Σελίδα 82 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 32728081828384 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 811 έως 820 από 836

Θέμα: [E46] Γενικά προβλήματα

  1. #811
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μ54Β22 πρόβλημα με υψηλη θερμοκρασια εισερχομενου αερα. γεγονος που επηρεαζει αμεσα και την καταναλωση καυσιμου. Μαφ εχει αλλαχτεί με γνησιο. σε διαφορετικες μετρήσεις, πριν και μετα την αλλαγη μαφ, το πρόβλημα παραμενει. πιθανη αιτια ο αισθητήρας θερμοκρασίας στην πολλαπλη εισαγωγης. εχει τυχει σε καποιον άλλο?

  2. #812
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η πρώτη σειρά λάμδα τι λέει για όλα αυτά?
    Αν έχει εμπλουτίσει μείγμα από εκεί το εντοπίζεις.
    Τι διαβάζουν σε σταθερή πορεία?

  3. The Following 2 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    BILL007 (26-03-19), dark knight (26-03-19)

  4. #813
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ηλια είναι δυνατον οι Λ να αυξανουν την θερμοκρασια εισερχομενου αερα?

  5. #814
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλια είναι δυνατον οι Λ να αυξανουν την θερμοκρασια εισερχομενου αερα?
    Για κανένα λόγο Γιάννη.
    Αν τρέχει κάτι με τον μαφ και διακρίνει ότι δεν έχει σωστές ενδείξεις εισερχομένου αέρα, απλά εμπλουτίζει ένα κλίκ βασιζόμενο στους λ. Το κάνει καθαρά για λόγους ασφαλείας και ρίχνει τη θερμοκρασία του θαλάμου καύσης. Καμία άλλη επίπτωση εκτός του ότι θα μπορούσε να δουλεύει λίγο πιο στεγνό.
    Και το πιάνεις από τις τιμές που διαβάζει η πρώτη σειρά λ. Δύσκολα σε τέτοια περίπτωση θα πλησιάσει σε στοιχειομετρική αναλογία με χαλαρή πορεία πχ.
    Γιατί μπορεί να διαβάζει αυξημένη θερμοκρασία εισερχομένου αέρα?
    Αν το κάνει μόνο σε κύκλο πόλης/συνθήκες μποτιλιαρίσματος δες μη τυχόν δε δουλεύει το βεντιλατέρ. Σε χαμηλές ταχύτητες αν δε δουλεύει έχεις ζεστό αέρα στα μασκάκια.
    Επίσης μη τυχόν έχεις καμιά τρύπα στη διαδρομή της σκούπας και ρουφάει απο το μηχανοστάσιο?
    Τέλος πάντα είναι υποψήφιος ο αισθητήρας θερμοκρασίας αλλά νομίζω ότι δε θα διάβαζε αμα ήταν. Έχουν πολλή απλή λειτουργία αυτοί οι αισθητήρες. Βασίζονται στη μεταβολή αγωγιμότητας του υλικού με την αλλαγή θερμοκρασίας. Δε νομίζω οτι μπορούν να είναι σε ντεμί ντεμί φάση. Ή δουλεύουν ή ψοφάνε. Όχι?

  6. The Following 4 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    BILL007 (04-04-19), dark knight (05-04-19), S8N (05-04-19), wheelman (06-04-19)

  7. #815
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστω Ηλια. το βεντιλατερ ειχε παραδωσει πνευμα το εγκεφαλακι με τα γνωστα επακολουθα. δουλευε υπερωριες με σβηστο τον κινητηρα και αδειαζε την μπαταρια.το αλλαξα με γνησιο μεταχειρισμενο και εως τωρα, όλα καλα. Την σωστη λειτουργια του βεντιλατερ, νομιζω ότι μπορω να την ελεγξω μεσω διαγνωστικου. θα το ψαξω. το αυτοκινητο είναι EU2 εδώ και χρονια, διαβαζοντας μονο την πρωτη σειρα Λ. δεν μου βγαζει καποιο σφαλμα στους Λ. λογικο βεβαια να είναι γηρασμενοι, μετα από τοσες χιλιαδες χλμ. ωστοσο, αυτό το ειχα παρατηρησει, δηλαδή την υψηλη θερμοκρασια εισερχομενου αερα και σε μετρηση καυσαερίων, όταν φορουσα το παλιο μαφ. κατι που ξεχασα να αναφερω. στην δευτερη μετρηση με διαγνωστικο, επικρατουσε παρα πολύ κρυο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dark knight : 05-04-19 στις 19:00

  8. #816
    Εγγραφή
    09-04-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    θελω και εγω να πω το προβλημα που μου κανει με το κεντρικο κλειδωμα.το ενα κλειδι δεν λειτουργη στο ανοιγμα και κλεισιμο πορτας.το χω παει σε κλειδαρα μου αλλαξε μπαταρια αλλα παλι τα ιδια.τσαμπα λεφτα γιατι μου εβγαλε αλλο κλειδι.το δευτερο λειτουργη.αλλα θελω το πρωτο κλειδι.προγραμματισμο πως γινεται και τι μπωρει να φταιη

  9. #817
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ανάποδα ξεκίνησες. Πρώτα θα έκανες ένα προγραμματισμό (έχει διάφορα βίντεο στο youtube) και αν δεν έστρωνε τότε
    θα άλλαζες μπαταρία ΧΩΡΙΣ να αλλάξεις κλειδί ! Ψάξε λίγο και στα θέματα του φόρουμ, θα βρεις πολλά. Συμβουλή:
    το δεύτερο κλειδί να το χρησιμοποιείς που και που για να φορτίζει (πάνω στην κλειδαριά φορτίζει) . Εμένα έφτασε
    αισίως τα 16 χρόνια και μπαταρία στα κλειδιά δεν άλλαξα.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    A8hnaios (13-04-19), BILL007 (13-04-19)

  11. #818
    Εγγραφή
    31-08-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά, μπορώ να αλλάξω τα σήματα της bmw στις ζάντες ? Και αν ναι ποια πρέπει να αγοράσω?

    https://gifyu.com/image/hWLY

  12. #819
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimpapadok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, μπορώ να αλλάξω τα σήματα της bmw στις ζάντες ? Και αν ναι ποια πρέπει να αγοράσω?

    https://gifyu.com/image/hWLY
    Καλησπέρα και καλωσήρθες στην παρέα μας. Σε αυτό το βιντεάκι μπορείς να δεις πως γίνεται




  13. #820
    Εγγραφή
    31-08-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ, επίσης κάτι ακόμα που έχει αναφερθεί νομίζω από πολλούς. Τα πίσω λάστιχα των παραθύρων έχουν ξεραθεί και σπάνε . Αυτά πάνε μαζί με το τζαμί σωστά ? Πόσο κοστίζει η αλλαγή τους ξέρει κανείς ?

Σελίδα 82 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 32728081828384 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP