Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: [E39] BMW 520i 99

  1. #1
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Exclamation [E39] BMW 520i 99

    Καλησπέρα σε ολους! Ειμαι νέος στο forum και κατοχως μια bmw 520 του 99 ε39 το αμαξι έχει κανει 270000 χιλιομετρα απο το γνωστα λαδια ξυδια δεν καιει τίποτα εχω χαλάσει παρα πολλα χρήματα για την συντηρηση του αλλα αντιμετωπίζω κάμποσα προβληματα τα οποία δεν μπορω να βρώ λύση σε οποιο συνεργειο και αν έχω πάει! Φυσικά δεν πηγαινω στην αντιπροσωπεια bmw!
    Κάποια χαρακτηριστικα

    αμορτισερ bilstein spirnt με 3 ποντα eibach
    ζαντες 17αρες 235/45 17 με αrtec wheels!

    Τωρα στο θέμα με τα προβληματακια του!

    1)Το αμαξι εχει πανο του οθόνη τηλεφωνο navi gps cd 6άρα και τηλεόραση!
    το τηλεφωνο gps navi και cdερια δουλευουν κανονικότατα το πρόβλημα ειναι με την τηλεόραση δεν δουλευει και δεν δείχνει τα κανάλια και κάνενας δεν μπορει να μου βρεί λυση γνωριζει καπιος κάπιον που να ειναι καλος ηλεκτρολόγος να μου την ρυθμίσει/επισκευάσει?

    2)Υπάρχει cd που να δουλευει με το Navi ΟΛΗΣ της Ελλαδας? αυτη την στιγμή εχω ενα cd αλλα δουλευει μονο στην Αθήνα οποιος γνώστης ξέρει ας μας πει!

    3)Η τελίκη του αυτοκινήτου ειναι στα 230 αλλα δεν τραβάει και δεν γεμίζει γρήγορα τι μπορεί να συμβαίνει? καταλαβαίνω πως το αμαξι εχει φθορά με τοοοοσα χιλιόμετρα αλλα θα έπρεπε να το κανει αυτό?

    4)Εχω τρέμουλο στο τιμόνι τι ζυγοσταθμίσεις ευθυγραμίσεις ίσιομα ζάντες τα πάντα ολα εχω τρέμουλο στα 120 και μέτα τι μπορεί να φταίει γι'αυτό?

    Ευχαριστω για τον χρόνο σας και τις απαντήσεις σας (αν εχω) όλες οι απαντήσεις ειναι καλοδεχούμενες φιλικά πάντα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 17-01-10 στις 20:12

  2. #2

    Προεπιλογή

    Καλως ορισες! Αν θες υπαρχει ενοτητα ειδικη για να μας συστηθεις!
    Στο Ψητο τωρα! Για τα ηλεκτρολογικα δεν εχω καμια ιδεα του τι μπορει να ειναι!
    Στα μηχανικα ...Για το τρεμουλο να πας και καπου αλλου να κανεις ζυγοσταθμιση! Για να εισαι βεβαιος.Αν εχεις αποστατες, να κανεις ζυγοσταθμιση πανω στο αμαξι !
    Να κοιταξεις επισης ολο το μπροστινο σου συστημα σινεμπλοκ αλλα και τα μπαλακια των ψαλιδιων! Τελος ριξε μια ματια και στους δισκους σου μην εχουν στραβωσει!
    Τωρα για την αποδοση ...κανε λιγο πιο συγκεκριμενο το ''δεν γεμιζει γρηγορα''

  3. #3
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως ορισες! Αν θες υπαρχει ενοτητα ειδικη για να μας συστηθεις!
    Στο Ψητο τωρα! Για τα ηλεκτρολογικα δεν εχω καμια ιδεα του τι μπορει να ειναι!
    Στα μηχανικα ...Για το τρεμουλο να πας και καπου αλλου να κανεις ζυγοσταθμιση! Για να εισαι βεβαιος.Αν εχεις αποστατες, να κανεις ζυγοσταθμιση πανω στο αμαξι !
    Να κοιταξεις επισης ολο το μπροστινο σου συστημα σινεμπλοκ αλλα και τα μπαλακια των ψαλιδιων! Τελος ριξε μια ματια και στους δισκους σου μην εχουν στραβωσει!
    Τωρα για την αποδοση ...κανε λιγο πιο συγκεκριμενο το ''δεν γεμιζει γρηγορα''
    οι δίσκοι εχουν αλαχτεί προσφατα ουτε δόντι δεν εχουν. αποστατες δεν εχω. ειμαι με 4η στα 100χλμ και παταω τερμα γκαζι και δεν γεμίζει γρήγορα οπως ηταν άλλες φορες που τα παταγες με τεταρτη και γλιστραγε που λεει ο λογως!

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι δίσκοι εχουν αλαχτεί προσφατα ουτε δόντι δεν εχουν. αποστατες δεν εχω. ειμαι με 4η στα 100χλμ και παταω τερμα γκαζι και δεν γεμίζει γρήγορα οπως ηταν άλλες φορες που τα παταγες με τεταρτη και γλιστραγε που λεει ο λογως!
    Αρα να πας να κοιταξεις το μπροστινο συστημα σε ενα συνεργειο! Επισης εκει που θα πας να εχουν διαγνωστικο για να τσεκαρουν τον εγκεφαλο απο βλαβες, μην εχει καταγραψει τιποτα...κανα vanos πχ!
    Να κοιταχτουν αισθητηρες λ, καταλυτης-εξατμιση μην ειναι μπουκωμενα, ΜΑF, και αισθητηρες θεσεως εκκεντροφορου για αρχη!

  5. #5
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα να πας να κοιταξεις το μπροστινο συστημα σε ενα συνεργειο! Επισης εκει που θα πας να εχουν διαγνωστικο για να τσεκαρουν τον εγκεφαλο απο βλαβες, μην εχει καταγραψει τιποτα...κανα vanos πχ!
    Να κοιταχτουν αισθητηρες λ, καταλυτης-εξατμιση μην ειναι μπουκωμενα, ΜΑF, και αισθητηρες θεσεως εκκεντροφορου για αρχη!
    Στο συνεργειο που το πηγαίνω εχουν σταματήσει πλεον να με πέρνουν στα σοβαρα αφου τους εχω ζαλίσει ααααπιρες φορες! Σε αλλο forum bmw Μου εδωσαν ενα συνεργειο στην Μεταμόρφωση δεν θέλω να κανω διαφύμιση στον κάτοχο του συνεργειο και γιαυτο δεν αναφέρω περισοτερες πληροφοριες! Πιστευω να με βουθύσει και να λύσω τα προβλήματα στο αυτοκινητο!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m-power_01 : 17-01-10 στις 21:21

  6. #6

    Προεπιλογή

    αν εχουν σταματησει να σε παιρνουν στα σοβαρα να μην ξαναπας εκει! Να πας σε καποιον αλλο ,σε καποιο σοβαρο επαγγελματια!

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εχουν σταματησει να σε παιρνουν στα σοβαρα να μην ξαναπας εκει! Να πας σε καποιον αλλο ,σε καποιο σοβαρο επαγγελματια!
    Μια χαρα συνεργειο ειναι, τα παραλεει ο Snoo.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα συνεργειο ειναι, τα παραλεει ο Snoo.
    Ποιό? Αν δεν κάνω λάθος, το παιδί δεν ανέφερε σε ποιο συνεργείο πήγαινε και δεν έμεινε ευχαριστημένος!
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. #9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό? Αν δεν κάνω λάθος, το παιδί δεν ανέφερε σε ποιο συνεργείο πήγαινε και δεν έμεινε ευχαριστημένος!
    Προφανως γνωριζονται!

  10. #10
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως γνωριζονται!
    ακριβως

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP