Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 91

Θέμα: Βενζινες.....!

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω βαζω μονο σουπερ αμολυβδη εχω 40000χλμ και μεχρι στηγμης νο προμπλεμο!!! νομιζω οτι στην σουπερ αμολυβδη το πολυ πολυ να την νοθευουν με απλη. στην απλη βαζουν της παναγιας τα ματια,ουσιες πολυ χειροτερες απο νερο.μακαρι να νοθευαν με νερο ,λεμε τωρα.....
    Αν πας σε καλό βενζινάδικο, ούτε την απλή τη νωθεύουν ούτε τη σούπερ. Αν τώρα πας σε βενζινάδικο χαβούζα, τότε πίστεψέ με ούτε με τη σούπερ γλιτώνεις...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. #32
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    βριλησσια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βαζω 100αρα....bp...μονο απο 2 πρατηρια(τα εχουν δικοι μου ανθρωποι)...
    Διαφορετικα....βαζω απλη....με την πιο χαμηλη τιμη...χαχα.!!!!!!
    στο 5αρι δεν νιωθω διαφορα....απλη και 100αρα το ιδιο ειναι...
    στο 207....πλεον με την μια καταλαβαινω αν η 100αρα ειναι καθαρη...η οχι....αν ειναι απλη δεν παει καθολου...ριχνει πιεση(μου κοβει η ecu απο μονη της)....και αν ειναι και η απλη σκατα.....βαραει check engine με την μια...!!!!

  3. The Following 2 Users Say Thank You to saikoe39 For This Useful Post:

    Panos 316T (28-01-11), Stathis (12-01-10)

  4. #33
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ προτιμώ να βάζω συγκεκριμένα από ένα βενζινάδικο το πολύ δύο,και θεωρώ οτί καλύτερη είναι η ΕΚΟ μιας και το 70% προμηθεύετε από κεί,πράγματι έχω διαπιστώσει όταν βάζω 100αρα και ποιο πολλά χιλιόμετρα μου βγάζει (οχι τελικές) στο δρόμο όταν κάνω ταξίδι και καλύτερα δουλεύει ο κινητήρας,όταν είμαι στην πόλη συνήθως βάζω απλή αμόλυβδη...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΦΑΝΗΣ : 12-01-10 στις 00:08
    ''One love three letters'' .....BMW

  5. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saikoe39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαζω 100αρα....bp...μονο απο 2 πρατηρια(τα εχουν δικοι μου ανθρωποι)...
    Διαφορετικα....βαζω απλη....με την πιο χαμηλη τιμη...χαχα.!!!!!!
    στο 5αρι δεν νιωθω διαφορα....απλη και 100αρα το ιδιο ειναι...
    στο 207....πλεον με την μια καταλαβαινω αν η 100αρα ειναι καθαρη...η οχι....αν ειναι απλη δεν παει καθολου...ριχνει πιεση(μου κοβει η ecu απο μονη της)....και αν ειναι και η απλη σκατα.....βαραει check engine με την μια...!!!!
    κωστα για πες που ειναι τα μπι-πι...

  6. #35
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    βριλησσια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το ενα ειναι επαρχια....!!!!!

    το αλλο ειναι στην Λεφ.Πεντελης...λιγο πιο κατω απο την Αττικη οδο...απεναντι απο το (παλιο)SMG2...(το εχει φιλος)....

  7. The Following User Says Thank You to saikoe39 For This Useful Post:

    Stathis (12-01-10)

  8. #36
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παντως παιδες ανοιξτε ενα θρεντ και ειλικρινα εγω προσωπικα θα ζωγραφισω...οτι ξερω θα το πω..

    εκτος αν με αφηνει ο βασιλης να τα γραψω εδω..ισως να μη θελει να βγω απο το θεμα

  9. #37
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως παιδες ανοιξτε ενα θρεντ και ειλικρινα εγω προσωπικα θα ζωγραφισω...οτι ξερω θα το πω..

    εκτος αν με αφηνει ο βασιλης να τα γραψω εδω..ισως να μη θελει να βγω απο το θεμα
    φιλε Βαγγο....κατεθεσε τις αποψεις σου κ αν ειναι κατι οφ τοπικ σε ενημερωνουμε κ το μεταφερουμε σ αλλη ενοτητητα.....
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  10. #38
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε ολα βαζω μονο 100αρα οποτε δεν μπορω να πω οτι βλεπω διαφορα στην αποδοση των αυτοκινητων...
    Το μονο που ξερω ειναι οτι μια φορα αλλαξα πρατηριο μονο για τον ασσο (100αρα παλι) και ειδα τεραστια διαφορα προς το χειροτερο....μεχρι και μικροδιακοπες!!!!
    Εκει που υπαρχει διαφορα ειναι στην μηχανη η οποια εχει αρκετη διαφορα με την 100αρα!!!
    Βαζω μονο shell (μεχρι τωρα), και στην ευβοια οταν παω BP
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  11. #39

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα να αναφέρω ότι, για ένα μήνα που έβαζα μόνο 100άρα Shell στο 335 μου από διάφορα βενζινάδικα, χρειάστηκα αλλαγή φίλτρου βενζίνης και αντλίας βενζίνης υψηλής πιέσεως. Μπορεί να είναι σύμπτωση, απλά το αναφέρω γιατί έχω ακούσει άλλους με προβλήματα με την Shell.

    Πλέον βάζω από όπου βρω, με προτίμηση σε ανθρώπους που ξέρω. Ούτως η άλλως, όλες από το ίδιο εργοστάσιο έρχονται.
    2008 Alpinweiss 335i Coupe
    Vishnu Procede v4 / Riss Racing Downpipes / Forge Intercooler / aFe Cold Air Intake / Forge Diverter Valves / VKMotorwerks Oil Cooler / Riss Racing Oil Catch Can / 19'' Forged Two-piece Iconz 830z / H&R Sport Springs

  12. #40
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Prophet Of Noise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να αναφέρω ότι, για ένα μήνα που έβαζα μόνο 100άρα Shell στο 335 μου από διάφορα βενζινάδικα, χρειάστηκα αλλαγή φίλτρου βενζίνης και αντλίας βενζίνης υψηλής πιέσεως. Μπορεί να είναι σύμπτωση, απλά το αναφέρω γιατί έχω ακούσει άλλους με προβλήματα με την Shell.

    Πλέον βάζω από όπου βρω, με προτίμηση σε ανθρώπους που ξέρω. Ούτως η άλλως, όλες από το ίδιο εργοστάσιο έρχονται.
    Μηπως πετυχες εκεινη την ωρα κανενα βυτιο να αδειαζει και σου βαλε

    επιτοπου ; ;

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP