Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 91

Θέμα: Κολλημένα διαφορικά

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το κολλημενο ειναι για κανα σταρλετακι και πιστα.. δεν ειναι για μαουνα 5αρα με 1.5 τονο. Καλη η παντα και η καυλα που προσφερει αλλα αμα ειναι να σκοτωθεις για το ρημαδι.. τι να λεει?
    Αντε και το κολλησες και οδηγεις με προσοχη (ηδη εχει χασει τη "καθημερινη" χρηση του στο 1ο κολλημα), αμα τυχει κατι εκτακτο τι θα κανεις? Να πας εκτακτως καπου? Επαρχια? Να μεταφερεις τραυματια ή εναν ανθρωπο σου σε νοσοκομειο? Να πεσεις σε χιονι? Αμα κανει κραου στην εθνικη με 150 χλμ, ουτε τα νυχια σου δεν θα βρουν.
    Ενα σωρο περιπτωσεις που λες σιγα μη μου τυχουν.. αν σου τυχουν κλαφτα ομως. Και το παρκαρισμα που το σνομπαρετε... τωρα παρκαρεις με 2 κινησεις, με το κολλημενο θα παρκαρεις σε 20.

    Δεν αξιζει Μητσο, τα γουστα πληρωνονται, και αν κανεις κατι καντο σωστα. Βρες ενα μεταχ. BMW μπλοκε αν δεν θες να πληρωσεις quaife, αν δεν εχεις τα χρηματα κατσε και μαζεψε τα, εχει και αυτο ( η αναμονη και στο τελος η τοποθετηση) τη γλυκα του.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    bill_m3 (27-05-11), Jimmakos (27-05-11), kloukakis (27-05-11), nikos1400 (27-05-11), stratos (27-05-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    και εγω λεω κανε λιγο υπομονη Μητσο.

    αν δεν κανω λαθος το εσωτερικο το μεγαλο γκρουπ που λενε το 188 πρεπει να κανει στο δικο σου.
    μπορεις να βρεις μαμα τετοιο σχετικα φτηνα με ebay και λιγη προ-συννενοηση
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  4. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Jimmakos (27-05-11)

  5. #23
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και η δικη μου γνωμη ειναι να μην κολλησεις το διαφορικο.
    εκτος και αν εισαι αποφασισμενος να εχεις το αμαξι για μια φορα την εβδομαδα μονο σε πιστα.τοτε παω πασο γιατι θα εχεις ενα πολυ πιο αποτομο αλλα θα εισαι μεσα σε πιστα οπου δεν κινδυνευουν αλλοι,αλλα και εσυ!
    το κολλημενο θα σε δυσκολεψει πολυ στη μετακινηση σου.
    συμφωνω με τον προλαλησαντα που λεει οτι μια φορα θα γινει η στραβη και θα ψαχνεσαι....
    και επειδη και εγω,οχι λογω παντηλικιων.αλλα λογω ασφαλειας περισσοτερο σκεφτομαι για μπλοκε,προτιμω να μαζεψω 300 ευρω να τα δωσω για ενα μαμα μπλοκε παρα μεσοβεζικες λυσεις οπως το κολλημενο.αποψη μου παντα..
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  6. The Following User Says Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Jimmakos (27-05-11)

  7. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το κολλημένο διαφορικό όσο απολαυστικό είναι, άλλο τόσο κουραστικό και επικίνδυνο μπορεί
    να γίνει...είναι σαν να κάνεις το αμάξι να συμπεριφέρεται σαν καρτ έχοντας τους τροχούς
    μονίμος μπλοκαρισμένους...τα μπλοκέ διαφορικά με ποσοστό εμπλοκής έχουν λόγο που είναι
    φτιαγμένα έτσι και δεν είναι κολλημένα...αν σε μια ανοιχτή στροφή πχ πάς με 120 - 130, οι
    τροχοί σου οι πίσω, έχουν άλλη ταχύτητα ο ένας απο τον άλλο. δλδ...ο εξωτερικός τροχός
    λόγο του ότι διανύει μεγαλύτερη ακτίνα κύκλου, αναγκάζεται να γυρίσει περισόττερες φορές
    απ'ότι ο εσωτερικός που έχει να διανύσει μικρότερη ακτίνα...σε αυτή την περίπτωση λοιπόν,
    και αναλόγος πόσο φαρδύτερο είναι και το αμάξι σου, τόσο πιο επικίνδυνο μπορεί να γίνει
    ένα κολλημένο διαφορικό...κοινός, μπορείς να φάς τρελό χαστούκι απο εκεί που δεν το
    περιμένεις, ειδικότερα αν το αμάξι δεν έχει και την απαιτούμενη δύναμη για να σε επαναφέρει
    εκεί που πρέπει...εγώ στο κόμπακτ είχα κολήσει το διαφορικό απο το 316, και σε μια βδομάδα,
    πείγα και το ξήλωσα. πολύ ωραίο, αλλά είχα βαρεθεί σε χαλαρή οδήγηση, να μπαίνω και να
    βγαίνω απο την στροφή ρολαριστός...
    την γρήγορη οδηγηση την ξεχνάς, και περιορίζεσαι στο γεγονός πως αν θέλεις γρήγορη
    οδήγηση, τότε θα πάς μόνο με τα ανάποδα...γνώμη μου είναι ένα καλό μπλοκέ...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Jimmakos (27-05-11)

  9. #25
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    δημητρη θα συμφωνησω με τους υπολοιπους..οτι ειναι μια λυση μονο για παντες και απο κει και περα εχει καποια μειον..αλλα το παιχνιδι που θα κανεις δεν συγκρινεται με σχεδον οποιοδηποτε διαφορικο παρεις (εκτος αν δωσεις 1000+ ευρω)..τα μαμα μπλοκε δεν εχουν επαφη στην παντα σε σχεση με το κολλημενο..και στο κατω κατω δες το και αλλιως..ξερεις ποσα θα σου μαθει το κολλημενο????εγω εχω καβαλησει πολλα 30αρια που ειχαν σχεδον το βαρος του ε34 (λογω μεγαλων μοτερ!!)..και δεν ειχαν κανενα θεμα..

    δημητρη.... πριν παρεις ενα μπλοκε..αξιζει να το κολλησεις..εστω για λιγο...εχεις να παρεις αρκετα πραγματα θεωρω..τουλαχιστον στις παντες..δοκιμασε το..και θα το ερωτευτεις...

  10. #26
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δημητρη θα συμφωνησω με τους υπολοιπους..οτι ειναι μια λυση μονο για παντες και απο κει και περα εχει καποια μειον..αλλα το παιχνιδι που θα κανεις δεν συγκρινεται με σχεδον οποιοδηποτε διαφορικο παρεις (εκτος αν δωσεις 1000+ ευρω)..τα μαμα μπλοκε δεν εχουν επαφη στην παντα σε σχεση με το κολλημενο..και στο κατω κατω δες το και αλλιως..ξερεις ποσα θα σου μαθει το κολλημενο????εγω εχω καβαλησει πολλα 30αρια που ειχαν σχεδον το βαρος του ε34 (λογω μεγαλων μοτερ!!)..και δεν ειχαν κανενα θεμα..

    δημητρη.... πριν παρεις ενα μπλοκε..αξιζει να το κολλησεις..εστω για λιγο...εχεις να παρεις αρκετα πραγματα θεωρω..τουλαχιστον στις παντες..δοκιμασε το..και θα το ερωτευτεις...
    Θα κοιτάξω να βρώ ένα μαμά μπλοκέ και θα το κολλήσω να υπάρχει για χαβαλέ...

  11. #27
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κοιτάξω να βρώ ένα μαμά μπλοκέ και θα το κολλήσω να υπάρχει για χαβαλέ...
    ουτε καν μητσο, μην ξοδευτεις...παρε ενα καραμαμα ελευθερο..οσο πιο φτηνα μπορεις..και κολλα το...και βαλε το πανω...και κρατα το δικο σου αν ειναι καλο για καβαντζα...η το αναποδο αν το δικο σου δεν ειναι πολυ καλο..

  12. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ε ναι...δίκιο έχει ο νίκος...κρίμα να χαλάσεις μπλοκέ...αν βρείς μπλοκέ, καλύτερα κόλα το
    δικό σου, και κράτα κάβα το μπλοκέ...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  13. #29
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ουπς συγνώμη δεν το διατύπωσα σωστά πάνω στην βιασύνη.....

    Εννοούσα θα βρώ ένα μαμά μπλοκέ και θα κολλήσω το ΔΙΚΟ μου να υπάρχει για χαβαλέ

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    nik200 (27-05-11), Thomelef (27-05-11)

  15. #30
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    βριλησσια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κολλημενο σε suzuki vitara(3 πορτο 2λιτρο)....απλα απολαυση....!!!
    Στην βροχη...εσκαγες ενα τικ απο τιμονια..και μετα το πηγαινες με το γκαζι και το φρενο....!
    Το πραμα ετσι εβγαλε 3 αγωνες(ραλλυ 4χ4)....στον 4ο εγινε τροπετο ολοκληρο..!

  16. The Following User Says Thank You to saikoe39 For This Useful Post:

    kloukakis (28-05-11)

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP