Σελίδα 8 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 182

Θέμα: Κιτρινη φυλη

  1. #71
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    O ανταγωνισμος μονο θετικα μπορει να εχει..Αν η καθε εταιρια ραδιοταξι (euro taxi,μακεδονια κλπ) προσφερει περισσοτερες παροχες (αρτιο ταξι,ευγενικοι οδηγοι,κοβουν αποδειξη κλπ,λογικες χρεωσεις) τοτε ναι θα τους προτιμησω εναντι αλλων που σφυριζουν αδιαφορα.Δεν βλεπω κατι κακο μεχρι εδω..

    Λετε για εταιρεις,θα μεινουν ανεργοι οι οδηγοι κλπ.Γιατι τωρα τι γινεται?Λιγοι ειναι αυτοι που εχουν 3 και 4 αδειες?


    Δυστηχως ή ευτηχως αυτη ειναι η εξελιξη..Οποιος το αντιλαμβανεται και προσαρμοζεται εγκαιρα επιβιωνει,οι υπολοιποι ειναι καταδικασμενοι...

  2. #72
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν ανέχομαι να με περνάνε για μ@@@@, άρα έχω γεννηθεί σε λάθος χώρα.

    Γιατί δεν γίνεται ΑΠΛΑ δεν γίνεται να έχεις ΤΟΣΑ προνόμια ΧΑΡΙΣΜΕΝΑ σε ένα επάγγελμα.(το οποίο μάλιστα αν όλες σου οι υπηρεσίες δουλεύουν σωστά είναι και περιττό)

    Αν θες να είσαι δίκαιος έχεις δύο επιλογές.

    Ή δίνεις σε ΟΛΑ τα επαγγέλματα ανεξαιρέτως τα ΙΔΙΑ προνόμια προς τα πάνω (αυξάνοντας τα δλδ, γιατί δε νομίζω ΚΑΝΕΝΑΣ που έχει επειχήρηση αν του πρότειναν αντίστοιχα προνόμια με αυτά των οδηγών - ιδιοκτητών ταξί, να τα αρνούνταν) είτε προς τα κάτω, αφαιρώντας από τους βολεμένους και φέρνοντάς τους σε ένα ίδιο επίπεδο με τους υπόλοιπους.

    Είναι ΤΟΣΟ απλά τα πράγματα, ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ.

    Και όχι ρε φίλε δε το ανέχομαι αυτό το πράγμα και να σου πω γιατί;

    Γιατί έχω πολύ γνωστό μου συγγενή ιπτάμενο στην Π.Α., με ΟΛΗ του σχεδόν την καριέρα (εκτός από ΠΕΝΤΕ χρόνια) σε Πτέρυγες Μάχης με ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ώρες πτήσεων (δύο τύποι αεροσκαφών ένας εκ των οποίων πυροσβεστικά) και ΕΝΤΕΚΑ συμμαθητές του (ΕΝΤΕΚΑ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ) κοιτάνε τα ραδίκια ανάποδα, και δεν αναφέρω ΚΑΝ φίλους και γνωστούς.

    Όταν σε τέτοιους ανθρώπους κόβεις της παναγιάς τα μάτια από τον μισθό (και τονίζω, ότι στην Π.Α. δεν υπάρχουν υπερωρίες, δεν πληρώνονται Σ/Κ δεν πληρώνονται υπηρεσίες και είναι και υπόλογοι αν φτάσει ένας τούρκος μέχρι το Σούνιο) και ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΩΝ ΚΑΝΕΝΩΝ, πες μου εσύ ένα λόγο, ΕΝΑ μόνο λόγο για τον οποίο οι ως επί το πλείστον (όχι όλοι, όπως και όλοι στην Π.Α. δεν είναι εντάξει) απόφοιτοι λυκείου, αγενής και άπλυτοι οδηγοί ταξί να μην είναι υπόλογοι σε ΚΑΝΕΝΑ και για τίποτα και μάλιστα όταν πας να φέρεις τα πράματα σε ΜΙΑ ευθεία, αντί να σου πουν και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που τόσα χρόνια αλωνίζαν σου κλείνουν ΟΛΕΣ τις διόδους χρήματος σε μια ΤΕΤΟΙΑ εποχή, να είναι δικαιολογημένοι για αυτή τους την συμπεριφορά.

    Και ναι δεν ντρέπομαι ΚΑΘΟΛΟΥ που δεν λυπάμαι για κανένα (όχι μόνος για τους οδηγούς ταξί, αλλά και για τους υπαλλήλους ΔΕΚΟ και γενικά όσους είναι στην Δημόσια μισθοδοσία και ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ για τα λεφτά που παίρνουν) που παίζει με τέτοιους όρους γιατί ΞΕΡΕΙ (ή πρέπει να ξέρει) από την αρχή που μπαίνει στο παιχνίδι ότι είναι ευνοούμενος γιατί κάποιοι αφήνουν τα πράγματα χύμα.

    και στην τελική πραγματικά δεν ξέρω τι φοβούνται (και αυτοί και όσοι διαμαρτύρονται στο να μην ανοίξουν τα κλειστά τους επαγγέλματα), αν ήταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σωστοί στη δουλειά τους πριν, θα έχουν και το αβαντάζ της προϋπηρεσίας όταν ανοίξει το επάγγελμα.

    Οπότε; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τι φοβούνται;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  3. The Following 5 Users Say Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    Dioskouroi (24-07-11), gnx (21-07-11), Kostas_1 (21-07-11), pilot (21-07-11), Thomelef (21-07-11)

  4. #73
    Εγγραφή
    07-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Thanked
    266
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ταριφες ειναι εντελως ****τελικα..

    Καποτε τους ελεγες οτι πας "εκει" και σε γραφαν στα παπαρια τους γιατι τους επεφτε μακρια και δεν μπορουσαν να βαλουν 3-4 διαφορετικους πελατες μαζι.
    Τωρα αμα περπατας στο πεζοδρομιο σου παιζουν τα φωτα μηπως τους κανεις τη χαρη να μπουν, και αμα τους πεις και "καπου μακρια" πετανε τη σκουφια τους απο χαρα.

    Το μπουλο λαμογια, καλα να παθετε και εσεις και οι μαυρες σας αδειες που θα μηδενιστει η αξια τους.

    Δεν υπαρχει ρε γαμωτο ενας εισαγγελεας να τους κλεισει μεσα οσους παρεμποδιζουν τη κυκλοφορια, ποσο μαλλον που κλεινουν με το ετσι θελω λιμανια και αεροδρομια?

    Ποσες χιλιαδες τουριστες πρεπει να φυγουν ακομη για να παρει μπρος η Ελ.Ας και εκτος απο το να τους γαμησει στο ξυλο, να τους χωσει μεσα (οσους παρεμποδιζουν ξαναλεω).

    Ποσοι ακομα πρεπει να χασουν το καραβι τους που ηθελαν και ειχαν κανονισει να πανε διακοπες?

    Ποσοι ακομα θα περπατανε στην Α.Ο και θα χανουν αεροπλανα επειδη οι ταριφες κλεινουν ενα δρομο που πληρωνουμε 3¤ (ενα χιλιαρικο)?

    Τα νουμερα (μερικα απο αυτα, αν διαβασουμε και αλλες σελιδες) μιλανε μονα τους..



    Ολοι αυτοι (και ποσοι ακομα) αν κατεβαιναν στα λιμανια θα χαλαγαν τουλαχιστον 30-50¤ ο καθενας, και λιγο χρημα θα εμπαινε στην αγορα, και μερικοι θα μπαιναν και στα κινητα κιτρινα μπουρδελα τους να τους κανουν 5-6 κυκλους να γραψει το πειραγμενο ταξιμετρο.

    Για να μη πεταχτει κανας καχυποπτος, ουτε η δουλεια μου εχει σχεση με τουρισμο, ουτε διακοπες εχω κανονισει ακομα, απλα διαβαζω και εκνευριζομαι που ενω παμε κατα διαολου ως χωρα, μερικοι λες και το κανουν επιτηδες ρε παιδι μου.. τα κανουν ακομα χειροτερα για ολους!!

    Και οπως αναφερθηκε και σε καποιο αλλο τοπικ.. ενας Ελληνας (ή λιγοι) μονος του θα καταφερει πολλα στο εξωτερικο γιατι πολυ απλα δεν εχει αλλα 100 ρεμαλια πανω απο το κεφαλι του να ρωτανε ποτε θα ψοφισει η κατσικα του!

    Δεκτη η διαμαρτυρια του καθενος, αρκει να ειναι διαμαρτυρια κατα του συστηματος (αφου αυτο σου φταιει) και οχι κατα των συμπολιτων σου ρε ΜΑΛΑΚΑ! Γιατι κλεινεις λιμανια, τρενα, αεροπλανα και αποτρεπεις να ερθει εισοδημα στη χωρα, στις τσεπες συμπολιτων σου?

    Στο **********ι, ελπιζω να σας τα κατασχεσουν τα ρημαδια μια μερα

    Δεν θα παμε ποτε μπροστα ως χωρα... το χειμωνα θα εχουμε τους αγροτες που ενω φαγαν τις επιδοτησεις σε Navara με δερμα κροκοδειλου, Panerai και Hugo Boss, μολις τελειωσουν με τις γεωργικες εργασιες θα θυμηθουν να βγουν να κλεισουν τους δρομους.
    φίλε Φάνη όπως με γνωρίζεις και προσωπικά και επειδή ανήκω σε αυτήν την κίτρινη φυλή όπως την αποκαλείς και σαν *****που είμαι όταν με το κάλο τελείωση αυτός ο πόλεμος τις κυβερνήσεις είτε με κάλο η κακό αποτέλεσμα για τον κλάδο θα σου λύσω όλες αυτές της απορίες που έχεις και δεν γνωρίζεις και δεν ενδιαφέρθηκες να μάθεις πριν αποκαλέσεις κάποιον *****θα πρέπει να γνωρίζεις πολύ κάλα τα προβλήματα του κλάδου
    άλλα δεν σε ενδιαφέρει γιατί δεν πληρώνεις εσύ ούτε αγωνίζεσαι εσύ αγωνίζονται άλλοι για σένα έχεις χορηγούς πού σου τα έχουν έτοιμα.
    και σου εύχομαι μέσα από την καρδία μου να μην χρειαστείς ποτέ αυτές τις κίτρινες φυλές ούτε τους *****και λαμόγια που τυχαίνει να μεταφέρουν καθημερινά και ευπαθής ομάδες ( καρκινοπαθείς - νευροπαθής - άτομα με ειδικές ανάγκες και από τροχαία και πολλά άλλα) και να πηγαίνεις με την ζετα σου.....

    φιλικά κίτρινος ****
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 21-07-11 στις 11:40

  5. The Following 4 Users Say Thank You to toubas For This Useful Post:

    Andreas_E92 (21-07-11), Bitz (08-09-16), katsaraios (21-07-11), kplc16 (24-07-11)

  6. #74
    Εγγραφή
    25-01-10
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    142
    Thanked
    60
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Το μόνο που έχω να πω για το συγκεκριμένο thread είναι ότι κάποιοι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα λεγόμενά τους πριν ανοίξουν το στόμα τους και αρχίσουν τους χαρακτηρισμούς...
    Έχω 6cyl BMW... 4 στο αυτοκίνητο και 2 στην μηχανή!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Andreas_E92 For This Useful Post:

    kplc16 (24-07-11), nikos-Mpacket (21-07-11), Κωνσταντίνος (21-07-11)

  8. #75

    Προεπιλογή

    Να τα...
    Το θέμα το παρακολουθούμε από την αρχή... από τα πρώτα μπινελίκια. Στην ερώτηση γιατί δεν έκλεισε , η απάντηση είναι απλή. Δεν είναι το μοναδικό προβληματικό θρεντ αυτό. Τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερα ποστ με ''λεξιλόγιο'' ξεφυτρώνουν, τα περισσότερα με θέμα την επικαιρότητα. Καταλαβαίνω την αγανάκτηση μέχρι ένα σημείο... αλλά αρχίζει να γίνεται σύστημα. Θέλετε να διαβάσετε το θρεντ με την επικαιρότητα να δείτε τι ''γαλλικό'' υπάρχει μέσα? Δηλαδή αν μπει ένας επισκέπτης τι θα πει? Πλέον στο φορουμ υπάρχουν και κάποιες γυναίκες που συμμετέχουν συστηματικά. Σεβαστείτε αυτές... Δεν είναι τραπέζι καφενείου , που είναι προφορικά και δεν μένει τίποτα! Όλα εδώ είναι ...ο γραπτός λόγος είναι διαφορετικός. Στέλνετε mail ή γράμματα με καντήλια ? Μάλλον όχι. Λίγη προσοχή λοιπόν θα σας θερμοπαρακαλούσα... διαβάστε τα ποστ σας άλλη μία φορά πριν δημοσιεύσετε. Δείξε λίγη κατανόηση.

  9. The Following 7 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    A8hnaios (21-07-11), bill_m3 (21-07-11), deepBLUE (21-07-11), Dioskouroi (24-07-11), Kostas_1 (21-07-11), kplc16 (24-07-11), nikos-Mpacket (21-07-11)

  10. #76
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα...
    Το θέμα το παρακολουθούμε από την αρχή... από τα πρώτα μπινελίκια. Στην ερώτηση γιατί δεν έκλεισε , η απάντηση είναι απλή. Δεν είναι το μοναδικό προβληματικό θρεντ αυτό. Τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερα ποστ με ''λεξιλόγιο'' ξεφυτρώνουν, τα περισσότερα με θέμα την επικαιρότητα. Καταλαβαίνω την αγανάκτηση μέχρι ένα σημείο... αλλά αρχίζει να γίνεται σύστημα. Θέλετε να διαβάσετε το θρεντ με την επικαιρότητα να δείτε τι ''γαλλικό'' υπάρχει μέσα? Δηλαδή αν μπει ένας επισκέπτης τι θα πει? Πλέον στο φορουμ υπάρχουν και κάποιες γυναίκες που συμμετέχουν συστηματικά. Σεβαστείτε αυτές... Δεν είναι τραπέζι καφενείου , που είναι προφορικά και δεν μένει τίποτα! Όλα εδώ είναι ...ο γραπτός λόγος είναι διαφορετικός. Στέλνετε mail ή γράμματα με καντήλια ? Μάλλον όχι. Λίγη προσοχή λοιπόν θα σας θερμοπαρακαλούσα... διαβάστε τα ποστ σας άλλη μία φορά πριν δημοσιεύσετε. Δείξε λίγη κατανόηση.
    αγαπητε Σπυρο με ολο τον σεβασμο θα επρεπε τουλαχιστον να υπαρχουν τελιτσες στους χαρακτηρισμους και οχι αυτουσιες οι λεξεις απο το αρχικο ποστ,απορω για το συγκεκριμενο θεμα ..
    φιλικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katsaraios : 21-07-11 στις 02:18

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  11. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    valantis544 (21-07-11)

  12. #77
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    247
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    βεβαια γιατι δεν εχουν ολοι το προνομιο να φορολογουνται μεχρι τις 10.000 και να βγαζουν 30.000 ,,γιατι δεν εχουν ολοι το προνομιο να μην κοβουν αποδειξεις,,γιατι δεν εχουν ολοι το προνομιο να επιλεγουν ποιους θα εξυπηρετησουν,,γιατι ολοι δεν εχουν το προνομιο να εχουν ενα χαρτι που κανει 200.000.....νυσαφι πια...ελεος

  13. #78
    Εγγραφή
    07-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Thanked
    266
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GIWRGOSPR Εμφάνιση μηνυμάτων
    βεβαια γιατι δεν εχουν ολοι το προνομιο να φορολογουνται μεχρι τις 10.000 και να βγαζουν 30.000 ,,γιατι δεν εχουν ολοι το προνομιο να μην κοβουν αποδειξεις,,γιατι δεν εχουν ολοι το προνομιο να επιλεγουν ποιους θα εξυπηρετησουν,,γιατι ολοι δεν εχουν το προνομιο να εχουν ενα χαρτι που κανει 200.000.....νυσαφι πια...ελεος
    εισαι ενημερωμένος βλέπω άλλα από παραπληροφόρηση ομως
    πρώτον για να γνωρίζεις δεν δηλώνει ο καθένας οτι θέλει και τωρα με το καινούργιο φορολογικό ειναι η ταμιακές μηχανές δεν ειναι ταμιακή μαγαζιού κάνει 80 σου κόβω 10 οτι γράφει το ταξιμετρο τοσα κόβει αυτόματα χωρίς παρέμβαση κανενός αλλα επειδή έχεις στο μυαλό σου οτι σε κλέβουν σου εχει μείνει αυτο και δεν ειναι μαγαζί να ειναι προνόμιο πού δεν κόβει αποδίδεις...οταν σου εκανε επιλογή σαν πελάτη και δεν σε πηρε δεν του πήρες το νούμερο να του κανεις καταγγελία αλλα λες δεν δεν βαριέσαι θα βρω αλλο σαν κλασικός ελληνας..οσο για το χαρτί δεν μας το χάρισε κανένας το πληρώσαμε και δεν είμαστε προνομιούχοι ούτε γλύψαμε κανένα πολιτικό να μας βάλει σε μια θέση αγοράσαμε μια θέση εργασίας

    γνωρίζεις γιατι γίνετε απεργία...η άπλα να τα λέμε να τα ακούμε για να περνάει η ώρα

  14. #79
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    247
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μετα απο 40 χρονια επιτελους βαλατε ταμειακες....γιατι 10 χρονια τωρα τις ειχατε αλλα αντιδρουσατε να τις δουλεψετε....επιτελους φορολογειστε σαν τον καθε ελληνα.....το χαρτι το μετατρεψατε εσεις σε ακινητη περιουσια πραγμα εντελως παρανομο....δεν εχει καμια βαση η απεργια.....κ επιτελους θα τελειωσει μια κατασταση 40 ετων....

  15. #80
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E39COMP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη αδελφε μου ΔΕΝ καταλαβα τι εννοεις ..... Πες μου σε παρακαλώ ..... Πιστευεις εσυ οτι υπαρχει ταξιτζης που εδωσε 100κ-200κ-300κ για να βγαζει 70 και 80 ευρω την ημερα ? Αυτο θελεις να πεις ?

    Θελεις καποια στιγμη να κανουμε παρεα μια βολτίτσα στα δικα μου μερη , ( βορεια προαστεια μενω ) να σε παω σε γνωστους μου με καφε που εριξαν και 100 και 200κ και ΔΕΝ βγαζουν 70 ευρω την ημερα αλλα λιγοτερα ?Ο λογος δεν με ενδιαφερει ποιος ειναι ? Μπορει να ειναι μαλ@@ες και να μην δουλευουν σωστα οποτε και την πατησαν ... Σωστα ? Ετσι την πατησε και ο ταριφας .
    Υπαρχουν και μαγαζια αλλου ειδους που εχουν ριξει 100-200 μπορει και παραπάνω χρηματα και ΔΕΝ βγαζουν 70 ευρω την ημερα . Επίσης ο λογος δεν με ενδιαφερει ποιος ειναι ? Μπορει να ειναι μαλ@@ες και να μην δουλευουν σωστα οποτε και την πατησαν ... Σωστα ? Ετσι την πατησε και ο ταριφας .
    Τι θα πρεπει δηλαδη τωρα να γινει ? Να μαζευτουν ολοι μαζι , αλλος με το καφε του αλλος με το μινι μαρκετ και αλλος με οτι εχει και να ζητανε τα λεφτα τους πισω απο το κρατος που πληρωνουν σε ΦΠΑ σε εκτακτες εισφορες , σε συναφιες κτλ επειδη δεν εχουν δουλεια ?

    Αν λοιπον πιστευεις πως υπαρχει ταριφας που συνειδητα εδωσε 100 και 200 ευρω για να βγαζει ΜΟΝΟ 70 και 80 ευρω την ημερα ....Πλανασαι οικτρα φιλε μου και συγνωμη που στο λεω . Κανε μια βολτα απο τον σταθμο του ΗΣΑΠ στην Κηφισια και μπες σε ενα ταξι που ειναι αραγμενο απέξω και πες του ..... Γαλατσι ..... Ξερεις τι θα σου απαντησει ???? " Το αλλο με τον Τοτό το ξερεις ??" και φυσικα ΔΕΝ θα σε παει γιατι σε 3 λεπτα που θα σκασει το επομενο τραιο θα παρει εναν τυπακο για Νεα Ερυθραια = 4 ευρω μια κυρια για λιγο παραπάνω = άλλα 4,50 ευρω , εναν αλλο για Δροσια ( ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΥΡΣΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ??? ) = 6 ευρω και εναν για πριν τα φαναρια του Αγιου Στεφανου = άλλα 8 ευρω ..... Χοντρικα λοιπον σε 20 λεπτακια τσεπωσε 22 ευρω και επιστρεφει στην βαση του για την επομενη κουρσα .... Δεν σου λεω πολλες ... 2 τετοιες κουρσες την ωρα = 40 ευρω χ 5 ωρες ( γιατι που να δουλεψουν τα παλικαρια φουλ οχταωρο ) = 200 ευρω χαβαλε ... Και μετα ....Εχουν και νοικιασμενη και την αλλη βαρδια και τσιμπανε και ενα 2000ρο απο ενα αλλο κακομοιρη που οντως τραβαει τον διαολο του να βγαλει ΜΟΝΟ 70 ευρω .Συμφωνεις ??? Οχι θα μου πεις γιατι αυτο γινεται ΜΟΝΟ στην Κηφισια ...Οχι ομως , δεν γινεται ΜΟΝΟ στην Κηφισια ... Γινεται σε καθε σταθμο που αραζουν ταξι απέξω .
    Δεν σου εχει τυχει ποτε να μπεις σε ταξι με αλλους 2- 3 αγνωστους μαζι ? Θα μου πεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ .....Οι περισσότεροι ομως ειναι αδελφε μου . Κανε μια βολτα απο τις 13,30 και μετα στην πλατεια Τσαχπινη στην Ερυθραια και μετρα ποσα ταξι υπαρχουν .... Τουλαχιστον 10 στο λεω εγω ...Και δεν περιμενουν να παρουν κουρσα ....Απλα σταλίζουν σαν τα παλιαλογα και καμακωνου οποια γυναικα περναει ....
    Ανεβα μετα μια στην πλατεια της Πολιτειας , διπλα στο μοναδικο περιπτερο ..... Αλλα 10 ταξι ειναι αραγμενα εκει και πραττουν τα ιδια με τους παραπάνω .... Τι διάολο ...Αυτοι δεν εχουν αναγκη απο το μεροκαματο ?Εχουν θα σου απαντησω εγω αλλα το εβγαλαν απο το πρωι στον σταθμο της Κηφισιας και τωρα κανουν πλακιτσα μεταξυ τους μεχρι να ερθει ο οδηγος να παρει την επομενη βαρδια .

    Το βραδυ στο τελεφερικ απέξω στην Παρνηθα αν κανεις και πλησιασεις ταξι νομιζοντας πως θα σε παει εκει που θες , εισαι γελασμενος .... Οι 8 στους 10 που ειναι αραγμενοι εκει απλα "εξυπηρετουν" με μετρητα οσους καμμενους με τον τζογο ξεμειναν απο χρημα και τυχαια πανω τους εχουν μπλοκ επιταγων , χρυσαφικα κτλ . Ποσες φορες εχεις ακουσει στις ειδησεις για ταξιτζη που πηρε απο τουριστα για κουρσα Ελ.Βενιζελος - Ομονοια 300 ευρω ? Πολλές να υποθεσω εεε ? Δεν λενε ψεματα οι δημοσιογραφοι στις περιπτωσεις αυτες , απλα δημοσιοποιουν το αστυνικο δελτιο οταν ο αγανακτησμενος τουριστας κανει μυνηση .

    Ελπιζω να μην πηρα την γη κατω απο τα ποδια συ με οσα γραφω ΑΛΛΑ ακομα και ετσι να ειναι , οποτε θελεις ελα να παμε σε κατι γνωστους μου πρωτα που εχουν καφε της ταξεως των 150κ και δεν βγαζουν 100 ευρω την μερα , να πιουμε παρεουλα ενα καφεδακι ( να τους κανουμε και τζιρο ) και μετα να σε γυρισω στα μερη που σου γραφω παραπάνω , ετσι ωστε να σε αποτρεψω απο το να με πεις υπερβολικο και προκατηλημενο .

    Τωρα τα υπολοιπα που λενε πως δηλαδη καταστρεφονται και αλλα τετοια ομορφα , ας τα πουνε οι ταξιτζηδες στην κορη μου που μπορει να κλαψει ακουγοντας δραματικα ψεματα . Το ξερετε πως αν και ελευθερωθηκε το επαγγελμα ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ( λεμε τωρα ) να γινω ταξιτζης ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ? Ξερετε γιατι ? γιατι οι αλλες 5000 αδειες που θα δωθουν στην Αθηνα , θα δωθουν ΜΟΝΟ σε ατομα που ΣΗΜΕΡΑ , και θα αποδειξουν με τις εισφορες τους στο ταμειο των αυτοκινητιστων και καποια αλλα δικαιολογητικα , ειναι ταξιτζηδες .... Δηλαδη μονο οι πραγματικα μεροκαματιαρηδες οδηγοι ΑΛΛΑ και οι ηδη ιδιοκτητες ταξι εχουν δικαιωμα να ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ αδεια . Για ρωτηστε να το μαθετε και αυτο γιατι ετσι ειναι . Ετσι λοιπον , ποιος θυγεται απο την απελευθερωση των ταξι ??? ΜΟΝΟ οι μεγαλοιδιοκτητες που εχουν στην κατοχη τους 2-3-5-10 ταξι και τα νοικιαζουν σε οδηγους , θυγονται γιατι οι οδηγοι θα θελησουν να γινουν ιδιοκτητες και φυσικα θα χασουν και τα 100κ που θα πουλουσαν την αδεια .
    Ετσι λοιπον , λυπαμαι αλλα δεν θα κλαψω για κανεναν τους . Εγω ο μαλ@@@ας πληρωσα κανονικα τους φορους μου , αποδεχτηκα πως ειμαι κλεφτης κατα του κρατους και πληρωσα περαιωση ( αυτο σημαινει η περαιωση , σου λεει το κρατος , ξερω πως με κλεβεις οποτε δως μου και μενα μιζα για να μην σε ψαξω , πληρωνω τον ΟΑΕΕ μου αλλιως δεν θα εχω ιατροφαρμακευτικη βοηθεια αλλα και δεν θα μπορεσω να παρω οτιδηποτε χαρτι μου χρειαστει απο την εφορια , κοβω αποδειξεις για οτι πουλαω γιατι εχω τον φοβο να με πιασοει η εφορια και για ενα μπουκαλακι νερο να με σκισουν ΚΑ ΝΟ ΝΙ ΚΑ και τελος ψαχνω τον πελατη με το δικανο. Αυριο μπορει να κλεισω και εγω και αλλα μαγαζια στη γειτονια μου . Εγω δεν εχω δικαιωμα ομως να κλεισω το λιμανι και το αεροδρομιο γιατι θα με λιανιζουν στο ξυλο και θα εχουν δικιο.
    Οχι ρε φιλε λοιπον στους ταριφες . Αν ημουν κρατος θα τους ειχα λιανιζει εγω στο ξυλο και θα τους ειχα μαζεψει τα αυτοκινητα απο την Αττικη οδο και το λιμανι στο αψε σβησε . ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ .... Κρατος εν κρατη.

    Για μενα λοιπον ....Ολα τα υπολοιπα ειναι..... ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΓΑΜΙ@@@ΣΤΕ .... Αγαπιωμαστε ηθελα να γραψω αλλά ...άλλα κανουμε τωρα τελευταια .

    Υ.Γ Φιλε kplc16 προς θεου και σε καμμια περιπτωση δεν τα εχω με σενα και ουτε στην λεω , μην το παρεις ετσι και στραβα . Απλα πιαστηκα απο την φραση σου ωστε να βγαλω καπως τα εσωψυχα μου

    Φιλικα

    Κ.
    βρισκεσαι σε παραληρημα.

    εχεις γραψει ολο αυτο το κατεβατο για να απαντησεις σε μια αποψη 10 λεξεων;

    Ολοι οι ταξιτζηδες που εσυ αποκαλεις ταριφες(κοινως τους απαξιωνεις με τον οποιο τροπο) εργαζονται στην Αθηνα;

    Εξισωνεις τα μεροκαματα του 2005 με τα μεροκαματα του 2011;

    Αναλογηστηκες οτι μια αδεια στη Καστορια ολοκληρη ειχε πιασει 350000 προ πενταετιας μονο και μονο για την ανεργεια της πολης.

    Αν σε ενα καφε-μπαρ διακινουνται ναρκωτικα αυτοματως βγαζουμε το συμπερασμα οτι ολοι οι πελατες του ειναι ναρκομανεις;

    Καλα θα κανεις να μιλας και λιγο ποιο ομορφα.Συγκρινε το υφος σου με το υφος μου.

    Κανεις δεν ειναι υποχρεομενος να συμφωνει μαζι μου.Και εγω δεν ειμαι υποχρεομενος να συμφωνωνω μαζι σου.

    Αντι να σηκωνεις τους τονους σηκωσε το επιπεδο σου.

    Τα @@@@@@ δε δειχνουν επιπεδο.

    Η επιθεση μου δεν ειναι φιλικη ειναι απαντηση στην επιθεση σου.

Σελίδα 8 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP