Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 91

Θέμα: ΠΑΠΑΔΕΣ.......

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη πάνω που θα άνοιγα topic
    Η κατάστασή τους έχει ΞΕΦΥΓΕΙ
    Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον κολλητό μου. Συνοδηγός εγώ πάω να βγω να ανοίξω την πόρτα και τσουπ έρχεται κολλητά άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δώσει ΚΑΜΙΑ σημασία ότι έβγαινα εγώ. Δεν δίνω καν προσοχή και την ώρα που ο φίλος μου πάει να δώσει στοιχεία του για να πάρει το χαρτάκι παρατηρώ το εξής: από το εν λόγω αυτοκίνητο βγαίνουν 3 ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ!!! Θα εξηγήσω γιατί φωνάζω...
    Παρατηρώ λοιπόν ότι βγαίνουν από Skoda Octavia RS με LED και δεν συμμαζευόμαστε...
    Προχωράω και λέω στον φίλο μου "παπάδες με Octavia RS έχεις ξαναδεί....?"
    Και ακούω μία φωνή εξ ουρανού να μου λέει : "ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΣ.....?"
    Του απαντάω σέβομαι τα ράσα σου αλλιώς θα σου έλεγα και συνεχίζει να λέει τι ζόρι τραβάς...
    Και του λέω : "μαζί τα φάγατε ρε αλήτες! Καθάρματα μιλάτε και από πάνω..." και γίνεται στο parking της Πόπης
    Σηκώθηκα και έφυγα αφού ανέβασα πίεση στα ΠΑΠΑΔΑΡΙΑ!!!
    ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ! ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ???
    Αντε γ@μησου ρε βλακακο πες του

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παπαδες.. αλλοι το κανουν με τη ψυχη τους και αλλοι με τη τσεπη τους.




  3. The Following 7 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    120ie87 (13-07-11), nikos1400 (13-07-11), oldcarskickass (13-07-11), Ptboul (13-07-11), Stathis (14-07-11), Technik1 (22-08-12), wheelman (24-01-15)

  4. #23
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη πάνω που θα άνοιγα topic
    Η κατάστασή τους έχει ΞΕΦΥΓΕΙ
    Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον κολλητό μου. Συνοδηγός εγώ πάω να βγω να ανοίξω την πόρτα και τσουπ έρχεται κολλητά άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δώσει ΚΑΜΙΑ σημασία ότι έβγαινα εγώ. Δεν δίνω καν προσοχή και την ώρα που ο φίλος μου πάει να δώσει στοιχεία του για να πάρει το χαρτάκι παρατηρώ το εξής: από το εν λόγω αυτοκίνητο βγαίνουν 3 ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ!!! Θα εξηγήσω γιατί φωνάζω...
    Παρατηρώ λοιπόν ότι βγαίνουν από Skoda Octavia RS με LED και δεν συμμαζευόμαστε...
    Προχωράω και λέω στον φίλο μου "παπάδες με Octavia RS έχεις ξαναδεί....?"
    Και ακούω μία φωνή εξ ουρανού να μου λέει : "ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΣ.....?"
    Του απαντάω σέβομαι τα ράσα σου αλλιώς θα σου έλεγα και συνεχίζει να λέει τι ζόρι τραβάς...
    Και του λέω : "μαζί τα φάγατε ρε αλήτες! Καθάρματα μιλάτε και από πάνω..." και γίνεται στο parking της Πόπης
    Σηκώθηκα και έφυγα αφού ανέβασα πίεση στα ΠΑΠΑΔΑΡΙΑ!!!
    ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ! ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ???
    ειλικρινα φιλε μου θα τον ειχα πιασει απο τα μουσια κ θα τον εσερνα κατω.τα αποβρασμστα τησ κοινωνιας .αυτοι ειναι το μεγαλυτερο κακο της χωρας μας.

  5. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saulm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειλικρινα φιλε μου θα τον ειχα πιασει απο τα μουσια κ θα τον εσερνα κατω.τα αποβρασμστα τησ κοινωνιας .αυτοι ειναι το μεγαλυτερο κακο της χωρας μας.
    ωπ ωπ εδώ θα τσακωθούμε!!!

    Το μεγαλύτερο κακό είναι οι πολιτικοί !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #25
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρόσφατα εγώ και η γυναίκα μου βαφτίσαμε ένα μωράκι. Στην ίδια εκκλησία, στο Πολύδροσο Αμαρουσίου (Αγ. Αθανάσιος), που είχαμε βαφτίσει το γιο μου πριν σχεδόν επτά χρόνια.

    Ευτυχώς ήταν ο ίδιος παππούλης από τότε. Ίσως ο πιο άκακος, ο πιο ήρεμος άνθρωπος που έχετε γνωρίσει ποτέ. Ένας αυτός και ένας καλός μου φίλος, ο τελευταίος δε, καμία σχέση με ότι αφορά τη θρησκεία. Όμως και οι δύο έχουν ένα μοναδικό τρόπο να σε ηρεμούν με την ομιλία τους, να σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους με ένα μοναδικό τρόπο, άσχετα αν πιστεύεις και σε τι. Φοβερό χάρισμα. Αναθεώρησα πολλά εκείνη τη μέρα.

    Όπως και να χει, η όλη εμπειρία της βάφτισης, ειδικά με τον συγκεκριμένο άνθρωπο ήταν ΜΟΝΑΔΙΚΗ, μέχρι συγκινητική θα έλεγα. Και ήμουν τυχερός που την έζησα.

    Και αυτό σας το λέω εγώ προσωπικά, που μέχρι πριν αρκετά χρόνια είχα φτάσει σε σημείο να χάσω την όποια πίστη μου, λόγω της πρόωρης απώλειας της μητέρας μου.

    Δεν αμφιβάλω για την εμπειρία σου Στεφ. Έχω δει παπά με υφάκι μέσα σε καινούριο S3 πριν καμιά 10-αριά χρόνια να κάνει σφήνες. Ευτυχώς δεν είναι όλοι ίδιοι, όπως και στα περισσότερα επαγγέλματα. Όσο για το θέμα 'εκκλησία' αυτό είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα που βέβαια δε μπορεί να γίνει μέσω πληκτρολογίου. Οι περισσότεροι καταλαβαίνουν...

  7. The Following 10 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aggelosmk2 (23-01-15), katsaraios (12-07-11), Kostas_1 (13-07-11), nikos1400 (13-07-11), Nino (13-07-11), PANOS-E60 (12-07-11), Ptboul (13-07-11), S8N (12-07-11), sophie (12-07-11), yannisv (21-07-11)

  8. #26
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν θα συμμετάσχω σε αυτή τη συζήτηση γιατί τη βρίσκω άχαρη. Μου ήρθαν όμως δύο ονόματα στο μυαλό διαβάζοντας και θέλω να τα αναφέρω γιά να δείξω τα δύο άκρα της ανθρώπινης συμπεριφοράς, όπως εκφράζονται από δύο κληρικούς που διακόνησαν και οι δύο στον Αθω.
    - Ηγούμενος Ευφραίμ ...
    - Γέροντας Παίσιος.

    Νομίζω στους περισσότερους θα είναι γνωστή η δράση τους

  9. The Following 8 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    120ie87 (13-07-11), aristent (13-07-11), Monsta (12-07-11), nikos1400 (13-07-11), Nino (13-07-11), oldcarskickass (13-07-11), pilot (13-07-11), S8N (12-07-11)

  10. #27
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστηχώς αυτή η φάρα έχει 2/10 καλούς και όλοι οι άλλοι είναι για τα πανηγύρια!
    Απλά ας πιστεύουμε σ αυτό που πιστεύουμε γιατί όταν μπλέκουμε με ανθρώπους οι ρόλοι διαφοροποιούνται
    Σαφώς και γνωρίζουμε την δράση του Παίσιου και του Εφραίμ Pano.
    Απλά στις μέρες μας αυτοί είναι η εξαίρεση...

  11. #28
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον

    Αφού πάντα συχνάζεις στα πιο κλασσάτα μέρη της Αττικής ρε στεφ. Ανάλογη συμπεριφορά πάει πακέτο.

  12. #29
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ίσα ίσα θα έπρεπε να ντρέπονταν ακόμη πιο πολύ!!!

    Y.Γ: Για ένα παγωτάκι πηγα όπως όλος ο λαός...

  13. #30
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    προσωπικη μυο γνωμη ειναι οτι ειμαστε δεσμιοι μιας "εκκλησιας" που απεχει κατα πολυ απο την εκκλησια που διδαξε ο χριστος.οσο περισσοτερο σκεφτομαι τα περι θρησκειας τοσο περισσοτερο ανακαλυπτω οτι η λεγομενη βιομηχανια υποταγης συνειδησεων εχει ξεκινησει απο την "εκκλησια".να μην κανεις σεξ για απολαυση,να σκυβεις το κεφαλι για να δειξεις ταπεινοφροσυνη...
    ολα αυτα ειμαι απολυτα βεβαιος οτι εχουν παραφραστει απο ανθρωπους ωστε να υποταξουν τους υπολοιπους ανθρωπους...
    αλλωστε δεν ειναι κρυφο οτι η θρησκεια εχει πολλες φορες αμφισβητηθει.
    βεβαια στην ελλαδα των πτωχων το πνευματι,οτιδηποτε εχει συμβει μετα την "αρχαιοτητα"εχει να κανει με δολο,συμφερον και μπαμπεσια!και ακριβως επειδη υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αφησει τα "εγκοσιμα¨και εχουν αφοσιωθει στο πνευμα και οχι στην υλη,οπως ο γεροντας παισιος και παρα πολλοι αλλοι,υπαρχουν και "ηγουμενοι" που εχουν αναγει την ανωμαλια και τη κεδροσκοπια σε δικια τους θρησκεια.βλεπε εφραιμ.
    καποτε τη μια και μοναδικη φορα που πηγα να εξομολοθηθω,ειχα παει σε ενα νεαρο παπα,εγω ημουν 22?αυτος θα ηταν 30κατι....
    οταν του εξομολογηθηκα οτι θελω να αγορασω ενα αυτοκινητο (bmw) και νοιωθω τυψεις που θελω ενα ακριβι και φιρματο αμαξι αυτος μου ειπε..
    -γιατι?αν δεν κοροιδεψεις δεν εξαπατησεις και εισαι μια χαρα με τος εαυτο σου και τους ανθρωπους γυρω σου,γιατι να σου στερησει ο θεος τη χαρα του να αγορασεις ενα ωραιο αυτοκινητο?
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  14. The Following User Says Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Technik1 (22-08-12)

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP