Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 5 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #41
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    την γλυτώνω, δεν την γλυτώνω, την γλυτώνω, δεν την γλυτώνω, την γλυτώνω, δεν την γλυτώνω...

    μαδάμε την μαργαρίτα για να δούμε αν θα έχουμε αυτοκίνητο του χρόνου...πού καταντήσαμε...
    άστα να πάνε φίλε έτσι ακριβώς είναι,μια περιουσία για να μπορείς να μετακινησεις το αμάξι σου...

    δεν ξέρω παιδιά τι λέτε-εγώ λέω πως κάτι πρέπει να γίνει κάτι πρέπει να κάνουμε-βέβαια το να παραδώσουμε που λέμε πινακίδες μια κουβέντα είναι έτσι,γιατί εντάξει δηλαδή αυτο έχουμε αμα παραδόσουμε και πινακίδες πως 8α μετακινούμαστε μετά...

    εφόσον τελικά δεν μπορεί να υπάρξει ούτε αυτή η λύση της Γερμανίας τι να πω...

    θα τα πληρώσουμε πάλι σα μ....ες!!!!

  2. #42
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω προσωπικα θα καταθεσω τις πινακιδες για 10 μερες ετσι για το σπασιμο και ας φαω την ταλαιπωρια στην εφορια. Πρεπει να καταλαβουν οτι δεν γινεται να χτυπανε τα αυτοκινητα συνεχεια. ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    individual (03-06-11), steliosm46 (03-06-11)

  4. #43
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_Thess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προσωπικα θα καταθεσω τις πινακιδες για 10 μερες ετσι για το σπασιμο και ας φαω την ταλαιπωρια στην εφορια. Πρεπει να καταλαβουν οτι δεν γινεται να χτυπανε τα αυτοκινητα συνεχεια. ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ
    τι να καταλαβουν ρε λεωνιδα.........αυτοι περα απο την παρτη τους....
    δεν καταλαβαινουν τιποτα!!!!...:

  5. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (03-06-11)

  6. #44
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να καταλαβουν ρε λεωνιδα.........αυτοι περα απο την παρτη τους....
    δεν καταλαβαινουν τιποτα!!!!...:
    Αντωνη εχεις δίκιο αλλα αμα γινει οργανωμενα η κινηση για να παρει μεγαλη εκταση το θεμα 1 στο δις να καταφερουμε κατι .Το θεμα ειναι να μην γινει τελευταια στιγμη αλλα κανα 3 μηνο πριν.

  7. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    steliosm46 (03-06-11)

  8. #45
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οι πολιτικοι σε αυτην τη φαση,μου θυμιζουν πρεζονια,που ζητανε απο τους περαστικους χρηματα για να παρουν τη δοση τους.......
    αν τα μαζεψουν ετσι......εχει καλως (για αυτους).....αν οχι....θα αναγκαστουν να κλεψουν...για να συμπληρωσουν το ποσο που χρειαζοντε!!!!!
    οποτε και ολοι να παραδωσουμε πινακιδες.......θα τα παρουν πχ απο το γαλα που αγοραζουμε για τα παιδια μας.......
    αποτελεσμα.....και τα πρεζονια και οι πολιτικοι.....στο τελος συμπληρωνουν τα χρηματα για να μαζεψουν το ποσο που τους χρειαζεται!!!!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to individual For This Useful Post:

    Dimzan (03-06-11), Dioskouroi (06-06-11), Eleni (04-06-11), Leonidas_E39 (03-06-11)

  10. #46
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποτε και ολοι να παραδωσουμε πινακιδες.......θα τα παρουν πχ απο το γαλα που αγοραζουμε για τα παιδια μας.......


    Με αυτή τι λογική δηλαδή δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα?

    Εγω πιστεύω πως μπορεί να γίνει κάτι αν γίνει οργανωμένα,ειδικά μέσα απο τα φόρουμ όπου υπάρχει πολύς κόσμος που τα χρησιμοποιεί-να γίνει κάτι σαν ανακοίνωση και να προχωρήσει και στην πράξη-όσο μπορεί ο καθένας,δηλαδή για όσο χρονικό διάστημα μπορεί..έστω για 5 μέρες ξέρω γω,μόνο ο φόβός που θα υπάρξει οτι δεν θα πάρουν φράγκο είναι κάτι..

    μπορεί να μην ακούγεται ελπιδοφόρο για 5 μέρες ή για 10 να παραδώσει κάποιος πινακίδες,αλλά φαντάσου να γίνει μαζικά,να πηγαίνουν 100άδες να παραδίδουν να δούμε μετα τι θα κάνουν

    εγω νομίζω οτι μέσα απο τα φόρουμ μπορεί να γίνει αυτό ή ακόμα και απ το facebook το οποίο πλέον το χρησιμοποιούν 9 στους 10

  11. #47
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αυτή τι λογική δηλαδή δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα?

    Εγω πιστεύω πως μπορεί να γίνει κάτι αν γίνει οργανωμένα,ειδικά μέσα απο τα φόρουμ όπου υπάρχει πολύς κόσμος που τα χρησιμοποιεί-να γίνει κάτι σαν ανακοίνωση και να προχωρήσει και στην πράξη-όσο μπορεί ο καθένας,δηλαδή για όσο χρονικό διάστημα μπορεί..έστω για 5 μέρες ξέρω γω,μόνο ο φόβός που θα υπάρξει οτι δεν θα πάρουν φράγκο είναι κάτι..

    μπορεί να μην ακούγεται ελπιδοφόρο για 5 μέρες ή για 10 να παραδώσει κάποιος πινακίδες,αλλά φαντάσου να γίνει μαζικά,να πηγαίνουν 100άδες να παραδίδουν να δούμε μετα τι θα κάνουν

    εγω νομίζω οτι μέσα απο τα φόρουμ μπορεί να γίνει αυτό ή ακόμα και απ το facebook το οποίο πλέον το χρησιμοποιούν 9 στους 10
    αστα.....με τον γραπτο λογο,ποτε δεν τα πηγαινα καλα!!!!!
    φυσικα και κατι πρεπει να κανουμε.......και εγω προσωπικα,αν παραδοσω πινακιδες,δεν θα εχω προβλημα γιατι ετσι και αλλιως δεν το μετακινω και πολυ.......
    απλως ειπα οτι θα βρουν τον τροπο αυτα τα κοπροσκυλα να μας τα παρουν παλι........απο αλλου!!!!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to individual For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (03-06-11), steliosm46 (03-06-11)

  13. #48
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    αστα.....με τον γραπτο λογο,ποτε δεν τα πηγαινα καλα!!!!!
    φυσικα και κατι πρεπει να κανουμε.......και εγω προσωπικα,αν παραδοσω πινακιδες,δεν θα εχω προβλημα γιατι ετσι και αλλιως δεν το μετακινω και πολυ.......
    απλως ειπα οτι θα βρουν τον τροπο αυτα τα κοπροσκυλα να μας τα παρουν παλι........απο αλλου!!!!
    Εχεις δίκιο κόουτς...Να γίνει λοιπόν το ανάλογο τόπικ! Η μήπως να πάμε όλοι να κάνουμε μια εταιρία στην Βουλγαρία και να βγάλουμε πινακίδες και ούτε παράδοση πινακιδών ούτε τίποτα..

    Να δείς εκεί μέτα πως θα αρχίζουν να αφρίζουν περισσότερο γιατί αυτό είναι πολύ καλύτερο απ την παράδοση!

    και δεν θα πάρουν φράγκο αλλα και θα κυκλοφορεί κανονικά το αυτοκίνητο που ήταν να παραδώσει τις πινακίδες!

  14. The Following User Says Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    katsaraios (03-06-11)

  15. #49
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται !!!
    Το αυτοκίνητο πρέπει να το οδηγάει μόνον ο ιδιοκτήτης του, που πρέπει να είναι και κάτοικος εξωτερικού.
    Οι προϋποθέσεις για να θεωρηθεί κάποιος κάτοικος εξωτερικού και να βγάλει αυτοκίνητο στο όνομά του διαφέρουν από κράτος σε κράτος.
    μπορει να το οδηγαει ο ιδιοκτητης, συζυγος , ενηλικα παιδια και συγγενεις πρωτου βαθμου που εχουν αδεια οδηγησης και παραμονης της ιδιας χωρας με τον ιδιοκτητη......

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Eleni For This Useful Post:

    535xi (05-01-12), S8N (05-06-11), Samaro (04-06-11)

  17. #50
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν κατάλαβα σωστά ενοείς, οτι εάν το κάνω μεταβίβαση σε αυτόν στη γερμανία,θα το βγάλει γερμανικές πινακίδες και να μου κάνει εξουσιοδότηση οτι το αυτοκίνητο θα είναι ελλάδα και θα το έχω εγώ ασ πούμε?

    σε κάποιες συζητήσεις που είχα λένε πως θέλει κάθε 6 μήνες να βγαίνει το αυτοκίνητο εκτός ελλάδας και να ξαναμπαίνει,για παράδειγμα να πας μια βόλτα βουλγαρία ασ πούμε

    Παραδίδεις τις ελληνικές πινακίδες-λογικα το αυτοκίνητο ταξινομείται στην γερμανία κλπ,εαν μετά θέλεις για παραδειγμα να ξαναβάλεις τις ελληνικές τι γίνεται?λες να ζητάνε και κανα τελωνείο και την πατήσουμε άγρια να θέλουν δηλαδή να ξαναταξινομηθεί το αμάξι στην Ελλάδα?Δεν ξέρω αυτο μόνο θα μας πεί κάποιος που ξέρει απο πρώτο χέρι...

    Άντε να δούμε τι αλλο θα σκεφτόμαστε στο κωλοκράτος που ζούμε να έχουμε φτάσει σε σημείο να πληρώνουμε 1000 ευρώ για να μπορούμε να κυκλοφορούμε το αμάξι μας..
    δεν ειναι τοσο απλο και ευκολο, θα βρω να σου στειλω τον καταλογο με ολες τις διαταξεις και τους νομους απο το τελωνειο και υπουργειο, το εχω ψαξει γιατι προκειται να φερω το δικο μου Ελλαδα τον Ιουλιο....

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Eleni For This Useful Post:

    535xi (05-01-12), A8hnaios (04-06-11)

Σελίδα 5 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP