Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 35

Θέμα: Schrick εκκεντροφοροι σε E46 330Xi

  1. #21
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δηλαδή και συγνώμη κιολας έχεις πετάξει 2 εκκεντροφόρους πρώτου σταδίου στο 3,30 και απλά έχεις σταυρώσει τα δαχτυλά σου και λες εντάξει.....μάλλον δουλευει?Εδώ εξάτμιση βάζουμε και το δυναμομετρουμε να μη χάσουμε κανα άλογο!Συγνώμη και πάλι αλλα την έχεις παρεξηγήσει τη δυναμομετρηση σου παρέχει περισσότερες πληροφορίες απο απλα την ιποδύναμη του αυτοκινήτου και μάλιστα πολύ χρήσημες όπως καμπύλες ροπής που και αν κρεμάει ο κινητήρας αν έχει το σωστό καυσιμο το σωστό αβάνσ και ένα σωρό άλλες πληροφορίες.Μήπως προσπαθεις να σπάσεις το 3,30και να βάλεις κανα μ3 και δεν το λές?

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ειπα πως μαλλον δουλευει αλλο οτι δουλευει και μια χαρα !!!
    Δε με ενδιεφερε να βελτιωσω αυτο το αμαξι, απλα μια και τους ειχα ειπα να τους βαλω,οσο για το να σπασει κινδυνος δεν υπαρχει κανενας, μια χαρα τους διαβαζει ο κινητηρας ,εχει ξυπνησει και δε κρεμαει πουθενα, το αντιθετο θα ελεγα εχει γινει πιο αμεσο,βεβαια αν ειχα και προγραμμα θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα πραγμα ομως που δε με ενδιαφερει.
    Οσο για το μοτερ του Μ3 που λες το xi δε το παιρνει με τιποτα μια και ειναι 4χ4 και ακομα και να εμπαινε ηθελε τρελες πατεντες και καταργηση του 4χ4 !!!
    Καλυτερα να παρεις ενα Μ3 ποιο φθηνα θα ερθει ετσι που ειναι η κατασταση τωρα πραγμα που ουτε αυτο θα εκανα πια μια και εχω αμαξι να μου κανει τα κεφια και το xi το κραταω για την οικογενεια.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  3. #23
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μαλιστα και πόσο δηλαδή κοστίζουν οι εν λόγο εκεντροφόροι και με τι κόστος τοποθετηθήκαν γιατί ανέφερες ότι πλησιάζεις σε τιμή την τοποθέτηση κομπρεσορα που απο ότι είχα ρωτήσει πριν κανα χρόνο η τιμή του για κομπλε αγορά και τοποθετηση με προγραμματα πλησίαζε το 10χιλιαρο.Βεβαια μου πεσαν τα αφτια και δεν συνέχισα την έρευνα αγοράς.Αλλα απο ότι έχω δει στο σαιτ της σρικ έχουν γύρω στα 1500 ευρώ η αγορά εκεντροφορων πως φτάνει τόσο τον κομπρεσορα?Και μια τελευταια απορία μιλάς για πρωτο στάδιο στους εκεντροφόρους?

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βαγγελης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα και πόσο δηλαδή κοστίζουν οι εν λόγο εκεντροφόροι και με τι κόστος τοποθετηθήκαν γιατί ανέφερες ότι πλησιάζεις σε τιμή την τοποθέτηση κομπρεσορα που απο ότι είχα ρωτήσει πριν κανα χρόνο η τιμή του για κομπλε αγορά και τοποθετηση με προγραμματα πλησίαζε το 10χιλιαρο.Βεβαια μου πεσαν τα αφτια και δεν συνέχισα την έρευνα αγοράς.Αλλα απο ότι έχω δει στο σαιτ της σρικ έχουν γύρω στα 1500 ευρώ η αγορά εκεντροφορων πως φτάνει τόσο τον κομπρεσορα?Και μια τελευταια απορία μιλάς για πρωτο στάδιο στους εκεντροφόρους?
    Αν διαβασεις πιο προσεχτικα θα δεις οτι αναφερει πως οι εκκεντροφοροι ειναι 1ου σταδιου.
    Επισης οσον αφορα το θεμα τιμη σε σχεση με κομπρεσσορα λεει ξεκαθαρα οτι αν ειναι να παρεις εκκεντρα ,εξατμισεις ,χταποδια, καταλυτες και προγραμμα...
    Φτανεις ψηλα για 50αλογα σκαρτα...
    Ενω με λιγα παραπανω πας σε κομπρεσερ

  5. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    deepBLUE (03-05-11)

  6. #25
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φίλε μου συγνώμη αλλα οι αριθμοί ακόμα και με αυτά που λες με το ζόρι πλησιάζουν τα μισά λεφτά που χρειάζεται κάποιος για να βάλει έναν κομπρεσορα της προκοπής χταποδι γύρω στα 500 εξάτμιση μέχρι πίσω άλλα 700 καταλύτες ποιο ελεύθερους 800 πρόγραμμα 400 εκεντροφόροι 1500 μαστορας στο 1000ρικο μαζί με τις φλάντζες η διαφορά είναι μεγάλη και αν μιλάμε για 30 έως 50 άλογα σίγουρα δεν είναι η απολυτη δύναμη αλλα δεν είναι και το τελικο ποσό του κομπρεσορα.Παλιοτερα που είχα ρωτήσει για παρόμοια εργασία το μόνο πλην μου΄είχαν πει ότι αν έβαζα εκεντροφορους θα καταργουσα το βανος και τα παράτησα.

  7. #26
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βαγγελης Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε μου συγνώμη αλλα οι αριθμοί ακόμα και με αυτά που λες με το ζόρι πλησιάζουν τα μισά λεφτά που χρειάζεται κάποιος για να βάλει έναν κομπρεσορα της προκοπής χταποδι γύρω στα 500 εξάτμιση μέχρι πίσω άλλα 700 καταλύτες ποιο ελεύθερους 800 πρόγραμμα 400 εκεντροφόροι 1500 μαστορας στο 1000ρικο μαζί με τις φλάντζες η διαφορά είναι μεγάλη και αν μιλάμε για 30 έως 50 άλογα σίγουρα δεν είναι η απολυτη δύναμη αλλα δεν είναι και το τελικο ποσό του κομπρεσορα.Παλιοτερα που είχα ρωτήσει για παρόμοια εργασία το μόνο πλην μου΄είχαν πει ότι αν έβαζα εκεντροφορους θα καταργουσα το βανος και τα παράτησα.
    Kανε μια προσθεση στα νουμερα που ανεφερες,εκ των οποιων μερικα ειναι πολυ χαμηλα,αλλα παρολα αυτα κανε μια προσθεση να δεις ποσο βγαινει το αθροισμα απο τα νουμερα που εσυ ανεφερες!!!Ειναι 4.900 πες 5.000 ευρω στην καλυτερη των περιπτωσεων-τουλαχιστον,κ ο κομπρεσορας 2ου σταδιου ειχε απ'οτι θυμαμαι 500 ευρω παραπανω,κοντα στα 5.500,οταν τον εβαλε ο Βαγγελης κ ο Βασιλης,τωρα εχουν ανεβει γυρω στα 6.600,τα 10.000 ευρω που σου ειπανε ειναι παρα πολλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick bmwlover : 03-05-11 στις 12:42
    Ι donut understeer...

  8. The Following User Says Thank You to Nick bmwlover For This Useful Post:

    deepBLUE (03-05-11)

  9. #27

    Προεπιλογή

    Ρε συ Βαγγελη μην γινεσαι ακριβως στα πιτουρα φτηνος στο αλευρι...
    Στον κομπρεσσορα θες να βαλεις κατι της προκοπης (ess) και υπολογιζεις 10.000 (ΠΟλλα τα λες). Ενω στα εξατμισονια βαζεις προιοντα ebay ή χειροποιητα...βαλε supersprint και θα δεις οτι ειναι πραγματικα πολυ μικρη η διαφορα.
    Το μεγαλο μειον με το ess ειναι οτι δινεις τα λεφτα μετροιτα μια και εξω... ενω στην αλλη περιπτωση, σιγα σιγα

  10. The Following 3 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    deepBLUE (03-05-11), Nick bmwlover (03-05-11), zaharias (03-05-11)

  11. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βαγγελης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα και πόσο δηλαδή κοστίζουν οι εν λόγο εκεντροφόροι και με τι κόστος τοποθετηθήκαν γιατί ανέφερες ότι πλησιάζεις σε τιμή την τοποθέτηση κομπρεσορα που απο ότι είχα ρωτήσει πριν κανα χρόνο η τιμή του για κομπλε αγορά και τοποθετηση με προγραμματα πλησίαζε το 10χιλιαρο.Βεβαια μου πεσαν τα αφτια και δεν συνέχισα την έρευνα αγοράς.Αλλα απο ότι έχω δει στο σαιτ της σρικ έχουν γύρω στα 1500 ευρώ η αγορά εκεντροφορων πως φτάνει τόσο τον κομπρεσορα?Και μια τελευταια απορία μιλάς για πρωτο στάδιο στους εκεντροφόρους?
    Αν και σου εξηγησαν παρακατω ας τα ξαναπουμε αλλη μια φορα.
    Αρχικα τους εκκεντροφορους εγω δε τους πληρωσα 1500 που τοσο κανουν στην Ελλαδα αλλα 825 ευρω απο Γερμανια διαβασε εδώ.
    Ειπα λοιπον πως αν βαλεις ποσα χρηματα χρειαζεσαι για να βαλεις μια επωνυμη μαρκα απο καταλυτες,χταποδι,τελικο,ι ως και μεσαιο(αν το θες),προγραμμα για 30 αλογα το πολυ και οχι 50 και ολα αγορασμενα απο Ελλαδα και εκκεντροφορους shrick θα δεις πως τα χρηματα βγαινουν σχεδον τα ιδια για να βαλεις ενα κομπρεσσορα 2ου σταδιου ess που ειναι και απο τους πιο ακριβους αλλα και αξιοπιστους κατα τη γνωμη μου και για πολυ περισσοτερα αλογα απο τα 30 !!!!
    Και βεβαια εδω σου ζητησαν 10000 γιατι εδω ο κομπρεσσορας που πουλανε ειναι με χρυσες βιδες
    Οσοι λοιπον τον αγορασαμε απο Νορβηγια και στειλαμε τον εγκεφαλο εξω για προγραμματισμο μας στοιχισε κοντα στα 7500-8000 με τα μεταφορικα και την τοποθετηση.
    Αν λοιπον ξεκιναγα τωρα να αναβαθμισω ενα 330 αντι 30 αλογα θα προτιμουσα 100 σχεδον με τα ιδια χρηματα !!!!
    Στην πορεια μαζευοντας και τα υπολοιπα χρηματα θα εβαζα και καταλυτες,χταποδι,τελικο,μ σαιο,εκκεντροφορους για να επαιρνα το μεγιστο της αποδοσης.
    Να σου πω μονο πως εδω στην Ελλαδα γνωστος εξατμισας μου ζητησε για αντιγραφο της supersprint 2650 για χταποδι,τελικο,καταλυτες (οχι μεσαιο),εκτος τοπου και χρονου απ οτι καταλαβαινεις.
    Για πιο λογο να δωσω 2650 για φτιαχτο οταν με 2950 παιρνω γνησια απο τη Γερμανια ?
    Ο Ιδιος εξατμισας χρεωσε φτιαχτο τελικο καζανακι για 330 650 ευρω οταν τοσο και ισως και φθηνοτερο σε supersprint βρισκεις και στην Ελλαδα.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  12. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (03-05-11), zaharias (03-05-11)

  13. #29
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    316
    Thanked
    114
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ισχυει το ρητο οτι πληρωνεις παιρνεις.Ατμοσφαιρικα οσο και να το παλεψεις πασαλιματα θα κανεις.Οποτε ή πας για ολο το πακετο(οχι ομως και 10000 πολλα...) ή το αφηνεις στην ησυχια του και το χαιρεσαι οπως εχει

  14. #30
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αυτήν την εποχή νομίζω πως με 8500 χιλιάδες βάζεις s54

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP