Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 91

Θέμα: Βενζινες.....!

  1. #71
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μόνο ΕΚΟ 100άρα βάζω. Στην γειτονιά μου το ένα και στην Α.Ο. το άλλο. Και στα δύο έχω την καλήτερη ρύθμιση σε αβάνς χωρίς μεθανόλες που μαρτυρά την ποιότητα της βενζίνης

  2. #72
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    256
    Thanked
    140
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Από όσο μου έχει αναφέρει ο ΦΑΝΗΣ αν δεν κάνω λάθος τα καταστήματα της ΕΚΟ (αυτά που έχουν το καινούργιο σήμα της εταιρείας και όχι αυτά με το παλιό λογότυπο) ελέγχονται πολύ πιο συχνά από τα άλλα βενζινάδικα για την ποιότητα της βενζίνης τους.

  3. #73
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.onair24.gr/news/category/8/content/7025

    25 Μαΐου 2011

    Στην άμεση σφράγιση των εγκαταστάσεων των αντλιών και δεξαμενών, καθώς και στην οριστική αφαίρεση της άδειας λειτουργίας πρατηρίου υγρών καυσίμων επί της οδού Πειραιώς 200 στο Μοσχάτο προχώρησε σήμερα κλιμάκιο της Δ/νσης Μεταφορών και Επικοινωνιών.

    Η σφράγιση πραγματοποιήθηκε παρουσία Εισαγγελέα και Αστυνομικής δύναμης ενώ είχε προηγηθεί πόρισμα ελέγχου της αρμόδιας Δ/νσης του υπουργείου Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας ότι στο συγκεκριμένο πρατήριο εντοπίστηκαν ηλεκτρονικοί μηχανισμοί στις αντλίες βενζίνης, με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται η παρεχόμενη στους καταναλωτές ποσότητα καυσίμων.

    Ο περιφερειάρχης Αττικής Γιάννης Σγουρός δήλωσε: «Σε περίοδο οικονομικής κρίσης οφείλουμε να είμαστε παρόντες και να εφαρμόζουμε τη νομοθεσία. Θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια, έτσι ώστε να προστατεύσουμε τους καταναλωτές από τα συνεχώς αυξανόμενα κρούσματα αισχροκέρδειας».
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε να παρουν και αλλα λαμογια σειρα, αυτο στη Βαρη που ειχαν βρει πειραγμενο, ακομη κλειστο και αδειο εσωτερικα, αραχνες εχει πιασει.
    Περασα σημερα παλι απο το συγκεκριμενο, και δεν μπορουσα να θυμηθω τι ταμπελα ειχε, την εχουν ξηλωσει, χρωματα κιτρινο μπλε. Ποιανης ειναι?

    Γυρναω σπιτι λεω ας μπω google να το βρω να μου φυγει η απορια, δεν το βρηκα αλλα πετυχα αυτο!! Πριν λιγους μηνες του σφραγισαν αυτο στη Βαρη, τωρα ο ιδιος ανθρωπος, στο ιδιο παραπτωμα, στον Κολωνο. Σε κελι χωρις να βλεπει ηλιο θα επρεπε να ναι..


    Κέρδος online 20/5/2011 13:39
    https://www.kerdos.gr/default.aspx?id=1496387&nt=103

    Πρατήριο καυσίμων: Δεν του «έφθανε» το σφράγισμα στη Βάρη
    Παρεμβατικός μηχανισμός σε αντλία απλής αμόλυβδης βενζίνης εντοπίστηκε, από τις υπηρεσίες του υπουργείου Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, σε πρατήριο υγρών καυσίμων στην περιοχή του Κολωνού, χθες το απόγευμα.

    Ο μηχανισμός αλλοίωνε την ένδειξη των αντλιών, δείχνοντας μεγαλύτερη ποσότητα από την πραγματικά πωλούμενη, εξαπατώντας με τον τρόπο αυτό τους καταναλωτές.

    Το πρατήριο είναι ιδιοκτησίας του ιδίου προσώπου, ο οποίος λειτουργούσε το προ μηνών σφραγισθέν πρατήριο υγρών καυσίμων στην περιοχή Βάρης της Αττικής, ενώ ο νέος παρεμβατικός μηχανισμός που κατασχέθηκε είναι διαφορετικού τύπου από τον προηγούμενο μηχανισμό καταδολίευσης.

    Ήδη από χθες σφραγίστηκε η αντλία και σήμερα η Περιφέρεια Αττικής προβαίνει στην οριστική αφαίρεση της άδειας λειτουργίας του πρατηρίου, σύμφωνα με την πρόσφατη νομοθετική ρύθμιση του Υπουργείου Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, πλέον δε αυτού, ακολουθεί ποινική δίωξη και βαρύ διοικητικό πρόστιμο. Παράλληλα της υπόθεσης επελήφθη το τμήμα Δίωξης Οικονομικών Εγκλημάτων της Ασφάλειας Αττικής.

    Με αφορμή το νέο περιστατικο, ο υφυπουργός Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, κ. Ντίνος Ρόβλιας, δήλωσε: «Δεν θα ησυχάσουμε αν δεν αποκαλύψουμε και τον τελευταίο απατεώνα που κλέβει τους ανυποψίαστους καταναλωτές οι οποίοι βάζουν βενζίνη. Οι έλεγχοι συνεχίζονται και, όπως είχαμε προειδοποιήσει, οι εκπλήξεις για τους παραβάτες είναι οδυνηρές. Ας το σκεφτούν πολύ καλά κάποιοι, πριν αποτολμήσουν να παρανομήσουν. Οι ποινές είναι αυστηρότατες».
    Επισης μεσα στη βδομαδα, πηγα να γεμισω το buggy που ειχα να κουνησω μηνες λογω χειμωνα και κρυου. Γεμισα στην Aegean στα βλαχικα, και την ιδια μερα το buggy ρεταρε και εσβησε. Λασκαρα τη βιδα του καρμπυρατερ και ηταν γεματο με κατι που δεν μυριζε βενζινη, αδειασε, εβαλα απο αλλου και ολα καλα. Δεν ξερω αν ετυχε λογω ακινησιας να ειχε μαζεψει υγρασια, ή φταιει το βενζιναδικο, αλλα δεν θα ξαναβαλω απο εκει.

  4. #74
    Εγγραφή
    23-02-11
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περασα σημερα παλι απο το συγκεκριμενο, και δεν μπορουσα να θυμηθω τι ταμπελα ειχε, την εχουν ξηλωσει, χρωματα κιτρινο μπλε. Ποιανης ειναι?

    Γυρναω σπιτι λεω ας μπω google να το βρω να μου φυγει η απορια, δεν το βρηκα αλλα πετυχα αυτο!! Πριν λιγους μηνες του σφραγισαν αυτο στη Βαρη, τωρα ο ιδιος ανθρωπος, στο ιδιο παραπτωμα, στον Κολωνο. Σε κελι χωρις να βλεπει ηλιο θα επρεπε να ναι..



    Επισης μεσα στη βδομαδα, πηγα να γεμισω το buggy που ειχα να κουνησω μηνες λογω χειμωνα και κρυου. Γεμισα στην Aegean στα βλαχικα, και την ιδια μερα το buggy ρεταρε και εσβησε. Λασκαρα τη βιδα του καρμπυρατερ και ηταν γεματο με κατι που δεν μυριζε βενζινη, αδειασε, εβαλα απο αλλου και ολα καλα. Δεν ξερω αν ετυχε λογω ακινησιας να ειχε μαζεψει υγρασια, ή φταιει το βενζιναδικο, αλλα δεν θα ξαναβαλω απο εκει.
    φιλε μου επιδη γνωριζω αρκετα καλα το θεμα μηχανακι,αν το ειχες αφησει πανω απο 1,5-2 μηνες σε ακινησια και ειχε εστο και λιγο βενζινη μεσα η ποιοτητα της χαλαει και για αυτο τον λογο σου εκανε ρεταρισματα.
    η τρελα παει παντα με το πλαι!


  5. #75
    Εγγραφή
    29-05-10
    Περιοχή
    Ασπροπυργος
    Μηνύματα
    546
    Thanked
    568
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μονο 100αρα και αυτο λογο του προγραμματος,συνηθως απο την Shell και την ΕΚΟ στην περιοχη μου.Προσπαθω να αποφευγω αλλα βενζιναδικα ,ειδικα τα Ελευθερα Πρατηρια.

    Στα υπολοιπα αυτοκινητα της οικογενειας απλη αμολυβδη


    E89 Z4 sDrive35i DCT

    Custom exhaust by Power Up Exhausts/CP-e DCI/Stett Performance FMIC/Forge Motorsport Dual BOV/ECU reflash by Ace Motorsport/stock twins/Work Emotion CR-CAI wheels

    Tuned by Ace Motorsport

  6. #76
    Εγγραφή
    23-02-11
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να πω και εγω.βαζω σε μια bp,δεν εχω παραπονο,παντα αμολυβδη,και στα ταξιδια 100ρα.στο ταξιδι ειδα διαφορα,αν οχι στο γκαζι (λογο 1600) ειδα σε καταναλοση.κινητηρας Μ43
    η τρελα παει παντα με το πλαι!


  7. #77
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pralinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου επιδη γνωριζω αρκετα καλα το θεμα μηχανακι,αν το ειχες αφησει πανω απο 1,5-2 μηνες σε ακινησια και ειχε εστο και λιγο βενζινη μεσα η ποιοτητα της χαλαει και για αυτο τον λογο σου εκανε ρεταρισματα.
    Γεια σου πραλινα! Διορθωση γιατι προσπερασα ενα γεμισμα!

    Το ειχα αρκετο καιρο σε ακινησια, ηρθαν το πηραν και το πηγαν Πειραια για γενικο service και ελεγχο. Απο τον Πειραια το πηρα εγω και το εφερα Βαρκιζα, ειχε μεινει ελαχιστη βενζινη και καπου κοντα στο Σεφ (παλι Aegean πρεπει να ηταν) εβαλα βενζινη και ηρθα.

    Αυτη η βενζινη ανακατευτηκε με την παλια αλλα δεν ειχα κανενα θεμα. Οταν γεμισα πληρως με "νεα" βενζινη (το δουλευα ολη μερα για να τη καψω), που δεν ειχε μεινει σταγονα απο την "ακινητοποιημενη" μου εκανε τα νουμερα που λεω και απο τη βιδα του καρμπυρατερ βγηκε το χαος..

    Επειδη το πειραμα με τη βιδα ειναι ευκολο, και υπαρχει και η ενσταση του μηπως ειχε μεινει υγρασια απο τη παλια, θα ξαναβαλω καποια στιγμη να δω αν θα γεμισει παλι αυτο το υγρο που δεν μυριζει βενζινη, μηπως τον κραζω αδικα. Στο αμαξι δεν βαζω απο εκει. Στο buggy με τη βιδα εισαι ετοιμος και καθαρος.. στο αμαξι τρεχα γυρευε!

  8. #78
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    agean κατοσταρα με 1,57 τιμη των αλλων σε απλη μολυβδη 1,51,σχεδον ιδια τιμη..να βαλω απο αυτην την εταιρεια 100σταρα η μπααα?? δεν εχω ξαναβαλει και ειμαι λιγο επιφυλακτικος,οχι οτι λεει κατι η εταιρεια αυτη αλλα λεμε τωρα..πυ φτασαμε να φοβομαστε το φθηνο καυσιμο..γενικα παντως αυτο το πρατηριο απο το οποιο εβαζα βενζινη παλια στα παλιο μου μικρο δεν ειχα προβλημα ποτε και μιλωντας με τον πωλητη μου ειχε πει οτι το αφεντικο προτιμα να βγαζει απο την ποσοτητα και οχι απο την αυξημενη τιμη.βεβαια τοτε το ειχε ο αλεξανδρης,ο πλαιος παικτης αεκ και αρη.τωρα εχει αλλαξει τριτη φορα ιδιοκτησια ,οι τιμες ομως ιδιες και κοσμος βαζει και πλενει εκει.

  9. #79
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις! Το πολύ να ειναι 96



  10. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    dreamer (07-03-21)

  11. #80
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    AEGEAN 100 άρα παντα από συγκεκριμένο πρατήριο στην περιοχή μου.
    Μέχρι στιγμης κανένα πρόβλημα..

  12. The Following 2 Users Say Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    BILL007 (07-03-21), dreamer (07-03-21)

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP