Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 33

Θέμα: Alfa Romeo Giulietta

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειμαι περιεργος να ακουσω τον ηχο της.
    Μεχρι και την 75 ολες μποξερ και μη ειχαν τρομερο ηχο.
    Αν παιξουν σωστα το παιχνιδι οι Ιταλοι θα κανουν χρυσες δουλειες.

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    z3 2.2 (22-01-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχετε δεί κάποιο άλλο πιό όμορφο στην συγκεκριμένη κατηγορία ?
    Ναι:


  4. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εδω ειναι που λενε το: αν δεν παινέψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει?

  5. The Following User Says Thank You to Stathis For This Useful Post:

    Kostas_1 (22-01-10)

  6. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι:

    Κωστα δεν εισαι δικαιος συγκρινεις ανομοια.
    2 πορτες λιγοτερες και αλλο ταργκετ κοινου στο 60% τουλαχιστον.

  7. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωστα δεν εισαι δικαιος συγκρινεις ανομοια.
    2 πορτες λιγοτερες και αλλο ταργκετ κοινου στο 60% τουλαχιστον.
    χμμμ ναι δικιο εχεις αλλα

  8. #26
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην είμαστε υπερβολικοί λέω εγώ...

    Δηλαδή η 159 μοιάζει με fiat? Η η spyder? Η άλφα έχει αρχίσει τα τελευταία χρόνια και βρίσκει εκ νέου τα βήματά της και πιστεύω ότι αν συνεχίσει έτσι, θα αποτελεί και πάλι το αντίπαλο δέος της εταιρείας μας στα premium σπορ αυτοκίνητα και αυτό είναι πολύ καλό, αφού ο ανταγωνισμός ωθεί πάντα προς το καλύτερο.

    Και σχετικά με την ποιότητα, μάλλον δεν έχεις μπει στις τελευταίας γενιάς alfa και κρίνεις από gt και πριν, γιατί η 159 (την έχει θείος μου και έχω μπει άπειρες φορές) έχει πραγματικά κορυφαία ποιότητα υλικών, που χτυπάει στα ίσια τους Γερμανούς και το παραδέχεται ακόμα και ο "ειδικός" τύπος.

    Πάντως, με όλα αυτά που ακούω και βλέπω από τα δημοσιεύματα για τη giulietta, μου έχουν δημιουργηθεί υψηλές προσδοκίες και ελπίζω να σταθεί αντάξια τους.
    την 159 1900αρα εχει ο γαμπρος μου.Καιει σαν τριλιτρο.Παμε ποιοτητα κατασκευης απο μεσα:φισουνα στο λεβιε ταχυτητων πλαστικια οπως και στο χειροφρενο.Δερματινα καθισματα με δερματινι
    στη πισω οψη των μπροστινων καθισματων
    Ατελειωτα ηλεκτρολογικα προβληματα.Οι βιζιτες εντος εγγυησης στην αντιπροσωποια τελειωμο δεν εχουν.Η ηλιοροφη γλυφει συνεχεια.Η αδερφη μου οταν βρεχει κρατα ομπρελλα(σχημα λογου).
    Και το καλυτερο το αφησα για το τελος οι θερμοκρασιες ....
    Εχει πεταξει το αυτοκινητο δυο φορες ''νερα''....
    Κι ολα αυτα μονο 37000 ευρω(καμποσα βεβαια τα εξτρα)

  9. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τί σχέση έχει ρε παιδιά το scirocco με τη giulietta? Το ένα είναι κουπέ και το άλλο τετράθυρο μικρομεσαίο hatchback. Να συγκρίνουμε το golf με την άλφα αυτή έχει λογική, αλλά όχι και το σιρόκο!

    Τώρα για το αν είναι πιο όμορφο το vw, δέχομαι ότι ο καθένας έχει το προσωπικό του γούστο. Όσον αφορά εμένα βρίσκω την giulietta πολύ πιο όμορφη και ιδιαίτερη εξωτερικά. Εσωτερικά πάλι, από design τουλάχιστον, πιστεύω ότι δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  10. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί σχέση έχει ρε παιδιά το scirocco με τη giulietta? Το ένα είναι κουπέ και το άλλο τετράθυρο μικρομεσαίο hatchback. Να συγκρίνουμε το golf με την άλφα αυτή έχει λογική, αλλά όχι και το σιρόκο!
    ...
    Σωστα. Το παραδεχτηκα, μη βαρατε αλλο

  11. #29
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι περιεργος να ακουσω τον ηχο της.
    Μεχρι και την 75 ολες μποξερ και μη ειχαν τρομερο ηχο.
    Αν παιξουν σωστα το παιχνιδι οι Ιταλοι θα κανουν χρυσες δουλειες.
    Πολυ σωστος ο snoopy και ακουγοντας τα λεγομενα του βιντεο η alfa romeo προσπαθει να αφυπνισει τις μνημες του παρελθοντος.
    Στην ουσια περιγραφει τους λογους που θα αγοραζες Alfa το 1980.
    Ειναι λιγο "πολλα υποσχομενο" το αυτοκινητο και θα χαρω αν καταφερει να φερει πισω εκεινο το feeling που ειχαν παλια οι alfa.
    Μακαρι να καταφερουν να βγαλουν το παθος μεσα απο ενα αυτοκινητο παλι.

    Εμφανισιακα δε με τρελενει αλλα θα περιμενω να το δω απο κοντα.
    Θα μπορουσαν να το κανουν λιγο πιο ξεχωριστο ισως.
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  12. #30
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    την 159 1900αρα εχει ο γαμπρος μου.Καιει σαν τριλιτρο.Παμε ποιοτητα κατασκευης απο μεσα:φισουνα στο λεβιε ταχυτητων πλαστικια οπως και στο χειροφρενο.Δερματινα καθισματα με δερματινι
    στη πισω οψη των μπροστινων καθισματων
    Ατελειωτα ηλεκτρολογικα προβληματα.Οι βιζιτες εντος εγγυησης στην αντιπροσωποια τελειωμο δεν εχουν.Η ηλιοροφη γλυφει συνεχεια.Η αδερφη μου οταν βρεχει κρατα ομπρελλα(σχημα λογου).
    Και το καλυτερο το αφησα για το τελος οι θερμοκρασιες ....
    Εχει πεταξει το αυτοκινητο δυο φορες ''νερα''....
    Κι ολα αυτα μονο 37000 ευρω(καμποσα βεβαια τα εξτρα)
    Τι να σου πω. Ο θείος μου έχει την 2.2 και καίει πράγματι κάτι παραπάνω. Όσον αφορά τα υπόλοιπα όμως, το ταμπλό έχει συναρμογή μασίφ, όπως και ποιότητα υλικών. Τώρα για πίσω από το κάθισμα που λες δεν ξέρω τι παίζει, όπως και για την ηλιοροφή (αφού αυτό που λέω δεν έχει). Όμως δε σημαίνει ότι όλες οι ηλιοροφές των 159 μπάζουν νερά, επειδή βγήκε μια προβληματική. Άσε τι είχαμε δει στο έτερο φόρουμ από φίλο που η καινούρια cabrio 320 του έσταζε και δε μπορούσε να βρει κανείς μάστορας τι φταίει. Δε σημαίνει όμως ότι όλες οι 3άρες cabrio είναι έτσι! Τώρα για τα ηλεκτρονικά, εκεί πάντα είχαν θεματάκι τα ιταλικά, αλλά είδα και τη Γερμανίδα μου πόσο καλά τα πήγε (κάψιμο ασφάλειας, δύο φορές καμμένα στοπ και κολώνα τιμονιού, αν και δεν ξέρω αν εντάσσεται στα ηλεκτρονικά).

    Όσον αφορά στην τιμή,με το νέο τούρμπο 1750 κυβικών και 200 αλόγων η 159 αποτελεί πραγματικό value for money αφού ξεκινάει από 27 χιλιάρικα και με ένα πολύ καλό εξοπλισμό φτάνει γύρω στα 30-31 max, πολύ καλή τιμή τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου.

    Καμία εταιρεία δεν είναι τέλεια, ούτε η alfa έγινε ξαφνικά η εταιρεία του παρεθόντος, έχει κάνει όμως μεγάλα βήματα προόδου τα τελευταία χρόνια και εγώ προσωπικά της το αναγνωρίζω και πιστεύω ότι φέρει επάξια τον τίτλο της premium εταιρείας με σπορ προεκτάσεις (η 159 πχ είναι το πιο οδηγοκεντρικό μοντέλο της κατηγορίας μαζί με την 3άρα). Επίσης, δε νομίζω ότι έχει καμία σχέση με τη fiat, σε αντίθεση με την άλλη premium εταιρεία εξ Ιngolstadt που τα μοντέλα της δεν έχουν και τόσες διαφορές (όσες τουλάχιστον απαιτεί η αισθητά αυξημένη τιμή) από τα vw...

    PS Konas δεν είχε δημοσιευτεί η απάντησή σου όταν έγραψα το προηγούμενο ποστ!!! Οκ, αλλά να μην ξαναεπαναληφθεί...χαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver M : 22-01-10 στις 20:23
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP