Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: εισαγωγη Μ50 σε Μ52

  1. #11
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    η έτοιμη κοστίζει αρκετά άλλα για τα άλογα που σ δίνει πιστευω ότι αξίζει

    https://turnermotorsport.com/p-188-s...ifold-m52.aspx
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ziaba : 10-08-11 στις 23:58
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  2. #12
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    καλημερα!
    εγω ειμαι αυτος που πηρα την εισαγωγη του miket328e36.χαιρετω Mike!
    το ολο κοστος μαζι με τους ανταπτορες+εισαγωγη μεταχειρ.+τοποθετηση πρεπει να μου βγηκε ετσι οπως τα υπολογισα 600-650ε.
    δεν ειναι απλη υποθεση παντως.εχει παιδεμα απο οτι καταλαβα στο συνεργειο.
    το αμαξι δουλευει με την μαμα πεταλουδα παντως η οποια ειναι πιο συγχρονη απο του μ50.(απο οτι ξερω και μου ειπαν μπορει να κανω και λαθος).
    βεβαια οταν την πρωτη φορα το πηρα στα χερια μου με την μετατροπη αυτη πανω ειχε μπει και μπλοκε απο μ3 286 πακετο (αλλαξε και το βημα απο 2,93-3,15) και δεν ξερω αν επηρεασε το αποτελεσμα.(λογικα ναι).
    το αποτελεσμα στην πραξη:χαμηλα δεν ειδα διαφορα αξιοσημειωτη (επαναλαμβανω μπορει να επαιξε ρολο το λιγο πιο κοντο βημα-θα μας πουν αλλα παιδια πιο εμπειρα γιαυτο) και ψηλα απο τις 4.000 και μετα σκοτωνει χωρις υπερβολες.οχι οτι εγινε ferrari αλλα δεν κοβει ψηλα και συνεχιζει να δινει.απο αυτο και μονο καταλαβαινετε.πιστευω αν καποιος εχει 28αρι και μπορει να διαθεσει αυτα τα λεφτα ειναι απο τις καλυτερες βελτιωσεις που μπορει να κανει σε 28αρι μαζι με ενα μπλοκε και ενα προγραμμα συμπληρωματικα-για να πηγαινει ακομα καλυτερα.ειναι το πιο value for money που λεμε.
    το αμαξι δουλευει με μαμα πεταλουδα οπως ειπα πριν και μαμα μπεκ και δεν φοραει προγραμμα προς το παρον,χωρις καποιες αλλες βελτιωσεις.σιγουρα η μετατροπη της εισαγωγης παρεα με ενα προγραμμα φτιαχτο απο μηχανικο (καλυτερα απο το να βαλεις κονσερβα) βοηθαει.αλλα και ετσι δουλευει μια χαρα προς το παρον.κανενα προβλημα μην το ματιασω.
    οσον αφορα το θεμα της καταναλωσης δεν ειδα διαφορα σε μικτη διαδρομη,(ταξιδι-πολη) οσα χλμ εκανα πριν με το ντεποζιτο κανω και τωρα πανω- κατω με την ιδια οδηγηση φυσικα.(το ειχα μετρησει πριν βαλω εισαγωγη).
    δυναμομετρηση δεν εκανα αλλα στο δρομο το καταλαβα πολυ ευκολα οτι τραβαει πιο καλυτερα αν και αρχαριος σχετικα.δεν θελει πολλες γνωσεις.κανει μπαμ.
    το ολο θεμα το επειμεληθηκε ο μηχανικος μου γιατι ηθελα να εχει αυτος την ευθυνη οτι συμβει.ο ιδιος παρειγγειλε το κιτ (οχι το συγκεκριμενο καποιο παρεμφερες δεν ξερω απο οτι μου ειπε απο καποιον πωλητη απο αμερικη) και εκανε την τοποθετηση.εγω μονο την εισαγωγη πηρα.
    αυτα και sorry για τα πολλα.ηθελα να πω τι ειδα με τα δικα μου ματια γιατι ειναι ο μονος τροπος για να καταλαβεις...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  3. The Following 2 Users Say Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (11-08-11), ziaba (12-08-11)

  4. #13
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    συνεπως μιλαμε για ενα κοστος περιπου 500 ευρω.με σχετικες δυσκολιες τοποθετησης..δεν ειναι δηλαδη Plug n play κατασταση.
    αρα μαλλον το αφηνω στην ακρη διοτι ουτε χρημα ουτε χρονος ουτε διαθεση για πειραματα με ασχετους μηχανικους υπαρχει..
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  5. #14
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μπορεί να σε στείλει ο λεωνίδας στον δικό του μάστορα που κατέχει το θέμα
    για 15 με 20 άλογα που θα πάρει ο κινητήρ πιστευω είναι πολύ φτηνη+must βελτίωση
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  6. #15
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα!
    εγω ειμαι αυτος που πηρα την εισαγωγη του miket328e36.χαιρετω Mike!
    Σ'εφτιαξα παλι για να περασεις τον Geo3d απο πανω!! Φροντισε να χασεις κακομοιρη μου...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  7. #16
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    στο 0-400 σκουρα τα πραματα mike.εχει πειρα.εγω τωρα μαθαινω.χεχε.
    καλη φαση παντως.εχω και μαουνα μην το ξεχνας....
    θα προσπαθησω για το καλυτερο.εχει και γρηγορο ξεκινημα ο μπαγασας με το κοφτο σκαφος που εχει.....δε βαριεσαι χαβαλες να γινεται να ξεφευγουμε απο την ρουτινα....
    παντως στο δρομο πεφτει πολυ γελιο ειδικα τωρα που εβγαλα και την αεροτομη φαινεται οικογενειακο το σενταν (χαχαα)....

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  8. #17
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνεπως μιλαμε για ενα κοστος περιπου 500 ευρω.με σχετικες δυσκολιες τοποθετησης..δεν ειναι δηλαδη Plug n play κατασταση.
    αρα μαλλον το αφηνω στην ακρη διοτι ουτε χρημα ουτε χρονος ουτε διαθεση για πειραματα με ασχετους μηχανικους υπαρχει..
    αυτο ξαναπες το.πρεπει ο μηχανικος που θα το αναλαβει να το εχει ξανακανει.βεβαια γινεται η φαση και χωρις ανταπτορες με λιγοτερη αξιοπιστια σε βαθος χρονου βεβαια απο οτι μου ειπε ο μηχανικος (μην το παιζω και πολυξεριδης χεχε).αμα δεν υπαρχει μαρουλι αστο οπως ειναι.και μαμα σκαβει.χεχε.

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  9. #18
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεί να σε στείλει ο λεωνίδας στον δικό του μάστορα που κατέχει το θέμα
    για 15 με 20 άλογα που θα πάρει ο κινητήρ πιστευω είναι πολύ φτηνη+must βελτίωση
    για τα αλογα που περνεις τασο ειναι πολυ καλη βελτιωση.οπως ειπα αν συνδιαστει και με custom προγραμμα τα οφελη της εισαγωγης γινονται καλυτερα.του χρονου θα παιξει και ενα προγραμματακι στανταρ ελαφρας μορφης ομως για να μην ξεφυγουμε πολυ στην καταναλωση....

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  10. #19
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο 0-400 σκουρα τα πραματα mike.εχει πειρα.εγω τωρα μαθαινω.χεχε.
    καλη φαση παντως.εχω και μαουνα μην το ξεχνας....
    θα προσπαθησω για το καλυτερο.εχει και γρηγορο ξεκινημα ο μπαγασας με το κοφτο σκαφος που εχει.....δε βαριεσαι χαβαλες να γινεται να ξεφευγουμε απο την ρουτινα....
    παντως στο δρομο πεφτει πολυ γελιο ειδικα τωρα που εβγαλα και την αεροτομη φαινεται οικογενειακο το σενταν (χαχαα)....
    +πιο μακρύ βήμα διαφορικό

    καλά έκανες κ την έβγαλες πιο όμορφο είναι χωρίς θα δω πότε θα βγάλω κ γω τ δικιά μου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τα αλογα που περνεις τασο ειναι πολυ καλη βελτιωση.οπως ειπα αν συνδιαστει και με custom προγραμμα τα οφελη της εισαγωγης γινονται καλυτερα.του χρονου θα παιξει και ενα προγραμματακι στανταρ ελαφρας μορφης ομως για να μην ξεφυγουμε πολυ στην καταναλωση....
    μην βάλεις πρόγραμμα γιατί για να δεις τα αποτελέσματα του θα πρέπει να χρησιμοποιείς 100άρα μετά συνέχεια θα ανέβει αρκετά το κόστος χρήσης
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  11. The Following User Says Thank You to ziaba For This Useful Post:

    leo328 (13-08-11)

  12. #20
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    +πιο μακρύ βήμα διαφορικό

    καλά έκανες κ την έβγαλες πιο όμορφο είναι χωρίς θα δω πότε θα βγάλω κ γω τ δικιά μου

    την εβγαλα τασο αλλα εβαλα νυχι απο m5 e39 γνησιο ετσι για διακοσμητικο γιατι μου κακοφαινονταν εντελως σκετο.ετσι για να σπαει λιγο ξερεις...

    μην βάλεις πρόγραμμα γιατί για να δεις τα αποτελέσματα του θα πρέπει να χρησιμοποιείς 100άρα μετά συνέχεια θα ανέβει αρκετά το κόστος χρήσης
    το εχω σκεφτει πολυ σοβαρα αυτο που λες με την κατοσταρα.κοιτα αν δεν ειχα αλλο αμαξι για καθε μερα δεν υπηρχε περιπτωση να βαλω προγραμμα με την τιμη της βενζινης.επειδη ομως το χρησιμοποιω 1-2 φορες την βδομαδα και στα ταξιδια που παω 20 φορες το χρονο πιστευω εκει με παιρνει.1 λεπτο το λιτρο διαφορα εχουν η απλη με την κατοσταρα απο συγκεκριμενη εταιρια.αλλα για καθε μερα δεν το συζηταμε.εχεις δικιο....

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP