Σελίδα 9 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 78910111959 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 836

Θέμα: [E46] Γενικά προβλήματα

  1. #81
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμη για τον αισθητηρα ειναι καλη και για των εκκεντροφορων και για τον στροφαλο...
    Καλυτερα να πας βημα βημα οχι ολα μαζι και το βασικοτερο να ειναι σιγουρα ο αισθητηρας και οχι ΚΑΙ κατι αλλο που δεν διαβαζει το διαγνωστικο...
    Αλλα συμπτωματα εχει στην πορεια σχετικα με τις στροφες του μοτερ η σταματημενος με ρελαντι??
    Oxi αλλα συμπτωματα δεν ειχα,ισα ισα που,χτες στον γυρισμο απο την θαλασσα εριξα και ενα πετσο σε ενα TSI leon που την ειχε δει cupra,εφτασα στη βαση μου,το επλεινα το γυαλισα και σημερα το πρωι που πηγα να το βαλω μπροστα τσουφ!
    Το λοιπον δηλαδη να αλλαξω ΜΟΝΟ αυτο που εβγαλε το διαγνωστικο και βλεπουμε ?????

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  2. #82

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oxi αλλα συμπτωματα δεν ειχα,ισα ισα που,χτες στον γυρισμο απο την θαλασσα εριξα και ενα πετσο σε ενα TSI leon που την ειχε δει cupra,εφτασα στη βαση μου,το επλεινα το γυαλισα και σημερα το πρωι που πηγα να το βαλω μπροστα τσουφ!
    Το λοιπον δηλαδη να αλλαξω ΜΟΝΟ αυτο που εβγαλε το διαγνωστικο και βλεπουμε ?????
    Ανακεφαλαιώνουμε.
    Εχεις εναν αισθητηρα στον εκκεντροφόρο εισαγωγής, εναν στον εξξαγωγής και έναν στον στρόφαλο. Εγω θα άλλαζα τους δυο των εκκεντροφόρων.

  3. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (21-06-12)

  4. #83
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    και γω πιο σοφο το βλεπω να ασχοληθω προληπτικα και με τον εττερο,των εκκεντωφορων,το πρωι θα τους παραγγειλω,θα χουμε νεα σαββατο η δευτερα.

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  5. #84
    Εγγραφή
    21-07-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    300
    Thanked
    98
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδες..μ βγαλε ενα σφαλμα γραφει (αισθητητρας γωνιας τιμονιου).αυτο μου το ειχε βγαλει κανα δυο φορες αφοτου ειχα αλλαξει ψαλιδι.ειχαμε σβησει το σφλαμα και ολα οκ.τωρα ομως μου το βγαζει μονιμα.πηγα ξανα,το εσβησα και υατος ειπε οτι μου καλιμπραρισε το τιμονι γτ ειχε λαθος τιμες.και ειπε οτι με αυτο θα ηταν οκ. ελα που ομως μετα απο χλμ παλι αναψε!!! τωρα απ οτι με ειπε παιζει θεμα ευθυγραμμισης γ αυτο βγαζει σφαλαμα. για πειτε κ σεις ρε παιδια.γτ οταν μ βγαζει αυτο απενεργοποιειται το αντισπιν κιολας.

  6. #85

    Προεπιλογή

    Πας για ευθυγραμμιση και μετα για καλιμπραρισμα. Αν σου ξαναναψει αλλαγη

  7. #86
    Εγγραφή
    21-07-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    300
    Thanked
    98
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οκ ευχαριστω....

  8. #87
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα πάσα πιθανότητα θα είναι έτοιμο την Τετάρτη.
    Σύμφωνα με τον μηχανικό μου θα είναι πολύ καλύτερο απο πρίν, και τον πιστεύω
    γιατί μου έδειξε τo πλαίσιο που θα μπεί και είναι αρκετά παχύτερο και μεγαλύτερο απο το μαμά πλακάκι.
    Το μόνο θετικό είναι, ότι όταν με το καλό δυναμώσει και το αυτοκίνητο
    θα ξέρω ότι δεν θα αντιμετοπίσω αυτό το πρόβλημα, τι να πώ.
    Έχουμε καμία εξέλιξη επι του θέματος????
    Όλα καλά Ηλία????

  9. #88
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον να αναφερω και δικα μου Ε46 cabrio 03 N42B20 127000χλμ

    Απο κινητηρα
    1)διαροη απο τη φλατζα του καρτερ
    2)διαροη απο μια φλατζα κενου (ετσι μου την ειπε ο μηχανικος) απο την οποια πεφτει λαδι στην εξατμιση και βρομαει μεσα το αυτοκινητο
    3)διαροη απο την αντλια του υδραυλικου θελει αλλαγη και το μαρκουτσι και απ οτι πληροφοριθηκα ειναι πανακριβο
    4)θορυβος απο ενα ρουλεμαν στο δυναμο απ οτι καταλαβα

    Κοστος επισκευης 180 ευρω πλιν το μαρκουτσι του υδραυλικου

    Απο ηλεκτρολογικα
    1)Στο αριστερο φαναρι χαλασε η ρυθμιση πανω-κατω
    2)Το γνωστο οι γρυλοι των παραθυρων ειναι για αλλαγη πλιν του πισω αριστερα.

    Το αμαξι το πηρα μεταχειρισμενο και το εχω στα χερια μου μονο 5000χλμ.Ειμαι απογοητευμενος γιατι δεν περιμενα να χει τοσες διαροες.Οταν το αγορασα δεν φαινοταν τιποτα και μου τα βγαζει τωρα.Anyway οταν αγοραζεις μεταχειρισμενο υπαρχουν αυτα.
    Πριν ενα μηνα μου ειχε αναψει το λαμπακι οτι η σταθμη του νερου στο ψυγειο ειναι χαμηλη.Οπως ειμαι παω κατευθειαν στο συνεργειο ,ηταν το γνωστο κολαρο και απ οτι ειδα ειχε σπασει η βαλβιδουλα πανω που κανεις εξαερωση.Να σας πω την αληθεια το περιμενα καποια στιγμη απο αυτα που εχω διαβασει εδω.Κοστος επισκευης 100 ευρω.

    Και σημερα πηγα αλλαξα εναν αισθητηρα ABS πισω δεξια κοστος 100 ευρω.Δεν διαβαζε ο αισθητηρας με αποτελεσμα να αναψουν τα λαμπακια του ABS ,DSC και του χειροφρενου.Αρχικα μου ειπε ο μηχανικος οτι μπορει να ναι απο τον αισθητηρα που διαβαζει την γωνια του τιμονιου και οτι με εναν προγραμματισμο τελειωνει το θεμα και οτι ειναι συνηθες προβλημα.
    quattro ist fur sissies

  10. #89
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σημερα πηγα αλλαξα εναν αισθητηρα ABS πισω δεξια κοστος 100 ευρω.Δεν διαβαζε ο αισθητηρας με αποτελεσμα να αναψουν τα λαμπακια του ABS ,DSC και του χειροφρενου.
    100¤ για τον αισθητήρα????
    Έχω 4 κομμάτια απο την παλιά γέφυρα (Valvetronic) που είχα γτ δεν μου έστελνες ένα μηνυμα????

  11. #90
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    182
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    100¤ για τον αισθητήρα????
    Έχω 4 κομμάτια απο την παλιά γέφυρα (Valvetronic) που είχα γτ δεν μου έστελνες ένα μηνυμα????
    Βασίλη δεν έχουν ολα τα Ε46 ίδιους αισθητηρες.Υπάρχουν γαλαζιοι και γκρι(ή καφε δε θυμαμαι).Επισης και οι γαλαζιοι και οι γκρι(ή καφε) χωρίζονται σε κοντους και μακριους.
    Υ.Γ Εσεις φυσικα επειδη κ οι δυο εχετε αυτοκινητα CABRIO mpack E46 2.0 valvetronic και ίδιας χρονολογιας πολύ πιθανόν να φορατε ιδιους αισθητηρες οπως λες.Παντως καινουργιος ο ενας αισθητηρας ΟΕΜ κοστιζει περι τα 120-140 ευρω.Και κανα 20-30ευρω η εργασια................
    I love Bmw machines

Σελίδα 9 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 78910111959 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP