Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 91

Θέμα: Κολλημένα διαφορικά

  1. #11
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν το αποφασίσω το κόστος μόνο τα ηλεκτρόδια θα μου πάει.... Κάτι τρέχει στα γύφτικα δηλαδή!

    Το θέμα μου είναι άλλο.
    Αύριο πρωί που λέει ο λόγος το κολλάω, λογικά το αμάξι με μια γκαζιά θα σβαρνίζεται σαν τρελό! Το θέμα μου δεν είναι να στρίβω με 200 και αυτό είναι κάτι που ποτέ δεν με ενδιέφερε...

    Αλλά έχω κάτι ορέξεις να πάω Χαλκίδα, Ωρωπό, Αράχωβα να δώ φίλους και γνωστούς. Θα μπορώ ή θα είμαι με την ψυχή στο στόμα?
    Επισης δεν κατάλαβα καλά περί παρκαρίσματος, οκ θα κάνεις μια οπισθογωνία να παρκάρεις. πόσο τραγικό είναι για τα λάστιχα μια όπισθεν για 2 μέτρα?

  2. #12
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα είναι πολύ κουραστικό, θα σου βγαίνει η ψυχή για να παρκάρεις, θα σου σπάνε τα νεύρα που θα παρκάρεις και θα τσιρίζουν τα λάστιχα. Σε στροφές θα πηγαίνεις με λιγότερα(βέβαια πιο απολαυστικά γιατι θα πηγαίνεις παλεύοντας) και είναι και επικίνδυνο κατ εμε. Ειδικά σε εθνική δεν θα έχει πλάκα να κάνει κράου. Φίλου μου που έσπασε το κολλημένο, από τον κραδασμό κούνησε μέχρι και ο μεσαίος καθρεύτης.....χαχαχαχα

    Ούτε καν για πίστα..... μονο για ντριφτ και πάλι με συμβιβασμό λόγο του κόστους ενος ντριφτάδικου.
    κοιτα που μου χουν καλομαθει με τα quaife.χιχιιχιχιχ.

    δημητρη αν καταλαβα καλα..εσυ το σκεφτεσαι για την ασπρουλα...εγω στην θεση σου θα ρωταγα ποσο κανει το διαφορικο σου...και αν κανει πχ..200ευρω...ναι θα κολλαγα το υπαρχον και πραγματικα θα ευχαριστιομουν το αμαξι μου απιστευτα...αλλα να επισημανω οτι δεν κανει για καθε μερα...γιατι κανει φασαρια μονο και με το θεμα το παρκαρισματος..εγω ποτε δεν ειχα προβλημα..με το δικο μου αμαξι και ασε τον κωστα να λεει..σιγα πια..απλα θα παρκαρεις με λιγο γκαζι και σιγα σιγα....δεν ειναι τιποτα...

  3. #13
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νικ άλλο το καντετ και άλλο η 5αρα που είναι διπλάσια σε φάρδος. Ο τρελός ρε δεν το θέλει για ντριφτ μόνο....

  4. #14
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα που μου χουν καλομαθει με τα quaife.χιχιιχιχιχ.

    δημητρη αν καταλαβα καλα..εσυ το σκεφτεσαι για την ασπρουλα...εγω στην θεση σου θα ρωταγα ποσο κανει το διαφορικο σου...και αν κανει πχ..200ευρω...ναι θα κολλαγα το υπαρχον και πραγματικα θα ευχαριστιομουν το αμαξι μου απιστευτα...αλλα να επισημανω οτι δεν κανει για καθε μερα...γιατι κανει φασαρια μονο και με το θεμα το παρκαρισματος..εγω ποτε δεν ειχα προβλημα..με το δικο μου αμαξι και ασε τον κωστα να λεει..σιγα πια..απλα θα παρκαρεις με λιγο γκαζι και σιγα σιγα....δεν ειναι τιποτα...

    Εμμμμ φίλε περιμέναμε και μερικούς μήνες μέχρι να μαζέψουμε το ποσό....

    Τι δεν είναι τίποτα να παρκάρεις 5αρα στο κέντρο της Αθήνας? Και με κολλημένο??αααααααααχχααχα χαχαχααχκαλό καλό

    Μουρλέ με 200-300Ε βάζεις μπλοκέ μαμά, έτσι και αλλιώς μόνο στην γλίτσα μπορείς να παίζεις όπου το μαμά είναι μια χαρά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kloukakis : 26-05-11 στις 23:45

  5. #15
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικ άλλο το καντετ και άλλο η 5αρα που είναι διπλάσια σε φάρδος. Ο τρελός ρε δεν το θέλει για ντριφτ μόνο....
    κωστα, ο δημητρης εχει ενα αμαξι που ουτως η αλλως δεν εχει αλογα...γιατι να ξοδευετει και να παει να δωσει ενα καρο λεφτα να παρει ενα καλο διαφορικο απο το να κολλησει το υπαρχον και να χει και ενα ακομα καβαντζα..ολα αυτα μαζι θα του κοστισουν 300ευρω πανω κατω...και το κολλημενο δινει αρκετη δυναμη στο αμαξι...σε αντιθεση με τα lsd που δεν κολακευουν το μοτερ...απο αυτη την αποψη το λεω...πιστευω οτι ειναι μια καλη και φτηνη λυση..που τουλαχιστον θα την χαρει πολυ..δεν ειναι η ιδανικη..ιδιως για να πας αραχωβα..λογω θορυβου κυριως..και οχι τοσο λογω συμπεριφορας...

  6. #16
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το αποφασίσω το κόστος μόνο τα ηλεκτρόδια θα μου πάει.... Κάτι τρέχει στα γύφτικα δηλαδή!

    Το θέμα μου είναι άλλο.
    Αύριο πρωί που λέει ο λόγος το κολλάω, λογικά το αμάξι με μια γκαζιά θα σβαρνίζεται σαν τρελό! Το θέμα μου δεν είναι να στρίβω με 200 και αυτό είναι κάτι που ποτέ δεν με ενδιέφερε...

    Αλλά έχω κάτι ορέξεις να πάω Χαλκίδα, Ωρωπό, Αράχωβα να δώ φίλους και γνωστούς. Θα μπορώ ή θα είμαι με την ψυχή στο στόμα?
    Επισης δεν κατάλαβα καλά περί παρκαρίσματος, οκ θα κάνεις μια οπισθογωνία να παρκάρεις. πόσο τραγικό είναι για τα λάστιχα μια όπισθεν για 2 μέτρα?
    Ρε μογκολάκο, αν το κολλήσεις έχεις μόνιμα 100% δλδ πάντα μα πάντα οι δύο τροχοί κάνουν την ίδια κίνηση. Όταν εσύ έχεις στρίψει το τιμόνι φουλ(παρκάρισμα) ο ένας τροχός θέλει να κάνει πολύ μεγαλύτερη κίνηση απο τον αλλο και ο άλλος δεν το αφήνει, άρα αναγκαστικά ο ένας απο τους δύο γλιστράει. Προχωράς δλδ και ο ένας είναι ακίνητος(σχεδόν)

  7. #17
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κωστα, ο δημητρης εχει ενα αμαξι που ουτως η αλλως δεν εχει αλογα...γιατι να ξοδευετει και να παει να δωσει ενα καρο λεφτα να παρει ενα καλο διαφορικο απο το να κολλησει το υπαρχον και να χει και ενα ακομα καβαντζα..ολα αυτα μαζι θα του κοστισουν 300ευρω πανω κατω...και το κολλημενο δινει αρκετη δυναμη στο αμαξι...σε αντιθεση με τα lsd που δεν κολακευουν το μοτερ...απο αυτη την αποψη το λεω...πιστευω οτι ειναι μια καλη και φτηνη λυση..που τουλαχιστον θα την χαρει πολυ..δεν ειναι η ιδανικη..ιδιως για να πας αραχωβα..λογω θορυβου κυριως..και οχι τοσο λογω συμπεριφορας...
    Τις προάλλες ένας φίλος μου έδινε το μικρό γκρουπ με 4.10 βήμα 300Ε. Όλο το καβούκι. Αν θέλεις Δημήτρη τον ρωτάω αν το έχει ακόμα, αν σου κάνει.

    Ναι ρε Νικ, αλλά το κολλημένο θέλει πολύ ιδική οδήγηση.... εξάλλου στη άσφαλτο που κάνει θα παίζει ένα παντιλίκη το μαμά είναι μια χαρά...

    ΥΓ Ποστάρουμε με τυχαία σειρά

  8. #18
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    κολλα το με γιουχου, και αν δεν σου αρεσει το λυνεις ριχνεις λιγο διαλυτικο και το ξεκολλας!!
    ωραιες οι πατεντες παιδια απλα να ξερετε κατι για να ευχαριστιεστε κατι και να εχετε κατι αξιοπιστο πρεπει να πληρωσετε!
    αν το κανεις ποιος θα το κολλησει?

  9. #19
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικ άλλο το καντετ και άλλο η 5αρα που είναι διπλάσια σε φάρδος. Ο τρελός ρε δεν το θέλει για ντριφτ μόνο....
    Να πω οτι έχει άδικο? Αμαρτία!

    Ρε εντάξει η 5άρα και έτσι όπως είναι παίζει δεν έχει θέμα απλά θέλει λίγο να την ξεμου.... εεεε να την σανιδώσεις

    Νίκ συμφωνώ ρε φίλε αλλά το καντετάκι είναι 1 τόνο ελαφρύτερο.... Εδώ είναι το πρόβλημα!
    Κώστα το κατάλαβα αλλά έτσι θα ακούσω κανα κράου απο πίσω καμια ώρα φοβάμαι αλλιώς ήδη θα ήταν κολλημένο απο το μεσημέρι....
    spar@ ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά οκ πολλά είναι υπερβολικά υπερτιμημένα για αυτά που προσφέρουν και το ξέρετε καλά αυτό οι περισσότεροι

    Αν πάρω την απόφαση που δεν το βλέπω θα το κάνει ενα φιλαράκι μου που κόλλαγε σε starlet, ascona κλπ

  10. #20
    Εγγραφή
    06-12-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    45
    Thanked
    12
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    στο παρκαρισμα θα ζοριστει πολυ η 5αρα ειναι και βαρια..επισης στο βρεγμενο θελει πολυ προσοχη και εξικειωση..

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP