Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 54

Θέμα: Βοήθεια για αγορά Ε46 Compact

  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή Βοήθεια για αγορά Ε46 Compact

    Όπως λέει κι ο τίτλος ανοίγω αυτό το thread για να βοηθήσουν όσοι μπορούν σε ότι μπορούν με τις γνώσεις τους πάνω σε αυτό το μοντέλο. Να δώσω και μερικές πληροφορίες. Το αυτοκίνητο προορίζεται για την αδερφή μου σαν οικογενειακό. Αρχικά ψάχναμε για κάτι μικρό με τιμή μάξιμουμ μέχρι 6.000 αλλά σκέφτηκα την 46άρα compact σαν επιλογή τώρα που έχουν πέσει οι τιμές, λόγω του μεγέθους του. Θα ήθελα να μάθω λοιπόν από τους γνώστες τα υπέρ του και τα κατά του σαν μοντέλο και ιδιαίτερα για το ti 1.800, κατανάλωση, δύναμη, αξιοπιστία κ.τ.λ. Το ti τραβάει με όρεξη ή είναι ψόφιο;

    Είδα επίσης και μια αγγελία ενός μέλους εδώ και δείχνει ενδιαφέρον, αλλά εννοείται αν γνωρίζει κανείς και κάποια άλλη περίπτωση και μπορεί να με κατευθύνει από εδώ ή με π.μ. θα του ήμουν υπόχρεος.

    Τα φώτα σας λοιπόν. Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-05-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    115
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Περα απο το γουστο του καθενος, να θυμασαι οτι το 318 σε κομπακτ ειναι 2λιτρο(με ο,τι αυτο συνεπαγεται πλεον) αφου το κομπακτ το 46αρι δεν κυκλοφορησε με Μ43(Ν42/Ν46)...Κατα τα αλλα ειναι ενα σοβαροτατο αμαξι της αθανατης οικογενειας των υπεροχων Ε46(αν και εγω θα επαιρνα το σενταν με τα ιδια χρηματα)...
    Παρτε το 1,6, ειναι το ιδιο ποιοτικο με ολα τα υπολοιπα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DRAKOULAS : 15-06-11 στις 13:54

  3. #3
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DRAKOULAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περα απο το γουστο του καθενος, να θυμασαι οτι το 318 σε κομπακτ ειναι 2λιτρο(με ο,τι αυτο συνεπαγεται πλεον) αφου το κομπακτ το 46αρι δεν κυκλοφορησε με Μ43(Ν42/Ν46)...Κατα τα αλλα ειναι ενα σοβαροτατο αμαξι της αθανατης οικογενειας των υπεροχων Ε46(αν και εγω θα επαιρνα το σενταν με τα ιδια χρηματα)...
    Παρτε το 1,6, ειναι το ιδιο ποιοτικο με ολα τα υπολοιπα...
    Τι εννοείς είναι δίλιτρο και τι συνεπάγεται συγνώμη αλλά δεν το κατάλαβα.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.696
    Thanked
    18796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα το καταλάβεις όταν έρθουν τα νέα τέλη και -ενδεχομένως- η έκτακτη εισφορά. Για την ασφάλιση και την κατανάλωση ούτε λόγος.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    1238
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς είναι δίλιτρο και τι συνεπάγεται συγνώμη αλλά δεν το κατάλαβα.
    Το 318 εχει κινητηρα τον Ν42Β20 που ειναι 1995 κυβικα ,οποτε θα εχει αυξημενα τελη κυκλοφοριας κλπ. .....

  6. #6
    Εγγραφή
    06-05-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    115
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το 2λιτρο πλεον ειναι για επιχειρηματιες ΑΛΛΑ την καταναλωση μην τη φοβασαι. Με συνετη χωρις εκρηξεις οδηγηση θα δεις πολυ χαμηλα νουμερα, δηλαδη θα μεινετε πολυ ευχαριστημενοι με την καταναλωση...

  7. #7
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δηλαδή το μοτέρ δεν είναι 1.800? Για δώστε λεπτομέρειες λίγο πιο αναλυτικά βρε παιδιά με χρονολογίες, κυβικά και κωδικούς μοτέρ και τι προτείνετε, να ξέρω και τι να ψάχνω. Γι' αυτό άνοιξα και το thread γιατί δεν ξέρω καθόλου τι παίζεται με τα compact. Η λύση του σεντάν είναι στα υπόψην αλλά μάλλον θα πέσει άκυρο.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DRAKOULAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περα απο το γουστο του καθενος, να θυμασαι οτι το 318 σε κομπακτ ειναι 2λιτρο(με ο,τι αυτο συνεπαγεται πλεον) αφου το κομπακτ το 46αρι δεν κυκλοφορησε με Μ43(Ν42/Ν46)...Κατα τα αλλα ειναι ενα σοβαροτατο αμαξι της αθανατης οικογενειας των υπεροχων Ε46(αν και εγω θα επαιρνα το σενταν με τα ιδια χρηματα)...
    Παρτε το 1,6, ειναι το ιδιο ποιοτικο με ολα τα υπολοιπα...
    υπαρχει 318 με 1800cc valvetronic με 115 αλογα το οποιο το βρισκεις ομως στα πρωτα μοντελα απο 2002 οταν βγηκε στην παραγωγη μεχρι 2004 ι 2005 δεν θυμαμαι καλα. οι κατοχοι compact σιγουρα ξερουν καλητερα και θα μας πουν

  9. #9
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπάρχει το 316ti με τον 1,8 Ν42. Εχουν κυκλοφορήσει κάμποσα και στην Ελλάδα.
    https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Compact

  10. #10
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοιτάω και στο wiki και λέει πως το 316ti είναι 1.800 με 114 αλογάκια. Αν αληθεύει τότε αυτό θέλουμε κι όχι το 318ti σωστά;

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP