Σελίδα 47 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 374546474849 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 461 έως 470 από 569

Θέμα: Προϊόντα περιποίησης αυτοκινήτου που μας άρεσαν

  1. #461
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρίστος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στεφανε βρήκα αυτόν
    https://www.cleanyourcar.co.uk/washi.../prod_371.html

    Απο αυτόν έχουν ψωνίσει διάφορα παιδιά απο δω και ειναι καλό μαγαζί.
    Προτείνεις καλύτερα απο κει ή απο monzacarcare???


    Και αφρό έχεις να προτείνεις κάποιον οικομικο π κανει δουλειά;;
    Μου παν για το pink απο chemicalguys αλλα ειναι πανάκριβο...

    Έχω ψωνίσει και από τα 2 μαγαζιά και είναι αξιόπιστα
    Δες ποιο έχει καλύτερα μεταφορικά και προχώρα
    Εαν δεις παραπάνω προτείνω κάποιον
    Για τον pink δέν έχω άποψη..
    Επίσης λέγεται ότι πολύ καλός είναι και αυτός..

    https://www.autobritedirect.co.uk/in.../magifoam.html
    Detailing Madness

  2. The Following 3 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    BILL007 (26-02-14), Eleni (26-02-14), Χρίστος (26-02-14)

  3. #462
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χρησιμοποιησα το σαμπουαν της carcare ,κοκκινο χρωμα χωρις κερι και εμεινα εντυπωσιασμενος.καθαριζει οπως το σοναξ που ειχα,η λιπαντικοτητα του ειναι πολυ καλη με λιγοτερο ομως αφρο απο το σοναξ.αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι εχει καλο μπιντινγκ μετα για λιγο καιρο,οχι ομως τοσο οσο το autoglym.γενικα απο την ελληνικη εταιρεια ειμαι ευχαριστημενος.η τιμη του ειναι ικανοποιητικη για την αξια του.
    ηθελα να εκφρασω μια απορια που εχω.κανοντας ερευνα για το αν θα πρεπει να κερωσω το αυτοκινητο,διαβασα στο ιντερνετ οτι υπαρχει και δεν υπαρχει και διαπιστωσα οτι υπαρχουν και διαφορετικες γνωμες που υποστηριζουν οτι τα συνγχρονα αυτοκινητα εχουν το clear coat απο το εργοστασιο που τα προστατευει απο τις βρωμιες αν το αυτοκινητο το πλενουμε συχνα(1 φορα την εβδομαδα).εαν το κανουμε αυτο δεν χρειαζεται καποιο αλλο υλικο-προιον για προστασια,υποστηριζουν.αυτ οι οι υποστηρικτες της γνωμης αυτης ισχυριζονται οτι ολα αυτα τα προιοντα βασιζονται στην σιλικονη ειτε απο πετρελαιο ειτε απο water based (ακομα και τα κερια εχουν μια ποσοτητα).και οτι η σιλικονη κανει κακο στο χρωμα.
    υπαρχουν προιοντα κερια η' σιλαντ που να μην περιεχουν σιλικονη,αν αληθευουν οι γνωμες αυτες?τελικα μονο το βερνικι-clear coat αρκει για προστασια?
    ρωτησα στις αντιπροσωπειες και η απαντηση που πηρα ειναι οτι το βερνικι που χρησιμοποιουν τωρα τα συνχρονα αυτοκινητα ειναι αρκετο για να προστατευσει και οτι γιαυτο το λογο δημιουργηθηκε.και οτι με ενα καλο πλυσιμο 2-3 φορες το μηνα δεν χρειαζεται αλλο τιποτα.μονο οταν το χρωμα θαμπωσει -περιπου ανα 5-7 χρονια να γινεται ενα γυαλισματακι για να γυαλισει ξανα και φαινεται καινουριο.ποια ειναι η γνωμη σας?

  4. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-14)

  5. #463
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία με παρόμοια προϊόντα, ψάχνοντας κατέληξα στα παρακάτω με τα οποία και έμεινα ευχαριστημένος. Το leather cleaner κάνει απίστευτο καθάρισμα στο δέρμα και το επαναφέρει στην αρχική του μορφή. Το κερί επίσης πολύ καλό και δείχνει την αξία του σε κάθε πλύσιμο.

    Zaino Z10
    Zaino Z9
    Collinite 476s

  6. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (25-01-15)

  7. #464
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και που να δεις το Ζ16 για τα λάστιχα τι κάνει....
    Το αγαπημένο μου...
    Detailing Madness

  8. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    tokiko (25-01-15)

  9. #465
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα αγόρασα ένα σπρέι καθαριστικό φρένων της WURTH και αφαίρεσα το μεγαλύτερο μέρος των κολλημένων λαδιών εξωτερικά του κινητήρα και ειδικά από το κάρτερ... Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα αφού χωρίς καθόλου τρίψιμο και απλά με την πίεση του σπρέι τα λάδια γλυστρούσαν και έπεφταν κάτω...

    Καθάρισαν σχεδόν όλα τα σημεία που είχα πρόσβαση τόσο στη BMW όσο και στο Vectra του πατέρα μου!!!
    Λογικά θα είναι χρήσιμο και για άλλες βρωμιές που έχουν κολλήσει (σε μέταλα κυρίως) και δεν αφαιρούνται εύκολα απλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα κάπου αλλού...
    Καλησπερα συμφορουμιτη...! Χωρις να θελω να κανω διαφημιση της συγκεκριμενης εταιριας, επειδη δουλευω μεσα σε αυτην ετυχε και εγω να χρησιμοποιησω ενα καθαριστικο για τα τζαμια (μυγακια κτλ, αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν) και μπορω να.πω οτι μονο που το ψεκαζες στο τζαμι φευγαν ολες οι βρομιες...Καποια στιγμη θα παρω και αλλα προϊοντα να δοκιμασω και θα σας πω την αποψη μου...

  10. #466
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν και άλλες μάρκες που είναι οι ίδιες κατασκευάστριες, η εταιρεία που ανέφερες απλά βάζει την υπογραφή της στο μπουκάλι και το πληρώνεις πανάκριβα κιόλας
    Detailing Madness

  11. #467
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο το ξερω...Ολα ειναι απο Taiwan και Sri Lanka...Το θεμα ειναι οπως λες, πληρωνεις ονομα αλλα και εγγυηση...Σιγουρα υπαρχουν και αλλες μαρκες με ιδια ποιοτητα και πιο φτηνα...Αλλα επειδη εχω καποιο οφελος απο τις τιμες δεν χανω τιποτα να δοκιμασω και καποια αλλα καθαριστικα...

  12. #468
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία με παρόμοια προϊόντα, ψάχνοντας κατέληξα στα παρακάτω με τα οποία και έμεινα ευχαριστημένος. Το leather cleaner κάνει απίστευτο καθάρισμα στο δέρμα και το επαναφέρει στην αρχική του μορφή. Το κερί επίσης πολύ καλό και δείχνει την αξία του σε κάθε πλύσιμο.

    Zaino Z10
    Zaino Z9
    Collinite 476s
    Τα προιοντα για το δερμα απο που τα προμηθευτηκες και ποσο?
    quattro ist fur sissies

  13. #469
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiorgosT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το ξερω...Ολα ειναι απο Taiwan και Sri Lanka...Το θεμα ειναι οπως λες, πληρωνεις ονομα αλλα και εγγυηση...Σιγουρα υπαρχουν και αλλες μαρκες με ιδια ποιοτητα και πιο φτηνα...Αλλα επειδη εχω καποιο οφελος απο τις τιμες δεν χανω τιποτα να δοκιμασω και καποια αλλα καθαριστικα...
    Είσαι λάθος
    Υπάρχουν προιόντα Αμερικής και Αγγλίας...
    Detailing Madness

  14. #470
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα προιϊοντα που υπαρχουν στην Ευρωπη ειναι ολα απο την δυση...Απο καθαριστικα μεχρι κασετινες με εργαλια...Αν μπορεσω θα σου βγαλω φωτογραφια για να δεις...

Σελίδα 47 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 374546474849 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP