Σελίδα 5 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 485

Θέμα: [E36] ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #41
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pralinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο αντιπροσωπους BMW και απο επαγγελματιες με ανταλλακτικα BMW....
    Πουλάνε οι αντιπρόσωποι BMW aftermarket parts?????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pralinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αντικατασταση των λαστιχενιων βασεων με aftermarket.
    Eπειδή μίλησες για aftermarket ρωτάω και επειδή το ίδιο θέμα φαίνεται να υπάρχει και στο Ε46...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 14-06-11 στις 16:40



  2. #42
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι είχε ο δύναμος σου χει πεί τότε? κ το δικό μου του 94 ειναι κ φοράω τον luk άμα ειναι να πάω να τον κοίταξω προληπτικά μην μ'αφήσει ξαφνικά
    Απλα μια μερα δεν φορτιζε την μπαταρια δεν ξερω ακριβως τι εφταιγε ουτε νιμιζω οτι οφειλοταν σε κακη χρηση.
    quattro ist fur sissies

  3. #43
    Εγγραφή
    23-02-11
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουλάνε οι αντιπρόσωποι BMW aftermarket parts?????



    Eπειδή μίλησες για aftermarket ρωτάω και επειδή το ίδιο θέμα φαίνεται να υπάρχει και στο Ε46...
    εχεις πμ
    η τρελα παει παντα με το πλαι!


  4. The Following User Says Thank You to pralinas For This Useful Post:

    BILL007 (15-06-11)

  5. #44
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    να συνεχισω και εγω σαν καινουργιος στην παρεα αυτο το θεματακι που μου αρεσει...απο το 2003 μεχρι σημερα εχω παρατηρησει τα εξης:
    1)καποια στιγμη κολλησε το κοντερ (δεν εδειχνε χλμ και επαιζε μονο του)πριν 3 χρονια αν θυμαμαι καλα και το αντικατεστησα με μεταχειρ. στα 120ε.
    2)κλασικο κρεμασμα υφασματος των πορτων σε στυλ rufles(κυματιστο) και εβαλα γνησιο δερμα και υσηχασα μια και καλη
    3)σκασιμο του τιμονιου στη στεφανη(ειχε αρχισει το σκασιμο απο τοτε που το πηρε και επιδυνωθηκε)-το ιδιο με απο πανω.ντυσιμο την στεφανη με δερμα
    4)ωστηρια στον μ52 του στυλ ντιζελ ηχος-αντικατασταθηκαν με καινουργια και ηρεμησα (φταιω και γω βεβαια που το αφηνα κατι 2μηνα ακουνητο+πολλα χιλιομετρα γραμμενα+τα αγραφτα τυχαινει,τωρα ομως δεν την ξαναπαταω).
    5)ελαχιστο κιτρινισμα των μαμα φαναριων μπροστα(εβαλα hella ετσι και αλλιως για να δουλευουν καλυτερα με τα xenon αφου εχουν προτζεκτορα αυτα)
    6)τριγμοι στην ηλιοροφη σε ανωμαλιες δρομου-με 50ε την ελυσε ο μαστορας και εβαλε αφρολεξ απο μεσα(αν θυμαμαι καλα) και δεν ακουγεται τιποτα τωρα
    7)ελαφρυ τριξιμο στο πατημα συμπλεκτη εχει παρατηρηθει και σε μενα τελευταια αλλα δεν ειναι και τοσο ενοχλυτικο αφου ακουγεται μονο με την μηχανη σβηστη(που να ακουστει εν κινησει?χαχαχαα).θα το αφησω ετσι αμα δεν επιδυνωθει...
    απολογισμος περιπου 1.000ε ολα αυτα που εφτιαξα-αλλαξα.(απο1-6).ειμαι ψειρας οπως καταλαβατε.οτιδηποτε δεν κανει την δουλεια του σωστα η'΄με χαλαει οπτικα το στελνω αδιαβαστο.
    αμα εξαιρεσουμε το κοντερ και την ηλιοροφη που εκνευριζε τ υπολοιπα αμα ημουν καποιος που το εχει απλα για να κανει την δουλεια του μπορει και να τα αφηνα ετσι.επειδη το θελω μπιμπελο ομως....
    τα υπολοιπα λεφτα που εχω ριξει ηταν για την παρτη μου.εγω εφταιγα και οχι το αμαξι.χαχααχαχαα.
    σε γενικες γραμμες το ε36 ειναι απο τα πιο αξιοπιστα και καλοκατασκευασμενα bmw.οι δε λαμαρινες ειναι λαμαρινες και οχι φτερο στον ανεμο.ειναι αμαξι για πολλα χλμ οπως και το κανουμε.οσο για τα μοτερ αμα τα προσεχεις και δεν τα λιωνεις καθημερινως βγαζουν πολλαααααα χ.λ.μ.

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  6. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    Panos 316T (07-07-11)

  7. #45
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κ μενα εχει κρεμασει η ταπετσαρια στον ουρανο
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  8. The Following User Says Thank You to konstantinaM3 For This Useful Post:

    Panos 316T (07-07-11)

  9. #46
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinaM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ μενα εχει κρεμασει η ταπετσαρια στον ουρανο
    ωχ τι ηθελα και μιλησα για κρεμασματα.αρχισαμε....
    ειμαι και αστειατορας παναθεμαμε....
    κων/να αμα ξερεις κανα καλο ταπετσερη πηγαινε φτιαχτο αλλιως αμα δε σε χαλαει αστο μεχρι να καταρευσει.παντως ξερω εναν καλο ταπετσερη αμα σε ενδιαφερει στο κεντρο που εχει φτιαξει πολλα bmw(και οχι μονο).και αυτος ε36 4θυρο σαν το δικο μου εχει.εκει εντυσα και γω 4πορτες και τιμονι με γνησιο δερμα με 300ε.πολυ καλη δουλεια.εμεινα ευχαριστημενος.ενας αλλος μου ειπε τα ιδια λεφτα αλλα με δερματινη οχι γνησιο δερμα!ο ουρανος βεβαια ειναι αλλη φαση αλλα ξερουνε αυτοι.αμα θες τηλ. απο τον ταπετσερη στειλε π.μ.(εισαι και συναδελφος βλεπω χαχαχαχ).
    υ.γ στο επαγγελμα εννοω γιατι απο αμαξι καμια σχεση με το δικο μου

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  10. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    Panos 316T (07-07-11)

  11. #47
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωχ τι ηθελα και μιλησα για κρεμασματα.αρχισαμε....
    ειμαι και αστειατορας παναθεμαμε....
    κων/να αμα ξερεις κανα καλο ταπετσερη πηγαινε φτιαχτο αλλιως αμα δε σε χαλαει αστο μεχρι να καταρευσει.παντως ξερω εναν καλο ταπετσερη αμα σε ενδιαφερει στο κεντρο που εχει φτιαξει πολλα bmw(και οχι μονο).και αυτος ε36 4θυρο σαν το δικο μου εχει.εκει εντυσα και γω 4πορτες και τιμονι με γνησιο δερμα με 300ε.πολυ καλη δουλεια.εμεινα ευχαριστημενος.ενας αλλος μου ειπε τα ιδια λεφτα αλλα με δερματινη οχι γνησιο δερμα!ο ουρανος βεβαια ειναι αλλη φαση αλλα ξερουνε αυτοι.αμα θες τηλ. απο τον ταπετσερη στειλε π.μ.(εισαι και συναδελφος βλεπω χαχαχαχ).
    υ.γ στο επαγγελμα εννοω γιατι απο αμαξι καμια σχεση με το δικο μου
    ποναει αυτο το θεμα δεν εχει πεσει ολο απο την ηλιοροφη κ πισω εχει πεσει :P ειναι κ μαυρος κ δεν πολυφαινεται.... μια τιμη να μου πει καλο θα ειναι!στειλε μου το τηλ του κ την διευθυνση να μου πει! γιατι ολο κανω πως δεν το βλεπω...αλλα ολο πανω του πεφτω λολ
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  12. #48
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinaM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποναει αυτο το θεμα δεν εχει πεσει ολο απο την ηλιοροφη κ πισω εχει πεσει :P ειναι κ μαυρος κ δεν πολυφαινεται.... μια τιμη να μου πει καλο θα ειναι!στειλε μου το τηλ του κ την διευθυνση να μου πει! γιατι ολο κανω πως δεν το βλεπω...αλλα ολο πανω του πεφτω λολ
    εχεις π.μ. κων/να.και μενα ολα μαυρα και αραχνα ειναι μεσα.καλυτερα δεν φαινεται και να λερωθει,χχαααχα.τα λεμε........

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  13. #49
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    επισης ξεχασα να αναφερω:
    8)κρεμασμα στο ντουλαπακι του συνοδηγου(φτιαχνεται η' οχι και πρεπει να το αντικαταστησουμε ολο(η σκετο το πορτακι και αν φτιαχνεται πως?)
    9)φθορα στα σηματα του καπο(αλλαχτηκαν παλι με οεμ-ελεγα για σνιτζερ αλλα τα οεμ ταιριαζουν περισοτερο με το χρωμα μου απο τα σνιτζερ που ειναι μαυρα επειδη ειμαι viollet metalic εγω).
    10)το κλασσικο αλλαγμα λεβιε(οπου υπαρχει δερμα υπαρχει και φθορα)
    επισης να πω κατι που κανω εγω σαν θεμα συντηρησης για το δερμα του σαλονιου μου(ειναι γνησιο μ-πακ το αμαξι και εχω και μ-πακ σαλονι μαυρο μισο-μισο).ανα τριμηνο το περναω οπου εχει δερμα με παραφινελαιο απο το φαρμακειο.αυτο μου το ειχε πει καποιος σε ενα πλυντηριο ο οποιος ειχε και αυτος bmw e36.δεν ξερω αν ειναι σωστο η΄λαθος παντως 3-4 χρονια που το περναω τακτικα (καθε τριμηνο)το δερμα του σαλονιου εχω παρατηρησει οτι φαινεται πιο ζωντανο και γυαλιστερο απο παλια.
    anyway καμια λυση για το κρεμασμα στο ντουλαπακι υπαρχει δοκιμασμενη?

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  14. #50
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χθες μου εσκασε και μενα η λυπητερη και παρατηρησα κρεμασμενο ουρανο..Προς το παρων δεν ειναι ιδιαιτερα εμφανες αλλα χαλαστηκα παρα πολυ μονο που το ειδα

Σελίδα 5 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP