Σελίδα 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 144

Θέμα: BMW Z3 roadster 3.0i / The supercharger project

  1. #111

    Προεπιλογή

    Χμ...κατι που πρεπει να λαβουμε υποψιν, ειναι τα νεα εμβολα να ειναι ''συμβατα'' με την επιστρωση alusil που εχει ο Μ54.
    Δυστυχως ή ευτυχώς η CP Pistons δεν διαθετει τετοια εμβολα. Αρα στρεφομαστε προς την JE pistons η οποια αναλαμβανει να κατασκευασει custom εμβολα για 9:1 ή 9,5:1 CR συμβατα με επιστρωσεις alusil και με επικαλυψη στις φουστες (τεχνολογια tuff skirt)

    περισσοτερα εδω... Μιλαμε για την σειρα Tuff Skirt® (TS)
    https://www.jepistons.com/TechCorner...nCoatings.aspx

  2. #112
    Εγγραφή
    14-01-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Thanked
    316
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    απο μπιέλες θα έλεγα arrow....τις χρησιμοποιώ και είμαι ικανοποιημένος στο μέγιστο....

    απο πιστόνια...πρώτη επιλογή θα έλεγα τα JE συμφωνοντας με τον δημήτρη..
    τα cp δεν μου έχουν αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις...
    τώρα σε λίγο πιο ακριβά και για μένα σε αυτά τα budget είναι και τα accrallite..τα φοράω στο αμάξι τώρα και ξέρω και αρκετά αγωνιστικά που έχουν κάνει την ίδια παραγγελιά με μενα σε θερμικές και σκλυρήνσεις και τα φοράνε 3 και 4 σαιζόν....
    αλλά ειναι λίιιιγο πιο τσιμπημένα απο τα JE....

    τώρα βέβαια υπάρχουν και "αλλα" πιστόνια και μπιέλες αλλά είναι "μυστικά" και δεν τα λέω...χαχαχαχαχα!!!! α και το κόστος είναι τετραπλάσιο και βάλε.......
    Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...

    Μ3 is gone...

  3. #113
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το project "αναβάθμιση σε ts3 spec" έχει αναβληθεί (όχι ακυρωθεί) λόγω της ευρύτερης οικονομικής κατάστασης.
    Αφού δεν φορέθηκαν τα πιστόνια το καλοκαίρι...

    Τώρα όμως που πίσω μπήκε ο προφυλακτήρας του απο Ζ3Μ, πολύ θα'θελα αυτές τις διχασμένης "προσωπικότητας" (ήχου) εξατμίσεις:διχασμένης προσωπικότητας εξατμίσεις

    Που να τις βρούμε άραγε ?



    Υ.Γ.: Για το πάτωμα, ξέρω, ξέρω...

  4. The Following User Says Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    BILL007 (24-10-10)

  5. #114
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    συμπε...

    δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια!

    στο χα πει κ στην τελευταια συναντηση οτι κατι ''χαλασε'' πισω στο αυτοκινητο σου!

    σε βαθμο που πιστευα οτι ''ψηλωσες'' το αυτοκινητο!

    αντιθετα...εσυ κοντυνες τον προφυλακτηρα κ ανεβασες την πινακιδα στο πορτμπαγκαζ!

    ειμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ οτι χαλας την ομορφια του οπισθιου μερους της κουκλας σου!

    σε καταλαβαινω οτι θες να το κανεις με διμπουκες εξατμισεις...εχουν την ομορφια τους!

    στην θεση σου δεν θα χαλουσα μ αυτον τον τροπο τον ηδη ωραιο ''ποπο'' του αυτοκινητου σου!

    δεν γινεται να μπουν χωρις να ανεβασεις την πινακιδα κ να βαλεις αυτον τον κοντο προφυλακτηρα πισω?

    αν οχι...θα το προτιμουσα οπως ηταν πριν...

    κ που δεν μπορουσα να σε περασω δεν μ ενοιαζε γιατι απολαμβανα τα οπισθια καλη σου...μη μου την χαλας τωρα
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    deepBLUE (24-10-10), VanVIC (24-10-10)

  7. #115
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμπε...

    δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια!

    στο χα πει κ στην τελευταια συναντηση οτι κατι ''χαλασε'' πισω στο αυτοκινητο σου!

    σε βαθμο που πιστευα οτι ''ψηλωσες'' το αυτοκινητο!
    ...
    Συμπέθερε μ'αρέσει πολύ ο κώλος το Ζ3Μ, τί να κάνουμε ?
    Ιδανικά δεν θα ήθελα να έχει πίσω 4 απολήξεις (2 διπλά) και θα προσπαθήσω να μείνω με την μία αλλά προσπαθώ να βρώ τρόπο να καλύψω το κενό (τρύπα) που υπάρχει για την άλλη εξάτμιση για 2 λόγους:
    α. γιατί εκεί "ψηλά" πάνω απο τα 250 (στα 260 "τελειώνω" γιατί έχω 5άρι) δημιουργούνται κάτι στροβιλισμοί που με "κόβουν" λίγο
    β. γιατί όσοι τελικά δεν μπορούν να με προσπεράσουν, δεν θέλω να νομίζουν οτι δεν μπόρεσαν να περάσουν ένα Ζ3Μ έστω και βελτιωμένο. Θέλω να βλέπουν οτι την "εφαγαν" απο ένα ταπεινό μή "Μ" (γιατί και τα μή "Μ" έχουν και "ψυχή" και cohonas...)

    Ομως το ανωτέρω video (αν το είδες όλο) το έβαλα γιατί ο τύπος χρησιμοποιεί σύστημα με ρυθμιζόμενο (απο μέσα) σύστημα (με κλαπέτα-πεταλούδες ίσως ?) όπου αλλάζει κατά το δοκούν την "εκπνοή" (και τον ήχο κατά συνέπεια). Ξέρεις πολύ καλά τους λόγους που θέλω ένα τέτοιο σύστημα.

    Κατά τ'αλλα, μην μου στεναχωριέσαι γιατί όπως σου είπα, τον έχω κρατήσει και τον παλιό προφυλάκτήρα (θα τον χρησιμοποιήσω για να μοντάρω το αλεξίπτωτο φρένου )

  8. The Following 4 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    deepBLUE (24-10-10), gnx (26-10-10), Vasilis (24-10-10), zaharias (24-10-10)

  9. #116
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σ'αυτο που φαινεται στο βιντεο δεν μ'αρεσει που φαινονται ετσι τα καζανακια απο πισω..
    Με τον ηχο παντως θελει λιγο προσοχη γιατι στην αρχη μπορει να ειναι κ@υλωτικος, αλλα μετα κατανταει κουραστικος..
    Ωστοσο καμια σχεση το βιντεο με το live..
    Αν ακουσεις και το δικο μου εδω https://www.youtube.com/watch?v=UNvQvmgEfnM δεν εχει καμια σχεση live.. Και ειναι μονο το τελικο αλλαγμενο απο το Μαυροειδακο...
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  10. #117
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπέθερε μ'αρέσει πολύ ο κώλος το Ζ3Μ, τί να κάνουμε ?
    Ιδανικά δεν θα ήθελα να έχει πίσω 4 απολήξεις (2 διπλά) και θα προσπαθήσω να μείνω με την μία αλλά προσπαθώ να βρώ τρόπο να καλύψω το κενό (τρύπα) που υπάρχει για την άλλη εξάτμιση για 2 λόγους:
    α. γιατί εκεί "ψηλά" πάνω απο τα 250 (στα 260 "τελειώνω" γιατί έχω 5άρι) δημιουργούνται κάτι στροβιλισμοί που με "κόβουν" λίγο
    β. γιατί όσοι τελικά δεν μπορούν να με προσπεράσουν, δεν θέλω να νομίζουν οτι δεν μπόρεσαν να περάσουν ένα Ζ3Μ έστω και βελτιωμένο. Θέλω να βλέπουν οτι την "εφαγαν" απο ένα ταπεινό μή "Μ" (γιατί και τα μή "Μ" έχουν και "ψυχή" και cohonas...)

    Ομως το ανωτέρω video (αν το είδες όλο) το έβαλα γιατί ο τύπος χρησιμοποιεί σύστημα με ρυθμιζόμενο (απο μέσα) σύστημα (με κλαπέτα-πεταλούδες ίσως ?) όπου αλλάζει κατά το δοκούν την "εκπνοή" (και τον ήχο κατά συνέπεια). Ξέρεις πολύ καλά τους λόγους που θέλω ένα τέτοιο σύστημα.

    Κατά τ'αλλα, μην μου στεναχωριέσαι γιατί όπως σου είπα, τον έχω κρατήσει και τον παλιό προφυλάκτήρα (θα τον χρησιμοποιήσω για να μοντάρω το αλεξίπτωτο φρένου )
    Δε νομιζω πως ειναι προβλημα να καλυφθει το δευτερο ανοιγμα για την εξατμιση.
    Μπορεις ευκολα να πας σε καποιο καλο φαναρτζη και να στο κλεισει.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  11. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    VanVIC (24-10-10), Vasilis (24-10-10)

  12. #118
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω πως ειναι προβλημα να καλυφθει το δευτερο ανοιγμα για την εξατμιση.
    Μπορεις ευκολα να πας σε καποιο καλο φαναρτζη και να στο κλεισει.
    Υπάρχει συγκεκριμένη ιδέα/σκέψη ξάδερφε. Θα δείς...

  13. #119
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει συγκεκριμένη ιδέα/σκέψη ξάδερφε. Θα δείς...
    Ολα κολπα εισαι...

    Ετσι θελω να σε βλεπω...
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  14. The Following User Says Thank You to zaharias For This Useful Post:

    VanVIC (24-10-10)

  15. #120
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλοφορετος ο προφυλακτηρας! για εξατμιση παντως ...νομιζω οτι απο εκει, που σου ειπα να παρεις τον προφυλακτηρα..ειχε ακομα ενα σετακι γνησιο...!

Σελίδα 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP