Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 64

Θέμα: E90....περιμενωντας το θαυμα

  1. #21
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γενικα εχουν ακουστει πολλα για τις αντιπροσωπειες που μπορει να πειραματιζονται πανω στο αυτοκινητο σου ενω εσυ περιμενεις να ακουσεις τι θα σου πουνε και μεσα να πινουν καφεδακι και να σου βγαζουν τα καινουρια,να σου βαζουν παλια και να χαιρονται.
    Η αρραβωνιαστικια μου ειχαν ενα Cadillac Srx 4.8 και οταν τους εβγαλε προβλημα στο σαζμαν τους ζητουσαν ενα σκασμο λεφτα για να το φτιαξουν.Τελικα το πηγαν σε ενα παλλικαρι που ειχε τελειωσει αμερικη,το εβαλε στον εγκεφαλο και το εφτιαξε.Κοστος το 1/10 απο αυτο που τους ζητουσαν και ακομη και ο διευθηντης της Cadillac Hellas τους πηρε τηλ για να μην παρει διαστασεις το θεμα και ειπε οτι θα το εφτιαχνε.
    Το αμαξι μου δεν θα γινει πειραματο.....αμαξο κανενος

  2. #22
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν επειδή διάβασα προηγουμένως ότι είναι τυχαίο γεγονός οι βλάβες του αυτοκινήτου. Το ότι ο προιστάμενος του service σε μεγάλο εξουσιοδοτημένο παραδέχτηκε σε συνομιλία μας όπου φυσικά έκανα παράπονα ότι τα αυτοκίνητα αυτά είναι προβληματικά είναι τυχαίο; Έχουμε και λέμε για εμένα:
    316 e92 Αγοράστηκε πινακιδομένο 6/09
    -Πολλαπλή εισαγωγής. Αλλάχθηκε στα 4000κμ περίπου γιατί έκανε έντονο θόρυβο κατά το συμπεκτάρισμα.
    -Αισθητήρας Nox. Στα 10000κμ
    -κολώνα τιμονιού. Στα 10000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού. Στα 10000κμ
    -Εγκέφαλος dtc. Στα 15000κμ
    -Πολλαπλασιαστής. Στα 26000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού (2η φορά). Στα 27000κμ
    -3 καμμένες λάμπες μέχρι τώρα
    Τώρα είμαι στα 28000χλμ...αντε να δουμε
    Τα έχω γράψει και αλλού στο forum, αλλά δεν σχολίασε κανένας. Μην είστε τόσο φανατικοί, δεν παίρνουμε λεφτά από την bmw για να την υποστηρίζουμε χωρίς λόγο, το αντίθετο, αυτή παίρνει από εμάς....

  3. The Following 2 Users Say Thank You to lefterishatzi For This Useful Post:

    individual (10-06-11), Samaro (10-06-11)

  4. #23
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Lefteri αυτο με το πολλαπλασιαστη το ειχα και εγω στα 29.000-30.000km
    Τυχαιο??Δε νομιζω καθολου.Κοιταω το Ε36 coupe 98' του θειου μου στα 188.000km και το μονο που χαλασε ηταν η βελονα της βενζινης.ΤΙΠΟΤΑ αλλο.και δεν μιλαμε να το προσεχει καθολου.Σπιτι μαγαζι ταξιδια κτλ.Κοινος οχι ψιρας σαν εμενα ΑΛΛΑ εμενα μου εβγαλε προβλημα.
    Θα παω να παρω κανα Ε30 να βρω την ησυχια μου και χ...καμε για πολυτελειες και μ...κιες.

  5. #24
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ μέχρι τώρα στην οικογενεια είχα ένα corrola του 93 με 100000χλμ χωρίς τίποτα, ένα carinna του 93 με 350000 που εμφάνισε την πρώτη βλάβη (ακραξόνια) στα 300000χλμ σκληρής χρήσης (χωράφια, μεταφορά από ψυγεία, ντλουλάπες εώς και παπί) σε ταξίδια Σέρρες- Αθήνα πατημένα. 2 yaris με 150000 χλμ το καθένα χωρίς τίποτα. Kαι έχουμε τώρα την κυρία την e92 που της συμπεριφερόμαστε άψογα και κάθε τρεις και λίγο μας τρέχει στο συνεργείο. Και ένταξει να δεχθώ ότι ένα αυτοκίνητο (παλιό) που έχει Χ εξαρτήματα, σε σχέση με ένα άλλο που έχει 10Χ (καινούργιο-λόγω ηλεκτρονικών, κλπ) έχει λιγότερες πιθανότητες να εμφανίσει βλάβη. Mercedes που έχουν πολλοί γνωστοί μου γιατί δεν βγάζουν τίποτα? λιγότερα μπιχλιμπίδια έχουν? Η διαφήμιση κάθε αυτοκινητοβιομηχανίας έιναι και οι πελάτες της και η bmw έχει αρχίσει να χάνει πολύ πλέον εκεί...

  6. The Following User Says Thank You to lefterishatzi For This Useful Post:

    ghost-rider (11-06-11)

  7. #25
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έχω φτάσει σε σημείο πλέον μαζί με την ασφάλεια κάθε εξάμηνο να κάνω και οδική βοήθεια γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι το αυτοκίνητό μου και όταν με ρωτάει η κοπέλα μου αν πρέπει να βάλει και οδική την λέω: "Είσαι σοβαρή; τι να πάθει το picanto."
    Συνάδελφος πριν ένα μήνα άργησε το πρωί, γιατί η 116 του, του έκαψε πολλαπλασιαστή.
    Όταν βλέπω εταιρίες μικροτερου κύρους να κάνουν ανάκληση για ασήμαντους λόγους, και η bmw να περιμένει από εμένα να της τα σκάσω για αποδεδειγμένα ελλατωματικά εξαρτήματα όπως μπεκ, πολλαπλασιαστές εγώ τί να υποθέσω? ότι είναι τυχαίο? Συγνώμη αν γίνομαι εριστικός, αλλα έχω βαρεθεί να παρακαλάω φίλους μου να με πάνε στο συνεργείο για να πάρω το παλτό μου...

    ξέχασα το carina είχε βγάλει και δυναμό στα 200000χλμ.... χαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefterishatzi : 10-06-11 στις 15:43

  8. #26
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλοι απο εμας σιγουρα αναπολουμε τα ε30-μ40-ε36-ε34.....
    οταν παθαινουμε καποια ζημια......
    λεγοντας παντα....'''σιγα να μην το παθαινε αυτο το μ40'''!!!!!
    Και ένας λόγος που δεν αλλάζω τον Μ40 αδερφέ!
    Είμαι τυχερός μέσα στην ατυχία μου τελικά

  9. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν επειδή διάβασα προηγουμένως ότι είναι τυχαίο γεγονός οι βλάβες του αυτοκινήτου. Το ότι ο προιστάμενος του service σε μεγάλο εξουσιοδοτημένο παραδέχτηκε σε συνομιλία μας όπου φυσικά έκανα παράπονα ότι τα αυτοκίνητα αυτά είναι προβληματικά είναι τυχαίο; Έχουμε και λέμε για εμένα:
    316 e92 Αγοράστηκε πινακιδομένο 6/09
    -Πολλαπλή εισαγωγής. Αλλάχθηκε στα 4000κμ περίπου γιατί έκανε έντονο θόρυβο κατά το συμπεκτάρισμα.
    -Αισθητήρας Nox. Στα 10000κμ
    -κολώνα τιμονιού. Στα 10000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού. Στα 10000κμ
    -Εγκέφαλος dtc. Στα 15000κμ
    -Πολλαπλασιαστής. Στα 26000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού (2η φορά). Στα 27000κμ
    -3 καμμένες λάμπες μέχρι τώρα
    Τώρα είμαι στα 28000χλμ...αντε να δουμε
    Τα έχω γράψει και αλλού στο forum, αλλά δεν σχολίασε κανένας. Μην είστε τόσο φανατικοί, δεν παίρνουμε λεφτά από την bmw για να την υποστηρίζουμε χωρίς λόγο, το αντίθετο, αυτή παίρνει από εμάς....

    Υπαρχει και ο αντιλογος φιλε μου....
    Ε92 320....ουδεν προβλημα 16000χλμ
    Ε87 116 lci ...ουδεν προβλημα 30000χλμ

    Απλα σε ενα μεγαλο αριθμο οχηματων καποια βγαινουν ελατωμ/κα......αυτο δε παει να πει οτι ολα ειναι σκαρτα.....

  10. #28
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει και ο αντιλογος φιλε μου....
    Ε92 320....ουδεν προβλημα 16000χλμ
    Ε87 116 lci ...ουδεν προβλημα 30000χλμ

    Απλα σε ενα μεγαλο αριθμο οχηματων καποια βγαινουν ελατωμ/κα......αυτο δε παει να πει οτι ολα ειναι σκαρτα.....
    Ναι Γιάννη μην ξεχνάς όμως οτι εσύ είσαι σχολαστικός με το αυτοκίνητο......

    Δεν είμαστε όλοι τόσο "άρρωστοι" να μην το βγάζουμε έξω με βροχή που λέει ο λόγος....
    Στην πλειοψηφία τα καινούρια μοντέλα αποδικνείονται φόλες κάθε μέρα που περνάει!

    Έντελώς φιλικά

  11. #29
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ορίστε, μου λέτε ουδεν πρόβλημα στα 16000 και 30000 χλμ. Τα χλμ αυτα τα βλέπουν άλλες εταιρίες και γελάνε. Δηλαδή το θεωρούμε πλέον κατόρθωμα ένα αυτοκίνητο 40κ ευρω να μην έχει βγάλει πρόβλημα στα 16000χλμ?

  12. The Following 2 Users Say Thank You to lefterishatzi For This Useful Post:

    ghost-rider (11-06-11), katsaraios (12-06-11)

  13. #30
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε, μου λέτε ουδεν πρόβλημα στα 16000 και 30000 χλμ. Τα χλμ αυτα τα βλέπουν άλλες εταιρίες και γελάνε. Δηλαδή το θεωρούμε πλέον κατόρθωμα ένα αυτοκίνητο 40κ ευρω να μην έχει βγάλει πρόβλημα στα 16000χλμ?


    Λευτέρη ηρέμησε φίλε..... Δυστηχώς το deadline για τα σημερινά είναι πολύ μικρό

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP