Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: "εεεε δεν εχω ABS" !

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή "εεεε δεν εχω ABS" !

    Χαραματα παρασκευης φευγω απο το σπιτι και στα Λιμανακια με ακολουθουσε ενα Baleno (νομιζω) με φιμε, εξατμιση και τα σχετικα. Αφου ειχα παραπανω γκαζι και δεν βρισκω κανεναν να παιξω, λεω δεν βαριεσαι κατσε δεξια να περασει και τσιγκλα τον..

    Με περναει, στριβει συνεχεια με οσα εχει, τα λαστιχακια του βγαζουν καπνους και ακολουθω απο πισω χωρις να τον πιεζω πολυ αφου με το γκαζι που ειχα τον περναγα απο πανω αν ηθελα.

    Φτανουμε στο φαναρι της λιμνης, με ρωταει χαμογελαστος αν με εκλεισε λεω οχι μια χαρα, κοιτα τη δεξια ροδα σου γιατι "παιζει", καληνυχτα. Ξεκιναει ταπα, ακολουθω και μετα το φαναρι του Λαιμου στη μεγαλη ευθεια τον περναω και συνεχιζω.

    Με πιανει πορτοκαλι και φρεναρω, αυτος ηταν πισω μου πολλα μετρα ομως. Αλλο ενα αμαξι στη δεξια λωριδα. Εγω στην αριστερη, κανεις στη μεσαια, και αλλη μια λωριδα παραδιπλα για αναστροφη.

    Ο τυπος ερχεται με μπλοκαρισμενα φρενα, δεν ξερω με ποσα χλμ αλλα πριν τον περασω ειχα πανω απο 150, και αφου τον βλεπω στο καθρεφτη να ερχεται με τρελη φορα, λεω κανε αριστερα (αντι να περασω απεναντι με κοκκινο) και ο,τι γινει. Δεν προλαβα να βγαλω φλας αριστερο ομως να του δειξω τη προθεση μου!! Και λεω αν κανει αριστερα για να με αποφυγει τον ηπια! Παλι καλα ο ανθρωπος συνεχισε ευθεια, περασε το κοκκινο μερικα μετρα (παλι καλα που ηταν 3 το πρωι και δεν περασε μηχανη) και κανει οπισθεν χαμογελαστος "εεεε δεν εχω ABS". Η κοπελα του ειχε παγωσει. Το αμαξι στη δεξια λωριδα με εναν νεαρο και 2 φιλες του επισης ειχαν παγωσει. Μια ταχυπαλμια την ειχα η αληθεια ειναι. Του λεω δεν πειραζει αφου δεν παθαμε κατι δεν βαριεσαι.. φευγει, το αλλο αμαξι ειχε παθει πλακα και με ρωταγαν πως το γλυτωσα, καληνυχτω και αυτους και φευγω.

    Σταματαω για βενζινη και χανω το Baleno, μερικα φαναρια αργοτερα το πετυχα δεξια σταματημενο με περιπολικο.

    Οποιος τη νυχτα περπατει..

  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αδελφε σε παραδεχομαι!!

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχεις να φας κουραμάνα...............................

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χαχαχα.
    Ρε τρελα που βαραει ο κοσμος.


    Εμενα παλι, παλια, στο φαναρι της Γλυφαδας (στην αναστροφη για αστερια) ειχε σκασει πισω μου ενας σκαραβαιος (ο παλιος).
    Κατεβηκα και ειδα ενα Α4 (της δουλειας ευτυχως) που ειχα να εχει γινει Α3.

    Γυρναει ο τυπος και μου λεει: ρε φιλε χιλια συγνωμη, αλλα ετσι οπως πηγαινες νομιζα θα το περασεις με κοκκινο και ειπα οκ θα το "καβαλησω" και εγω.

    Για να σου πω την αληθεια σκεφτομουνα για καιρο μηπως εφταιγα που φρεναρησα τελευταια στιγμη, αλλα μαλακιζομουνα με το ραδιοφωνο και οντως πατησα φρενο ψιλοπανικου.

    Το γαμημενο το σκαθρι δεν επαθε τιποτα.
    Ειχε εναν νικελενιο προφυλακτηρα και μου εκανε τον δικο μου φλουδες.

    Τεσπα, η νυχτα εχει παραξενιες και καλο ειναι ολοι να ειμαστε σε ετοιμοτητα.

    Αλλα ο δικος σου ο μπαλενος μαλλον το γυρευε εκεινη τη νυχτα.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φανη Άντε και μια μέρα έφυγες απ το σπίτι σου....
    αντε γεια...

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βρέ παλιόπαιδο ! Πάλι βράδυ στην παραλιακή γυρίζεις ;;
    Και κοροιδεύεις και το παληκάρι !
    fanisk
    ...............
    Οποιος τη νυχτα περπατει..
    Τα δικά σου τα ξέχασες :https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3850

  7. The Following User Says Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Snoo (06-08-11)

  8. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδιά...διαλέγεται δρόμους μιας κατεύθηνσης για ταρζανιές!!!εγώ στα λιμανάκι, θα έτρεχα μόνο
    αν έκλειναν τον δρόμο απο το ένα ρεύμα. 2 φορές έχει τύχει να περάσω απο εκεί. την πρώτη
    φορά είχα πάθει σοκ όταν είδα που τρέχουν οι γρήγοροι της αθήνας. την δεύτερη, απλά είπα
    κρίμα, γιατί η διαδρομή είναι απλά τέλεια. ευτυχώς την δεύτερη είχα μπροστά μου τον μέρλιν,
    με συνοδηγό την νέλη, και εγώ δίπλα μου την ελίνα, με την μικρή στην κοιλιά...αν και σε κάποιες
    φάσεις τον είδα τον νίκο λίγο κάπως, πρέπει να χτύπησε ο κόφτης απο δίπλα!!!νίκοοοο!!!οι
    γυναίκες μας είναι προγραμματισμένες απο το εργοστάσιο σαν limiters!!!
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Snoo (06-08-11)

  10. #8
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πράγματι τα λιμανακια δεν είναι για μάγκες εκει με τρακαραν και μένα οι Γεωργιανοί πιτσιρικάδες
    αντε γεια...

  11. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    Snoo (06-08-11)

  12. #9
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι
    γυναίκες μας είναι προγραμματισμένες απο το εργοστάσιο σαν limiters!!!
    Πες το ψέμματα...... Στον δρόμο για Ανάβυσσο μια φορά την γλύτωσα επειδή είπα να ακούσω γυναίκα πρώτη φορά στην ζωή μου.....

    Αφού λοιπόν είχα πάρει το φίατ 1100 κυβικών (στην άδεια γιατί μέσα ήταν 1400 uno )

    Ότι είχα πλανίσει το καπάκι, είχα βάλει εκκεντροφόρο, εξάτμιση, ελεύθερο καταλύτη βγήκα να το ρολλάρω...
    Κατεβαίνω χαλαρά τα λιμανάκια και βγαίνω Βάρκιζα στο φανάρι, ξεκινάω και μέχρι τις τρύπες του καραμανλή με πηγαίνει προφυλακτήρα ενα Rallye....
    Αφού λοιπόν πιάνω ευθεία για Ανάβυσσο πλακώνομαι και το φίατ σούζες!

    Η κοπέλα αφού κόντευε να τα δει όλα βάζει τα κλάμματα και με παρακαλούσε να κόψω, έτσι και έκανα, τι είδα παιδιά?
    Στα 100 μέτρα και ενώ πήγαινα με 50-60 βλέπω σταματημένο μέσα στην μέση του δρόμου ένα αυτοκίνητο με 4 άτομα (σταματήσαμε να βοηθήσουμε μηπως είχαν πάθει τίποτα, είχε φύγει ο πόλος της μπαταρίας).... Και ο καραμαλ....ας με το σαξόραλλο αφού έβγαλα αλάρμ να βοηθήσω τα παιδιά πέρασε απο αριστερά και έριχνε μπινελίκια!

    Και το ζουμί πιο είναι? Οκ απέδειξα στον εαυτό μου οτι μπορεί το αμάξι μου να περάσει το σαξόραλλο, και τι κέρδισα? Και άμα δεν είχα την κοπέλα δίπλα μου να μου λέει να σταματήσω να αυνανίζομαι τι θα είχε γίνει......?

    Όπως λέει και ο πατέρας μου: "το νού σου μαλ.....α! εσυ μπορεί να πηγαίνεις καλά, οι άλλοι όμως δεν σε υπολογίζουν ούτε σε σκέφτονται, ούτε μπορείς να ξέρεις τι θα συναντήσεις στα επόμενα 50 μέτρα!" Και πόσο δίκιο έχει που επιβιβεβαιώνεται καθημερινώς!

  13. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    97
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σημαντική ερώτηση. Baleno hatchback μπλε με εξάτμιση γκρουπ Ν φιμέ και 15 αρες? Η κάποιο άλλο?
    M40B18, 8-valve, Aluminium cylinder head, Hydraulic valves, Cast iron block, Forged steel rods, 6 counter-weights, DME Bosch motronic 1.3 > 115(BHP)@5500 rpm, 165(NM)4250 rpm.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP