Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 64

Θέμα: E90....περιμενωντας το θαυμα

  1. #11
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Και πολυ καλα εκανε.Εχω φτασει να κοιταω το αμαξι και να μη γουσταρω καν να το οδηγησω....καλυτερος ο κουβας μου.
    Τελικα οσο πιο παλιο....τοσο πιο καλο....

  2. The Following User Says Thank You to michaelp900 For This Useful Post:

    Jimmakos (09-06-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χ6 35i πελάτη μου και στις 23.000 χλμ τον έχει ήδη αφήσει στο δρόμο από αντλία καυσίμου (3 εβδομάδες συνεργείο...περίμεναν ανταλλακτικό), ενώ προχτές με πήρε τηλέφωνο να μου πει ότι ξαφνικά το ταμπλό έγινε χριστουγεννιάτικο δέντρο και τον άφησε αυτή τη φορά από τουρμπίνα.

  4. #13
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά το παρατηρείτε πως ότι βγαίνει καινούριο είναι προβληματικό?

    Δηλαδή ένας σκασμός λεφτά και κάνεις τον Σταυρό σου να μην σε αφήσει?

  5. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πολλοι απο εμας σιγουρα αναπολουμε τα ε30-μ40-ε36-ε34.....
    οταν παθαινουμε καποια ζημια......
    λεγοντας παντα....'''σιγα να μην το παθαινε αυτο το μ40'''!!!!!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to individual For This Useful Post:

    Jimmakos (10-06-11), Ptboul (10-06-11)

  7. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οι αντιπροσωπειες, κρατιουνται απο τα σερβις και οχι απο τις πωλησεις! καθε ανταλλακτικο εχει προκαθορισμενη ημερομηνια ληξης( πολλες φορες μικροτερης διαρκεια..σπανια μεγαλυτερης)...οποτε οι αντικαταστασεις ανταλλακτικων ειναι στο προγραμμα
    !..κλεφτες θα γινουνε (περισσοτερο απο οτι ειναι??) ??! το κακο ειναι με τις παρτιδες ελλατωματικων ανταλλακτικων...που οι αντιπροσωποποιες γνωριζουν αλλα σιωπουν, αρνουμενες την αντικατασταση τους!

  8. The Following 5 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    individual (09-06-11), Jimmakos (10-06-11), Kostas_1 (09-06-11), Ptboul (10-06-11), tokiko (09-06-11)

  9. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αφου κραζουμε τη BMW, ας καταθεσω και εγω..

    Κατα καιρους διαβαζα στο zpost για "sticky steering". Δεν εδινα σημασια γιατι δεν ειχα προβλημα. Μη πω δεν ανοιγα καν το θεμα να το διαβασω. Το τελευταιο μηνα κατι νυχτες με πολυ σκισιμο σαν να ενιωθες ενα κολλημα..

    Στη Πανελληνια, στο γνωστο οικοπεδο που τα αφησαμε ολοι, με τον ηλιο νταλα που λεμε και στο χωριο.. το αμαξι εβρασε. Ειχε μεινει τοσες ωρες.. οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε για να στριψεις το τιμονι επρεπε να παιζεις με τον Ζαμπιδη. Η επαναφορα ειχε θεμα μεχρι να κρυωσει το αμαξι.

    Γυρισα και ανοιξα zpost, οι Αμερικανοι σε : σκισιμο, θερμοκρασιες, χειμωνα με καλοριφερ στο τερμα ζεστο, εχουν προβλημα οπως ειχα εγω προχθες, sticky steering column η διαγνωση. Κοστος ανταλλακτικου καινουριου 1600¤, αρκετοι το εχουν αφησει ετσι ομως μιας και προβλημα εχεις οταν το αμαξι εχει βρασει, και μεχρι να κρυωσει λιγο.


  10. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά το παρατηρείτε πως ότι βγαίνει καινούριο είναι προβληματικό?

    Δηλαδή ένας σκασμός λεφτά και κάνεις τον Σταυρό σου να μην σε αφήσει?
    αφού όλα τα μεγάλα εργοστάσια που φτιάχνουν τα παρτς, στην ευρώπη κάνουν
    μόνο το distribution πλεον...η παραγωγή δυστηχώς γίνεται στην άλλη άκρη του
    πλανήτη, ή έστω τα σημαντικότερα εξαρτήματα των παρτς...τυχαίο που με το
    που εμφανίστηκε η κίνα στην αγορά όλα τα προιόντα είναι προβληματικά???
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  11. #18
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χωρις να θελω να υποβαθμισω το προβλημα του καθενος που αγοραζει BMW, δινει ενα σκασμο λεφτα και του βγαζει χιλια δυό προβλήματα, πιστευω οτι αν και απο οτι φαινεται οι καινουριες σειρες παρουσιαζουν προβληματα που δεν υπήρχαν παλιότερα, η αξιοπιστία της εταιρίας δεν επηρεαζεται απο κάποια "παθητικά" αυτοκίνητα που σ ενα forum σα κι αυτό ο κατοχος θα γραψει το θεμα ενω πολλοι αλλοι που δεν εχουν προβλημα ουτε καν που ασχολούνται. Σε οποιο forum και να μπεις τετοια θα διαβασεις...εμενα παντως το Ε83 μου μια χαρα ειναι

  12. #19
    Εγγραφή
    08-02-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά προβληματίζομαι για το αν ήξερα το φορουμ πριν πάρω bmw ίσως και να μην αγόραζα με τοσα που διαβάζω.απο την άλλη σκέφτομαι και αυτά που λεει ο spyrosK. πάντως με το vectra που είχα μοντ. 2003 καινουργιο δεν είχα πραγματικά κανένα θέμα και δεν το πρόσεχα οπως το bmw.τώρα έχω αγχος για το τι ζημιά μπορεί να μου βγάλει.ισως είναι υπερβολή αλλά ετσι σκεφτομαι. και λέω μηπως έκανα μακακία που το έδωσα!!!!

  13. #20
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα πω τι γνώμη μου αλλά δεν θέλω να παρεξηγηθώ...Δεν νομίζω πως φταίει η BMW στο πρόβλημα του φίλου michaelp900.
    Μια μικρή παρένθεση, το δικό μου (335i) κοντά στα 97.000km μου έβγαλε πρόβλημα με την αντλία βενζίνης υψηλής πίεσης η οποία πρεσάρει περίπου 150-200bar αν θυμάμαι καλά. Η αυτοκινητοβιομηχανία μεν το έχει αναγνωρίσει ψάχνοντας στο ίντερνετ ανακάλυψα ότι μερικές παρτίδες έπασχαν από αυτό το πρόβλημα. Τι να κάνω αναγκαστικά την πλήρωσα.

    Κοντά στο δεύτερο χρόνο πολύ πριν δηλαδή τα 97.000km μου έβγαζε στην οθόνη την ένδειξη για service...τέλος πάντων το πάω στην αντιπροσωπία όπου και έχω κακές εμπειρίες και με τα προηγούμενα αυτοκίνητα, και μου λένε δεν μπορούμε να βρούμε το πρόβλημα, θα κοιτάξουμε τις τουρμπίνες και θα κατεβάσουμε τα wastegate, τρελάθηκα μόλις το άκουσα και φυσικά τους το απαγόρεψα και έφυγα. Αφού με έσκασαν αρκετά, βρήκα ένα συνεργείο που κάνουν πολύ καλή δουλειά και μόνο σε bmw, τους το πάω μου κάνουν ένα reset και όλα ωραία όλα καλά...

    Αυτό που θέλω να πω και κακώς σας κουράζω με το παραπάνω κείμενο είναι πως λίγες είναι οι περιπτώσεις που οι μηχανικοί έχουν τις γνώσεις και ξέρουν να κάνουν καλά τη δουλειά τους. Επίσης όταν στο συνεργείο επικρατεί ένα μπάχαλο και ο καθένας κάτι ότι θέλει μην περιμένεις αποτελέσματα.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP