Σελίδα 48 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3846474849 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 471 έως 480 από 485

Θέμα: [E36] ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #471
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη πριν αλλαξεις μηχανισμο παραθυρου δοκιμασε να αλλαξεις και το νουμερο 2 απο την παρακατω φωτογραφια. Ειναι πολυ φτημα δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις. Ειναι 2 πλαστικα κοματια τα οποια τσουλανε μεσα στις ραγες του μηχανισμου και σπανε σχετικα ευκολα, κολαει ο μηχανισμος ο οποιος νομιζει οτι βρηκε εμποδιο και σταματαει αυτοματα. Ψαχνοντας κατι αλλο βρηκα τυχαια αυτα τα ανταλλακτικακια και σε θυμηθηκα, αν εισαι Θεσσαλονικη στα χαριζω να δοκιμασεις.
    Σωραίος...!!!

    Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  2. #472
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά θέλω τα φώτα σας πριν τρέξω σε συνεργεία ηλεκτρολογεία κλπ... Δεν λειτουργεί το τηλεχειριστήριο για κλείδωμα - ξεκλείδωμα... Έχω δοκιμάσει να αλλάξω εσωτερικό καθρέφτη, δηλαδή κούμπωσα την φίσα σε άλλον μήπως είναι από την κεραία αλλά πάλι τίποτα...

    Φυσικά έχω αλλάξει και μπαταρία στο τηλεχειριστήριο...

    Τι μπορεί να φταίει?
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  3. #473
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω τα φώτα σας πριν τρέξω σε συνεργεία ηλεκτρολογεία κλπ... Δεν λειτουργεί το τηλεχειριστήριο για κλείδωμα - ξεκλείδωμα... Έχω δοκιμάσει να αλλάξω εσωτερικό καθρέφτη, δηλαδή κούμπωσα την φίσα σε άλλον μήπως είναι από την κεραία αλλά πάλι τίποτα...

    Φυσικά έχω αλλάξει και μπαταρία στο τηλεχειριστήριο...

    Τι μπορεί να φταίει?
    Μηπως θελει προγραμματισμο? Με τα παραθυρα τι εκανες τελικα?
    quattro ist fur sissies

  4. #474
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με τα παράθυρα κατά περίεργο τρόπο διορθώθηκε μόνο του... Σπάνια το κάνει πάλι...

    Προγραμματισμό ε? Και πως γίνεται αυτό? Ηλεκτρολόγο θέλει?
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  5. #475
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Eχω θέμα με την υγρασία στα τζάμια του αυτοκινήτου, ακόμα και με μια σύντομη καλοκαιρινή καταιγίδα γίνεται χαος.


    Κάπου είχα διαβάσει σε ένα παλιότερο thread στο forum για μια αμπούλα καπνού και απο εκεί παρατηρείς από που μπάζει υγρασία στο αμάξι. Δυστηχώς δεν μπορώ να βρώ το thread.


    Μπορεί κάποιος να διαφωτίσει επί του θέματος?
    -------------------

  6. #476
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλησπερα! εχω ψηφιακη οθόνη clima και δε δείχνει τίποτα ενω τα κουμπιά ειναι αναμμένα .σαν να εχει κολλήσει σε μια ρύθμιση στο ζεστό! επισκευάζει κανεις στη θεσσαλονίκη φτηνά ? ή να παρω αλλη μεταχειρισμένη? έχετε καμια γνώμη?
    36αρι κουπε 98 μοντελο!

  7. #477
    Εγγραφή
    11-11-11
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα,εγορασα την προηγουμενη βδομαδα ενα ε36 316 του '94 sedan,να πω και γω τα λιγα προβληματα που ειδα τις δυο μερες που προλαβα γιατι εφυγε ταξιδι ο πατερας μου.

    1)Νερα στην δεξια πλευρα του πορτμπαγκαζ.(Πως θα δω απο που μπαινου?)
    2)το παραθυρο του συνοδηγου οταν ειναι κατεβασμενο στη μεση και κλεισει η πορτα χτυπαει.
    3)παραθυρο οδηγου ενω ανεβοκατεβαινε κανονικα,ξαφνικα ζοριζοταν παρα πολυ στο πανω/κατω και ακουγοταν και ενα "τσιριγμα",μαλλον καπου βρισκει,περιμενω να γυρισει για να το τσεκαρω.
    Σκεφτομαι επισης,επειδη αλλαξε μηχανισμο κλειδαριας πριν λιγο καιρο ο προηγουμενος μηπως κατι δεν βαλανε καλα,το τζαμι εντωμεταξυ εχει γινει χαλια απο γρατζουνιες.
    4)το ντουλαπακι εχει κρεμασει
    5)θελω να αλλαξω ουρανο και κολωνακια με suede μαυρο και μοκετα γιατι ειναι σκισμενη
    6)δεν αναβουν τα map lights διπλα στην πλαφονιερα (σκεφτομαι να αλλαξω ολα τα λαμπακια του εσωτερικου και του ταμπλω με led)
    7)Αλλαγη στους διακοπτες των ηλεκτρικων μπρος πισω (μαλλον τα βαλανε μετα και ειναι οπως να ναι,αντι να ναι διπλα στον λεβιε ταχυτητων ειναι διπλα στον αναπτηρα)
    8)Ξεβαμενα σηματα μπρος πισω
    9)αλλαγη τιμονιου
    10)χαλασμενος δεικτης βενζινης,οταν δεν δειχνει με λιγο χτυπημα δουλευει.
    11)Στο ταξιδι ο πατερας μου οταν εφτασε στην Πατρα,τσεκαρε τα νερα και ειχε χασει το ψυγειο γυρω στα 200ml.

    Προς το παρον αυτα,βλεπουμε στην πορεια.

  8. #478
    Εγγραφή
    30-06-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    276
    Thanked
    428
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ανασταίνω το thread μιας και δεν διορθώθηκε το πρόβλημα μου.
    Και αναλύω...
    1. Προ 6μήνου άρχισε να μην 'ακούει' η ασφάλεια του συνοδηγού στο κεντρικό κλείδωμα. Στην αρχή περιοδικά, τώρα πλέον μόνιμα (παρέδωσε πνεύμα). Είναι κάτι που επιδιορθώνεται ή αλλάζω μοτεράκι?
    2. Συμπλήρωσε το πακέτο προχτές, όπου αποφάσισε να μην (ξε)κλειδώνει με το τηλεχειριστήριο, όπως αναφέρθηκε στα #332 και #472.
    Μπαταρία είναι οκ, καθρέφτης-φις οκ. Καμία ιδέα?

  9. #479
    Εγγραφή
    29-09-10
    Περιοχή
    Λακωνια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    124
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βγάλε την μονάδα του a/c και βρες κάποιον ηλεκτρονικό να σου την επισκευάσει. Αν την λύσει, είναι το μπλε πυκνωτακι στην πλακέτα κ θέλει να του κάνει μια ψυχρή κόλληση κ είσαι πάλι καινούριος.

  10. The Following User Says Thank You to sofos 2.8i For This Useful Post:

    zaharias (15-04-20)

  11. #480
    Εγγραφή
    29-09-10
    Περιοχή
    Λακωνια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    124
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmwz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα! εχω ψηφιακη οθόνη clima και δε δείχνει τίποτα ενω τα κουμπιά ειναι αναμμένα .σαν να εχει κολλήσει σε μια ρύθμιση στο ζεστό! επισκευάζει κανεις στη θεσσαλονίκη φτηνά ? ή να παρω αλλη μεταχειρισμένη? έχετε καμια γνώμη?
    36αρι κουπε 98 μοντελο!
    Σου έχω απαντήσει πιο πάνω....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sofos 2.8i : 01-03-20 στις 21:57

Σελίδα 48 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3846474849 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP