Σελίδα 24 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 1422232425263474 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 231 έως 240 από 836

Θέμα: [E46] Γενικά προβλήματα

  1. #231
    Εγγραφή
    12-01-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειμαι κάτοχος 316 ci 10/2002 το αυτοκινητο το πήρα καινούργιο και εχει διανύσει μόλις 50891 χλμ. Δεν το εχει δει ποτε ήλιος και κυκλοφορεί συνήθως χειμώνα (και βράδυ στα πολιτιστικα κέντρα της Ρόδου). Στις 50000 άλλαξα αισθητήρα λ μάλλον απο νωθευμενη βενζίνη. Σειρα έχουν τα παράθυρα που όταν φτάνουν στην μέση κανουν θόρυβο.. Διαβάζω τις βλάβες που αναφέρετε και αρχίζω και ανησυχω;;;

  2. #232
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kan0enas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι κάτοχος 316 ci 10/2002 το αυτοκινητο το πήρα καινούργιο και εχει διανύσει μόλις 50891 χλμ. Δεν το εχει δει ποτε ήλιος και κυκλοφορεί συνήθως χειμώνα (και βράδυ στα πολιτιστικα κέντρα της Ρόδου). Στις 50000 άλλαξα αισθητήρα λ μάλλον απο νωθευμενη βενζίνη. Σειρα έχουν τα παράθυρα που όταν φτάνουν στην μέση κανουν θόρυβο.. Διαβάζω τις βλάβες που αναφέρετε και αρχίζω και ανησυχω;;;

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Kan0enas (22-11-13)

  4. #233
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και τα 2 παράθυρα μαζί?
    Στο δικό μου που είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στου συνοδηγού, απλά είχαν λασκάρει οι βίδες συγκράτησης του.
    Τώρα στην χειρότερη περίπτωση στα κουπέ καταστρέφεται το συρματόσχοινο συνήθως, σε αντίθεση με τα τετράθυρα που τρώγονται τα πλαστικά γρανάζια. Στο κουπέ είναι μεταλλικά.
    Στην αντιπροσωπεια ολόκληροε ο μηχσνισμός του κουπέ, κοστίζει 110ε.
    Στο ebay πουλάνε και επι μέρους ανταλλακτικά αν γνωρίζεις να το επισκευάσεις μόνος η κάποιος άλλος.
    Ο πιό πάνω σχολιστής είναι ειδικός, είχε ανεβάσει στο φόρουμ μάλιστα και DIY.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    BILL007 (21-11-13), Kan0enas (22-11-13), nikos valvetronic (23-11-13)

  6. #234
    Εγγραφή
    12-01-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες.. Σκοπεύω να το παλέψω μονος μου παρακολουθώ το φόρουμ σας απο το 2010 και ολα οσα γραφονται ειναι πολυ ενδιαφέροντα.. Δυστυχώς για μας που η αυτοκίνηση ειναι το πάθος μας οι οικονομικές συγκυρίες μας αποτρέπουν απο το να ξοδεύουμε χρόνο και χρήμα για κάτι που αγαπάμε πολυ. Ευτυχώς τα bmw αν και δεν ειναι στην κορυφή της αξιοπιστίας έχουν μια διαχρονικότητα και ειναι αυτοκίνητα που αντέχουν στον χρονο τόσο σχεδιαστικά οσο και κατασκευαστικά.

  7. #235
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλος μου σήμερα το πρωί, πρόβλημα αδυναμίας του μοτέρ να ανεβάσει στροφές...
    Πηγαίνει συνεργείο και ο μάστορας του λέει ότι έχει πρόβλημα το μοτέρ του valvetronic...
    Το έδειξε το διαγνωστικό....

    Τί να περιμένει απο θέμα επισκευείς???
    Να αγοράσει καινούριο ή να βρει μτχ????
    Και το κόστος αυτού????



  8. #236
    Εγγραφή
    30-08-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    123
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σινεμπλοκ μπροστα στις 110.000
    τροχαλια κομμενη στις 115.000
    κ τωρα παω για αμορτισερ κ δισοπλακες μπροστα στις 134.000
    το αμαξι ειναι ακριβως 9 χρονων...το προσεχω αλλα κ το "σκιζω" στα ταξιδια.
    ...απ' της ψυχής μου το ιερό, ως της ζωής μου το μπουρδέλο, χτίσε μια γέφυρα να παω κ να 'ρθω...

  9. #237
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλος μου σήμερα το πρωί, πρόβλημα αδυναμίας του μοτέρ να ανεβάσει στροφές...
    Πηγαίνει συνεργείο και ο μάστορας του λέει ότι έχει πρόβλημα το μοτέρ του valvetronic...
    Το έδειξε το διαγνωστικό....

    Τί να περιμένει απο θέμα επισκευείς???
    Να αγοράσει καινούριο ή να βρει μτχ????
    Και το κόστος αυτού????


    Καινούριο έχει 300+ και είναι μονόδρομος. Μεταχειρισμένο είναι ρίσκο. Άν και μεταχειρισμένο δύσκολα θα βρεις γιατί δε θα βγάλει ο άλλος το ψευτοκάπακο από μία μεταχειρισμένη μηχανή για να σου δώσει το μοτέρ του valvetronic.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    katsaraios (23-11-13), Vassilis ///M (24-11-13)

  11. #238
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή Φλοτερ-αντλία

    Ο δείκτης της βενζίνης άρχισε να μ@λ@κιζεται άγρια ειδικά από την μέση και προς το άδειο.Αναγκαστικά άλλαξα και την αντλία βενζίνης γιατί είναι μαζί από την πλευρά του συνοδηγού.Από την πλευρά του οδηγού υπάρχει και δεύτερο φλοτέρ που δείχνει από την μέση και πάνω.Και στο φουλ γέμισμα έχω πρόβλημα αλλά επειδή γίνεται σπάνια ξεκίνησα από το πρώτο.Το VDO το πήρα 160 ευρώ και το πέρασα με ένα φίλο εύκολα.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΟΜΩΣ!! Τι να πω...το καντραν μου έχει προβλημα δεν ξέρω...θα το πάω για διάγνωση φυσικά αλλά θα αργήσω,καμιά ιδέα???
    Σήμερα έβγαλα και το αριστερό φλοτέρ καθάρισα τις επαφές και πήγα έβαλα βενζίνη,πήγε ο δείκτης λίγο πριν τα 3/4 και μόλις έφτασα σπίτι (1 χλμ) πήγε μετά τα 3/4!! Ότι να'ναι δηλαδή....
    Αυτή είναι η παλιά μου αντλία φλοτέρ (VDO)
    Χλμ 228.000


  12. #239
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΟΜΩΣ!! Τι να πω...το καντραν μου έχει προβλημα δεν ξέρω...θα το πάω για διάγνωση φυσικά αλλά θα αργήσω,καμιά ιδέα???
    Αν δεν βρεις ακρη να σου φερω οταν ξαναερθω κανενα καντραν να μπριζωσεις πανω δοκιμαστικα??
    Δεν μου κανει κοπο..

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  13. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (23-11-13), nikos valvetronic (23-11-13), Vassilis ///M (24-11-13)

  14. #240
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύ ευχαρίστως Να'σαι καλά Γιώργο! Αν χρειαστεί θα σου πώ Αν φταίει το καντραν θα βάλω από κουπέ με τα πλαγιαστά τα νούμερα

  15. The Following 4 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (23-11-13), katsaraios (24-11-13), Leonidas_E39 (23-11-13), zaharias (08-12-13)

Σελίδα 24 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 1422232425263474 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP