Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 182

Θέμα: Κιτρινη φυλη

  1. #21
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για άλλη μια φορά οι περισσότεροι εδώ (όχι όλοι ευτυχώς) τα ρίχνετε στον πολίτη και συνάνθρωπο σας (ταρίφες). Με άλλα λόγια συμφωνείτε με την φράση "μαζί τα φάγαμε". Την επόμενη φορά που κάποιος θα πάει να ψηφίσει τους ίδιους που ψήφισε, ας σκεφτεί ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και ίσως του έρθει η φώτιση, να καταλάβει γιατί και από ποιούς δημιουργούνται οι ανακατωσούρες και γιατί την δεδομένη περίοδο όπου προκαλούν μεγάλο πλήγμα στον τουρισμό. Μήπως αυτοί που κυβερνάνε και φτιάχνουν τα μέτρα δεν ήξεραν πως θα ξεσηκωθούν οι ταρίφες; Εκτός από προδότες είναι και χαζοί και δεν μπορούσαν να το κάνουν με πιο ήπιο τρόπο όπως αναφέρθηκε ή να γίνει έστω τον χειμώνα και όχι στη μέση της σεζόν; Καλό θα ήταν να μην μπαίνουμε στο τρυπάκι που μας οδηγούν να αλληλοφαγωνόμαστε. Τα ίδια γίνονται και με τους αστυνομικούς, αλλά και με τους αγρότες. Εκτός από τη λέρα που υπάρχει σε κάθε επάγγελμα έτσι και στους ταρίφες υπάρχουν μεροκαματιάρηδες και άνθρωποι που έχουν να θρέψουν στόματα. Επίσης ας μην ξεχνάμε πως οι περισσότεροι μάλλον από αυτούς είναι απλώς οδηγοί και όχι ιδιοκτήτες. Δηλαδή δεν έχουν πληρώσει αυτά τα "μαύρα" λεφτά για την άδεια και θα πληρώσουν την νύφη ΚΥΡΙΩΣ αυτοί. Καλώς ή κακώς ένα μεγάλο μέρος, αν όχι όλο, έγιναν ταξιτζήδες σε ένα καθεστώς "μαύρο" που προυπήρχε και το δημιούργησε ποιός;; Οι ίδιοι οι ταξιτζήδες μήπως; Αν απάντησες ναι σε αυτήν την ερώτηση τότε ξαναδιάβασε το κείμενο από τη αρχή.

    Δεν θέλω να δημιουργήσω αντιπαράθεση με κανέναν και πολύ πιθανόν να είμαι μικρότερος από τους περισσότερους εδώ, αλλά πήρα το θάρρος να μιλήσω ακριβώς επειδή είχαμε στην οικογένεια ταξιτζή για πολλά χρόνια και γνωρίζω τα πράγματα κάπως.

  2. The Following 10 Users Say Thank You to valantis544 For This Useful Post:

    Andreas_E92 (20-07-11), dark knight (20-07-11), gkaras (21-07-11), joseph (20-07-11), katsaraios (20-07-11), Leonidas_E39 (21-07-11), m3e36 (20-07-11), Moufas E46 (20-07-11), mr incredible (20-07-11), Κωνσταντίνος (20-07-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επίσης ζω σε νησί, όπου ο τουρισμός είναι το παν και την πληρώνουμε κι εμείς την νύφη τώρα μαζί με όλους τους υπόλοιπους. Εμένα όμως δεν μου φταίνε οι ταρίφες... Δεν συνεχίζω την φράση για να μην ξεκινήσει η αντιπαράθεση.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to valantis544 For This Useful Post:

    dark knight (20-07-11), gkaras (21-07-11), katsaraios (20-07-11), mr incredible (20-07-11)

  5. #23
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ΠΟΙΟΙ διοργανωσανε τις 'κινητοποιησεις' ρε παιδια στην Αθηνα (οπου και εγινε 'της κακομοιρας') ??
    Μηπως αυτη ειναι η σωστη ερωτηση ?
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  6. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    67
    Μηνύματα
    1.921
    Thanked
    2393
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορω ρε Γιαννη εχω τρελαθει αυτες τις μερες με αυτα που γινονται, θα επρεπε να ντρεπονται μερικοι...
    Καθε μερα με το πασοκ και την εντεταλμενη υπηρεσια τους ειναι και χειροτερη, και αντι να ενωθουμε να κανουμε ενα βημα μπροστα (τουλαχιστον) κανουμε 3 βηματα πισω.
    Πεστα ρε Φάνη. Αν και οι Έλληνες δεν ξυπνάνε....


    Ο χειρότερος άντρας η καλύτερη γυναίκα...

  7. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλά όλα αυτά (αν και με τους χαρακτηρισμούς σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ) αλλά για λύστε μου μια απορία.
    Γιατί πριν μερικούς μήνες άλλα τους έλεγε ο τότε υπουργός (Ρέππας) και άλλα κάνει ο σημερινός (Ραγκούσης)?
    Πως γίνεται η ίδια κυβέρνηση να έρχεται σε συμφωνία με ένα κλάδο και τώρα με το έτσι θέλω να γράφει τη συμφωνία αυτή και να κάνει τελείως διαφορετικά πράγματα??

    Εν κατακλείδι, αν και συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με το άνοιγμα του επαγγέλματος (αν και κάποιο όριο θα έπρεπε να μπει για να μην πλημμυρίσει ο κόσμος ταξί κάτι που και θα κάνει τους ιδιοκτήτες να πεινάσουν αλλά και θα επιδεινώσει σημαντικά το κυκλοφοριακό), είμαι κάθετα αντίθετως στο αποφασίζω και διατάσσω της κυβέρνησης που έχει τη στάση αυτή σε όλα τα θέματα που αφορούν τους Έλληνες πολίτες, αλλά και στο ψέμα και την κοροϊδία που εξαπολύει καθημερινά λέγοντας άλλα και κάνοντας άλλα.

    Τα αεροδρόμια και τα λιμάνια πάλι δεν πρέπει να κλείνονται, αφού είναι κρίμα να παραλύουν και άλλοι κλάδοι (ξενοδοχεία, μαγαζιά κλπ) που δεν φταίνε σε τίποτα.
    Αλλά θα μπορούσε να περιμένει μερικούς μήνες ακόμα ο Ραγκούσης και να μην περάσει στα καλά του καθουμένου και μέσα στο ζενίθ της τουριστικής περιόδου το νομοσχέδιο αυτό, αφού ήταν σίγουρο πως θα προκληθούν αντιδράσεις, τη στιγμή μάλιστα που η κυβέρνηση, για πολλοστή φορά, αθέτησε το λόγο της.
    Αλλά απ'τους συγκεκριμένους ανίκανους δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο, ό,τι και να κάνουν με την προχειρότητα και την απρονοησία τους πάντα προκαλούν το χάος.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Andreas_E92 (20-07-11), gkaras (21-07-11), kplc16 (20-07-11)

  9. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω παλι το πιστευω πως σκοπος τους πλεον ειναι να δημιουργησουν το χαος..

    μας θελουν διαλυμενους, να ερθουμε σε ρηξη μεταξυ μας, ωστε οι αμερικανοι να μας εξαγορασουν πιο ευκολα μεσω του ΔΝΤ.

    ισως και το σεναριο μου να ειναι τυπου φωσκολος αλλα ετσι το βλεπω...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Dimzan For This Useful Post:

    nikos1400 (20-07-11), oldcarskickass (20-07-11)

  11. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά όλα αυτά (αν και με τους χαρακτηρισμούς σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ) αλλά για λύστε μου μια απορία.
    Γιατί πριν μερικούς μήνες άλλα τους έλεγε ο τότε υπουργός (Ρέππας) και άλλα κάνει ο σημερινός (Ραγκούσης)?
    Πως γίνεται η ίδια κυβέρνηση να έρχεται σε συμφωνία με ένα κλάδο και τώρα με το έτσι θέλω να γράφει τη συμφωνία αυτή και να κάνει τελείως διαφορετικά πράγματα??

    \
    Για τον ιδιο ακριβως λογο που πηγαιναν στα λιμανια να συμπαρασταθουν στην ΠΝΟ οταν εκανε απεργιες, με τους ταξιτζηδες οταν και αυτοι εκαναν απεργιες, με την ΔΕΗ οταν εκανε απεργιες, με την ΕΥΑΘ, οταν και αυτη εεκανε απεργιες....και ολα αυτα τα εκανε οταν ηταν αντιπολιτευση.....και ο λογος ειναιο ενας, ψηφοθηρια, και μικροπολιτικα συμφεροντα....το ιδιο μπαλακι τους πεταει πισω τωρα και η ΝΔ......


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων


    Αλλά θα μπορούσε να περιμένει μερικούς μήνες ακόμα ο Ραγκούσης και να μην περάσει στα καλά του καθουμένου και μέσα στο ζενίθ της τουριστικής περιόδου το νομοσχέδιο αυτό, αφού ήταν σίγουρο πως θα προκληθούν αντιδράσεις, τη στιγμή μάλιστα που η κυβέρνηση, για πολλοστή φορά, αθέτησε το λόγο της.
    Αλλά απ'τους συγκεκριμένους ανίκανους δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο, ό,τι και να κάνουν με την προχειρότητα και την απρονοησία τους πάντα προκαλούν το χάος.

    Οσο για αυτο ρε Αρη...ποσο να αφηνουμε τα πραγματα να περασουν για να κανουμε κατι......εδω και 10 χρονια το ξερουν, σε λιγο θα θελουβ να τους βαζουμε και freszyderm να μην συγκεγονται......το ξερανε και ακομα αγοραζανε αδειες...με την συμφωνη γνωμη των αρχισυνδηκαλιστων τους.....αυτους να πανε να μαμησουν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 20-07-11 στις 08:00
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  12. #28
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Εάν θες να ανοίξεις μια καφετέρια (ταξί) και πληρώσεις αέρα ¤100000 (άδεια ταξί) και το μαγαζί πάει άπατο, δεν εχασες ¤100000 μαύρα με τη μία;

    Εαν όλοι οι ιδιοκτήτες καφε που δε τραβηξαν έβγαιναν στους δρόμους ζητώντας τον αέρα που πλήρωσαν τι θα γινόταν;

  13. The Following 4 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    A8hnaios (20-07-11), bill_m3 (20-07-11), oldcarskickass (20-07-11), Thomelef (20-07-11)

  14. #29
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    441
    Thanked
    571
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ΔΕΝ χειριζεται η ''πολιτεια'' τετοια θεματα με εξυπναδα αλλα με τον πιο ηλιθιο τροπο .....
    Κανει οτι της κατεβει στο κεφαλι απο βραδυς την επομενη μερα...
    Οι πολιτικοι μας ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ...πρεπει να το παρουμε χαμπαρι...ειναι σα να προσλαμβανεις στην επιχειρηση σου υπαλληλο ΧΩΡΙΣ προυπηρεσια, για θεση που ΑΠΑΙΤΕΙ προυπηρεσια...
    Ειναι σα να ανοιγεις εσυ κι εγω σουβλατζιδικο ενω μεχρι χθες ημασταν πωλητες ρουχων..
    Η Ελλαδα γραφει ιστορια παιδια και ειμαστε μαρτυρες.......οπως αυτα που διαβαζαμε στο σχολειο γι αυτα που εγιναν στο παρελθον και νευριαζουμε,,,,,,τωρα πια τα ζουμε

  15. #30
    Εγγραφή
    30-05-10
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    :

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP