Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 55

Θέμα: Μπαταρια αυτοκινητου!

  1. #21
    Εγγραφή
    13-08-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    7
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το αμαξι το εβαλαν στο διαγνωστικο και εβγαλε διαδρομες απο 0 εως 5χλμ απο 5 εως 20χλμ και απο 20 και πανω. Το συνεργειο είναι η bmw Ηρακλειου Κρητης. Το αμαξι το αφησα εκει για ελεγχο και θελω να πιστευω οτι θα την αντικαταστησουν με εγγυηση μιας και μου ειπαν οτι κοστιζει περιπου 400 ευρω!!!!

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fragpitsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αμαξι το εβαλαν στο διαγνωστικο και εβγαλε διαδρομες απο 0 εως 5χλμ απο 5 εως 20χλμ και απο 20 και πανω. Το συνεργειο είναι η bmw Ηρακλειου Κρητης. Το αμαξι το αφησα εκει για ελεγχο και θελω να πιστευω οτι θα την αντικαταστησουν με εγγυηση μιας και μου ειπαν οτι κοστιζει περιπου 400 ευρω!!!!
    Για το αν το διαγνωστικο βγαζει διαδρομες μετα τις σειρες Ε46/Ε85 δεν γνωριζω.. δεν ειδα πως εγραψες Ε90. Τις ειδες αυτες τις διαδρομες ή στο ειπαν προφορικα?

    Μπαταρια ακομα και η βαρβατη Bosch με start-stop δεν κανει πανω απο 170-180¤.

  3. #23
    Εγγραφή
    13-08-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    7
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τις ειδα και εγω στο διαγνωστικο αλλα και παλι δεν ειναι λογικο αμαξι με 20000 χλμ τα περισσοτερα σε ταξιδια κ μονο το τελευταιο διμηνο με συντομες διαδρομες λογω δουλειας, να τα παιζει η μπαταρια. Αν και δυσκολευοταν καιρο τωρα οταν επαιρνε μπροστα και πηγαινοντας στο συνεργειο, επειδη δεν εβγαζε κατι στο διαγνωστικο μου ελεγαν ολα καλα και εφευγα

  4. #24
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κοπέλι καλως ηρθες στο φορουμ κατ αρχας.

    Επι του θεματος, και εφοσον τα γεγονοτα ειναι οπως μας τα περιγραφεις, σου λενε παπάτζες.
    & btw, 130ευροους περιπου εδωσα την περασμενη εβδομαδα για αλλαγη μπαταριας σε 116, και σε "μαγαζι" που ξουριζει

  5. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fragpitsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    τις ειδα και εγω στο διαγνωστικο αλλα και παλι δεν ειναι λογικο αμαξι με 20000 χλμ τα περισσοτερα σε ταξιδια κ μονο το τελευταιο διμηνο με συντομες διαδρομες λογω δουλειας, να τα παιζει η μπαταρια. Αν και δυσκολευοταν καιρο τωρα οταν επαιρνε μπροστα και πηγαινοντας στο συνεργειο, επειδη δεν εβγαζε κατι στο διαγνωστικο μου ελεγαν ολα καλα και εφευγα
    https://www.automoto-eshop.gr/mpatar...-bosch-s6.html

    Σου μενουν και ρεστα.

  6. #26
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos e46 16v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πιστευω οτι καποιες καθημερινες συνηθειες μπορουν να βοηθησουν την μπαταρια μας.Μερικες που εφαρμοζω εγω ειναι: 1.Κλεινω οροφη-παραθυρα πριν σβησω τη μηχανη 2.Βαζω μπρος με πατημενο συμπλεκτη παντα 3.Βαζω μπρος με διακοπτη φωτων στο 0 4.Οταν το καθαριζω και εχω ανοιχτες πορτες κλεινω απο την αρχη τις πλαφονιερες (ειναι και πολλες!) Ας προσθεσει καποιος καμια ιδεα ακομα να την εφαρμοσουμε
    Εγω επισης κλεινω κλιματισμο,καθρεπτες και μερικες φορες και το ραδιο πριν σβησω τη μηχανη.
    quattro ist fur sissies

  7. #27
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μηπως ξερει καποιος ?Ενω εχει τοποθετηθει νεα μπαταρια σε Ε46 ,σε ενα πρωινο με υγρασια κ κρυο κ λιγο μετα απο κανονικο ξεκινημα ,σε πορεια με μικρη ταχυτητα κ αναμμενα φωτα ,εκανε υπερταση κ τα φωτα για λιγο αναψαν περισσοτερο ...Μετα επανηλθε σε κανονικη κατασταση ...Εχει τυχει σε καποιον? Επαναλαμβανω η μπαταρια ειναι μιας εβδομαδας κ οταν την βαλαμε εγινε κ ελεγχος στο δυναμο για αν φορτιζει σωστα κ ηταν ο.κ...

  8. #28
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δυστυχως το φαινομενο της υπερτασης εμφανιζεται συχνα στα παγωμενα πρωινα λιγο με α την εκκινηση...Σε διαγνωστικο που το ειδαμε εβγαλε υπερφορτισει στιγμιαια (πανω απο 18v) λογω δυναμου.Ο μαστορας ειπε πως πρεπει να παμε για επισκευη του δυναμου...Ακουγεται λογικο ...?Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο ..?

  9. #29
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.613
    Thanked
    11504
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fragpitsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια γεια σας, εχω μια e90 316 facelift αγορασμενη περσι τον Αυγουστο. Την περασμενη εβδομαδα μου αναψε το λαμπακι του κινητηρα και πηγαινοντας στο στνεργειο μου ειπαν οτι εχω προβλημα με την μπαταρια(ειχε πεσει κατω απο το 40%) και σαν δικαιολογια μου ειπαν οτι οφειλεται επειδη κανω τον τελευταιο καιρο συντομες διαδρομες. Σημερα το αμαξι με αφησε εντελως απο μπαταρια και μου ειπαν οτι μπορει να μην ισχυει η εγγυηση λογω των συντομων διαδρομών? παιζει κατι τετοιο?
    Το ιδιο προβλημα ειχε ο αντρας μου, η BMW εστειλε ανθρωπο στο σπιτι, αντικατεστησε την μπαταρια. Κανενα προβλημα.
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  10. #30
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μια απο τις πιο παρεξηγημενες μπαταριες ειναι η hankook η κορεατικη.
    και λεω παρεξηγημενη γιατι λεει ο αλλος κορεατικη μπαταρια θα βαλω στο bmw? ε και τι εγινε?αυτο θα κοιταμε η' τι κραταει πιο πολυ?
    οταν την πρωτοεβάλα (πριν 8 χρονια) το αμαξι κινουνταν ελαχιστα.τυχαινε να μενει 2 μηνες ακινητο χωρις καν να το βαζω μπροστα.(τα εκοψα αυτα τωρα).
    παρολα αυτα η συγκεκριμενη αντεξε 7 χρονια! πριν παραδωσει πνευμα.
    περσι στο ε36 την αλλαξα παλι με την ιδια.
    απο τις bosch δεν ειμαι ευχαριστημενος.στο corolla ειχα βαλει καινουργια και κρατησε μονο 3,5 χρονια....(και κινουνταν σχεδον καθημερινα να φανταστειτε....).

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  11. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (20-07-12)

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP