Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27

Θέμα: προετοιμασία αυτοκινήτου για γάμο

  1. #1
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    98
    Thanked
    45
    Rides
    0

    Προεπιλογή προετοιμασία αυτοκινήτου για γάμο

    γειά σας παιδία, την κυριακή που μας έρχεται το x3 μου θα έχει το χρέος της μεταφοράς της νύφης για ένα φιλικό μου ζευγάρι. Χαρές λοιπόν αλλά και ένα μικρό άγχος: πρέπει να προσέξω κάτι κατά το στολισμό μήπως και γίνουν γρατζουνιές; πχ να είμαι στο κατάστημα που θα κάνει το στολισμό με χαρτοταινία και να καλύψω τίποτα; στο εσωτερικό να προσέξω κάτι; ξέρω ότι το νυφικό θα έχει άπειρα στρασάκια

  2. #2
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Talking

    αν είναι δερμάτινα τα καθίσματά σου, τότε:

    άπειρα στρασάκια= άπειρες γρατζουνιές



    επίσης: προτίμησε λιτό στόλισμα (ή ακόμη καλύτερα καθόλου) -> μη γίνει το αμάξι τσαντίρι.....








    με το καλό ο γάμος και εύχομαι να μην χωρίσουν τα παιδιά (πολλά διαζύγια τελευταία.......)





  3. The Following 2 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Jimmakos (22-08-11), sierra (03-10-14)

  4. #3
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρίξε κάτι υφασμάτινο στα πίσω καθίσματα να μην γδαρθούν!

    Κάτι σαν ύφασμα στο χρώμα του σαλονιού, στο κάτω κάτω κανείς δεν θα δεί το δερμάτινο κάθισμα αλλά την νύφη οπότε κάλυψέ το να είσαι ήσυχος....

    Επίσης λιτό στόλισμα θα έλεγα και εγώ.... Μια κορδέλα λευκή V μπροστά, κανα λουλουδάκι, κλασικά πράγματα δηλαδή....

  5. #4
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δ παθαινουν τιποτα τα καθισματα για μια φορα...τα λουλουδια απεξω κοιτα μην εχουν τιποτα σιραπτικα η αλλα σιδερακια και γδαρουν το καπο...μην αγχωνεσαι κατσε κ απολαυσε το γεγονος!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to DIMITr|S For This Useful Post:

    S8N (22-08-11), Vassilis ///M (05-10-14)

  7. #5
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    δ παθαινουν τιποτα τα καθισματα για μια φορα...τα λουλουδια απεξω κοιτα μην εχουν τιποτα σιραπτικα η αλλα σιδερακια και γδαρουν το καπο...μην αγχωνεσαι κατσε κ απολαυσε το γεγονος!
    Ναι μωρέ σιγά τώρα μην κάτσει η κοπέλα να χορεύει break dance μέσα στο αμάξι......
    Απλά κουβέντα να γίνεται....

  8. #6
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    98
    Thanked
    45
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τα καθίσματα είναι δερματίνη και το μόνο που έχω σκεφτεί να τα περάσω με το λάδι συντήρησης δέρματος ώστε να γλιστράνε τα στρασάκια και να μην γρατζουνάνε. Καλή ιδέα μου φαίνεται να ρίξω κάτι υφασμάτινο στα πίσω καθίσματα αλλά και φοβάμαι μήπως είναι παρεξηγήσιμο..
    Φυσικά πρωταρχικά θα απολαύσω το γεγονός, και να γίνει μια μικροζημιά δεν πειράζει μπροστά σε αυτό

  9. #7
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 3enyxtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα καθίσματα είναι δερματίνη και το μόνο που έχω σκεφτεί να τα περάσω με το λάδι συντήρησης δέρματος ώστε να γλιστράνε τα στρασάκια και να μην γρατζουνάνε. Καλή ιδέα μου φαίνεται να ρίξω κάτι υφασμάτινο στα πίσω καθίσματα αλλά και φοβάμαι μήπως είναι παρεξηγήσιμο..
    Φυσικά πρωταρχικά θα απολαύσω το γεγονός, και να γίνει μια μικροζημιά δεν πειράζει μπροστά σε αυτό
    Δεν είναι παρεξηγήσιμο, λογικά την ξέρεις την κοπέλα, πες της ευγενικά μεταξύ σοβαρού και αστείου πρόσεξε το κάθισμα μην κάτσεις απότομα, μεροκαματιάρης είμαι λυπήσου με μπλα μπλα μπλα

    Κοίταξε μην φοβάσαι σκισήματα, δεν σκίζει δερματίνη το στρασάκι, απλά μπορεί να το χαράξει πολύ ελαφρά αν "πέσει" άγαρμπα πάνω
    Στο κάτω κάτω θα πας την νύφη στην εκκλησία και μετά στο τραπέζι οπότε μην ανησυχείς, πιο πολύ θα προσέξει η νύφη να μην χαλάσει το νυφικό της, ότι και αν σου λέει αυτό, άρα μην φοβάσαι για τα καθίσματά σου

  10. #8
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μη φοβάσαι για τίποτα. Έχω δανείσει άπειρες φορές το Χ5 του πατέρα μου για γάμους. Ούτε τα στρασάκια κάνουν ζημιά, ούτε οι γόβες, τίποτα. Κοίτα να περάσεις καλά κι εσύ και οι μελλόνυμφοι και μην ανησυχείτε για τέτοια πράγματα, παρά μόνον για τους κωλοπαρκαδόρους και τις κυράτσες που θ' ανοίξουν πόρτα δίπλα σου στο στριμωγμένο parking του χώρου όπου θα γίνει η δεξίωση. Αν θες να είσαι υπερ-ψείρας με τον στολισμό, μόνο εκείνες τις βεντούζες για τα λουλούδια στο καπώ προσπάθησε ν' αποφύγεις.

    Άντε, να ζήσουν τα παιδιά και καλούς απογόνους!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (24-08-11), Nino (22-08-11)

  12. #9
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    μην αγχωνεσαι καθολου!
    το δικο μου που το στολισα για τον δικο μου γαμο
    δεν επαθε τιποτα!
    καντε ενα απλο στολισμο ωστε να γινει ακομα πιο ομορφο
    το αυτοκινητο σου!

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  13. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν βαλουν στο καπω ανθοδεσμη αυτο γινεται με μια βεντουζα συνηθως.
    Πλαστικη ειναι η βαση της μην εχεις αγχος.
    Το πιο πρακτικο παντως ειναι να μην βαλεις ανθοδεσμη στο καπω αλλα δυο κορδελες απο τη μασκα στους καθρεφτες.
    Το νυφικο δεν θα κανει ζημια μαλλον πουλιες θα εχει η κρυσταλακια τυπου σβαροφσκι που ειναι χωρις τρομερες γωνιες.
    Η μονη προσοχη που πρεπει να δωσεις ειναι να καθαρισεις καλα καλα τα μαρσιπιε σου το εσωτερικο της πορτας και να πας καπου να το πλυνεις απο κατω γιατι θα βγαλει η νυφη φωτογραφια τυπου - το ενα ποδι εξω να δειχνω το γοβακι και το χερακι στην πορτα και καλα βγαινω τωρα εγω προσεχτε με- και δεν λεει στο αλμπουμ να της λενε οι φιλες της -μα καλα με απλυτο αμαξι πηγες;
    Επισης αν εχεις πισω μπρατσακι ανεβασε το και κανε πενταπλο αζαξ το πισω παρμπριζ γιατι εκει βγαινει η αλλη χαρακτηριστικη φωτογραφια - αχ καλε φιλιουνται στο αμαξι- και δεν λεει επισης να εχει θαμπαδες, ουτε κανα αυτοκολητο strintzis lines στη γωνια.
    (ο δικος μου γαμος εχει σφραγιστει ανεξιτηλα απο τον κ Μπουκη - national service που συντηρουσε το αυτοκινητο και ειχε βαλει το αυτοκολητακι στο κατω κεντρο του τζαμιου)

  14. The Following 10 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    3enyxtis (23-08-11), aristent (22-08-11), BILL007 (22-08-11), bill_m3 (22-08-11), Jimmakos (22-08-11), m-power_01 (22-08-11), paganis (22-08-11), Ptboul (23-08-11), Tsik.D. (03-10-14), Vassilis ///M (05-10-14)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP