Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Μετσοβο...

  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή Μετσοβο...

    Μιας και ημουν για Σ/Κ στο χωριο μου, στην Πευκη στην ορεινη Καλαμπακα,ειπα να πεταχτω με τη συζυγο μου για ενα καφεδακι στο κοντινο πλεον(μεσω εγνατιας Παναγια-Ιωαννινα)40 λεπτα με χαλαρους ρυθμους,Μετσοβο!!!

    Αφου φαγαμε την μετσοβιτικη "Κασατα",τυροπιτα με κασερι τριμμενο απο πανω,πηγαμε στο καφε Μετσοβοραμα.
    Πραγματικα με πολυ ωραια θεα στα βουνα της Πινδου!
    ...και για του λογου το αληθες να και οι φωτο απο το κλασσικο μου πλεον Κ-800
    βλεπετε και τα κυαλια κρεμασμενα για να δει οποιος θελει απο τους πελατες τα γυρω βουνα σε πιο κοντινο πλανο....






    βεβαια μπορειτε να δειτε και αλλες φωτο απο το f/b που εχουν εδω:https://www.facebook.com/group.php?g...v=photos&so=75

    ...θα δειτε και τα χιονισμενα βουνα και ποσο φανταστικα ειναι και εκεινη την εποχη να εισαι εκει.

    ΥΣ.συναντησα και μια ομαδα με Βεσπες, καπου στα 50 ατομα, με κοκκινα μπουφαν,σκεφτηκα για μια στιγμη μηπως ειναι απο το βεσπαφανς αλλα μου φανηκε καπως μακρια να κανουν τετοια εκδρομη με βεσπες,αλλα λες???...., καποια στιγμη κοντοσταθηκα και κοιτουσα καποιον που μου φανηκε γνωστος,αν και φορουσε κρανος και γυαλια ηλιου,αλλα λεω επειδη ημουν με το αυτοκινητο θα με αναγνωριζε ο Σταθης, αν ηταν αναμεσα τους και θα χαιρετουσε,για πες Σταθη!

  2. The Following 9 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    A8hnaios (20-06-11), bimmer-corfu (22-06-11), gant (20-06-11), michaelp900 (20-06-11), mixalis (20-06-11), nikos1400 (20-06-11), Nino (20-06-11), Samaro (22-06-11), Z4 DCT (20-06-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντα να μπορείς και να επιδιώκεις να κάνεις τέτοια


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  4. The Following User Says Thank You to mixalis For This Useful Post:

    aristent (20-06-11)

  5. #3

    Προεπιλογή

    Ωραίο το Μέτσοβο...γραφικό ,με ωραία πλατάνια ,ωραίες ταβέρνες...και κοντοσούβλι

  6. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    aristent (22-06-11)

  7. #4
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο το Μέτσοβο...γραφικό ,με ωραία πλατάνια ,ωραίες ταβέρνες...και κοντοσούβλι
    και πανάκριβα μαγαζιά
    αλλά ΟΚ είναι ωραίο όπως και να το κάνουμε
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  8. #5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πανάκριβα μαγαζιά
    αλλά ΟΚ είναι ωραίο όπως και να το κάνουμε
    Πάνε χρόνια που σταμάτησα εκεί ...και δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο. Μπορεί να το εχω ξεχάσει ,μπορεί λόγω του ότι ήταν καλοκαίρι και ψιλοήταν άδεια ...δεν ξέρω. Το κοντασουβλι κάτω απο τον πλάτανο μου έμεινε

  9. #6
    Εγγραφή
    02-03-11
    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    458
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το Μέτσοβο είναι πράγματι πολύ καλό, αλλά τα Ζαγόρια είναι ακόμη καλύτερα!
    Τώρα, όσον αφορά τις τιμές ένα έχω να πω: όποιος θέλει "ελεύθερες" διακοπές, δηλ. όχι all inclusive, δεν θα βρει φθηνότερα από την Πρέβεζα και έχει την δυνατότητα να επισκεφτεί με ημερήσιες εξορμήσεις και τα Ζαγόρια, και το Μέτσοβο, και την Λευκάδα, και την Πάργα, και την Κέρκυρα, και...
    Και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω καμία σχέση με τα τουριστικά επαγγέλματα, απλώς ακόμη η περιοχή μας είναι "παρθένα" και ανεκμετάλλευτη, άρα πανέμορφη και σε σχέση με άλλες γειτονικές, τουριστικές περιοχές, αρκετά φθηνότερη.
    Για να σου δώσουν οποιασδήποτε μορφής εξουσία πρέπει πρώτα να προσφέρεις καλές υπηρεσίες στους ανθρώπους.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Prevezanos For This Useful Post:

    aristent (04-07-11), katsaraios (05-07-11)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP