Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 91

Θέμα: Βενζινες.....!

  1. #61
    Εγγραφή
    22-01-10
    Μηνύματα
    56
    Thanked
    31
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατεβαζει το φιλτρο και το βαζει στην μεγγενη και με ενα πριονακι το κοβει...ηταν γεματο αμμο...μαυρο χαλικακι! Μεχρι τοτε εβαζα μονο σουπερ.
    Το πιθανότερο είναι ότι τα μαύρα υπολείμματα προέρχονται από βαρύτερα κλάσματα πετρελαίου (νοθευμένη βενζίνη, αν και πιστεύω ότι ρόλο παίζει και η συντήρηση των δεξαμενών στην ποιότητα της βενζίνης). Συνηθως τη super αμόλυβδη τη νοθεύουν κυρίως με απλή αμόλυβδη.

  2. #62
    Εγγραφή
    23-07-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    141
    Thanked
    71
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές τις ταμπλέτες που θα τις βρούμε ρε παιδιά?
    fuel meds καπου στην συγγρου, παρτε το κινητο που τις παραγγελνω κι εγω!! ειναι ο αποκλειστικος εισαγωγεας 6945469650
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaspap : 28-01-11 στις 14:27

  3. #63
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    9,5 στα 10 φιλτρα βενζινης που βγαζουν οι συναδελφοι μου απο τα αυτοκινητα,αμα τα φυσιξεις αναποδα βγαζουν ΜΑΥΡΟ ζουμι.
    οι αντλιες βενζινης ψωφανε με χαρακρτιριστικη ευκολια και οταν τις βγαζεις μεσα απο το ρεζερβουαρ και στεγνωσουν εχουν πανω τους μια σκονη καφε-σκατι.σαν σκουρια ενα πραγμα.
    ολο το συστημα της αντλιας ειναι κατασπρο πλαστικο και εχει τυχει να βγαλουμε αντλια στα 20.000χλμ και να ειναι καφε!
    τυχαιο? δε νομιζω....

    αντε βγαλε ακρη εσυ τωρα με το μεγαλυτερο καρτελ και την ισχυροτερη κλικα της ελλαδας.αλητεια και μαφια,τοσα χρονια τους εχω σιχαθει τους αληταραδες.
    ολοι μεσα στα σκατα ειναι.
    συγνωμη αν θιγω καποιον αλλα ειναι η γενικοτερη εικονα αυτο και γω ειμαι ενας απλος καταναλωτης που πληρωνω ενα προιον ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και ειναι και χειρηστης ποιοτητας.
    κανεις δεν μπορει να με προστατεψει ουτε ως προς το τι σκατα βαζω μεσα στο ρεζερβουαρ μου αλλα ουτε και προς το ποσο βαζω και ποσο πληρωνω.

    Και το χειροτερο ολων ειναι οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ Τ Ι Π Ο Τ Α
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  4. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    nikos1400 (26-05-11)

  5. #64
    Εγγραφή
    23-07-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    141
    Thanked
    71
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    vasp θελω και εγω πληροφοριες για τις ταμπλετες
    fuel meds καπου στην συγγρου, παρτε το κινητο που τις παραγγελνω κι εγω!! ειναι ο αποκλειστικος εισαγωγεας 6945469650

  6. #65
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaspap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαζω παντα απλη αμολιβδη, αλλα πριν το γεμισμα, βαζω μια ταμπλετα οκτανιων fuel meds, οτι βενζινη και να ειναι , με την ταμπλετα ισοροπη η κατασταση και το μοτερ δουλευει ρολοι, και ειναι και πιο νευρικο.

    (η ταμπλετα θελει περυπου 45 λεπτα για να λιωσει εντελως μεσα στο τεποζιτο).

    Την βαζω 3 χρονια και εχω ξεχασει τι σημαινει νοθεια. δεν κοστιζει και πολυ 1,6 ευρω η μια, (αν σκεφτης οτι τα βελτιωτικα μπουκαλακια εχουν 8 ευρω).
    εχω ηρεμιση
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaspap Εμφάνιση μηνυμάτων
    fuel meds καπου στην συγγρου, παρτε το κινητο που τις παραγγελνω κι εγω!! ειναι ο αποκλειστικος εισαγωγεας 6945469650
    ισχυει οντως τελικα το κολπο με την ταμπλετα??
    το δοκιμασε κανεις αλλος???

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  7. #66
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Και εγω πρεπει να πω οτι σπανιως κοιταζω τιμες.

    Κοιταζω να βαζω απο "γνωστα" μου βενζιναδικα που δεν μου δημιουργουν "θεματα" στην τροφοδοσια.

    Τυχαινει να ειναι απο ΕΚΟ και Silk Oil.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  8. #67
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εμένα το αυτοκίνητο μια φορά χωρίς να είναι εντελώς άδειο πήρε 66 λίτρα βενζίνη ενώ ο κατασκευαστής αναγράφει ότι έχει ντεπόζιτο 63 λίτρα!Μέσω του secret menu στο Ε46 που αναγράφει πόσα λίτρα έχει ακριβώς μέσα το αυτοκίνητο διαπιστώνω μεγάλες αποκλίσεις από βενζινάδικο σε βενζινάδικο και οχι του ενός λίτρου όπως ανέφερε και ένας φίλος παραπάνω!

  9. #68
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    https://www.onair24.gr/news/category/8/content/7025

    25 Μαΐου 2011

    Στην άμεση σφράγιση των εγκαταστάσεων των αντλιών και δεξαμενών, καθώς και στην οριστική αφαίρεση της άδειας λειτουργίας πρατηρίου υγρών καυσίμων επί της οδού Πειραιώς 200 στο Μοσχάτο προχώρησε σήμερα κλιμάκιο της Δ/νσης Μεταφορών και Επικοινωνιών.

    Η σφράγιση πραγματοποιήθηκε παρουσία Εισαγγελέα και Αστυνομικής δύναμης ενώ είχε προηγηθεί πόρισμα ελέγχου της αρμόδιας Δ/νσης του υπουργείου Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας ότι στο συγκεκριμένο πρατήριο εντοπίστηκαν ηλεκτρονικοί μηχανισμοί στις αντλίες βενζίνης, με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται η παρεχόμενη στους καταναλωτές ποσότητα καυσίμων.

    Ο περιφερειάρχης Αττικής Γιάννης Σγουρός δήλωσε: «Σε περίοδο οικονομικής κρίσης οφείλουμε να είμαστε παρόντες και να εφαρμόζουμε τη νομοθεσία. Θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια, έτσι ώστε να προστατεύσουμε τους καταναλωτές από τα συνεχώς αυξανόμενα κρούσματα αισχροκέρδειας».
    Αντε να παρουν και αλλα λαμογια σειρα, αυτο στη Βαρη που ειχαν βρει πειραγμενο, ακομη κλειστο και αδειο εσωτερικα, αραχνες εχει πιασει.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Jimmakos (26-05-11), Panos 316T (26-05-11)

  11. #69
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω παντως εβαλα μια φορα ΕΚΟ 95 ECONOMY κ ειδα το αμαξι πολυ πιο νευρικο κ η αυτονομια οσο πατουσα το γκαζι αυξανοταν,κ ημασταν 3 ατομα μεσα...Λεω ιδεα μου θα ειναι,τυχαιο γεγονος...
    Μετα απο 3 μερες ξανα εβαλα την ιδια βενζινη σε διαφορετικο βενζιναδικο κ ειδα παλι τα ιδια,με ταχυτητες 100-120 για αποσταση 64 χλμ μου εβγαλε μεση καταναλωση 7.6,παλι 3 ατομα μεσα στο αμαξι,τα ιδια με την προηγουμενη,ακριβως το ιδιο βαρος,νουμερο που ειχα παρα πολυ καιρο να δω,που με οποιαδηποτε αλλη βενζινη ημουν παντα πανω απο 10 λιτρα!!!Το αμαξι παλι ηταν πιο νευρικο,δεν μπορουσα να το πιστεψω...
    Ι donut understeer...

  12. #70
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως εβαλα μια φορα ΕΚΟ 95 ECONOMY κ ειδα το αμαξι πολυ πιο νευρικο κ η αυτονομια οσο πατουσα το γκαζι αυξανοταν,κ ημασταν 3 ατομα μεσα...Λεω ιδεα μου θα ειναι,τυχαιο γεγονος...
    Μετα απο 3 μερες ξανα εβαλα την ιδια βενζινη σε διαφορετικο βενζιναδικο κ ειδα παλι τα ιδια,με ταχυτητες 100-120 για αποσταση 64 χλμ μου εβγαλε μεση καταναλωση 7.6,παλι 3 ατομα μεσα στο αμαξι,τα ιδια με την προηγουμενη,ακριβως το ιδιο βαρος,νουμερο που ειχα παρα πολυ καιρο να δω,που με οποιαδηποτε αλλη βενζινη ημουν παντα πανω απο 10 λιτρα!!!Το αμαξι παλι ηταν πιο νευρικο,δεν μπορουσα να το πιστεψω...


    Να τη δοκιμασουμε, γιατι οχι ?
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP