Σελίδα 4 από 103 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 1024

Θέμα: Τι καινουργιο προσθεσατε στη BMW σας μέρος 2ο

  1. #31
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έμπαξα αμάξι σήμερα ΟΛΟΚΛΗΡΟ..
    Για να την πω στον Φάνη που όλο κάτι μπιχλιμπίδια πάει και βάζει στο Ζ4άκι του... χα χα

    Καλοταξιδο, ευχαριστα και ασφαλη χιλιομετρα να εχετε Στεφανε

  2. #32
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Thanks φίλε.
    Να σαι πάντα καλά!

  3. #33
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τα ειχα τοσες μερες και καθονταν στην ακρη, ηρθε ο καιρος να μπουν. Με ζορισε λιγο το λυσε-δεσε γιατι ειναι διαδικασια μεγαλη, αλλα το αποτελεσμα μου αρεσει



  4. The Following 7 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    aristent (26-03-11), bill_m3 (26-03-11), Gregory_///M (26-03-11), halkida116mpack (26-03-11), Panos 316T (27-03-11), scania124 (26-03-11), zaharias (26-03-11)

  5. #34
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    67
    Μηνύματα
    1.921
    Thanked
    2393
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραίο,Ωραίο,Ωραίο, να το χαίρεσαι...


    Ο χειρότερος άντρας η καλύτερη γυναίκα...

  6. The Following User Says Thank You to sierra For This Useful Post:

    fanisk (26-03-11)

  7. #35
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φανη..........τα σπαει η ζετα σου
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  8. #36
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανη..........τα σπαει η ζετα σου
    Πανο προσπαθω σιγα-σιγα να τη κανω καλυτερη οπου και οπως μπορω

  9. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    halkida116mpack (01-04-11)

  10. #37
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή



    Δεν εχω φωτος ακομη γιατι ειμαι στο γραφειο, αργοτερα απο το σπιτι.

    Ηρθαν επιτελους τα νεα ελατηριακια για να μη σπαει το 3ο στοπ, εχω φαει τον τοπο να βρω 8αρι deep socket καρυδακι και εχω καψει μισο ρεζερβουαρ απλα και μονο για να λενε ολοι..δεν εχω τετοιο.. απο praktiker μεχρι leroy Ελ.Βενιζελος, και ο,τι μαγαζι με εργαλεια βρηκα εδω γυρω..

    Θα βρω σημερα ο κοσμος να χαλασει, για να μπει επιτελους το λευκο στοπ που θα αντικαταστησει το σπασμενο κοκκινο.

    Ηρθαν τα νεα πατακια, bmw oem velour με Ζ4 logo και heel pad στον οδηγο για να μη χαλανε τα παπουτσια απο την τριβη. Επισης του οδηγου ηταν στο μαυρο του το χαλι ενω του συνοδηγου σε λιγο καλυτερη κατασταση, τωρα ειναι κουτα παλι!

    Ηρθε το bmw tv function retrofit kit (ολα εκτος του module δηλαδη), καλωδιωση, μπρακετο, βιδες, κ.α, σφραγισμενο στο κουτι του!! Το module το βρηκα μεταχ. σε σπεσιαλ τιμη και ξεκλειδωτο, περιμενω να ερθει. Το θεμα "tv στο αμαξι" λυθηκε με λιγοτερα απο 300€ Λιγο ψαξιμο, λιγη υπομονη, και λιγη εκπτωση χρειαστηκε. Ενδεικτικα να αναφερω οτι ο individual πουλαει κομπλε κιτ (ψηφιακο/αναλογικο) στα 700€ και η προσφορα του μελους 740i ηταν αν θυμαμαι καλα 500-550€. Νομιζω πως η διαφορα απο τα 290€ ειναι σημαντικη

    Ηρθε το original BMW retrofit kit back up / rear camera σφραγισμενο και αυτο! Αντε να δω πως και που θα μπει, καλες ληψεις

    Ξανα μπραβο στον https://www.individual-cars.com γιατι το πακεταρισμα και ο χρονος παραδοσης ειναι αριστα, οσο για τις τιμες του, με λιγη κουβεντα σε τηλ/email θα πετυχετε σημαντικες εκπτωσεις!

    Ο αλλος γερμανος με το module στη σουπερ τιμη και ηδη ξεκλειδωτο (γλυτωνεις μια 80αρα για το καλωδιο-σπαστηρι) ειναι αυτος. https://www.dg-onlinehandel.de . Η συννενοηση ειναι χαλια γιατι δεν γνωριζω Γερμανικα, αυτος δεν γνωριζει Αγγλικα. Δουλεψε το translator, κολλησα στο οτι δεν γνωριζει αγγλικα αλλα πουλαει παντου, δειχνω εμπιστοσυνη γιατι στο ebay εχει 1089 feedback 100%.

    Καποια στιγμη πρεπει να παω να σηκωσω το αμαξι να αλλαξω θεση στις αντιστρεπτικες, ειναι στο hard εμπρος-πισω, βγαζει μουτρα, πεταει κωλο πιο δυσκολα, δεν γερνει τουλαχιστον!
    Για δοκιμη λεω να αφησω soft εμπρος, medium πισω και βλεπουμε..

    Οπως θυμαστε περασα το Dice mediabridge και εβγαλα τα καλωδια εμπρος κατω απο το A/C σε ενα πορτακι που ειναι κενο. Ψαχνω βυσματα-ανταπτορες-δεν ξερω πως τα λενε, για να μπουν "χωνευτα" στο καπακι, απο πισω να μπει το καλωδιο που αυτες τις μερες κρεμεται στον αερα, και μπροστα να φαινεται εργοστασιακα μια υποδοχη Aux και μια υποδοχη USB.

    Το πορτακι ειναι αυτο χωρις τον αναπτηρα που πουλαει ο leatherz.


    Εκει απο πισω εχω περασει τα καλωδια, και το εχω ψευτοκουμπωσει για να μην ειναι κενο, ειναι χυμα τα καλωδια ομως (το usb stick μεσα στο τασακι χαχα). Θελω να κανω κατι αντιστοιχο με τον αναπτηρα που βλεπετε.. δηλαδη εμπρος να φαινεται μονο η υποδοχη aux/usb (οπως ο αναπτηρας) και απο πισω να ειναι συνδεδεμενα τα καλωδια (παλι οπως παιρνει ρευμα αυτος ο αναπτηρας).

    Να ενα παραδειγμα χωνευτου Aux.


    Και ενος usb.


    Θα μπορουσα απλα να τρυπησω οσο χρειαζεται και να τα κολλησω απο πισω, αλλα πως? Με τι? Για αυτο ψαχνω αυτα τα panel mounts που βιδωνουν και ειναι σταθερα. Βιδωμενα θα ειναι, κολλημενο το καλωδιο απο πισω, δεν νομιζω να "φυγουν" ποτε απο τη θεση τους.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    aristent (31-03-11), Panos 316T (01-04-11), zaharias (31-03-11)

  12. #38
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Φανη, εγω πηρα απο αυτον ενα δυναμοκλειδο σημερα https://pikounistools.gr/contactpikounistools/ ειναι και χιωτης.. μεσω google τον βρηκα τυχαια..
    Φαινεται οτι εχει ποικιλια, αλλα δεν ξερω αν σε βολευει να πας εκει..
    Εισαι μεγαλος bax-man!!!!!! Μπραβο!!!!!!
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  13. The Following User Says Thank You to zaharias For This Useful Post:

    Panos 316T (01-04-11)

  14. #39
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ηρθαν τα νεα πατακια, bmw oem velour με Ζ4 logo και heel pad στον οδηγο για να μη χαλανε τα παπουτσια απο την τριβη. Επισης του οδηγου ηταν στο μαυρο του το χαλι ενω του συνοδηγου σε λιγο καλυτερη κατασταση, τωρα ειναι κουτα παλι!


    Πρώτον τι είναι το heel pad και τα δικά μου velour πατάκια δεν το έχουν?
    Δεύτερον έχεις βρει πουθενά είσοδο aux όπως η ΟΕΜ για Ζ4?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stef : 31-03-11 στις 18:08

  15. #40
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Φανη, για τις αντιστρεπτικες.. αυτη που εχει τις 2 τρυπες βαλε τη στην εξωτερικη (ειναι η πιο μαλακη ρυθμιση) και την αλλη με τις 3 ρυθμισεις (τρυπες) βαλε τη στη μεσαια..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  16. The Following 2 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    fanisk (31-03-11), Panos 316T (01-04-11)

Σελίδα 4 από 103 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP