα καλα θα πανε ,ειναι χαρα κοιταξε να εχεις καλη διαθεση και να το χαρεις και συ οσο μπορεις.

    Αυτα τα λιγα απο μενα ελπιζω να μην σας κουρασα προσοχη στα καμπριο μονο μην ανεβαζετε τη νυφη στα πλαγια , πανω απο τα πλαστικα καλυματα μπορει να ξεκουμπωσει ή και να σπασει καποιο πλαστικο οπως επαθα εγω.
    quattro ist fur sissies

  8. The Following 8 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    Alex_ (03-10-14), aristent (03-10-14), Bazil Van Sinner (03-10-14), Koyotte (03-10-14), nikos valvetronic (04-10-14), Vassilis ///M (05-10-14), wheelman (03-10-14), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (03-10-14)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP