Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 59 από 59

Θέμα: Πάμε....πίστα.

  1. #51
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αυτο προσπαθει η λουγκρα να κανει χρονους;

    Με πηρε ο υπνος μεχρι να περασει την ευθεια.
    Καληνυχτα σας.
    τι λές ρε συμπέ!!!το εργαλείο στροφάρει 8500εςςς
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. #52
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λές ρε συμπέ!!!το εργαλείο στροφάρει 8500εςςς
    Ρε Θωμά τί να κλάσει το Μ3άκι ρε φίλε!Κάτσε να φέρει ο Γιώργος το 850 ///Μ8 να τα κάνουμε όλοι πάνω μας να πούμε!

  3. #53
    Εγγραφή
    24-09-10
    Περιοχή
    Φιλοθέη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.502
    Thanked
    2548
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα της πίστας τώρα.
    Η εμπειρία ήταν μοναδική και πραγματικά αξίζει να την δοκιμάσει κάποιος ότι αυτοκίνητο και να χει, γιατι το όριο είναι πάντα όριο ασχέτως αν είναι χαμηλό ή υψηλό και η αίσθηση οτι κατέβασες τον χρόνο σου είναι πολύ όμορφη ασχέτως αν πήγες απο το 1.46 στο 1.45 ή απο το 1.36 στο 1.35!

    Εγώ επειδή δεν είχα ξαναπάει Σερρες είχα έρθει με 2 τετράδες συμβατικά μεταχειρισμένα λάστιχα προκειμένου να μάθω την πίστα και να πάρω το βάπτισμα του πυρός. Όλο το Σάββατο και την Κυριακή έλιωνα μέσα στην πίστα και προσπαθούσα να κατεβάσω τον χρόνο μου. Δεν πήγα ούτε για φαγητό, μου έφερναν σουβλάκια στην πίστα και συνέχιζα χεχε.

    Το Σάββατο όλο το έφαγα προσπαθώντας να βρω τις γραμμές μου, να μάθω τις αντιδράσεις του αυτοκινήτου μου σε αυτό το περιβάλλον και να μάθω τα μυστικά τις όλης υπόθεσης τα οποία είναι πάρα πολλά και σίγουρα έχω βρει ένα μικρό μερος τους προκειμένου να κάνω τον απόλυτο χρόνο.

    Αφού λοιπόν φύγαμε απο την πίστα είχα καταφέρει να πέσω στο 1.46.0 με πολύ ζόρι. Στο ξενοδοχείο παρά την κούραση μελέτησα τα βίντεο που τράβαγα και την τηλεμετρία και είδα που μπορώ να πιέσω κι άλλο. Φρέσκος λοιπόν την Κυριακή και πολύ αποφασισμένος στο πρώτο κιόλας σεσιον έπεσα στο 1.45.1 και στο δεύτερο καπάκια στο 1.44.2 (με γεμάτο ντεπόζιτο αυτή τη φορά)!
    Ακόμα πιο αποφασισμένος και έχοντας μάθει την πίστα πλέον, έβαλα την δεύτερη επιπλέον τετράδα που είχα και ξήλωσα ότι μπορούσα απο το σαλόνι. Δυστυχώς όμως χρόνο δεν μπόρεσα να κατεβάσω άλλο καθώς τα λάστιχα αυτά ήταν εν τέλη μαπα. Μετά είδα μέχρι 1.44.5 με συνοδηγό. Στο τελευταίο γύρο με τεράστια θέληση να κάνω οτι ήταν δυνατό προκειμένου να δω το 1.43.+ μπήκα στην Κ1 οριακά φρεναριστός και μετά το γκάζι πάτωμα μέχρι την Κ3 όπου από τα πλευρικά G ξενέρησε η τρόμπα του καυσίμου και το μοτέρ έκοψε ευτυχώς χωρίς παρατράγουδα. Τότε το πάρτυ τελείωσε, μαζέψαμε τα μπογαλάκια μας και την κάναμε με ελαφρά...(κλασικά τελευταίοι).

    Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος απο το καλοζυγισμένο ις και το quaife το οποίο έκανε πολύ καλή δουλειά! Ο συνδιασμός τους μου επέτρεπε να μπαίνω με τέρμα γκάζι απο πολύ νωρίς έχοντας παράλληλα και πολύ καλή έξοδο απο τη στροφή. Γενικά θέλω να το ευχαριστήσω που πάλεψε και δεν έκανε ούτε κιχ παρά τα χρονάκια του και τα ζόρια που τρώει! Το μόνο που με χάλαγε ήταν τα καθίσματα που όπως φαίνεται στο βίντεο στις αριστερές κοντεύω να πάρω αγκαλιά την κάμερα!

    Το carpc δούλεψε και αυτό χωρίς προβλήματα και με βοηθούσε σε κάθε γύρω κρατώντας μου γυρολόγια και δείχνοντάς μου διαρκώς αν βελτίωσα και που κατά τη διάρκεια που έτρεχα. Αν δείτε στο βίντεο το κάτω μέρος της οθόνης γίνεται πράσινο σε κάθε κομμάτι της πίστας που βελτίωνα, ενώ στο πάνω μέρος μου δείχνει το best lap. Φυσικά αποθήκευε απο τις γραμμές μου έπαιρνα, τα χλμ, μέχρι και G. Γενικά είδα πάνω απο 1G στα φρένα και στις στροφές.Το λογισμικό λέγετε racechrono λειτουργεί με gps και είναι αρκετά εύχρηστο και σε κινητά.


    Να μερικές photos και το best lap. Οταν ξεσκαρτάρω τα βιντεάκια θα ανεβάσω οτι έχει ζουμί.
    https://www.youtube.com/watch?v=YFBh-G_l3KU
    Μπράβο ρε Κώστα!Αφιερώσου τώρα στο ντριφτ!!χαχαχα
    By the way,τι γ@μώ τα κράνη είναι αυτό!!χαχαχα
    UP YOURS!

  4. #54

    Προεπιλογή

    Να 'μαι και εγω...
    Το σ.κ ηταν υπεροχο. Γνωρισα επιτελους απο κοντα τον Μανο και τον Θωμα καθως και ολο το team απο θεσσαλονικη!
    Ευχαρηστιες για τον Μανο και τον Τομη για τα σεμιναρια και φυσικα στον Πανο Gyiama για τα εισητηρια.
    Η πιστα τρομερη ,ετοιμαζομαστε για το επομενο t/d ... με περισσοτερες συμμετοχες!

    υ.γ Ο Mormon πολυ ωραιος!!!
    υ.γ2 Ο Μανος δεν κρατηθηκε και οδηγησε το κτηνος μου!

  5. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    gyiama (13-04-11)

  6. #55
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dr. Yamastura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε Κώστα!Αφιερώσου τώρα στο ντριφτ!!χαχαχα
    By the way,τι γ@μώ τα κράνη είναι αυτό!!χαχαχα
    Ασε ρε φίλε σα μηχανόβιος του 70 είμαι, μα ποιός πάει και αγοράζει τέτοιες κακογουστιές?

    Να ρωτήσω και κάτι άλλο αν ξέρει κανείς. Σήμερα διαπίστωσα οτι στο τραίνο χτυπήθηκε ο προφυλακτήρας μου, ξέρει κανείς που πρέπει να απευθυνθώ? Την τύχη μου μέσα πριν μερικούς μήνες τον έβαψα!

  7. #56
    Εγγραφή
    24-09-10
    Περιοχή
    Φιλοθέη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.502
    Thanked
    2548
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    [QUOTE=kloukakis;153363]Ασε ρε φίλε σα μηχανόβιος του 70 είμαι, μα ποιός πάει και αγοράζει τέτοιες κακογουστιές?
    Εγώ φταίω που στο΄δωσα ρε αχάριστε!!
    Άσε που μου το έχουν χαρίσει!!
    UP YOURS!

  8. #57
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Kamikazi αγαπη μου!

  9. #58
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7249
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dr. Yamastura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε Κώστα!Αφιερώσου τώρα στο ντριφτ!!χαχαχα
    By the way,τι γ@μώ τα κράνη είναι αυτό!!χαχαχα
    χρηστο αρχιζει να αλλοξοπιστει ο κωστας..επειγοντως βολτα με το m3 η το kadett..χιχιχιχιχιιχιχιχι

  10. #59
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά Μάνο πραγματικά το πας όριο! Πιστεύω οτι μόνο κάποιος που έχει οδηγήσει την πίστα μπορεί να καταλάβει πόσο καλά το πας! Καλα και το βίντεο στην ευθεία είναι να τρελαίνεσαι, την τελειώνεις πριν καν αρχίσει. Εγώ ήταν σαν να βγαίνω εθνική, μέχρι να φτάσω Κ1 είχα χρόνο να πιω και ένα καφεδάκι. Κρίμα ρε φίλε μου στην έπαιξε τον κιβώτιο, όταν τέτοια αυτοκίνητα παθαίνουν τέτοιες ζημιές(ειδικά αφου το "έφτιαξαν") και μάλιστα σε τέτοιες ώρες είναι να τρελαίνεσαι!
    next time

  11. The Following User Says Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    manos///3 (14-04-11)

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP