Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 38

Θέμα: [E92] Βελτιωση 320i...

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και εχω λιγη ωρα, ( οι κατασκευες περνανε κριση ) και επειδη μου αρεσει να σφυριζω με τον Σταθη... θα σας πω και εγω την αποψη μου για τις τιμες απο τους σπεσιαλιστες στο ειδος με ενα παραδειγμα.
    Πριν απο 2 εβδομαδες, εκει που η γυναικα μου κρατουσε το καφεδακι και τον τσιγαρο της συζητωτας για την νεα τσαντα που την ενδιαφερει επεσε απο μια βεραντα υψους 80 εκατοστων και επαθε ολικη ριξη προσθιου χιαστου.
    "Μην ανυσηχεις " της λέω "θα πάμε στον καλύτερο δοκτορ και θα σε φτιαξει"
    " ποιος ειναι αυτος " ρωταει?
    " ο Λακης " της λεω εγω με υφος δεκα χουβαρταδων " θα παμε Αθηνα. Αυτος εκανε και τον Τζολε και επεζε μπαλα μεχρι τα 39". ( τον Σοκιν ηθελα να ερθω να βρω ειπα να αρπαξω την ευκαιρια..)
    Ο Λακης με ολα τα εξοδα ηθελε γυρω στα 15 χιλιαρικα.
    Τις επομενες μερες εμαθα οτι για ενα σχετικά καλό γιατρο ορθοπαιδικό-τραυματιολογο ειναι μια επέμβαση σχετικά ευκολη και η χρεωση δεν ξεπερνα τα 8 χιλιαρικα.
    Μου λέει και η γυναικα μου :" ο Λακης εχει διαφορά απο τους αλλους 10 Louis Vuitton. Θα την κανουμε την επέμβαση εδω στην Κυπρο, δεν θα πεταμε λεφτα γιατι ειναι ονομα ο Λακης" .(ασχετα εαν εγω σκεφτικα οτι εχει διαφορα ενα κομπρεσερ ).

    Και επανερχομαι στην ουσια...

    Οταν ειναι απλα πραγματα, οπως π.χ. προγραμματα και καταλυτες και φιλτρα η αποψη μου ειναι οτι δεν ειναι αναγκη να παμε σε ονομα.
    Δεν ζητησαμε υπερκυβησμο. Προγραμμα ζητησαμε . Υπαρχουν και πιο φτηνες λυσεις με τα ιδια σχεδον αποτελεσματα.
    Save money για καμια Louis Vuitton λεμε...
    Αρχηγε μου ετσι ειναι υπαρχει ομως ενα ΑΛΛΑ.......
    Η συζηγος, της αρεσουν πολυ η louis vuitton και το θεμα ειναι οτι δεν κανει εκπτωσεις στα πραγματα της......Το αλλο θεμα ειναι οτι σε αυτον τον ατιμο κοσμο τελικα οτι πληρωσεις παιρνεις....χωρις αυτο βεβαια να ειναι απολυτο σε ολα (υπαρχουν πολλα παραδειγματα), οποτε σε αυτην την περιπτωση δεν δειχνουν πολλα.....
    ΑΑΑ και καμια τσαντα τις γυναικας μου δεν εχει χαλασει ΠΟΤΕ......και τους φερεται πολυ ασχημα........

    Τωρα εκτος πλακας....ναι ειναι αρκετα ακριβα για ενα προγραμμα....αλλα για ενα σχετικα ακριβο αμαξι, δεν νομιζω οτι ειναι μεγαλο ποσο (γνωμη μου)
    Το θεμα ειναι να πετυχουμε το ''οτι πληρωσεις παιρνεις'' και εδω!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  2. #12
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχομαι φιλε στην δική σου περιπτωση να ισχυει το "οτι πληρωσεις παιρνεις".

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πέτα το κασόνι να γίνει το v10 επιτέλους....

  4. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yodas Εμφάνιση μηνυμάτων
    πέτα το κασόνι να γίνει το v10 επιτέλους....


    Κρυψου και φωναξε εισαι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ειναι και ενα αλλο θεμα παιδια που σκεφτομουν χθες...

    για παραδειγμα, πολλες φορες ενσυνειδητα αγοραζω ενα προϊον ή μια υπηρεσια ακριβοτερα για συγκεκριμενους λογους.
    -αν καθησω να το ψαξω τοσο ωστε να βρω την φθηνοτερη τιμη για καποιο προΪον ή την καλυτερη σχεση τιμης-ποιοτητας, ή οτι αλλο, πρεπει να υπολογισω και το κοστος του δικου μου χρονου, η απωλεια του οποιου τελικα τις περισσοτερες των περιπτωσεων θα καταστησει ακριβοτερη την φθηνοτερη προταση.

    μεσα στα κριτηρια επιλογης, πρεπει να υπολογισουμε και την προσωπικη γνωριμια, την αντιμετωπιση του πωλητη, την υποστηριξη, την αξιοπιστια της εταιριας, τη φημη της κλπ. πολλες φορες οι καταναλωτες επιλεγουν τη σιγουρια του μεγαλου ονοματος (το οποιο επισης πολλες φορες δεν εγινε μεγαλο τυχαια), απο μια αγνωστη μη "επωνυμη" λυση...
    το παραπανω εχει μεν αποδειχθει απο ολες τις σχετικες ερευνες, αλλα δεν αποτελει αναγκαια και ικανη συνθηκη. δηλαδη σαφεστατα αυτο που λεει ο χριστοφορος μπορει σε πολλες περιπτωσεις να ισχυει. ποιες περιπτωσεις ειναι αυτες? αυτο καλειται να το ανακαλυψει ο καθενας μονος του στα πλαισια του χρονου που εχει να διαθεσει.

    οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ολος ο χρονος... παλαια παροιμια, την οποια επιβεβαιωσε ο χριστοφορος διηγουμενος την προσωπικη του περιπετεια (περαστικα χριστοφορε, σιδερενια η συζυγος). εκει που εισαι ετοιμος να μπαξεις το κομπρεσερ (ή το 92αρι) μια αναποδια ερχεται να σε φερει πιο πισω απο 'κει που ησουν. σημασια εχει, υγεια να υπαρχει, γεροι να ειμαστε, δουλεια να εχουμε και το πως θα ξοδεψουμε το περισσευμα ή υστερημα μας, ας ειναι οπου αλλου εκτος απο τους γιατρους... (οι οδοντιατροι εξαιρουνται... οκ τεό?).
    οπως βλεπεις χριστοφορε και η συζυγος δεν αρκειται σε "μαϊμου" λουί, η οποια κανει την ιδια ακριβως δουλεια, οπτικα δεν την ξεχωριζεις, εκτος αν την ψαξεις απο κοντα (οπου η διαφορα ποιοτητας φυσικα ειναι εμφανης) και κοστιζει ψιγμα της γνησιας...
    το ιδιο ισχυει σε ολα τα πραγματα. γιατι να εχεις πατεκ, μονμπλαν, αρμνανι, Μ3 κλπ ενω τη δουλεια σου την κανεις με σγουοτς, μπικ, μπρακουλια, ντατσια...

    ειναι καθαρα φιλοσοφικο και το ερωτημα και η απαντηση...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    chief (14-01-10), Monsta (14-01-10)

  7. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    341
    Thanked
    265
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....ας ειναι οπου αλλου εκτος απο τους γιατρους... (οι οδοντιατροι εξαιρουνται... οκ τεό?).
    Καλοδεχουμενο το τεστ, αλλα να ξερεις οτι δεν μου ξεφευγει ποστ σου Σταθη!
    Ολα τα διαβαζω!


    -Θεοφιλος-

  8. The Following User Says Thank You to tmilatos For This Useful Post:

    Stathis (14-01-10)

  9. #17
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    -
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    136
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Arrow

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η παραπανω εταιρια συνεργαζεται με το νοελε. ειναι δηλαδη ο ελληνας αντιπροσωπος του γερμανου βελτιωτη...

    την βελτιωση που λες δεν την ξερω ουτε την εχω δοκιμασει, αλλα οσον αφορα το δικο μου αυτοκινητο εχω πολυ καλη εμπειρια απο τη συγκεκριμενη εταιρια...


    (οριστε και το θρεντ για τη νοελε που ζηταγες χριστοφορε...)
    Αντιπροσωπος του Otto Noelle στην Ελλαδα ειναι η Racing dynamics διπλα στον σπανο....

    Ο επισημος τουλαχιστον...

    Ειχα περασει απο Noelle στην γερμανια και μου εδωσε αυτον τον αντιπρωσοπο στην Ελλαδα ο οποιος μαλιστα δαγκωνει κανονικοτατα αφου ενα κιτ υπερκιβυσμου για Ε36 6 cylinder κοστιζε εκει 3.200 ευρω (πραγματα) και το ιδιο ακριβως πραγμα στον αντιπροσωπο στην Ελλαδα ζηταγε 6.000 ευρω.
    -

  10. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nurburgring Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιπροσωπος του Otto Noelle στην Ελλαδα ειναι η Racing dynamics διπλα στον σπανο....

    Ο επισημος τουλαχιστον...

    Ειχα περασει απο Noelle στην γερμανια και μου εδωσε αυτον τον αντιπρωσοπο στην Ελλαδα
    δεν ισχυει αυτο απο οσο ξερω...

    ουτε Racing dynamics υπαρχει στην ελλαδα πλεον.

    ο αρης με τα σμαρτ (rt dynamics) που ειναι το μαγαζι που λες δεν ασχολειται ουτε με bmw ουτε με νοελε ουτε με Racing dynamics.

    στειλε ενα email σημερα να δουμε τι θα σου απαντησουν και ποιος ειναι ο αντιπροσωπος...

  11. #19
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    -
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    136
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ισχυει αυτο απο οσο ξερω...

    ουτε Racing dynamics υπαρχει την ελλαδα πλεον.

    ο αρης με τα σμαρτ (rt dynamics) που ειναι το μαγαζι που λες δεν ασχολειται ουτε με bmw ουτε με νοελε ουτε με Racing dynamics.

    στειλε ενα email σημερα να δουμε τι θα σου απαντησουν και ποιος ειναι ο αντιπροσωπος...
    Δεν γνωριαω αν εχει αλλαξει ονομασια το μαγαζι η αν εχει κλεισει.

    Το μονο που ξερω ειναι οτι στην Otto Noelle μου εδωσαν αυτο για επισημο αντιπροσωπο τους..
    -

  12. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όλα αυτά για τον δίλιτρο με τα 170 άλογα και πάλι υποθετικά. Ο δίλιτρος των 150 με αντίστοιχο tuning πόσα άλογα προβλέπεται να φτάσει?

    Και κάτι άλλο, άκουσα πολύ καλά σχόλια για την kuf, ενω στο έτερο site στο ίδιο τόπικ ακούστηκαν και αρκετά αρνητικά, ότι οι τύποι δεν το πολυκατέχουν, ότι είναι πολύ αισιόδοξα τα 195 άλογα (σε αυτό συμφωνώ) και άλλα τέτοια.

    Και θέτω λοιπόν το φιλοσοφικό ερώτημα...τί εστί τελικά KUF..?? :conf_13:
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP