Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Συντηρηση εσωτερικου σε e30

  1. #1
    Εγγραφή
    27-10-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    3
    Rides
    1

    Προεπιλογή Συντηρηση εσωτερικου σε e30

    Θελω να επιδιορθωσω μερικα πραγματα στο εσωτερικο της e30 μου και χρειαζομαι βοηθεια.

    1)Εχουν καει μερικα λαμπακια του εσωτερικου φωτισμου στην κεντρικη κονσολα.
    Συγκεκριμενα κατω απτο στερεοφωνικο στην κονσολα του καλοριφερ. Αγορασα λαμπακια απτην bmw αλλα πως μπορω να τα αντικαταστησω μονος μου?
    Βρηκα κατι Do It Yourself στο internet αλλα δεν θελω να ξυλωσω μεχρι και το τιμονι για να αλλαξω 2 λαμπακια.

    2)Εχει σπασει αυτο που βγαζει αερα ακριβως πανω απτο στερεοφωνικο που ειναι.
    Αυτο υπαρχει περιπτωση να αφαιρειται σκετο μπας και κανω καμια πατεντα και το φτιαξω?

    Ευχαριστω πολυ

  2. #2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy_e30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να επιδιορθωσω μερικα πραγματα στο εσωτερικο της e30 μου και χρειαζομαι βοηθεια.

    1)Εχουν καει μερικα λαμπακια του εσωτερικου φωτισμου στην κεντρικη κονσολα.
    Συγκεκριμενα κατω απτο στερεοφωνικο στην κονσολα του καλοριφερ. Αγορασα λαμπακια απτην bmw αλλα πως μπορω να τα αντικαταστησω μονος μου?
    Βρηκα κατι Do It Yourself στο internet αλλα δεν θελω να ξυλωσω μεχρι και το τιμονι για να αλλαξω 2 λαμπακια.

    2)Εχει σπασει αυτο που βγαζει αερα ακριβως πανω απτο στερεοφωνικο που ειναι.
    Αυτο υπαρχει περιπτωση να αφαιρειται σκετο μπας και κανω καμια πατεντα και το φτιαξω?

    Ευχαριστω πολυ
    καλησπέρα. Την διαδικασία για τα καμένα λαμπάκια ,καθώς και άλλα , την έκανα πριν κανένα μήνα. Τιμόνι δεν θα βγάλεις αγαπητέ μου. Πρέπει όμως να βγάλεις ραδιο και την μπροστινή φάσα του ταμπλώ. 4 βιδάκια είναι μην τρελαίνεσαι

  3. #3
    Εγγραφή
    27-10-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    3
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα 4 βιδακια που λες που θα τα βρω?

  4. The Following User Says Thank You to jimmy_e30 For This Useful Post:

    Jimmakos (19-08-11)

  5. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy_e30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα 4 βιδακια που λες που θα τα βρω?
    τα δύο είναι κάτω στην θήκη που έχει πάνω από το τασάκι. Αν βάλεις το δάκτυλο σου στο σημείο κάτω από τον διακόπτη του ανεμιστήρα και κάτω από το ζεστό κρύο, θα τα εντοπίσεις. Τα άλλα δύο είναι στο πάνω μέρος αυτής της πρόσοψης, εκεί που έχει τους διακόπτες των αλάρμ και του θερμενόμενου. Εκεί έχει 2 διακόπτες και δύο τάπες συνήθως. 4 νταμάκια δηλαδή στο σύνολο. Μετρώντας από δεξιά ,πίσω από το πρώτο και πίσω από το τρίτο ,κρύβονται τα άλλα δύο βιδάκια. Μόλις λοιπόν τα βγάλεις μπορείς να τραβήξεις για κάποια εκατοστά την πρόσοψη. Δεν μπορείς να την βγάλεις εντελώς γιατί υπάρχουν τα ντιζάκια του καλοριφέρ, θα τα δεις, αυτά που ρυθμίζουν σε ποιούς αεραγωγούς θα βγάζει αέρα. Σου δίνει περιθώριο όμως να αλλάξεις τα λαμπάκια. Έχει ένα αν θυμάμαι καλά πάνω στο ρολόι ,στα δεξιά του και άλλο ένα πάνω αριστερά από τον διακόπτη του ανεμιστήρα.

  6. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Jimmakos (20-08-11)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP