Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 91

Θέμα: ΠΑΠΑΔΕΣ.......

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.574
    Thanked
    2226
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστα Γιαννη....

    αλλο η Εκκλησια,
    και αλλο αυτοι οι βρωμοι που θελουν να λεγονται παπαδες...
    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ είναι η Εκκλησία φίλε μου, αυτό ήταν πάντα και αυτό θα είναι στον αιώνα τον ΑΠΑΝΤΑ.

    Πηγή ερίδων, διχονοιών, προπαγάνδας και μίσους, ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο και ΤΙΠΟΤΑ λιγότερο.

    Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τα αυτά που ΚΑΙ ΚΑΛΑ δίδαξε ο Ιησούς (ας μην τα σχολιάσω και αυτά τώρα και τρελαθώ) και εννοείται δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ σκοπό να ζοριστεί ΚΑΝΕΝΑΣ τους για ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο.

    Δεν έχει επίσης (ΟΛΗ η χριστιανική πίστη) καμία σχέση με το πάλαι ποτέ αρχαίο ελληνικό DNA,και σε καμία μορφή τους μορφή αυτά τα δύο δεν είναι συμβατά. Είναι κόντρα (και μάλιστα υπόγεια και υποχθόνια με θετικά για αυτούς αποτελέσματα) σε ό,τι πρόλαβε να χτίσει αυτός ο λαός, για να καταστραφεί μετά και να επιζήσει μόνο ένα τραγικά ελάχιστο τμήμα, με την πρόφαση πάντα της καθαγίασης.

    Δείτε σε τι μέρη έχουν χτιστεί οι μεγάλες εκκλησίες και δείτε τι υπήρχε σε εκείνα τα μέρη στα αρχαία χρόνια.
    Είναι Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ έχει συμβεί στο ελληνικό έθνος, από την δημιουργία του και έπειτα και όσο πιο νωρίς το καταλάβουμε τόσο το καλύτερο.

    ΥΓ: εκφράζω ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ απόψεις, ίσως με όχι και τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Συγνώμη αν προσβάλλω κανένα,σέβομαι τα πιστεύω του καθενός, αλλά σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ΔΕΝ μπορώ να μην εκφράσω την άποψή μου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  2. The Following 10 Users Say Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    120ie87 (13-07-11), Dioskouroi (11-07-11), ghost-rider (11-07-11), gkaras (11-07-11), GM6 (14-07-11), merlin (12-07-11), Monsta (11-07-11), nikos1400 (11-07-11), Ptboul (11-07-11), Κωνσταντίνος (12-07-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως μ' έναν εξορκισμό θα στρώσετε όλοι!



    Για τους ανένδοτους το μενού περιλαμβάνει πολλές μεθόδους συνετίσεως:















    Και για τον δημιουργό του νήματος, ένα all-time classic:


  4. The Following 6 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    Dioskouroi (11-07-11), Eleni (15-05-12), hades7 (12-07-11), Ptboul (12-07-11), Stathis (14-07-11), Κωνσταντίνος (12-07-11)

  5. #13
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οτι και να λεμε ο ασπασμος του χριστιανισμου σημανε την αρχη του τελους για τον ελληνισμο.
    Μιλωντας προσωπικα δεν ασπαζομαι καμια απο τις δυο θρησκειες. Ουτε το δωδεκαθεο ουτε το χριστιανισμο.

    Το δωδεκαθεο παντως περα απο τις οποιες αδυναμιες του δεν ηταν... μοναρχικο...
    Αυτο το πραγμα που ενας πρεπει να εχει θεικες δυναμεις και να κουμανταρει ολο το συμπαν και το χωροχρονο ποτε δεν το καταλαβα.

    Και τελος παντως αφου εχει τοση καλοσυνη γιατι πεθαινουν παιδακια στην Αφρικη?
    Τι κανει? Ακουει εμας που αναβουμε λαμπαδες ισα με το μποι μας για να περασουμε στις πανελληνιες η για να ξεγλιστρησουμε απο καποια σοβαρη ασθενεια?
    Εκει πεθαινουν εκατονταδες, ισως και χιλιαδες καθε μερα...

    Γιατι ηταν λευκος και οχι μαυρος?
    Γιατι ηταν αντρας και οχι γυναικα?
    Γιατι πηγε στους εβραιους??????????????(Δεν εχω τιποτα μαζι τους αλλα γιατι ολες οι συμφορες ξεκινανε απο εκει??)
    Και τελος παντων οι εβραιοι που τον ειδαν live γιατι αλλαξαν θρησκεια μετα???

    Θελω εξορκισμο μαλλον εγω...
    Συγνωμη αλλα ο χριστιανισμος σα θεωρια (για την εκκλησια δεν το κανω θεμα...) μου αφηνει πολλα αναπαντητα ερωτηματα...

    Προσωπικες αποψεις εννοειται ολα τα παραπανω και ισως οχι σωστες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ghost-rider : 11-07-11 στις 19:08

  6. The Following 4 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    Dioskouroi (11-07-11), oldcarskickass (11-07-11), Ptboul (12-07-11), Βασιλης (15-05-16)

  7. #14

    Προεπιλογή

    Μόνο αυτή μπορεί να σας σώσει ΑΘΕΟΙ ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ


  8. The Following 5 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    120ie87 (13-07-11), Karizma Z4 (22-08-12), nik200 (13-07-11), S8N (12-07-11), Samaro (12-07-11)

  9. #15
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μου ghost rider
    Το δωδεκαθεο παντως περα απο τις οποιες αδυναμιες του δεν ηταν... μοναρχικο...

    Ούτε η ορθοδοξία μιλά για μονοθεϊσμό ακριβώς. Αγία Τριάς ελέησον ημάς!


    Και τελος παντων αφου εχει τοση καλοσυνη γιατι πεθαινουν παιδακια στην Αφρικη?

    Αγάπη και καλοσύνη διδάσκει τώρα αν εμείς δεν την εφαρμόζουμε δε φταίει ούτε ο Ιησούς ούτε η Εκκλησία με την έννοια της Εκκλησίας ως έννοια και όχι αναφορικά με τα βοειδή που την εκπροσωπούν όπως αυτά που αναφέρει ο οργισμένος Ιωάννης (ηρέμησε τέκνον μου).

    Τι κανει? Ακουει εμας που αναβουμε λαμπαδες ισα με το μποι μας για να περασουμε στις πανελληνιες η για να ξεγλιστρησουμε απο καποια σοβαρη ασθενεια?

    Ούτε αυτό ακούει αλλά η λέξη πίστη μπορεί μερικές φορές να μας δώσει δύναμη, όχι ανωθεν αλλά εσωτερική.



    Γιατι ηταν λευκος και οχι μαυρος?

    Αν ήταν μαύρος θα λέγαμε γιατί δεν είναι άσπρος αν ήταν μιγάς θα λέγαμε η μάνα του είχε interracial affairs..

    Γιατι ηταν αντρας και οχι γυναικα?
    Έχεις δει ποτέ λογική γυναίκα? j/k

    Γιατι πηγε στους εβραιους??????????????
    Η διαφθορά και η υποδούλωση στο χρήμα ήταν εμφανής και εντονότερη τότε στον εβραϊκό κόσμο άρα ίσως αυτό είχε κι έναν συμβολισμό.

    Και τελος παντων οι εβραιοι που τον ειδαν live γιατι αλλαξαν θρησκεια μετα???
    Πότε??

    Θελω εξορκισμο μαλλον εγω...
    όλοι θέλουμε αδελφέ μου

    Συγνωμη αλλα ο χριστιανισμος σα θεωρια (για την εκκλησια δεν το κανω θεμα...) μου αφηνει πολλα αναπαντητα ερωτηματα...

    Σε όλους αλλά ακόμη και τις βασικές αρχές του να έχουμε ως οδηγό ίσως όλοι μας γίνουμε καλύτεροι (και φυσικά το λέω για να το ακούω εγώ κυρίως)
    Αγάπα τον πλησίον σου, μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι, μακάριοι οι ελεήμονες και εκατοντάδες καλές αρχές που μιλούν για αξίες που έχουν εκλείψει εδώ και δεκαετίες.
    Χίλιες φορές μια κοινωνία με φόβο Θεού και υποταγή σε αξίες πραγματικές παρά το σημερινό μπάχαλο με την κατάρρευση των ηθών, των θεσμών και των πιστεύω.
    Ούτε εγώ λέω ότι αυτά που λέω είναι σωστά στην ολότητά τους. ίσως μόνο σε μικρό μέρος αυτής. Αλλά κάτι καλό πρέπει να μείνει στην ανθρωπότητα από το κίνημα του χριστιανισμού. Ακόμη και αν το δούμε μόνο ως κίνημα.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  10. The Following 15 Users Say Thank You to yannisv For This Useful Post:

    aggelosmk2 (23-01-15), gkaras (12-07-11), joseph (12-07-11), katsaraios (12-07-11), Kostas_1 (12-07-11), merlin (12-07-11), Nino (12-07-11), oldcarskickass (12-07-11), PANOS-E60 (12-07-11), Ptboul (13-07-11), S8N (12-07-11), Samaro (12-07-11), Stathis (14-07-11), wheelman (24-01-15), Βασιλης (15-05-16)

  11. #16
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.574
    Thanked
    2226
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    yianisv αν και ΚΑΘΕΤΑ οριζόντια και υπό οποιαδήποτε γωνία αντίθετος με ότι πρεσβεύει (συνειδητά και ασυνείδητα) ο Ιησούς Χριστός και ο χριστιανισμός και ιδιαίτερα με την ιδιοτέλεια που εξαρχής σου δημιουργεί, σε γενικές αρχές μιλάς πολύ σωστά ΕΙΔΙΚΑ εκεί που λες

    Αλλά κάτι καλό πρέπει να μείνει στην ανθρωπότητα από το κίνημα του χριστιανισμού.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  12. The Following 2 Users Say Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    120ie87 (13-07-11), gkaras (12-07-11)

  13. #17

    Προεπιλογή

    Ας μην προχωρήσουμε σε σχολιασμούς για την θρησκεία. Μπορούμε να περιοριστούμε στην σημερινή εκκλησία και στην τραγική μερίδα των εκπροσώπων της. Η θρησκεία είναι ευαίσθητο θέμα για κάποιους. Μην μπούμε σε αντιπαραθέσεις. Δεν θα ωφελήσει μία τέτοια συζήτηση.

  14. The Following 8 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    georggge46 (23-01-15), katsaraios (12-07-11), Kostas_1 (12-07-11), oldcarskickass (13-07-11), Ptboul (13-07-11), S8N (12-07-11), Samaro (12-07-11), Stathis (14-07-11)

  15. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην προχωρήσουμε σε σχολιασμούς για την θρησκεία. Μπορούμε να περιοριστούμε στην σημερινή εκκλησία και στην τραγική μερίδα των εκπροσώπων της. Η θρησκεία είναι ευαίσθητο θέμα για κάποιους. Μην μπούμε σε αντιπαραθέσεις. Δεν θα ωφελήσει μία τέτοια συζήτηση.
    Σωστός !!!
    Αλλο θρησκεία και άλλο εκπρόσωποι της εκκλησίας ,που βεβαίως είναι άνθρωποι με ότι σημαίνει αυτό !!!
    Μην τα μπερδεύουμε !!!

  16. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω παλι νομιζω οτι ειναι ενα πολυ "επικινδυνο" θεμα και μπορει βεβαια στα πλαισια των γενικοτερων ανησυχιων των μελων να καλυπτεται απο τη κατηγορια γενικα θεματα, ωστοσο μπορει να προκαλεσει ανεξελενκτες καταστασεις εκ του μη οντος.
    Το θρησκευτικο συναισθημα ειναι πολυ ισχυρο, τα δε ορια διαλογου και προσβολης δεν ειναι παντα ευδιακριτα.

  17. The Following 5 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    hades7 (12-07-11), Kostas_1 (12-07-11), oldcarskickass (13-07-11), S8N (12-07-11), Κωνσταντίνος (12-07-11)

  18. #20
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη πάνω που θα άνοιγα topic
    Η κατάστασή τους έχει ΞΕΦΥΓΕΙ
    Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον κολλητό μου. Συνοδηγός εγώ πάω να βγω να ανοίξω την πόρτα και τσουπ έρχεται κολλητά άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δώσει ΚΑΜΙΑ σημασία ότι έβγαινα εγώ. Δεν δίνω καν προσοχή και την ώρα που ο φίλος μου πάει να δώσει στοιχεία του για να πάρει το χαρτάκι παρατηρώ το εξής: από το εν λόγω αυτοκίνητο βγαίνουν 3 ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ!!! Θα εξηγήσω γιατί φωνάζω...
    Παρατηρώ λοιπόν ότι βγαίνουν από Skoda Octavia RS με LED και δεν συμμαζευόμαστε...
    Προχωράω και λέω στον φίλο μου "παπάδες με Octavia RS έχεις ξαναδεί....?"
    Και ακούω μία φωνή εξ ουρανού να μου λέει : "ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΣ.....?"
    Του απαντάω σέβομαι τα ράσα σου αλλιώς θα σου έλεγα και συνεχίζει να λέει τι ζόρι τραβάς...
    Και του λέω : "μαζί τα φάγατε ρε αλήτες! Καθάρματα μιλάτε και από πάνω..." και γίνεται στο parking της Πόπης
    Σηκώθηκα και έφυγα αφού ανέβασα πίεση στα ΠΑΠΑΔΑΡΙΑ!!!
    ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ! ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ???

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP