Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Κλιματισμος σε Ε46

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γνησιο?????αν θυμαμαι καλα κανενα 150αρι.ημιτασιον κανενα 90αρι αν θυμαμαι καλα

  2. #22
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνησιο?????αν θυμαμαι καλα κανενα 150αρι.ημιτασιον κανενα 90αρι αν θυμαμαι καλα
    τι προτεινεις?μηπως με το ημιτασιον απο ε μπει σε 6 μηνες ξαναδωσω λεφτα για γνησιο?

  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν ξερω ποσο πανε στο ε μπει αυτα αλλα οι εδω ιμητασιον ειναι πολυ αξιοπιστοι και δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τπτ μετα δουλευουν μια χαρα

  4. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    dark knight (12-06-11)

  5. #24
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    197
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παιδια εαν βγαλουμε τον φακιρη μπωρουμε να δουμε εαν ειναι καλος η οχι?εγω που ροτισα απο το τηλ για γνησιο φακιρη 115ευρω.την τριτη θα παω να τον παρω.

  6. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aektzhs18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εαν βγαλουμε τον φακιρη μπωρουμε να δουμε εαν ειναι καλος η οχι?εγω που ροτισα απο το τηλ για γνησιο φακιρη 115ευρω.την τριτη θα παω να τον παρω.
    οχι δεν φαινεται κατι

  7. #26
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλα ειναι πριν κανετε οτιδηποτε να κανετε πρωτα μια ερευνα αγορας......................γνησια και παπαριες............ενα απλο παραδειγμα θα σας πως για αισθητηρα λ που αλλαξα προσφατα γλειτωσα 160 euro και να σας πω κατι????????? ηταν ο ιδιος που φορουσε μαμισια πανω το οχημα με ιδια μαρκα και ιδιους αριθμους............. δεν ειναι καιρος για νταβαντζιλικια ....τελος

  8. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδια οι φακιριδεσ στα Ε46 και Ε36 ειναι τη BEHR και στα Ε39 Ε53 ειναι της MEYLE.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ KANEΝΑΣ λογος να αγοραζουμε γνησιο μιας και ακομα και ο γνησιος της bmw γραφει πανω του bmw behr, απο οτι ειδα παιζουν κανενα 60αρι οι ιμητασιον οποτε ποιος ο λογος να δωσει καποιος ενα 50ρικο πανω?

  9. #28
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παιδια υπαρχουν ιμιτασιον και <ιμιτασιον>.και εξηγω.εχω δει μαφ γνησιο bmw και bosch που ειναι στην ουσια ειναι το γνησιο χωρις επωνυμια και τελος ΑΝΩΝΥΜΟ που εχει το 1/3 της τιμης των 2 που ανεφερα.το χωρις επωνυμια εχω ακουσει οτι χαλαει πολυ γρηγορα σε σχεση με το μπος που θεωρειται και αυτο ιμιτασιον .δεν εχω τιποτα με τα ιμιτασιον που πληρουν στανταρντ ποιοτητας οπως τα μειλε(ψαλιδια) αλλα ρωτησα επειδη κυκλοφορουν στο εμπει και μαρκες χωρις επωνυμια.

  10. #29
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εε ναι οταν λεμε ιμητασιον εννοουμε το αντιστοιχο επονυμο της κατασκευαστριας εταιρειας και οχι της bmw οχι κινεζικα και χαζα γιατι εκει μαλλον μονο μπελαδες θα βρουμε..

  11. #30
    Εγγραφή
    20-03-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    88
    Rides
    0

    Προεπιλογή ρυθμιστής

    Αυτό που αναφέρουμε φακίρη ή αντίσταση είναι το ανταλλακτικό το οποίο μετράει την θερμοκρασία και ελένχει στην ουσία και τις στροφές του ac .
    Τι έπαθα εγώ...
    Σάββατο τριημέρου περιμένω με ανοιχτό το ac και τον κινητήρα στον πειραιά για το πλοίο.
    (Εχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημμα έχω αγοράσει το εξάρτημα αλλά δέν πρόλαβα να το αλλάξω.)
    Μετά απο αρκετή ώρα λειτουργείας σε αναμονή περίπου 1 ώρα , άρχιζε να μου μηρίζει κάτι περίεργο απο τον κλιματισμό σαν ψαρίλα.
    Μετά απο 10 λεπτά ανέβηκε η θερμοκρασία του κινητήρα και έβγαζε καυτό αέρα ο κλιματισμός .
    Δέν λειτουργούσε το βεντιλατέρ.
    Τι έγινε...!!!!!
    Δέν άλαξα το εξάρτημα με αποτέλεσμα ο συμπιεστής να δουλέυει στο maximum και σε συνδιασμό με το αρκετό φρέον που έχει μέσα (μετά το ανακάλυψα),επειδή ο πρώην ιδιοκτήτης το πήγαινε σε κάτι ηλιθίους μιχανικούς, ζόρισε πολύ τον κλιματισμό και έκαψε τον ρυθμιστή στροφών του βεντιλατέρ .Οπότε έμεινα χωρίς ψύξη κινητήρα σε στάση ανάμεσα σε 100 περίπου αυτοκίνητα.
    Σήμερα έκανα αντικατάσταση ρυθμιστή βεντιλατέρ και αντίστασης και όλα καλα....!!!!!!

  12. The Following User Says Thank You to davids For This Useful Post:

    bill_m3 (15-06-11)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP