Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36

Θέμα: σασμαν κραου

  1. #31
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    περασα απο τον γνωστο μου αλλα δυστηχως δεν εχει αυτην την στιγμη!
    το μονο που μου προτεινε ειναι σασμαν απο του 2005...και αλλαγη σε βασεις- ημιαξονια για να κουμπωσει! ειναι καλυτερο σασμαν και πιο καινουριο..βεβαια για ολα τα πραγματα ,σασμαν ημιαξονια κτλ ..μου ζητησε 1000 ευρω, τα οποια θεωρω πολλα!
    αλλη λυση και οικονομικη..σασμαν απο ροβερ 214 ή 414...οποτε σου παραθετω μερικες αγγελιες και εσυ πρατεις οπως νομιζεις!
    www.car.gr/parts/view/461694/
    www.car.gr/parts/view/1265896/
    www.car.gr/parts/view/679962
    www.car.gr/parts/view/1208570/
    www.car.gr/parts/view/1210323/
    www.car.gr/parts/view/691954/

  2. #32
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μετα απο προταση του Dimitris E34 πηγα στο συνεργειο

    auto service αφοι δημητριου στα μελισσια

    αφησα το αυτοκινητο χθες και το πηρα σημερα το μεσημερι.
    αλλαξε το/τα ρουλεμαν του σασμαν (δεν καταλαβα ακριβως ποσα ηταν) κατι τσιμουχακια κλπ..
    το αμαξι παει μια χαρα τωρα στον δρομο και σταματησε να κανει τον θορυβο που ειχα ανεβασει στο video στις προγουμενες σελιδες.

    ΕΠΙΣΗΣ διαπιστωσα και βελτιωση στην αποδοση του γκαζιου.
    ΠΡΙΝ οταν πατουσα αποτομα το γκαζι το αμαξι εκανε ενα ΓΚΟΥΠ και το εδινε πολυ αποτομα που νομιζες θα μεινει η μηχανη κατω.
    τωρα αυτο ΔΕΝ το κανει και το δινει οπως το bmw - με την ιδια προοδευτικοτητα.

    το καλυτερο το αφησα για το τελος.

    380 ευρω μου πηρε παιδια.

    οι τιμες που ακουσα αυτε τις μερες που εψαχνα ηταν αστα να πανε..

    μου ειχαν ζητησει 400 ευρω ΜΟΝΟ για να κατεβασουν το σασμαν για να το παω ΑΛΛΟΥ να το φτιαξουν!

    θα το κανω τωρα βολτες το αμαξι να γραψει χιλιομετρακια και θα του το ξαναπαω να του κανει ενα τελευταιο ελεγχο οπως μου ειπε.

    Tελος θελω να ευχαριστησω ΟΛΑ τα μελη του Bmwfans που ασχοληθηκαν με το θεμα μου (bill, paganis, bmwz3, sharky ,ghost-rider, dimzman, z3 2.2, συγνωμη αν ξεχναω κανεναν)
    βοηθησαν οχι εμενα αλλα σιγουρα και αλλους κατοχους μινι καθως αυτο ειναι στανταρ προβλημα στο σασμαν.

    Αν το αφηνα ετσι θα πηγαινε για πεταμα ολο το σασμαν και θα δινα κανα χιλιαρικο για την αλλαγη του.
    οποτε φτηνα την γλιτωσα (γι αυτη τη φορα).

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos90 : 05-03-11 στις 13:21
    πατα και εσυ ενα m3.. δεν πανε μια..

  3. The Following 3 Users Say Thank You to panos90 For This Useful Post:

    BILL007 (03-10-11), Jimmakos (05-03-11), z3 2.2 (05-03-11)

  4. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να σε ενημερωσω σχετικα με τιμες κατεβασματος-ανεβασματος σασμαν! σε ενα τυπικο συνεργειο...παει απο 120 με 150 ευρω με βαλβολινες.( προσωπικα μου το φτιαχνουν με 80-100...ημουν συχνος πελατης)...,το ρουλεμαν( δισκου πλατο) κανει απο 20 εως 30 ευρω αναλογα τον τυπο οχηματος...οποτε η διαφορα στην δικη σου τελικη τιμη....ισως προερχεται απο επιπλεον εργασιες! επιπλεον για να το πηρες την επομενη μερα μεσημερι...αποκλειεται να σου εχουν ανοιξει σασμαν και να σου αντικατεστησαν καποιο εσωτερικο ρουλεμαν( η δουλεια αυτη απαιτει χρονο..και αν εχει και αλλα αμαξια στο συνεργειο αργει)..οποτε το ρουλεμαν που σου αλλαξαν ηταν του δισκου -πλατο..! ελπιζω να σου εγινε επιπλεον δουλεια στο αμαξι , ωστε να δικαιολογει τα χρηματα που εδωσες...

  5. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή



    Ωραίος Πάνο, τέλος καλό!!

    Σήμερα πέρασα από ένα φίλο μου που έχει συνεργείο bmw (πρώην αρχιμηχανικός της bmw Τρικάλων που έκλεισε) και τον ρώτησα για εσένα, μου είπε 150¤ να το κατεβάσει και αναλόγως να το φτιάξει!

  6. #35
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    απο οτι καταλαβα το σασμαν ανοιχτηκε και μαλιστα το εκανε ο ιδιος.
    και μου ειπε οτι ηταν πολυ δουλεια γιατι επρεπε να λυθει ολο το αμαξι.
    τωρα αν μου ερχοταν πιο φθηνα ειναι πιθανο αλλα για 100 ευρω δεν με πολυνοιαζει,
    οταν ημουν ετοιμος να δωσω ενα χιλιαρικο για πλακα...

    // α για κατεβασμα σασμαν μου ειχει διευκρινισει τηλεφωνικως οτι θελει 200, οποτε 180 τα υπολοιπα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos90 : 05-03-11 στις 17:04
    πατα και εσυ ενα m3.. δεν πανε μια..

  7. #36
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολύ χαίρομαι φιλαράκο! Καλορίζικος!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP