Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 85 από 85

Θέμα: Στόχος: 500 whp

  1. #81
    Εγγραφή
    08-10-10
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    27
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ε ποσο να αντεξουν ακομα τα κακομοιρα...

  2. #82
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    strato i gnomi mou einai paketo frenon (diskoi takakia ) kai amrtiser anabathmisi sigoura ama einai na eisai stous 500 sto troxo. makari na to kaneis alla prosexe kai to kibotio opos sou eipa se ena allo thema .
    live free and drive hard

  3. #83
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μέρα ταλαιπωρίας σήμερα αλλά μόλις γύρησα σπίτι και παρελαβα το δεματάκι μου. Είχε φτάσει απο τις 22/4 Ελλάδα και επιτέλους σήμερα ήρθε σπίτι ύστερα απο τσακωμό με το ταχυδρομείο.

    Εδώ είναι η αντλία των 250 psi. Πραγματικό γουρούνι και κάνει την υπάρχουσα να δείχνει κουτάκι αναψυκτικού δίπλα της. Είναι περίπου 3 κιλά !!!!!!



    Επίσης και το μπέκ Μ10 παροχής 800 cc/min που θα αντικαταστήσει το Μ7 που είναι 550 cc/min



    Περισσότερες και καθαρότερες φωτό πιο αργά γιατί πάω να λιώσω στον ύπνο

  4. The Following 3 Users Say Thank You to stratos For This Useful Post:

    aristent (02-05-11), BILL007 (02-05-11), Vasilis (02-05-11)

  5. #84
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αυτα ειναι !!
    αντε καλό μπαξιμο.
    M3 CSL

  6. The Following User Says Thank You to chief For This Useful Post:

    stratos (02-05-11)

  7. #85
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αρε τρελοκομείο.....

    Στράτο κανε ότι κάνεις και κάνε το με προσοχή και υπομονή! Είμαι σίγουρος οτι το προντζεκτ θα βγει φοβερό και άξιο λόγου! Οι καμπύλες σου όντως δεν είναι καθόλου καλές και σε καταλαβαίνω να θέλεις να τις φτιάξεις. Αυτό θα πρέπει να είναι το πιο σημαντικό και όχι το μέγιστο ύψος δύναμης.

    Πριν λίγο καιρό μίλησα με Αγγλία για ενα 335 ενός φίλου που θέλει και αυτός να βάλει quaife. Η απάντηση ήταν γύρω στα 1500Ε. Είδα όμως ότι είχε και άλλε τιμές για το 335, κάνε έναν κόπο και ρώτα και εσύ με τον αριθμό πλαισίου σου. Τα χρήματα είναι πολύ λίγα για ένα αυτοκίνητο σαν το δικό σου και θα δεις τρελή διαφορά παντού και όχι μόνο στις εκκινήσεις. Δεν μιλάω για νριφτ, το γεγονός οτι το έχω βάλει και πάω για ντρίφτ μην σε μπερδεύει. Το quaife πασχίζει να βρει πρόσφυση ενώ είναι απόλυτα γραμμικό και σου δίνει πολύ καλύτερο έλεγχο παντού!!

    Δεν νομίζω η χρήση σεμι σλικ να σε σώσει, μάλλον το αντίθετο. Δεν είναι λάστιχα δρόμου, μόλις βρεις νερά θα κινδυνέψεις άσχημα. Αν είσαι και με γκάζι... χλομό σε βλεπω....

    Η ένστασή μου είναι δεν μπορείς να οδηγείς το ίδιο αυτοκίνητο με 300 άλογα στο 90% και στο άλλο 10% να οδηγείς 600. Είναι άλλο αυτοκίνητο και μεταφορικά και κυριολεκτικά και μπορεί να σε πιάσει πολύ εύκολα απροετοίμαστο και να ψάχνεσαι φτου φτου χτύπα ξύλο...

    Καλή επιτυχία και πιστεύω ότι αν φτιάξεις τις καμπύλες σου δεν θα θέλεις κάτι άλλο απο το μοτέρ σου

  8. The Following User Says Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    stratos (02-05-11)

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP