Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: E46 & CSL Look Trunk .. τελικα γινεται?

  1. #1
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή E46 & CSL Look Trunk .. τελικα γινεται?

    Γεια χαρα στην παρεα! Εχω μια απορια καθως εψαξα αλλα δεν εχω βρει κατι στο φορουμ. Εχω ενα Ε46 Coupe Facelift 04 κ θελω να τοποθετησω πορτ-παγκαζ csl style/look. Απο οτι ρωτησα κ μου ειπαν μαλλον δεν ταιριαζει απολυτα στο δικο μου απο πλευρας οτι δεν θα εχει καλη εφαρμογη στους αρμους. Το θεωρω φυσικο γιατι προφανως δεν εχω τις ιδιες διαστασεις με μια Csl. Σκεφτηκα να βαλω στο δικο μου πορτ-παγκαζ το προσθετο "νυχι" που το κανει να μοιαζει σαν Csl αλλα μετα για να δειχνει ομοιομορφο θελει δουλεια απο φανοποιο κ η αληθεια ειναι οτι πρεπει να ειναι Μαστορας για να γινει σωστο. Τι προτεινετε? Το εχει δοκιμασει κανεις απο εσας..?

  2. #2
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρωτα τον Ζαχαρία!Έχει κάνει κάτι αντίστοιχο!Κοίτα τις φωτό στο γκαράζ του!https://www.bmwfans.gr/forum/dto_gar...ehicle_id=1082

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μια χαρα μπαινει το γνησιο csl αλλα που να το βρεις.Ολα τα αλλα αφτερμαρκετ παιζουν απο 400-900 ευρω δεν εχουν την τελεια εφαρμογη του γνησιου και εχουν αναφερθει προβληματα.Προσωπικα αφου δεν εχεις Μ3 εγω δεν θα το εβαζα.Τωρα για το νυχι το μεγαλο ειναι θεμα γουστου αλλα θεωρω οτι ειναι χειροτερο απο το να εχεις το γνησιο νυχακι που δινει η Bmw που ταιριαζει ωραια.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lambros46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτα τον Ζαχαρία!Έχει κάνει κάτι αντίστοιχο!Κοίτα τις φωτό στο γκαράζ του!https://www.bmwfans.gr/forum/dto_gar...ehicle_id=1082
    Ναι κατι τετοιο σκεφτομαι κ εγω, απλα δεν θελω να φαινεται οτι ειναι προσθετο γι' αυτο κ θελω να γινει ενα με το πορτ-παγκαζ οποτε θελει φανοποιο..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HULK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα μπαινει το γνησιο csl αλλα που να το βρεις.Ολα τα αλλα αφτερμαρκετ παιζουν απο 400-900 ευρω δεν εχουν την τελεια εφαρμογη του γνησιου και εχουν αναφερθει προβληματα.Προσωπικα αφου δεν εχεις Μ3 εγω δεν θα το εβαζα.Τωρα για το νυχι το μεγαλο ειναι θεμα γουστου αλλα θεωρω οτι ειναι χειροτερο απο το να εχεις το γνησιο νυχακι που δινει η Bmw που ταιριαζει ωραια.
    Δεν ηξερα οτι το γνησιο μπαινει χωρις προβληματα. Αλλα οπως ειπες που θα το βρω κ ποσο θα στοιχιζει..Τωρα το νυχι οπως ειπα κ παραπανω ουτε εμενα μου αρεσει να το βαλω κ απλα να το αφησω ετσι ωστε να φαινεται σαν προσθετο. Aftermarket χωρις σωστη εφαρμογη ουτε καν να το σκεφτομαι..

  5. #5
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μια χαρα ειναι και το προσθετο παιδια.. απλα το αφησα ετσι εγω, να φαινεται σαν προσθετη αεροτομη γιατι δεν ηθελα να πλακωσω το πορτ μπαγκαζ στο στοκο και να το κανω ενα.. Τοτε οι τιμες για τα CSL ηταν απιαστες και ετσι συμβιβαστηκα με αυτη τη λυση.. 2+ χρονια που το εχω το εχω συνηθισει, μ'αρεσει και δεν εχω κανενα προβλημα..
    Το γνησιο ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ.. αλλα τοτε ειχα δωσει αρκετα λεφτα για εξωτερικες επεμβασεις και ετσι με 150 ευρω (αν θυμαμαι καλα) πηρα αυτο..
    Ειναι πολυεστερικο, ηθελε λιγο δουλιτσα απο το φανοποιο μου για να εφαρμοσει οσο γινεται πιο τελεια και το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  6. #6
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγώ λέω να το αφήσεις ήσυχο κ να το χάρεις έτσι όπως είναι γιατί ότι κ να το κάνεις μέσα έξω μπρος πίσω δε θα γυνει γνήσιο csl ούτε κάν m3 κ τα λεφτά που είναι να δώσεις για τέτοια καλύτερα να τα κάνεις σουβλάκια.
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  7. The Following User Says Thank You to ziaba For This Useful Post:

    steliosm46 (30-05-11)

  8. #7
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δες και αυτή τη λύση κατά τη γνώμη μου είναι πανέμορφο....Πάντως εγώ ψήνομαι να το βάλω στο δικό μου αν και cabrio με λίγη τροποποίησει στο μέρος του 3ου stop όλα γίνονται.
    https://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-...Q5fAccessories

  9. #8
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ λέω να το αφήσεις ήσυχο κ να το χάρεις έτσι όπως είναι γιατί ότι κ να το κάνεις μέσα έξω μπρος πίσω δε θα γυνει γνήσιο csl ούτε κάν m3 κ τα λεφτά που είναι να δώσεις για τέτοια καλύτερα να τα κάνεις σουβλάκια.
    Η αληθεια ειναι πως ποτε δεν ηθελα να το κανω να μοιαζει σαν Csl η εστω σαν M, γιατι πολυ απλα την καταλαβαινεις την διαφορα αν ξερεις να ξεχωριζεις. Και δεν μιλαω για την διαφορα στο γκαζι.. Για να το κανω ιδιο Look Csl θελω πολλαααααα λεφτα τα οποια δεν ειμαι διατεθειμενος να δωσω, γιατι θελει κ φτερα, προφυλακτηρες, μεγαλυτερες ζαντες, αλλα ακρομπαρα, ψαλιδια και και και.. Καλυτερα να παω να παρω ενα M μεταχειρισμενο που λεει ο λογος να το εχω κ ετοιμο. Απλα θελω να του δωσω ενα + παραπανω με καποια πραγματα απο Csl. Απλα κ μονο για να το χαιρομαι οπως ανεφερες!

  10. #9
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν κοίτα τι βρήκα ψάχνωντας στο ebay με έβαλε στην πρίζα τώρα...το θέλω οπωσδήποτε,Αν πάρουμε και οι δυο πιστεύω να μας κάνει και καλύτερη τιμή.
    https://cgi.ebay.de/BMW-E46-Cabriole...45432068694269

  11. #10
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να και για το δικο σου...https://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll...m=280259505240

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP