Σελίδα 13 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 485

Θέμα: [E36] ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #121
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggelosmk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως λεει κ ο τίτλος,εγώ το κλειδώνω κ αυτό καπάκι μου επιστρέφει τις ασφάλειες πάνω !
    Πρέπει να ανοιγοκλείσω τις πόρτες 4-5 φορές -όποια κ να ναι αυτή- κ αν είμαι τυχερός θα κλειδώσει.
    Αν όχι θα συνεχίζω να ανοιγοκλείνω πόρτες μέχρι να κλειδώσει....

    Το χει συναντήσει κάποιος ? Τι στο καλό μπορεί να ναι ?
    προσοχη Αγγελε!

    ειχα διαβασει ενα θρεντ σε ξενο φορουμ για την καλωδιωση/πλεξουδα που ειναι κατω απο την πορτα του μπαγκαζ. μετα απο χρονια ξεραινεται "διπλωνει" παραξενα εκει που περναει διπλα απο το μανταλο/μπρατσο το αριστερο του πορτ μπαγκαζ, και πιθανον να κανει βραχυκυκλωμα !
    για δες το το συντομοτερο.

    δες και στο bimmerforums σχετικα.
    https://forums.bimmerforums.com/foru...ad.php?t=79896
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1400 : 05-11-11 στις 03:06
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  2. The Following 3 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    BILL007 (05-11-11), m-power_01 (05-11-11), Panos 316T (05-11-11)

  3. #122
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    Αχαρναι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    486
    Thanked
    649
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσοχη Αγγελε!

    ειχα διαβασει ενα θρεντ σε ξενο φορουμ για την καλωδιωση/πλεξουδα που ειναι κατω απο την πορτα του μπαγκαζ. μετα απο χρονια ξεραινεται "διπλωνει" παραξενα εκει που περναει διπλα απο το μανταλο/μπρατσο το αριστερο του πορτ μπαγκαζ, και πιθανον να κανει βραχυκυκλωμα !
    για δες το το συντομοτερο.

    δες και στο bimmerforums σχετικα.
    https://forums.bimmerforums.com/foru...ad.php?t=79896
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο YellowJacketTT6
    Im havign similar problems... My doors will auto-lock from the driver side pressing the knob or using the key from the outside, but will pop right back unlocked.. also, when I open the door on the driver's side, the interior lights do not come on, but sometimes driving down the road will all doors shut, the interior lights will come on... hmmmm...
    Bρήκα έναν ομοιοπαθή . Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα παρουσιάζει κ το δικό μου.
    Βέβαια μέχρι εκεί που έχω διαβάσει δεν έχει απαντήσει αν του έφταιγε αυτό η όχι,αλλά σίγουρα απο ότι βλέπω είναι η πιθανέστερη αιτία .
    Νίκο 1400,ευχαριστώ πολύ για τα "φώτα" σου και μόλις λύσω το πρόβλημα θα δώσω info !

  4. The Following User Says Thank You to aggelosmk2 For This Useful Post:

    Panos 316T (05-11-11)

  5. #123

    Προεπιλογή

    Η ζημιά αυτή που αναφέρετε στην πλεξουδα στο ποστ μπαγκαζ είναι διαπιστωμένη και από εμένα .το έχω δει σε 3 αυτοκίνητα Ε36-Ε46 αλλά δεν έτυχε να έχουν αυτο το σύμπτωμα. Άλλος είχε θέμα με τα φώτα της όπισθεν , άλλος με το πορτμπαγκαζ. Όπως και να έχει είναι ένα σημείο φθοράς και αν είχα ένα ηλεκτρολογικο θέμα , θα το κοίταζα αυτο!
    Ελπίζω να είναι πρόσφατο και να βλέπεις τα καλώδια , βγάζοντας την φούσκα . Να μην έχουν τραβηχτει τα κομμένα μέσα

  6. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (05-11-11)

  7. #124
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggelosmk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως λεει κ ο τίτλος,εγώ το κλειδώνω κ αυτό καπάκι μου επιστρέφει τις ασφάλειες πάνω !
    Πρέπει να ανοιγοκλείσω τις πόρτες 4-5 φορές -όποια κ να ναι αυτή- κ αν είμαι τυχερός θα κλειδώσει.
    Αν όχι θα συνεχίζω να ανοιγοκλείνω πόρτες μέχρι να κλειδώσει....

    Το χει συναντήσει κάποιος ? Τι στο καλό μπορεί να ναι ?
    Λοιπον ενα φιλαρακι ειχε παρομοιο προβλημα σε ε34.Πανε τσεκαρε τα σιδερακια που γαντζωνει η κλειδαρια οταν κλεινει η πορτα.Μπορει μενα απλο ρεγουλαρισμα να λυσεις το προβλημα σου πριν μπεις στην διαδικασια για πλεξουδες κτλ.
    quattro ist fur sissies

  8. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    BILL007 (05-11-11), Panos 316T (05-11-11)

  9. #125
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    Αχαρναι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    486
    Thanked
    649
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον ενα φιλαρακι ειχε παρομοιο προβλημα σε ε34.Πανε τσεκαρε τα σιδερακια που γαντζωνει η κλειδαρια οταν κλεινει η πορτα.Μπορει μενα απλο ρεγουλαρισμα να λυσεις το προβλημα σου πριν μπεις στην διαδικασια για πλεξουδες κτλ.
    E34 είπες ? check this -->

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο natro
    This problem is usually the following quoted from the TIS CD-Rom manual:

    Vehicles affected are the 5 series E34 and 3 series E36 produced between July 1991 and June 1993.

    Complaints encountered could include one or more of the following:-
    Central locking system unlocks immed. after locking
    Central locking system inoperative from the right front door
    Check control warning of "door open" E34 vehicles only
    Interior lights are sporadically or constantly illuminated

    Diagnosis is the Micro switch/es integrated in the door striker plates not being completely sealed resulting in the contacts being "bridged" by minute particles of dirt, sand, salt, humidty etc.

    Solution is these striker plates are to be replaced with new ones stamped with the letter "L" of the alphabet or later letter of the alphabet incorporating the improved water resistant sealing measures p/n 5121810511

    A relatively easy job to do.
    Τα σιδεράκια της πόρτας που μαγκώνουν στα μεταλλικά πάνω στο κάσωμα ,τι σχέση έχουν με το συγκεκριμένο πρόβλημα?
    Σε τι σχετίζονται ? Πως μπορούν δηλαδή να επηρεάσουν τη λειτουργία?

  10. #126
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απ οτι καταλαβα ειχε μετακινηθει ελαφρος το σιδερακι προς τα μεσα και δεν κουμπωνε καλα η κλειδαρια.Δοκιμασε να σπρωξεις την πορτα οταν ειναι κλειστη με δυναμη και κλειδωσε και δες αν θα σου τις πεταξει πανω.Να την πιεσεις παραπανω εφοσον ειναι κλειστη οχι να την κοπανισεις με δυναμη,ελπιζω να με καταλαβες.Για δες και πες μας.
    quattro ist fur sissies

  11. The Following User Says Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    Panos 316T (05-11-11)

  12. #127
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν καταλαβα καλα τι λετε,εγω στο ¨"μανταλακι" αυτο εχω βαλει γυρω γυρω μονωτικη ταινια και οι ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες λειτουργουν κανονικα.

  13. #128
    Εγγραφή
    05-01-12
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    35
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δοοοοοοοοοξααααααα τον θεο εχω ενα ε36 και δεν εχω παθει τπτ απο αυτα που λετε....

  14. The Following User Says Thank You to pepe e36 For This Useful Post:

    Panos 316T (11-01-12)

  15. #129
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλώς ήρθες και....
    ο καιρός γαρ εγγύς χαχαχαχαχαχα


    (πλάκα κάνω και μακάρι να μην παρουσιάσει τίποτα)
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    BILL007 (11-01-12), nikos1400 (11-01-12)

  17. #130
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παιδια ενα προβλιματακι που εχω και εγω δεν αναβει το φως στο πορτμπαγκαζ οταν κουναω την πλεξουδα που ειναι στο μπρατσο αναβει αλα σβυνει παλη και εχθες εκατσα και ανυξα ολη την πλεξουδα ωντος ειχε κοπει ενα καλοδιακη ηταν παλη κομενο και το ειχαν ενωσει ανυξα την τενια το ξαναενωσα αλα τιποτα δεν αναβει τι να κανω?/ τα αλα καλωδια ειναι μια χαρα απο οτι βλεπω ουτε τραβηγμενα ουτε κομενα. και επηδη ειδα οτι μωλης το ενωσα δεν αναψε λεω μπως εχει κανει βραχηκικλομα και εχει καψει ασφαλια η την χαλασε λιγο και αλαξα σε ολη την ασφαλιοθηκη ασφαλιες μυπως ηταν αυτο αλα τηποτα παλη δεν αναβει και μου την σπαει που δεν εχω φως εκη ξερει κανεις τι παιζει??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kwstantinos : 11-01-12 στις 13:49

Σελίδα 13 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP