Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 35 από 35

Θέμα: Schrick εκκεντροφοροι σε E46 330Xi

  1. #31
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτήν την εποχή νομίζω πως με 8500 χιλιάδες βάζεις s54
    Ναι βαζεις, το δαχτυλο που θα σου βαλει η Ελ.Ας μαζι με το ΣΔΟΕ αμα στο βρει αδηλωτο το σκεφτεσαι?? Μιλαμε για κατασχεση και φυλακιση.. καλα για τροχαιο με σοβαρο τραυματισμο μη το σχολιασουμε καν..
    Θα πεις "μαααα οι πιθανοτητες ειναι μικρες" για ελεγχο ή τροχαιο αλλα αμα σου κατσει??

    Αμα το δηλωσεις αλλο καπελο, αλλα με τη παρουσα κατασταση γιατι να πληρωνεις κερατιατικα στον ΓΑΠ και τους τροικανους? Να πανε να μαμηθουν ολοι μαζι, στα ιδια χρηματα βαζεις κομπρεσερ, εχεις σχεδον τις ιδιες επιδοσεις χωρις τα προσθετα εξοδα (σημα,ασφαλεια, τεκμηριο), κατι πολυ σημαντικο!!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Nick bmwlover (03-05-11), Vasilis (03-05-11)

  3. #32
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτήν την εποχή νομίζω πως με 8500 χιλιάδες βάζεις s54
    Ναι με αυτα τα χρηματα θα κουβαλαει και 200000+ χιλιομετρα και μοτερ προ ανακλησης.
    Προσωπικα προτιμω τον M54 θεωρω πως εχει περισσοτερες ανοχες και περιθωρια βελτιωσης χωρις προβληματα οπως εκτιμω πως με την προσθηκη κομπρεσορα ειναι και πιο δυνατο απο το Μ3 ακομα και με φπε.
    Βεβαια το θεμα εδω δεν ειναι μια μετατροπη απο ενα μοτερ σε αλλο, αλλα το μοτερ το 330 και η βελτιωση του.
    Σε αυτα που γραφει ο Φανης πιο πανω εχει δικιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα ιδια χρηματα βαζεις κομπρεσερ, εχεις σχεδον τις ιδιες επιδοσεις χωρις τα προσθετα εξοδα (σημα,ασφαλεια, τεκμηριο), κατι πολυ σημαντικο!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  4. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    PANOS-E60 (03-05-11)

  5. #33
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδια καταλαβαινω το πνευμα σας ότι για 2και 3 χιλιαρικα διαφορά αυτο που παιρνεις δηλαδή 100 άλογα είναι μεγάλη υποθεση.Αλλά δεν θα συμφωνήσω ότι πχ μια επονιμη μάρκα εξάτμισης είναι ή μάλον αξίζει τα λεφτά της.Ειδικά στο θέμα εξάτμισης είμαι παρα πολύ αρνητικός γιατί έχω απο φίλους που έχουν πληρώσει ακριβές εξατμίσεις να το έχουν σκυλομετανιώσει.Πιστεύω ότι ορισμένα πραγματα δεν πρέπει να τα χρυσοπληρώνουμε και ειδικά τις εξατμίσεις.Το να πάρεις ένα κομπρεσορα της προκοπής ή εκεντροφόρους επωνυμους το καταλαβαίνω.Υπαρχουν φτηνες και αξιοπιστες λύσεις σίγουρα σε πολύ λίγα προοιοντα εξέλιξης έως μετρημένες στα δάχτυλα υπάρχουν ομως.Τώρα ανεξαρτήτως της κα.......λας που πληρώνεται αν με ρωτήσεις ουτε τα 5000 ούτε τα έστω 8500 για 30 και 100 άλογα αξίζουν τα λεφτά αυτά.Εγώ έκανα τη μετατροπη του 3,30 με 6000 οποτε το βρίσκω παράλογο να πληρώσω αλλη μία μετατροπη για 30 άλογα ή μιαμιση για 100 δεν μπορώ να το δεχτώ και ειδικά αυτές τις εποχές που αν για πλακα πάω να πουλήσω το αυτοκινητο ούτε τη μετατροπή δεν θα παρω.Βέβαια ξέφυγα αλλά καμοια φορά όλα απο το μυαλό παιρνάνε

  6. The Following User Says Thank You to Βαγγελης For This Useful Post:

    m-power_01 (04-05-11)

  7. #34
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βαζεις, το δαχτυλο που θα σου βαλει η Ελ.Ας μαζι με το ΣΔΟΕ αμα στο βρει αδηλωτο το σκεφτεσαι?? Μιλαμε για κατασχεση και φυλακιση.. καλα για τροχαιο με σοβαρο τραυματισμο μη το σχολιασουμε καν..
    Θα πεις "μαααα οι πιθανοτητες ειναι μικρες" για ελεγχο ή τροχαιο αλλα αμα σου κατσει??

    Αμα το δηλωσεις αλλο καπελο, αλλα με τη παρουσα κατασταση γιατι να πληρωνεις κερατιατικα στον ΓΑΠ και τους τροικανους? Να πανε να μαμηθουν ολοι μαζι, στα ιδια χρηματα βαζεις κομπρεσερ, εχεις σχεδον τις ιδιες επιδοσεις χωρις τα προσθετα εξοδα (σημα,ασφαλεια, τεκμηριο), κατι πολυ σημαντικο!!
    όταν έχεις m54b30 νομίζω πως δεν είναι τραγικό να δηλώσεις τα 200 επιπλέον κυβικά του s54b32...
    όταν ο στόχος είναι 100 άλογα παραπάνω προτιμώ την εργοστασιακή λύση κι ας είναι λίγο πιο αργή

  8. #35
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για να παρει αλογο ο Μ54 θελει πολυ χρημα παντως!!!

    Πολυ καλος φιλος και αρκετα γνωστος σε πολους το τολμησε να το κανει !!!

    Βεβαια ειδε κοντα 270 αλογα θυμαμαι (πηγαινε πολυ πολυ δυνατα στα χερια μου σε ανηφορα εγραψε 270 ανετοτατα) αλλα αν συγκρινεις το κοστος με την αποδοση

    του αυτοκινητου καλυτερα να βαλεις ενα κομπρεσορακι και ολα οκ !!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP